Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wojsko Polskie


182 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 18 listopad 2017 - 12:40

osobą zainteresowanym WP i nie tylko polecam
W przypadku takich błędów też polecam pewną książkę :chamisko:  

#27 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 18 listopad 2017 - 13:34

Gynau, "Słownik poprawnej polszczyzny"



#28 franckawka

franckawka
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 listopad 2017 - 08:52

Tutaj nawet nie chodzi o jakieś regulacje konstytucyjne czy inne ustawowe dyrdymały (już widzę oczami wyobraźni jak obrońcy konstytucji dają się rozstrzeliwać na wschodniej granicy, bo zapis w konstytucji mówi, że obrona kraju to ich obowiązek). Rozwiązanie jest mega proste. Jeżeli żyję w wolnym państwie, które stwarza mi warunki do tego, że uczciwą pracą dorobię się majątku, to postawię dom, założę rodzinę, kupię broń i w razie potrzeby będę napierdalał z pepeszy w obronie rodziny i majątku, ale nie dlatego, że gdzieś ktoś coś wpisał na skrawku papieru.

Tyle lat kładli ludziom do głów, że jebać polaków-cebulaków i tzw. tenkraj, a teraz wielkie zdziwko, że polskie cebule mają wyjebane na obronę ich prosty... konstytucji.
  • worshiper lubi to

#29 sebo

sebo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 grudzień 2017 - 16:06

Jak byłem ostatnio na ćwiczeniu, obok nas stacjonowała OT z okręgu Rzeszowskiego. Ludzie normalni, jedni z pasji, patriotyzmu lub nudów, drudzy dla kasy. Gorzej wyglądała ich kadra, popełniali błędy już na samym uczeniu ich podstaw musztry i ewenementem było to że w 2 lub 3 dniu ich pobytu tam poszli na taktykę.

Byłeś na Szymanach? 6 bpd Gliwice?


  • worshiper lubi to

#30 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 22 grudzień 2017 - 23:49

Ciekawe czy coś się kroi.

http://www.krzysztof...ymna-komentarz/

http://www.defence24...rafi-do-wesolej
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#31 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 23 grudzień 2017 - 07:04

Wesoła jest to jednostka "pokazowa". Tam tak bylo jest i będzie.

#32 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 21 luty 2018 - 09:27

Ma ktoś pożyczyć na dwa tygodnie taki plecak: https://www.olx.pl/o...html#591872bb16
Ewentualnie odsprzedać?

#33 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 25 luty 2018 - 11:50

Nie wyświetla tego plecaka.



#34 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 25 luty 2018 - 23:00

Potrzebny zasobnik 80-110l moro

#35 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 maj 2018 - 10:41

Dostałem wezwanie do WKU w dzień roboczy na 9.30

 

Przysługuje mi z tego tytułu jakiś dzień wolny? Nie mam w robocie wolnych dni do wykorzystania, nie dadzą mi, poza tym nawet nie chcę brać na przód, można sie powołać na jakieś przepis czy kombinować w stylu iść oddać krew? 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#36 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 20 maj 2018 - 10:45

Ja jebie. Na czas potrzebny na wezwanie masz nieobecnosc usprawiedliwiona platna. Podbite wezwanie dajesz pracodawcy.

#37 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 maj 2018 - 10:54

Pytam się, bo na tej kartce jest napisane że przysługuje mi "zryczałtowana rekompensata" a to jest różnica, bo z tego rozumiem że w robocie mam bezpłatny a z MON dostaje 'dniówkę", takie coś to ja prdl.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#38 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 20 maj 2018 - 11:08

Mnie się wydaje, że masz masz bezpłatną dniówkę. Podobnie, jak z wezwaniami do sądu, na psiarnie itp.



#39 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 20 maj 2018 - 11:09

Zle sie wyrazilem terror. Jest zwracane za utracona dniowke. Przynajmniej ja tak mialem. Dostalem cos kolo 66 zl

#40 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 20 maj 2018 - 11:14

Z tego co mi się wydaje to pracodawca Ci daje zaświadczenie ile ta Twoja dniówka kosztuje, a WKU za to płaci tylko że do jakiejś tam kwoty. Jak szedłem do sądu to mi się nie opłaciło i kierownik mi normalnie dniówkę wpisał :)



#41 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 maj 2018 - 10:31

Jak kogoś interesuje to jak dostanie wezwanie do WKU to ono jest w sprawie WOT.

Powoli chyba ruszają z tematem na Śląsku. Oczywiście, w sztabie nic nie wiedzą co, jak i kiedy heh ale z tego co wywnioskowałem to do 12 miesięcy muszą poinformować o kolejnym etapie rekrutacji. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#42 Albin

Albin
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 maj 2018 - 10:52

No ja dostalem zaproszenie miesiąc temu

#43 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 26 maj 2018 - 15:58

Ale to składaliście podania do WOT? 


Przyjaźń jest wszystkim!


#44 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2018 - 22:22

Tak, przynajmniej ja, ale na wezwaniu nic nie ma o tym mowy wiec tak tylko informuje bo ja podanie składałem prawie 2 lata temu a dopiero teraz się odezwali. Nie brałem w ogóle tego WOTu już pod uwagę

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#45 Albin

Albin
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 maj 2018 - 08:36

Ja nie skladalem w wojsku nigdy podań. Dziwne, bo znajomi nie dostali zaproszeń

#46 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 01 czerwiec 2018 - 21:12

WOT w Gliwicach jest już gotowy, nie wiem tylko czy od strony ochotników, bo kadrę zawodową  już mają dawno. Tworzą się dopiero w Częstochowie, Cieszynie i Oświęcimiu i może jeszcze jakiś Żywiec.



#47 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 czerwiec 2018 - 21:35

WOT w Gliwicach to jest chyba od zawsze bo OT istniał tam jeszcze przed dojściem pisu do władzy (?) Teraz to chyba ich tylko przerzucili na papierze z jednej jednostki do drugiej

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#48 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 01 czerwiec 2018 - 22:28

Nie wiem gdzie byli wcześniej ale teraz mają wydzielony budynek, tam gdzie znajduje się 6 bpd i AGAT. Mają już pojazdy (nówki VW T6) i sprzęt. Był też prowadzony cały nabór kadry instruktorskiej wśród żołnierzy zawodowych.


  • rychu85 lubi to

#49 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 01 czerwiec 2018 - 22:33

WOT ma generalnie priorytet i chcąc się przenieść do nich z regularnej jednostki, zgłasza się tylko swoją chęć w WKU i nie potrzebujesz niczyjej zgody. Zupełne przeciwieństwo, gdybyś chciał się przenieść z jednej jednostki wojskowej do innej. Wtedy trzeba pisać wnioski o przeniesienie i jeszcze powalczyć trochę o zgodę przełożonych, której często nie sposób uzyskać.



#50 sebo

sebo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 luty 2019 - 14:21

WOT w Gliwicach to jest chyba od zawsze bo OT istniał tam jeszcze przed dojściem pisu do władzy (?) Teraz to chyba ich tylko przerzucili na papierze z jednej jednostki do drugiej

Dawna Brygda OT z Gliwic to dzisiejsza JW AGAT po drodze byli jeszcze OS ŻW






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych