Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wojsko Polskie


182 odpowiedzi w tym temacie

#1 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 marzec 2017 - 11:46

Temat jak w tytule, wszystko związane z obronnością kraju i WP.

 

Moje pierwsze pytanko, czy ktoś z powiatu Katowice bądź okolicznych składał wniosek o chęć przystąpienia do Oddziałów Obrony Terytorialnej?

Dostaliście już jakaś odpowiedź, ile na nią czekaliście ? etc.

Pozdrawiam.


Użytkownik terror edytował ten post 05 marzec 2017 - 11:47

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Napisano 05 marzec 2017 - 17:33


Moje pierwsze pytanko, czy ktoś z powiatu Katowice bądź okolicznych składał wniosek o chęć przystąpienia do Oddziałów Obrony Terytorialnej?

Szybciej umrę, niż postanowię wstąpić do tych bojówek Macierewicza, które są tworzone aby pacyfikować antyrządowe manifestacje Komitetu Obrony Demokracji.



#3 mario78

mario78
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 marzec 2017 - 18:51

To może też w temacie- czy ktoś przysępował lub składał wniosek o chęć przystąpienia do przygotowawczej służby wojskowej? I tak samo ile czekaliście na odpowiedź z ich strony?



#4 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 05 marzec 2017 - 20:34

Szybciej umrę, niż postanowię wstąpić do tych bojówek Macierewicza, które są tworzone aby pacyfikować antyrządowe manifestacje Komitetu Obrony Demokracji.

 

Widzę, że propaganda kodziarsko-wyborczo-tefałenowska działa w najlepsze. Nawet kibice w końcu dają się zmanipulować.


  • tomzkat i melok lubią to

#5 mustafa

mustafa
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 05 marzec 2017 - 21:24

Widzę, że propaganda kodziarsko-wyborczo-tefałenowska działa w najlepsze. Nawet kibice w końcu dają się zmanipulować.


Wpisy na forum kibiców jeszcze z nikogo kibica nie zrobiły.
  • kosa, mustafa i Mateusz lubią to
Tylko do przodu!

#6 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Napisano 05 marzec 2017 - 22:31

Widzę, że propaganda kodziarsko-wyborczo-tefałenowska działa w najlepsze.

kodziarsko-wyborczo-tefałenowsko-żydowsko-masońsko-islamsko-ubecko-iluminacko-tęczowa



#7 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 06 marzec 2017 - 00:28

Temat jak w tytule, wszystko związane z obronnością kraju i WP.

 

Moje pierwsze pytanko, czy ktoś z powiatu Katowice bądź okolicznych składał wniosek o chęć przystąpienia do Oddziałów Obrony Terytorialnej?

Dostaliście już jakaś odpowiedź, ile na nią czekaliście ? etc.

Pozdrawiam.

Na Śląsku takie oddziały mają powstać chyba jako ostatnie, 2019 rok albo jeszcze później. W pierwszej kolejności wschód Polski. W pobliżu, mówi się na razie tylko o Żywcu i chyba Oświęcimiu.



#8 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 marzec 2017 - 05:24

Podstawowym błędem jest jest wymóg niekaralności. Tak w OT jak i w FIA. Skąd oni chcą nabrać normalnych młodych ludzi skoro większość jest karana za byle gówno.
  • kosa lubi to

#9 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 marzec 2017 - 07:57

A to ten post od Benda to nie śmieszki? :D
  • Now lubi to

WHITE BOYS CENTRUM


#10 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 10 marzec 2017 - 17:08

Ja kończę SP

#11 tombotleg

tombotleg
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 marzec 2017 - 11:06

To jest kabaret, od bronienia kraju to jest WP, naprodukowali 1500 generałów i admirałów i robią pospolite ruszenie jak za kurwa średniowiecza, najlepiej zapisać tych wszystkich od e sportów..

Swoje odjebałem.



#12 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 marzec 2017 - 11:30

To jest kabaret, od bronienia kraju to jest WP, naprodukowali 1500 generałów i admirałów i robią pospolite ruszenie jak za kurwa średniowiecza, najlepiej zapisać tych wszystkich od e sportów..
Swoje odjebałem.

Art 85 konstytucji mówi o tym, że obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona ojczyzny. Każdego obywatela.

#13 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2017 - 11:44

Każdy powinien iść na 4 miesiące po skończeniu 18 roku życia, a później raz w roku na 2-6 tyg zależnie od wieku. Do tego powinien każdy dostać na stan karabin.

#14 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 marzec 2017 - 17:18

Podstawowym błędem jest jest wymóg niekaralności. Tak w OT jak i w FIA. Skąd oni chcą nabrać normalnych młodych ludzi skoro większość jest karana za byle gówno.

NO mi się wydaje ze oni nie chcą nabrać "normalnych młodych" tylko jak w przypadku dawnych OT będzie to element do dorobienia, dublowanie stanowisk etc.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#15 Sebaa

Sebaa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2017 - 21:18

Jak byłem ostatnio na ćwiczeniu, obok nas stacjonowała OT z okręgu Rzeszowskiego. Ludzie normalni, jedni z pasji, patriotyzmu lub nudów, drudzy dla kasy. Gorzej wyglądała ich kadra, popełniali błędy już na samym uczeniu ich podstaw musztry i ewenementem było to że w 2 lub 3 dniu ich pobytu tam poszli na taktykę.



#16 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2017 - 21:27

No zobaczymy jak to będzie wyglądać na Śląsku, u nas mają formować jednostki dopiero w 2019 :(

 

SEPARATYŚCI Z RAŚ TO JEDNAK NIE ZAGROŻENIE?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#17 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 15 listopad 2017 - 22:12

Art 85 konstytucji mówi o tym, że obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona ojczyzny. Każdego obywatela.

Konstytucja mówi wiele rzeczy, na przykład że jest rozdział państwa od kościoła. Praktyka wręcz przeciwnie. Zresztą takich kwiatków znajdziesz dużo więcej. Albo przestrzegamy konstytucji co do joty czyli rygorystycznie wszystkich artykułów albo można nią sobie dupę podetrzeć, bo co to za konstytucja, której pewne artykuły obowiązują a inne nie?



#18 bekabeka!

bekabeka!
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2017 - 03:55

Konstytucja mówi wiele rzeczy, na przykład że jest rozdział państwa od kościoła. Praktyka wręcz przeciwnie. Zresztą takich kwiatków znajdziesz dużo więcej. Albo przestrzegamy konstytucji co do joty czyli rygorystycznie wszystkich artykułów albo można nią sobie dupę podetrzeć, bo co to za konstytucja, której pewne artykuły obowiązują a inne nie?


Szkoda że konstytucja tak niewiele znaczy. Niestety terror państwa kościelnego niszczy kraj, a przede wszystkim nas zwykłych obywateli od środka. Tak się nie da żyć.

#19 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 16 listopad 2017 - 05:19

Gdzie Ty masz terror i państwo kościelne?

#20 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2017 - 09:10

Nie wiem o co wam chodzi

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#21 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 16 listopad 2017 - 21:15

SEPARATYŚCI Z RAŚ TO JEDNAK NIE ZAGROŻENIE?

Autonomia sama w sobie nie jest zła (taki region jak Górny Śląsk na pewno srogo by zyskał będąc autonomiczną jednostką szczegółnie gospodarczo, rzecz oczywista w granicach histortycznych) ale w Polsce to by nie zadziałało. Na bank znalazłby się jakiś baran (każdy polski polityk to statystycznie baran), który chciałby oderwać tę autonomiczną część od Polski i tu widzę zagrożenie. A ten cały Gorzelik to szkoda gadać. Jest tak samo ograniczony umysłowo jak jego niebiescy bracia po szalu, zresztą czego inego można się spodziewać po ćwoku, który w trakcie Mistrzostw Świata paraduje dumnie z koszulce Niemiec? A wracając do autonomii to fajnie funkcjonuje to w Niemczech, Austii, Szwajcarii. Mają kompetencje federalne, krajowe i jeszcze niższego szczebla (powiatowe i gminne) i zajebiście to działa. Mnie zastanawia jedna rzecz: dlaczego Niemcom (w sumie Austryjacy to też Niemcy, tylko że po wojnie się oficjalnie wypierają z uwagi na "genialnego wodza") czy Szwajcarom nie strzeli do głowy pomysł aby oderwać się od reszty? Moja teoria to fakt, że są w pytę mocni gospodarczo i takowoż świadomi (mają silne poczucie narodowej więzi ale manifestują to przede wszystkim czynem taką codzienną pracą u podstaw).


Użytkownik Buziol edytował ten post 16 listopad 2017 - 21:20


#22 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2017 - 00:46

Kto się ma od kogo oderwać, bo chciałbym się odnieść, ale nie wiem jaka jest twoja wersja, a mam dwie hipotezy :)

#23 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 17 listopad 2017 - 20:43

Górny Ślonsk od Polski rzecz jasna. Z innych regionów to tylko Kaszubi mają uznany język regionalny więc potencjalnie tylko oni wchodziliby w rachubę.

 

 

Edit:

 

A i napisałem polski polityk, bo Górny Śląsk to dla mnie zawsze część Polski, choć mocno inna od innych regionów. Dlatego autonomia tutaj byłaby ogólnie dobrym pomysłem. Mądra autonomia a nie to co proponują te parapety z RAŚu. Z takiej mądrej autonomii korzyści odniosłaby zarówno Polska, jak i Górny Ślonsk. Sytuacja marzenie.


Użytkownik Buziol edytował ten post 17 listopad 2017 - 20:57


#24 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2017 - 10:23

Konstytucja mówi wiele rzeczy, na przykład że jest rozdział państwa od kościoła. Praktyka wręcz przeciwnie. Zresztą takich kwiatków znajdziesz dużo więcej. Albo przestrzegamy konstytucji co do joty czyli rygorystycznie wszystkich artykułów albo można nią sobie dupę podetrzeć, bo co to za konstytucja, której pewne artykuły obowiązują a inne nie?


Szczerze to tę komunistyczną konstytucję mam gdzieś ale uważam, że obowiązkiem każdego mężczyzny jest obrona ojczyzny. Nie walka za polityków ale za wolność i w obronie swojej rodziny.
Jeśli chodzi o rozdział kościoła od państwa to nie widzę nigdzie żeby nie funkcjonował. Jeśli chodzi Ci o politykujacych księży to trzeba wziąć pod uwagę, że są takimi samymi obywatelami i mają te same prawa.

#25 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2017 - 10:32

Troszke odbiegliscie od tematu,osobom zainteresowanym WP i nie tylko polecam portal http://www.defence24.pl

Użytkownik mały edytował ten post 02 grudzień 2017 - 14:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych