Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka


6045 odpowiedzi w tym temacie

#3826 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 listopad 2017 - 23:06

Ale co to za spisek, skoro przejrzał je kibic GKS Katowice na internetowym forum? Ja KGB cenię ciut wyżej.


  • jajo1964 lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3827 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 22 listopad 2017 - 23:07

To nie są moje teorie, tylko ludzi dużo bardziej obeznanych w różnych tematach ode mnie. Dlatego wklejam linki, które według mnie są blisko prawdy.

 

Malarz kominów może być premierem więc i kibic GKS może odkryć spisek :chamisko:

 

Kto ma monopol na odkrywanie spisków? Dziennikarze? Wywiadowcy? Politycy?

 

Dużo w tobie sceptycyzmu/naiwności. Świat nie jest czarno/biały.

 

PS. KGB działa wewnątrz Rosji, sprawami światowymi zajmuje się GRU.


Użytkownik Bartek84 edytował ten post 22 listopad 2017 - 23:14

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3828 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 24 listopad 2017 - 22:25

Panowie w większości wydarzeń historycznych okazuje się po czasie (różnym ale powiedzmy 25 do 100 lat później), że było to dzieło albo służb specjalnych pewnych mocarstw(sił) albo jakaś gra samych przywódców (że przywołam samego stalina, przy którym sam diabeł to anioł niewinny jak niemowle). Wiadomo oficjalna narracja jest jasna (obrona demokracji i tym podobne) a pod drugim dnem pewne siły próbują realizować swoje cele (albo je realizują). Nie wiemy co tak na prawdę ktoś ma na celu, co się wydarzyło i co się wydarzy.



#3829 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:46

Szydło zrezygnowała, ale zostanie w rządzie. Premierem będzie Morawiecki. Morawiecki, czyli gość, który w PiS jest od niecałych dwóch lat, a wcześniej doradzał Tuskowi. No i to przede wszystkim typowy bankster. Szydło za to ma rekordowe poparcie, jako tako realizuje rząd program wyborczy, wygrała dla PiS-u wybory i od ponad 10 lat była lojalna wobec Kaczyńskiego. 

 

Naprawdę PiS znowu próbuje przegrać sam ze sobą.

 

Kaczyński to wielki strateg, ale także kadrowy samobójca. Wystarczy prześledzić, jak wiele osób, które wybierał na ważne stanowiska, kończyła potem w opozycji. 


  • Jas, ToJa i paulek lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3830 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:58

Dla mnie rezygnacja/wyrzucenie Szydło kompletnie niezrozumiała. No chyba że powodami były jakieś problemy rodzinne/zdrowotne...

A jeśli faktycznie zostanie w rządzie to będzie to dla niej mega degradacja. Zostanie podwładną swojego byłego podwładnego. Jedyne wyjście to chyba tylko Marszałek Sejmu lub szefowa Kancelarii Prezydenta. Akurat zmiana Marszałka Sejmu byłaby dobra, bo Kuchciński jest jakiś taki bezpłciowy.

A Morawieckiemu jakoś tak nie ufam do końca.


Użytkownik ToJa edytował ten post 07 grudzień 2017 - 21:00

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#3831 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:11

Sam sposób ogłoszenia też typowy dla PiS-u. Nie przed narodem w orędziu. Tylko rzecznik wspomniała o tym.


  • ToJa lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3832 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:19

Bankster czy nie to prawda jest taka ze to dzięki reforma gospodarczym PiS zabetonował sobie poparcie 25-30% które jest raczej nie do ruszenia. Każdy wie ze premier rzadu to postać reprezentatywna i marionetka w rządzie PiS wiec jeżeli wraz ze zmiana szydło pójdzie zmiana ministra środowiska i MSZ Kaczyński może sporo ugrać inna kwesti jest to ze mi się wydaje ze teraz idzie gra o poparcie większego kapitału. Po prostu Kaczyński widząc stojące sondaże i podział ze za pisem głosują zwykli ludzie stara się zawalczyć o kolejne 10-20 % wystawiają człowieka z elit i biznesu. Na razie to gdybanie ale PiS jest w komfortowej sytuacji, wygrywa 3-0 i eksperymentuje z ustawieniem i składem ;)

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3833 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:30

Poza tym, morawiecki po dudzie jest najbardziej memicznyn politykiem ;) tak, Kaczyński wie co robi

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3834 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 grudzień 2017 - 22:31

Kto wie może Beata Szydło szykowana jest np.Do walki o Warszawę

#3835 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 07 grudzień 2017 - 23:42

No to byłoby super. Mieć premiera z ogromnym poparcie społecznym w sondażach i walczyć o Warszawę.


  • Flame lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3836 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 06:24

Patrząc na Beatę Szydło to nie wyglądała zbyt dobrze.Zmeczenie?choroba??non stop Ja atakowali może miała poprostu dość?i potrzebuje trochę odpoczynku

#3837 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:01

Ja to atakował ostatnio głównie PiS.

Przyjaźń jest wszystkim!


#3838 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:13

Bankster czy nie to prawda jest taka ze to dzięki reforma gospodarczym PiS zabetonował sobie poparcie 25-30% które jest raczej nie do ruszenia. Każdy wie ze premier rzadu to postać reprezentatywna i marionetka w rządzie PiS wiec jeżeli wraz ze zmiana szydło pójdzie zmiana ministra środowiska i MSZ Kaczyński może sporo ugrać inna kwesti jest to ze mi się wydaje ze teraz idzie gra o poparcie większego kapitału. Po prostu Kaczyński widząc stojące sondaże i podział ze za pisem głosują zwykli ludzie stara się zawalczyć o kolejne 10-20 % wystawiają człowieka z elit i biznesu. Na razie to gdybanie ale PiS jest w komfortowej sytuacji, wygrywa 3-0 i eksperymentuje z ustawieniem i składem ;)


Już widzę jak biznes glosuje na PiS, który przez social reformy musi brać hajs z biznesu. To co piszesz jest nierealne, by PiS z obecnych 40-45 proc. wskoczył na 50-65 proc. Prędzej z biznesu zyska 3-5 proc., a straci wśród zwykłych ludzi z 8-15 proc. Szydlo była lubiana, reformy spoleczne były ok, a Morawiecki będzie kojarzył się z gościem, który ładuje miliony w państwowe instytuty start-up, które ludziom nic nie dają.
  • Homer lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3839 Bill X

Bill X
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:37

http://jagiellonski2...rze-uzupelniac/ - ciekawy artykuł, dotyczący właśnie wymiany PBS na PMM. 



#3840 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:41

Maks 5 lat i Morawiecki będzie w opozycji do Kaczyńskiego.

Przyjaźń jest wszystkim!


#3841 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:42

Kosa, tak samo nie realne jak to ze prawicowo-populistyczny rząd zyskał poparcie najbiedniejszych i klasy robotniczej. Polska jest ewenementem w Europie pod tym względem. Czas pokaże, Kaczyński stawia wiele na jedna kartę.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3842 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:51

Nie uważam, by polityka socjalna i jej poparcie było ewenementem. SLD za najlepszych czasów to przebijalo 50 proc. Ludzie w dupie mają ideologię - chcą godnie żyć. PiS dał im pieniądze na dzieci, szybszą emeryturę itd.

Przyjaźń jest wszystkim!


#3843 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:56

Jarosław Kaczyński uznał zapewne, że również na arenie międzynarodowej trzeba do maksimum dyskontować relatywnie dobrą sytuację gospodarczą w Polsce. W tej koncepcji, do roli wizerunkowego stręczyciela bardziej nadaje się bankster niż kulturoznawczyni. 

 

Niewykluczone, że propagandowym kołem zamachowym PiS-u będzie przez najbliższe 2 lata "wydobywanie" odszkodowań od Niemców za zniszczenia wojenne. W tej roli też lepszy będzie banksterski rząd od rządu "kulturalnego". 

 

To tego typu "sukcesy" zagraniczne (wsparte innymi socjotechnicznymi pociągnięciami) mają - w niczym nie uszczuplając betonowego elektoratu - mają zarówno przyciągnąć do siebie dużą część elektoratu totalnej opozycji (co najmniej 10 punktów %) oraz ruszyć znacznie większy elektorat "niemy" (w zależności od typów wyborów, nie głosuje od 30 do 60 % uprawnionych). 

 

Pani etnograf-kulturoznawca, szefowa sztabu wyborczego PAD-a, z gigantycznym poparciem społecznym, jest też idealnym straszakiem PiS-u na brykającego PAD-a, również jako hipotetyczny kandydat na prezydenta państwa, a nie tylko stolicy. 


Użytkownik Edy edytował ten post 08 grudzień 2017 - 12:01

  • terror lubi to

MCMLXIV  :szpada:


#3844 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:59

Szydlo to będzie idealna kandydatka na prezydenta. O ile PiS ją schowa na jakiś czas.

Przyjaźń jest wszystkim!


#3845 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 12:20

Już widzę jak biznes glosuje na PiS, który przez social reformy musi brać hajs z biznesu.

 

 

Zgadza się. W przeciwieństwie do biznesu przeciętny Kowalski raczej nie zauważy, że może i więcej dostaje ale i też więcej płaci - albo przez podatki pośrednie, albo inni, którzy muszą więcej płacić przerzucają na nich. Przykład podatek bankowy; propagandowo fajnie wygląda, że rząd każe bankom płacić ale te banki zmniejszyły oprocentowanie depozytów, prawie już nie ma darmowych kont, ograniczono korzystanie z bankomatów itd.. czyli sobie ten podatek odbiły na Kowalskim i reszcie z nawiązką.

Zaraz może wejść opłata drogowa czyli nowy podatek w cenie paliwa; są już prace nad opłatą mocową (energetyczną) co oznacza droższy prąd; będzie powszechny abonament, akcyza na e-papierosa teraz nie weszła ale to pewnie kwestia roku itp...



#3846 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 12:46

Aaa no tak, trzeba pamiętać i wyborach prezydenckich. Duda okazał się zdrajca i najsłabszym punktem pisu, może trwają przygotowania pod jego wymianę

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3847 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 13:10

Podobno sama Dudowa naciska męża żeby skończyło się tylko na jednej kadencji ;-) 


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#3848 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 08 grudzień 2017 - 16:26

Wpis długi ale zmiana premiera to poważna sprawa.

 

Skłaniam się do takiego wyjaśnienia:
 
"M.Morawiecki był wytypowany już w 2007 roku jako ten, który będzie realizował projekty infrastrukturalne związane z projektami geopolitycznymi w odniesieniu do Polski.
 
Pierwszym był projekt unii Rosji (z jej unią celną) i UE zwanej Eurazją (unia od Pacyfiku po Atlantyk lub od Władywostoku po Lizbonę.
 
Przykładem takich projektów infrastrukturalnych związanych z Eurazją miała być kolej na poduszce magnetycznej na trasie Berlin-Warszawa-Moskwa (list intencyjny w tej sprawie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem podpisał minister infrastruktury C.Grabarczyk w 2010 roku). Innym to most energetyczny Obwód Kaliningradzki - Polska.
Mega lotnisko pod Berlinem, to niemiecki element projektu Eurazji.
Polskie elementy infrastruktury miał finansować największy bank strefy euro czyli grupa bankowa Santander do której należał BZ WBK i na czele którego w 2007 roku postawiono M.Morawieckiego.
Gdy polityka resetu poniosła klęskę to z nią upadł projekt Eurazji a narodził się projekt Trójmorza i to w kontrze do Eurazji.
Dlatego dla finansowania tego projektu nie mógłby być wykorzystany bank Santander ze strefy euro ale zaangażowano największy bank amerykański JP Morgan Chase i znowu do realizacji tego projektu podsunięto J.Kaczyńskiemu M.Morawieckiego  dobrze orientującego się w bankowości i gospodarce.
 
Projekt Trójmorza jest ważnym projektem geopolitycznym w interesie USA po klęsce polityki resetu.
W interesie USA jest by projekt Trójmorza się powiódł i by lider tego projektu stał się silnym gospodarczo i militarnie i był gwarancją globalnych interesów USA w tej kluczowej części Europy.
Polska ma stać się hubem na skrzyżowaniu interesów  północ - południe i wschód - zachód z CPK w jego środku."
 
 
"wszystko wygląda tak, jakby ktoś „wygłodzonym pszczołom” tonę cukierków wrzucił:
 
[1] - wygrane wybory prezydenckie;
[2] - wygrane wybory sejmowe;
[3] - szczyt NATO w Warszawie;
[4] - współpraca polityczna z USA i [5] wojskowa z USA (obecność oddziałów armii amerykańskie)j;
[6] -  wizyta Trumpa w Polsce;
[7] - zakupy nowoczesnego uzbrojenia, itd. itp.);
[8] - napływ kapitału amerykańskiego - Morawiecki robi deal z JP Morgan Chase CO (największy bank amerykański zainteresowany finansowaniem inwestycji w Polsce i Europie Śr.: nowy port lotniczy, centrum logistyczne między Warszawą i Łodzią na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy Zachodniej; rozbudowa terminalu gazowego w Świnoujściu; autostrada via Baltica,  i wiele innych projektów );
[9] - zaangażowanie innych korporacji amerykańskich w naszym regionie;
[10] - dostawy skroplonego gazu z USA do Polski (w europejskich cenach) połączone z amerykańskim bojkotem NordStream 2;
 
 Ale za „cukierki” trzeba będzie jednak płacić. Oto pierwsze „rachunki” polityczne:
- 2 weta prezydenckie Andrzeja Dudy – wskazujące, że „sponsorzy” nie życzą sobie takiego sądownictwa, jak sobie Ziobro wymyślił;
- wymiana Beaty Szydło na Morawieckiego – wskazujące, że „sponsorom” obecna premier bardzo nie odpowiada; co może mieć związek z następnym rachunkiem
- ułatwienia w osiedleniu się ludności żydowskiej w tej części Europy na wypadek konieczności ich ewakuowania z Izraela i Europy Zachodniej;
- ułatwienie USA kontroli nad projektem Nowego Jedwabnego Szlaku, w handlu między Chinami, a Europą;
- współpraca z USA w grze na osłabienie Niemiec;
Jak się to może dla na skończyć? Odpowiedzi udziela John Perkins – spowiedź agenta – economic hit man. POLECAM  film z Youtube (wersja PL): "
 

Wiele w tym temacie podziałał też według mnie ten pan (Jonny Daniels):
d94000cee61dc70a8d0a395de878ed58,750,0,0
 
Daniels_Duda-225x300.jpg
 
z-Rydzykiem-768x578.jpg

 

 

Co do Morawieckiego:

"Morawiecki podkreślił, że „członkowie jego rodziny” byli w stanie przeżyć niemiecką okupację dzięki pomocy polskich rodzin, lecz „żadna z tych osób, które narażały swoje życie nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

 

 

O zmianie premiera tak się wypowiada Terlecki:

 "Rzeczywiście chcemy trochę przesterować kierunek naszych działań. Dotąd koncentrowaliśmy się na sprawach politycznych, prawnych, ustrojowych; teraz czas zająć się gospodarką, a także, skoro osiągnęliśmy tak dobre wyniki, to powinny one przełożyć się na życie naszych obywateli. To jest cel na następne dwa lata"

 

Premierostwo Morawieckiego to kapitulacja przed międzynarodową finansjerą i ogólniej - przed zagranicą. Oznacza to koniec dalszych reform i suwerennych planów politycznych Polski.

 

 

Zgadzam się też w większości Międlarem:

 

https://wprawo.pl/20...ja-tym-paluchy/

 

 

Zobaczymy co się z tego wykluje. Czy to był deal kaczora z dudą - nie wetuje ustaw o KRS i SN za głowę Szydło, Macierewicza i Ziobry?

 

Duże znaczenie w te sprawie może mieć uznanie Jerozolimy przez Trumpa za stolicę Izraela. Będzie tam kocioł.

 

Z jednej strony sojusz z gigantami (USA, żydy) to dobra opcja, niestety nigdy nie będziemy dla nich równorzędnym partnerem (tak jak dla starej unii), zawsze będziemy gojami dlatego uważam nominację Morawieckiego za kapitulację dobrej zmiany i sprzedaż nas żydkom.


Użytkownik Bartek84 edytował ten post 08 grudzień 2017 - 16:28

  • Krzyś, mac i Edy lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3849 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2017 - 17:43

Nie uważam, by polityka socjalna i jej poparcie było ewenementem. SLD za najlepszych czasów to przebijalo 50 proc. Ludzie w dupie mają ideologię - chcą godnie żyć. PiS dał im pieniądze na dzieci, szybszą emeryturę itd.

Nie przeczytałeś mojego postu ze zrozumieniem. Nie napisałem, że polityka socjalna to ewenement, tylko kto prowadzi taką politykę.

Nikt 10 lat temu nie spodziewał się, że partia kaczyńskiego całkowicie wchłonie elektorat lewicowy. Przecież w Polsce aktualnie nie ma lewicy, w ogóle. SLD praktycznie się rozpadło a Razem coś tam wegetuje w większych miastach z poparciem około 3 %. Popatrz na sejm - typowej lewicy nie ma. Oczywiście, jak ktoś się wyznawcą JKM to wiadomo, wszyscy komuniści heh ale bądźmy poważni.

 

Dwa, to w sumie mi przytaknąłeś. Ludzie chcą żyć, a to im dał Pis i mało kogo obchodzi czy premierem jest bankster czy ktoś inny skoro dostają na miesiąc np. 3 k złotych.

Jestem pewien, że poparcie Pisowi w żaden sposób nie spadnie, może chwilowo o kilka procent, ale po nowym roku wszystko wróci do normy z perspektywy wzrostową w postaci przekonania nie przekonanych że "pis się cywilizuje" jakby poleciał np. Waszczykowski, Ziobro i Macierewicz.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3850 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:36

Ale oni nie poleca.

Przyjaźń jest wszystkim!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych