Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerwa zimowa sezon 2016/2017: sparingi/transfery

85 odpowiedzi w tym temacie

#51 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 08 grudzień 2016 - 18:24

Napewno Zejdler w kluczborku

Bezpośrednio Zejdler czyli norma jest wcześniej Trochim, wcześniej Pietrzu plus Pitry. Pośrednio po wolnym Abramowicz z Olimpia.

#52 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 08 grudzień 2016 - 18:38

Ja zawsze z tymi młodymi mam problem w tej lidze. Popatrzcie jakie są problemy z młodzieżowcami. One nie wynikają z niczego. Po pierwsze nasza najzdolniejsza młodzież wyjeżdża to raz (mówię o skali kraju) a dwa 1 liga to ciężki teren dla młodych graczy. Tutaj gra się bliżej, dużo bardziej siłowo a wystarczy zobaczyć jak taki Mandrysz wygląda przy innych graczach.

Nie mówię nie ale trzeba to robić z głową. 

Jeżeli mamy ściągać młodych ja bym szukał nie takich na wypożyczenie ale takich którym możemy zaproponować kontrakt i rzeczywiście mogą być naszą przyszłością. W wypadku kiedy walczymy o awans ja bym szukał graczy, którzy mają coś do udowodnienia i pokazali już że ten poziom nie jest im straszny.

Przykład Górskiego co siedzi w Jadze na ławie. Nie jestem na czasie z Ekstra i kto tam gra a kto nie, ale wg. mnie takiego profilu gracza szukałbym przede wszystkim. 

Użytkownik sajmonczan edytował ten post 08 grudzień 2016 - 18:40

• irishman lubi to

#53 żywiec

żywiec

Napisano 08 grudzień 2016 - 18:54

Ale on juz jest nasz :-)
Przecież Motala powiedział na spotkaniu ze w zimie go wypożyczamy bo to jest czas na wypożyczenie :-)

#54 Flame

Flame
  • LokalizacjaKatowice-Kostuchna

Napisano 08 grudzień 2016 - 19:20

chop z linka to moja propozycja , a wyzej masz info o jozwiku w czym problem ???

Ok teraz zakumałem

#55 irishman

irishman

Irishman - 1968

Napisano 09 grudzień 2016 - 10:07

w Turcji pograja z kims lepszym pewnie lub na swoim poziomie. Teraz jest przerwa zimowa. Sklad juz jest, teraz trzeba sie zgrac. Mysle, ze przerwa zimowa jest zupelnie inna niz letnia. Teraz sie pracuje nad czym innym.

Dzisiaj się pewnie okaże co z tą Turcja. Ja bym się nad takim obozem poważnie zastanowił.

Obóz za granica tylko wtedy spełni swoją role gdy będzie bardzo dobrze przygotowany - przykład Górnika (chyba sprzed roku) pokazuje jak można wtopić.

Poza tym, my mamy od początku trudne mecze więc jeśli mielibyśmy wyjechać to tylko w takim terminie, który pozwoliłby bardzo dobrze zaaklimatyzować się  do warunków panujących u nas.

Co do zgrania drużyny to nic tak nie zgrywa jak mecze ligowe. Skoro to nie do końca wyszło, to ewidentnie coś trzeba zmienić. Może trzeba by popracować nad ustawieniem tych zawodników, których już mamy? Np. w ostatnim meczu Gonzo nie tylko szukał okazji do strzelania z każdej pozycji (łącznie z wykonywaniem karnych) ale więcej pracował dla drużyny - co nieźle wyglądało. No i oczywiście Foszmańczyk musi grać na 10-tce - i faktycznie to ustawienie trzeba trenować do znudzenia bo daje nam potencjalnie duże korzyści.

Jeśli chodzi o strzały z dystansu to coraz lepiej wyglądał Kalinowski i tutaj jestem optymistą, że w końcu się wstrzeli.

Trzeba natomiast faktycznie popracować nad strzałami z wolnych - bezpośrednio na bramkę.

"Ekstraklasa albo śmierć!!!"

#56 koleś

koleś
  • SK1964

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:23

GKS Katowice w ramach przygotowań do wiosny w I lidze uda się na zgrupowania do Rybnika-Kamienia i tureckiego Side.

Plan przygotowań GKS-u:

12 stycznia - wznowienie treningów
20-28 stycznia - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
22 stycznia - sparing z ROW-em 1964 Rybnik
25 stycznia - sparing z Odrą Opole
28 stycznia - sparing z GKS-em 1962 Jastrzębie
4 lutego - sparing ze Śląskiem Wrocław
11 lutego - sparing z Rakowem Częstochowa
12-22 lutego - zgrupowanie w Side (trzy sparingi)
25 lutego - sparing z Chrobrym Głogów

źródło: własne / GKS Katowice

• marcin GieKSa i Krzyś lubią to

#57 blazej

blazej
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:27

Jeden błąd po Moskalu naprawiono. Liczba sparingów ok.

• Krzyś i irishman lubią to

#58 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:41

http://gieksainfo.pl...leci-do-turcji/ - 9 sparingów - po 3 na każde zgrupowanie (Kamień i Side) i dodatkowo 3. Wygląda ok.

Przyjaźń jest wszystkim!

#59 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

W Turcji może z Miedzią zagramy skoro też tam leci. W tym czasie będzie też Podbeskidzie i Stal Mielec, więc może po prostu zagramy z 3 polskimi klubami tam.

Użytkownik kosa edytował ten post 09 grudzień 2016 - 14:47

Przyjaźń jest wszystkim!

#60 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

GKS Katowice po zagranicznych obozach:
Turcja zima 2011 - 17 21 23-26
Węgry lato 2011 - 20 23 23-23
Do 3 razy sztuka ;-)

Przyjaźń jest wszystkim!

#61 Polo

Polo

Napisano 09 grudzień 2016 - 14:57

Bo brakuje bezpośrednio z rogu. ;)

Brakuje Slawka Wojciechowskiego hahaha to by byly bramy z wolnych i roznych haha do pary jesczze s.p. Adas Ledwoń i nosy by sie lamaly przeciwnikom haha

• scarface 1964 lubi to

#62 kaos azul

kaos azul
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 09 grudzień 2016 - 15:00

Glupota byloby granie z naszymi rywalami z 1ligistylzycia w turcji ,jak juz tam leca to zagrajmy z kims innym,najlepiej 3 zagraniczne sparingi.

#63 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 09 grudzień 2016 - 15:04

kaos azul myślę, że priorytetem będą zagraniczni, a te trzy w obwodzie.

Przyjaźń jest wszystkim!

#64 żywiec

żywiec

Napisano 09 grudzień 2016 - 15:06

Ale po co z zagranicznymi ? W pucharach bedziemy grac ? Niech sie spokojnie polskie zespoly nauczą ogrywać :-)

#65 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 09 grudzień 2016 - 15:32

Motała na TT potwierdził, że zagramy w Turcji z zagranicznymi drużynami.

• Flame, 19mózG64 i kaos azul lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!

#66 lukste

lukste

Napisano 09 grudzień 2016 - 16:43

Jesli uda sie wypozyczyc Kamila Jozwiaka,to bedzie to bardzo dobry ruch.
Status mlodziezowca,reprezentant i naprawde utalentowany chlopak.
W tym sezonie gra ogony,ale w koncowce zeszlego sezonu,jak byly kartki i kontuzje to wszedl do Lecha i robil im fajna gre
  • BadBoy i rabin lubią to

#67 rabin

rabin
  • SK1964
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 09 grudzień 2016 - 17:11

czy znana jest nazwa hotelu w Side ?

#68 irishman

irishman

Irishman - 1968

Napisano 09 grudzień 2016 - 17:38

Jeden błąd po Moskalu naprawiono. Liczba sparingów ok.

Za Brzęczka też wcześniej nie graliśmy zbyt wielu sparingów (co wielu uważało za błąd), a teraz... proszę bardzo!

"Ekstraklasa albo śmierć!!!"

#69 Flame

Flame

Napisano 09 grudzień 2016 - 18:36

czy znana jest nazwa hotelu w Side ?

Kebap Resort
  • Shellu lubi to

#70 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 09 grudzień 2016 - 19:13

Kamil Jóźwiak ma odejść z Lecha, gdzie w tym sezonie grywa bardzo mało.

– Zastanawiamy się, czy warto wypożyczyć Jóźwiaka na pół roku do innego klubu, gdzie mógłby szybciej się rozwijać. Po kilku miesiącach wróciłby do nas jako ważny zawodnik, a może nawet gwiazda zespołu. Kwadrans gry dla takiego chłopaka to za mało – komentuje sytuację nastolatka Nenad Bjelica (45 l.).

Zainteresowanie wypożyczeniem Kamila są szefowie dwóch czołowych klubów pierwszej ligi: wicelider GKS Katowice i czwarta w tabeli Pogoń Siedlce.

Dzisiejszy przegląd prasy Weszlo. http://weszlo.com/20...c-legia-europy/

Pisałem o Jóźwiaku przed rozpoczęciem sezonu, żeby pokusić się o jego wypożyczenie. Gość jest etatowym reprezentantem U-19. Dla mnie chłopak ma niesamowity talent. Szybki, drobny drybling, ciąg na bramkę, nie boi się gry jeden  na jeden. Dla mnie to zawodnik, który zrobi różnice na boisku. Faktem jest, że gra ogony w tym sezonie. Pamiętajmy jednak, że w Lechu jest konkurencja do gry w pierwszym składzie bardzo mocna. W ostatnim meczu, z powody kontuzji Makuszewskiego zagrał 50 minut. Zaprezentował się nieźle. Podejrzewam, że jutro może zagrać w pierwszym składzie. Dodatkowo Jóźwiak jak na razie wygrywa rywalizacje z Formella. Miejsce Formelli aktualnie jest na trybunach. 

Ten z Lecha to taki Sobków 2. Wypali to super, nie uda się to wraca do Lecha. NIe ma sensu wypożyczać ich obu więc lepiej niech Sobków szuka gry gdzie indziej. Z napastników trzeba szukać jeśli jest okazja a okazją może być wypożyczenie Górskiego z Jagielonii.

O Górskim pisałem też jakiś czas temu. Jeżeli jest ciut szansy na jego wypożyczenie, to brać go!  Musimy w tym roku awansować do ekstraklasy, nawet kosztem tylko wypożyczeń.

GKS Katowice w ramach przygotowań do wiosny w I lidze uda się na zgrupowania do Rybnika-Kamienia i tureckiego Side.

Plan przygotowań GKS-u:

12 stycznia - wznowienie treningów
20-28 stycznia - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
22 stycznia - sparing z ROW-em 1964 Rybnik
25 stycznia - sparing z Odrą Opole
28 stycznia - sparing z GKS-em 1962 Jastrzębie
4 lutego - sparing ze Śląskiem Wrocław
11 lutego - sparing z Rakowem Częstochowa
12-22 lutego - zgrupowanie w Side (trzy sparingi)
25 lutego - sparing z Chrobrym Głogów

źródło: własne / GKS Katowice

Z rozpiski wynika, że zgramy prawdopodobnie 9 sparingów. Będzie sporo spotkań, żeby zgrać drużynę.

Z transferów widziałbym u nas jeszcze Mateusza Machaja z Chrobrego oraz Jonatana Strausa z Jagiellonii. Rywalizacja o 1 skład byłaby bardzo mocna,

Użytkownik BadBoy edytował ten post 09 grudzień 2016 - 22:28

• irishman i Typerke lubią to

#71 Flame

Flame

Napisano 09 grudzień 2016 - 19:16

Machajem interesują się kluby z ekstraklasy, wg dziennikarzy Polsatu Sport.

#72 blazej

blazej
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 09 grudzień 2016 - 20:59

Machajem interesują się kluby z ekstraklasy, wg dziennikarzy Polsatu Sport.

Alternatywą dla niego może być ten Niziołek z Kluczborka

#73 Flame

Flame

Napisano 10 grudzień 2016 - 07:59

blazej, wrzucam fragment wywiadu w katowickim Sporcie: 

Ekstraklasa?
RAFAŁ NIZIOŁEK: Jest na to realna szansa. Wiadomo, że są kluby, które borykają się też ze swoimi problemami i szukają w niższych ligach graczy, mogących się wypromować. Mam nadzieję, że to będzie moja droga.

Górnik Łęczna?
RAFAŁ NIZIOŁEK: Nie chcę póki co rozmawiać o konkretach, bo ich nie ma. Wstępne zapytania są, ale naprawdę, nie wchodźmy w szczegóły.

Wydaje mi się, że my bardziej musimy celować w odrzuconych z Ekstraklasy

Użytkownik Junior edytował ten post 10 grudzień 2016 - 08:59

#74 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 10 grudzień 2016 - 08:09

Dokładnie a nie brac chłopa ze słabego Kluczborka.Taki Gorski czy Jozwiak to sa kierunki kaj trzeba szukac.

• irishman lubi to

#75 ertai

ertai

Napisano 10 grudzień 2016 - 09:49

taki Błaszczykowski przeszedł do Wisły ze słabego Włodaru Częstochowa więc nie można generalizować, że nei bierzemy chopa bo gra w słabej drużynie ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych