Jump to content


Photo

Urządzamy i remontujemy mieszkanie


1176 replies to this topic

#26 _Bartos_

_Bartos_
  • SK1964
  • LokalizacjaCentrum

Posted 22 October 2013 - 11:05

Sprzedam 2 x pax obudowa szafy > 50x38x236 kolor czarnobrązowa

                 2x drzwi bergsbo czarnybrąz

                 8 x pax półka czarnybrąz

                 2 opakowania zawiasów

                 4 lub 6 koszy do przechowywania

                 2 x uchwyty

Wszystko nowe z IKEII w paczkach. Cena za komplet w Ikeii ok 900-1000zł 

U mnie komplet za 700zł



#27 makugisz

makugisz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGzG

Posted 22 October 2013 - 14:07

macie moze kogos ogarnietego do piecyka gazowego do grzania wody??

chodzi o to ze od pewnego czasu mam z nim problem. wlaczam ciepla wode i piecyk niby sie zapala ale za moment gasnie i wiecej sie nie odpala. jakby nie dostawal wystarczajacej ilosci gazu. czasem zdarzy sie ze normalnie odpali i dziala.

Jakby ktos mial namiar do kogos ogarnietego w tym temacie to prosze o PW.

z gory dzieki.



#28 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 October 2013 - 14:53

a nie trzeba przypadkiem wymienić baterii?

 

ja kiedyś miałem tak samo i dopiero w serwisie mi powiedzieli, żebym poszukał baterii najpierw.

 

i zadziałało :)



#29 makugisz

makugisz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGzG

Posted 22 October 2013 - 15:08

baterie wymienialem niedawno i dziala bez zarzutu. problem lezy gdzies w gazie podejrzewam. ale nie znam sie na tym za bardzo dlatego lepiej jakby jakis specjalista mi do tego zajrzal :)



#30 bleki78

bleki78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen

Posted 06 November 2013 - 12:04

Szukam kogos kto zajmuje sie montazem drzwi wejsciowych na co dzień i robi to dobrze.

Potrzebuje wywalic stare i zamonowac nowe.

Jak macie kogos sprawdzonego osobiscie to piszcie tutaj namiary.



#31 Byku

Byku
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 06 November 2013 - 16:11

Przy ocieplaniu balkonow w bloku, styropian powinien byc ulozony od spodu, od frontu i od gory (pod plytkami)? Wydaje mi sie to dosc oczywiste, choc na ociepleniach sie nie znam. Czy bedac lokatorem mam dostep do projektu ocieplenia?



#32 LilDevil

LilDevil
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 07 November 2013 - 18:33

mam do sprzedania plyte gazową z mastercooka  4 palniki razem z kabelkiem do gazu ;)



#33 Keniol

Keniol
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 15 November 2013 - 08:25

 ...



#34 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Posted 28 November 2013 - 17:28

Pany
Spółdzielnia ma zamiar mi rury kanalizacyjne w kiblu wymieniać. Mam je dwie po obu stronach nowo wyremontowanej łazienki. Czy jest możliwość ściągnięcia kafelek tak, aby potem je założyć nazot? Czy to niewykonalne? Dodam,że mam płytki położone na płycie gipsowej, która jest punktowo przyklejona do ściany

#35 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Posted 29 November 2013 - 08:16

Zapomnij. Nawet jak byś flexą po fugach dał rade powycinać równo (zależy jaka szer. fugi) to GK i tak ci sie rozjebie przy odrywaniu od ściany. Jak uda ci sie bez straty oddzielić płytki od GK to znaczy, że zjebałeś przy remoncie, albo jesteś jezusem :chamisko: Próbuj. Pierwsze dwie płytki i tak połamiesz ;)



#36 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Posted 29 November 2013 - 08:52

no dobra ale powiedzmy mam  pare płytek zapasowych w piwnicy i jakbym odjebał to razem z GK i potem skrobał te kafelki z GK to je odzyskam?  i potem nowa płyta i stare kafle nazot?



#37 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 November 2013 - 09:03

Aż tak się do nich przywiązałeś?



#38 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Posted 29 November 2013 - 13:45

szkoda mi kasy która wydałem  3 lata temu



#39 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Posted 29 November 2013 - 23:31

Przelicz sobie czas spędzony na wydrapanie fugi, oddzielenie płytek od GK, czyszczenie. Może się opłaci. Nie wiem jaka to skala, kaj mosz te ruły itd, ale ja na pewno bym się z tym nie pierdolił, jakby nie było tych samych płytek to można kupić każde inne, które pasują.



#40 hanys 85

hanys 85
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 30 November 2013 - 07:11

Przelicz sobie czas spędzony na wydrapanie fugi, oddzielenie płytek od GK, czyszczenie. Może się opłaci. Nie wiem jaka to skala, kaj mosz te ruły itd, ale ja na pewno bym się z tym nie pierdolił, jakby nie było tych samych płytek to można kupić każde inne, które pasują.

Szczegolnie ze kleju i tak nie wydrapiesz sobie z kafelki, bedziesz musial zastosowac kątowke i tarcza to szlifowac, co rowna sie z duzym syfem



#41 Smoke

Smoke
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Posted 21 December 2013 - 15:41

zna się ktoś na kotłach gazowych (Vaillant)? Proszę o PW.

 

Zdjąłem obudowę i ma iskrę, ale gaz się nie odpala. Na wyświetlaczu wyskakuje błąd F28. W kuchni gaz mam normalnie. Wyjąłem i oczyściłem elektrody, nic nie dało.


SPM SKK


#42 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Posted 21 December 2013 - 17:32

To może być albo elektroda albo np za niskie ciśnienie gazu, jeśli to drugie to może np filtr gazu zapchany. Jeśli nie to serwis i ustawianie ciśnienia na zaworze gazowym w piecyku

#43 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 21 December 2013 - 18:12

http://www.elektroda...pic1012576.html

 

Niemniej też zalecam wezwanie fachowca a nie grzebanie we własnym zakresie przy gazie.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#44 Łysy

Łysy
  • SK1964

Posted 21 December 2013 - 22:29

A ja zdecydowanie polecam wyczyszczenie elektrod we własnym zakresie! Sam zrobiłem to już kilkukrotnie ( u siebie za pierwszym razem i u znajomych 2x). Wystarczyło zdemontowac obudowe i drobny papier scierny w ruch. 

Oczywiście operacja dla osob ,ktore maja smykalkę do pracy i wyobraźnię.

 

Sam przy pierwszym razie ;-) mialem dylemat ale jak to mam w zwyczaju jesli sam nie ruszysz to się nie nauczysz.. zaoszczędziłem kupe czasu i kasy. operacja kosztowała mnie zero zlociszy i kwadrans roboty.Do dziś piecyk jest "ciulaty";-).

 

Pamiętam też jak szukalem pomocy na necie (mialo to miejsce jakieś trzy lata temu i kilka osób nakreśliło problem a poźniej nagle były banany na forum bo okazało się że Adminem dwóchfor był ten sam serwisant i uwalil topic tylko po to żeby ludzie przyszli do niego.

 

Takie czasy jak ktoś się nie zna to buli.

Z drugiej strony jak ktoś pęka całkowicie to niech sobie odpuści . Ja dawniej panicznie bałem się gazu jako medium wybuchowego , a dziś po wielu doswiadczeniach z gazem zmienilem strach w działanie.



#45 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Posted 21 December 2013 - 22:44

Brakuje Twoich opowiesci o bialym kielku, no i pozdrowien dla kalasza :(((


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#46 Łysy

Łysy
  • SK1964

Posted 23 December 2013 - 15:13

haha no już nie te czasy-czasu nie ma ale jak Kałasz zobaczy Twój wpis to będzie miał brechta.

Normalnie na ostatnim szpilu stwierdziliśmy ,że trzeba stanąć przed Tobą jak za starych czasów i wydreć japę, do kompletu Rulon i niech się chowają maruderzy napinacze.

Sorry za OT. 

 

A wracając do tematu to zawsze warto ruszyć coś samemu niż od razu tel. do fachowca. Teraz mamy pełno okien na świat i podpowiedzi-nie to co dawniej



#47 Smoke

Smoke
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Posted 24 December 2013 - 02:38

Łysy - Elektrody czyściłem dwukrotnie, nie dało efektu.

Odpuściłem, bo z gazem nie ma żartów i w dodatku święta za pasem, a mimo wszystko, ciepła woda jest całkiem przydatna. Zadzwoniłem po fachmana z autoryzowanego serwisu, naświetliłem sprawę, a ten tego samego dnia wieczorem podjechał z odpowiednim elementem, wymiana zajęła mu dwie minutki.

 

Padł serwomotor.

Jako, że należę do dociekliwych,sprawdziłem co to za ścierwo i czy mogłem zaosczędzic dochodząc do tego samemu.

Nawet gdybym w czeluściach internetu odnalazł prawdziwą przyczynę problemu (prawidłową znalazłem, ale po fakcie), to zapłaciłbym bardzo podobnie, a na pewno nie wyrobił bym się przed świętami i pewnie trochę bym się nawkurwiał.


SPM SKK


#48 Łysy

Łysy
  • SK1964

Posted 24 December 2013 - 21:58

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że działa. Pozdro i Trójkolorowych Wesołych



#49 boll99

boll99
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 January 2014 - 12:59

Poleci ktoś sprawdzony, dobry kociol na ekogroszek ?



#50 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 22 January 2014 - 13:05

Kielar-ECO  dobry,żeliwny kocioł .






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users