Skocz do zawartości


Zdjęcie

Związek Metropolitalny


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 irishman

irishman

    Irishman

  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 kwiecień 2017 - 09:10

Dzisiaj ruszają społeczne konsultacje w sprawie Związku Metropolitalnego.

Myślę, że dobrze było pomyśleć, popytać, podyskutować jak w sytuacji, gdyby on powstał wyglądało będzie finansowanie naszej GieKSy.

Czy w tej sytuacji nie nastąpiłaby marginalizacja naszej sekcji piłkarskiej kosztem Zabrza, Gliwic czy nawet Tychów gdzie już są stadiony. Chorzowscy niby go nie mają ale głośno się mówi, ze mają grać na SŚ, a poza tym ciągle są w Ex.



#2 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaManhattan

Napisano 26 kwiecień 2017 - 09:25

Nie wiem czy coś się zmieni w finansowaniu klubu, ale nie podoba mi się taki temat na forum GieKSy. Potencjalnie niebezpieczny jakiś taki. Żeby jakiemuś debilowi do głowy nie przyszły Twoje przemyślenia.



#3 irishman

irishman

    Irishman

  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 kwiecień 2017 - 09:49

Wiesz Picapao, to czy będziemy o tym gadać na forum czy nie, to nic nie zmieni.

Sam do końca nie wiem czy to możliwe, więc pytam, bo tyle razy już nas wydymano, ze wolę dmuchać na zimne.

No, a poza tym po to są konsultacje społeczne, żeby o to zapytać ludzi władnych z UM i ewentualnie wyrazić (jako kibice) swoją opinie.



#4 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 kwiecień 2017 - 10:23

Przecież budżety miast dalej będą niezależne. Związek metropolitalny ma pomóc przede wszystkim w zakupach hurtowych prądu i innych mediów oraz w zarządzaniu transportem. Chociaż do tego żadnego​związku nie potrzeba.
  • kosa i ToJa lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#5 TomTom

TomTom
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 kwiecień 2017 - 14:07

Dokładnie, to dodatkowy twór administracyjny. Dla mnie zbędny. Lepszym rozwiązaniem byłoby włączenie do Katowic takich miast jak Mysłowice, Siemianowice, Chorzów, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom.



#6 bekabeka!

bekabeka!
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 kwiecień 2017 - 14:41

Dokładnie, to dodatkowy twór administracyjny. Dla mnie zbędny. Lepszym rozwiązaniem byłoby włączenie do Katowic takich miast jak Mysłowice, Siemianowice, Chorzów, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bytom.


Długo nad tym myślałeś? Już abstrahując od tego, że jest to debilny pomysł to czemu nie wymieniles do tego Sosnowca, Tychów, Jaworzna i Dąbrowy Górniczej? Jakie korzyści by płynęły z przyłączenia Bytomia Chorzowa i swion do Katowic?

Użytkownik bekabeka! edytował ten post 26 kwiecień 2017 - 14:59

  • tommywie lubi to

#7 mazi33

mazi33
  • SK1964

Napisano 26 kwiecień 2017 - 14:58

Twór który podniesie rangę gorolstwa. Paranoja jak dla mnie. I tak jak Junior pisał ich zadania są ściśle określone. Bez sensu

#8 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 26 kwiecień 2017 - 15:27

Przenoszę do Pierdolnika i zmieniam tytuł. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#9 Silesian

Silesian
  • SK1964

Napisano 18 maj 2017 - 16:47

Każde Miasto będzie dalej mieć swoje budżety ,prawdę mówiąc to ta Ustawa Metropolitalna niesie same korzyści dla aglomeracji ,bo region powinien funkcjonować jako jeden organizm bo fizycznie tak jest.Rozwiąże to wiele problemów jakie wynikały np z remontów torów tramwajowych ,którę ciągną się przez wiele Miast aglomeracji.I to dotyczy wielu innych spraw jakie opisał min Junior.Dzieki temu będzie można określić wspólne cele aglomeracji jak np budowa połączenia kolejowego na lotnisko itd czy właśnie ,usprawnienie transportu miejskiego.

#10 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 maj 2017 - 17:19

Do tego wszystkiego nie potrzeba żadnej Metropolii. Powinna być decentralizacja społeczna, polityczna, kulturalna przy jednoczesnej współpracy pomiędzy poszczególnymi miastami.  Takie Ustawy metropolitarne cechują się czymś właśnie odwrotnym, przy mało wymiernych korzyściach ustawowych.


  • Junior i przemol lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#11 Silesian

Silesian
  • SK1964

Napisano 24 maj 2017 - 19:22

Co wyjdzie z tej ustawy pokaże tak naprawdę życie.Na dzień dzisiejszy jednak nie było wizji budowania jednego organizmu dzięki czemu mamy trzy związki komunikacyjne w Katowicach ,Tychach i Jaworznie .Chora rywalizacja między Miastami czego przykładem jest choćby konkurencyjna hala dla Spodka.
Tak naprawdę jestem ciekaw jaki będzie odzew wśród inwestorów na Świecie gdzie jako metropolia z blisko 2.5 mln mieszańców powinnismy być "lepiej widoczni".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych