Skocz do zawartości


Zdjęcie

#procentDlaAsi - młodego kibica naszej GieKSy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Jas

Jas
  • SK1964

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:25

Na samym początku bardzo dziękuję za przekazanie 1% podatku dla Asi za rok 2016. Teraz, kiedy Asia jest już w 4 klasie zdecydowanie szybciej płyną pieniądze na jej rekonwalescencję...
 
O Asi było powiedziane już wiele, a część z tego pojawia się też w odnośnikach na dole tego wpisu. W tamtym roku przy inicjatywie i organizacji powstał nawet film o Asi :)
 

 
Oczywiście Asia nadal jest wytrwałą i zaangażowaną dziewczynką, która chyba w jakiś swoisty sposób czerpie swe moce z zaangażowania w przeżywanie sportowych emocji. W ubiegłym roku zdarzało jej się nawet płakać na stadionie (dosłownie)... Mimo to, te wszystkie emocje, które targają nami wszystkim podczas spotkań coś w sobie mają. To wszystko pozwala jej wierzyć w siebie i ukryte możliwości - zawsze powtarza, że nie można się poddawać i nie poddaje się. Mimo wielu, bardzo wielu niepowodzeń i trudności dąży do celu, a przybicie piątki po meczu z piłkarzami tylko dodaje jej sił. Asię w ciężkich, ale też dobrych chwilach wspomaga zawsze jej uśmiechnięta siostra Ola.

Obydwie zresztą również starają się pomagać biorąc udział we wszelkich inicjatywach, w jakich dają radę. W ubiegłym roku zdecydowały się nawet ściąć włosy i oddać je do jednej z fundacji zajmujących się przygotowywaniem peruk dla chorych dzieci.
 

16_0.jpg

 
Już w zasadzie tradycyjnie - bardzo dziękujemy za pomoc w poprzednich latach. Jest ona na prawdę w naszych realiach ogromna i niosąca dla Asi bardzo dużo. Już w najbliższym czasie Asia będzie mogła rozpocząć kolejny już turnus rehabilitacyjny (pierwszy z trzech w tym roku). Są to koszta bardzo wysokie, bo i pracy dużo (kilka godzin ćwiczeń dziennie) – na ten moment przyznając szczerze kompletnie nie do osiągnięcia dla nas – bez Was. W najbliższym roku ciężko byłoby nawet utrzymać wszystkie prywatne zajęcia neurologopedyczne, rehabilitacje, hipoterapie, czy badania i wizyty specjalistyczne (a tych niezwiązanych z służbą zdrowia Asia ma na prawdę wiele). W tej sytuacji to, co udało się uzbierać z poprzedniego 1% (i nie tylko, bo w ubiegłym roku w akcji meczu gwiazd hokeja wspomógł nas bardzo także klub – dziękujemy!) jest dla nas dosłownie zbawienne. Liczę, że ten rok będzie pod względem finansowym lepszy, może stabilniejszy i więcej uda się nam pomagać Asi własnymi siłami. Niemniej jednak, jeśli dla kogoś przekazanie 1% dla Asi nie jest problemem, to będziemy wdzięczni za taką pomoc!
 

16_2.jpg

 
Warto też podkreślić, że w fundacji mamy do wykorzystania całą kwotę – nie ma żadnych „prowizji”, oczywiście wykorzystanie jedynie na konkretne cele związane z rehabilitacją Asi (ale o to nam właśnie chodzi!). Niestety jednak nie mamy też żadnych informacji od wpłacających (nawet jeśli w PIT coś wpiszą), ani ich bliższych danych. Kompletnie nie daje to więc możliwości na podziękowania – takie bardziej bezpośrednie. Za to przepraszamy (rodzinnie), ale jednocześnie podkreślamy, że dziękując wszystkim myślimy o każdym z osobna, który dorzucił dla Asi swoją cegiełkę.
 
Nie mogłem zapomnieć również o szczególnych podziękowaniach dla cudownej osoby, która przekazała bezinteresownie na rzecz Asi piłkę z podpisami Reprezentacji Polski, no i oczywiście o wyjątkowym zwycięscy, który ją kupił i tym samym wsparł naszą Asię. Jeszcze raz dziękujemy za tak szlachetny gest z obu stron.
 

Jeśli ktoś chciałby przypomnieć sobie historię Asi, to pozwalam sobie dodać odnośnik do wpisu sprzed roku:
http://forumgieksy.p...a-gieksy-lista/
czy też opisu na GieKSa.pl:
http://gieksainfo.pl...-kibica-gieksy/
 

16_3.jpg

Wszystkie środki zgromadzone w ten sposób trafiają bezpośrednio na konto Asi w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Po ich uzyskaniu możemy je przeznaczyć na dodatkowe rehabilitacje, turnusy i inne formy związane z rekonwalescencją Asi. Aby przekazać swój 1% dla Asi, wystarczy w odpowiednim miejscu (wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz OPP) rocznego zeznana podatkowego PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28 lub PIT-38 wpisać numer KRS fundacji: 0000037904, a w informacjach uzupełniających, jako cel szczegółowy 1% podać: 19795 KOZAK JOANNA. Natomiast w pozycji dotyczącej wnioskowanej kwoty wpisać do 1% z podatku należnego.
 

pit37.png

Każdy może dobrowolnie zaznaczyć również opcję wyrażenie zgody na przekazaniem nam informacji o sobie i podać adres e-mail, telefon, jakieś informacje - niestety jednak pozostaną one jedynie do dyspozycji fundacji. My ich nie otrzymamy.
Przykładowe wypełnienie:


Ferie 2017 - terminy. Dni wolne od szkoły 2016 i inne przydatne informacje: terminyferii.pl


#2 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 13 styczeń 2018 - 23:04

Zachęcam do robienia listy.

 

1. kosa

2. kosa


Przyjaźń jest wszystkim!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych