Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka


6050 odpowiedzi w tym temacie

#3476 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 grudzień 2016 - 18:19

Nadmierne, rozdęte do granic możliwości obciążenie górnictwa różnego rodzaju daninami publicznoprawnymi bezpośrednio przekłada się na konkurencyjność polskiego węgla. Jak wynika z danych Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, opodatkowanie jednej tony węgla w Polsce w 2000 roku wynosiło 35 zł i 45 groszy. W 2013 roku było to już ok. 95 zł i 15 groszy, czyli niemal 3 razy więcej.

Szukając przyczyn obecnego kryzysu w branży górniczej, pseudoeksperci i część dziennikarzy oraz polityków wskazują najczęściej zbyt duże ich zdaniem wynagrodzenia górników oraz przysługujące im uprawnienia. Tak jest najłatwiej. Zweryfikowanie tego, jak jest naprawdę, wymaga odrobiny wysiłku, co, jak się okazuje, dla większości z nich stanowi zbyt duże wyzwanie.

 


  • kibard lubi to

Dołączona grafika


#3477 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 grudzień 2016 - 18:22

PS2. PGG w listopadzie pierwszy raz wyszła na + i to tylko dzięki zdrożeniu węgla. Ogólnie górnictwo średnio co 10 lat przeżywa kryzys (choć teraz był dość poważny) a potem wstaje silniejsze więc nie ma co pierdolić głupot tylko działać. PIS przynajmniej otwarcie mówi o opraciu energetyki na węglu (co jest najlogiczniejsze z wszystkich możliwych dróg) a nie jakieś pierdoły o OZE jak jebana platforma z niemieckiego nadania.


  • kosa i Benny lubią to

Dołączona grafika


#3478 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 21 grudzień 2016 - 20:03

Podobnie było z Hutą Katowice. Rok w rok przynosiła ogromne zyski, ale przyszły lata, że trzeba było remontować piece, a to droga i czasochłonna inwestycja. Kilka lat z rzędu zaczęto notować straty i wtedy zjawiły się hieny z rządu, chcące zamykać nierentowny kolos, bądź sprzedać w prywatne ręce za "drobne". W mediach oczywiście ruszyła propaganda o upadku huty i dobrych krasnoludkach, które uratują miejsca pracy odsprzedając bankruta obcemu kapitałowi. Tak oto powstał ArcelorMittal.



#3479 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 21 grudzień 2016 - 20:19

A tutaj Komor z 2012 roku:

 

https://www.facebook...33792166751825/


  • Bartek84, Cuba i ToJa lubią to

#3480 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 21 grudzień 2016 - 22:53

Tak samo było z Hutą Baildon.


Przyjaźń jest wszystkim!


#3481 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 21 grudzień 2016 - 22:58

(np kolejarze też mają deputat węglowy).

 

My nie mamy w prywatnej firmie kolejowej.
To znaczy w niektórych mają gratisy Patrz PKP na bocznicach kolejowych i czasami prywaciaki dają od zysków czy premie
Ja nie mam nic po za gołą pensją + grusza + 360 zł na święta 



#3482 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:33

Michalkiewicz o ciamajdanie, Do 20 stycznia sytuacja powinna się wyklarować. 10 stycznia może być gorąco.

 

https://www.youtube....h?v=etyzTuWVE6k


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3483 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:39

Możesz napisać, czemu akurat te dwie daty? Nie mam czasu oglądać całości.


Przyjaźń jest wszystkim!


#3484 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:45

20 stycznia kończy się bezkrólewie w USA, a 10 stycznia ma być wiele manifestacji w Warszawie i coś może się wydarzyć.


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3485 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 22 grudzień 2016 - 00:18

"Jaruzelski był żołnierzem frontowym, walczył przeciwko III Rzeszy... a Macierewicz nie"

Radosław Sikorski w TVN24



#3486 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 22 grudzień 2016 - 00:19

@Rijkaard

Ależ oczywiście, że prywatyzacja jedynie pod warunkiem wyrąbania połowy administracji, która jest przerośnięta do granic możliwości.

 

@Miłosz

Ja się tam prywatyzacji ani obcego kapitału nie boję. Część forum  mi zarzuca, że chorobliwie się boję PiS "bo to PiS", bez żadnej logicznej przyczyny, a sami taka samą postawę reprezentują do wszystkiego, co zagraniczne. Jestem ciekaw, ilu z Was pracuje w firmach, w których dominuje kapitał z zagranicy. Ja tak i jestem mega zadowolony. Dla mnie nawet oddanie kopalń kapitałowi zagranicznemu jest lepszym rozwiązaniem niż zostawienie ich w rękach państwa, bo to daje przyzwolenie na patologie, o których parę osób tu pisało. W mojej ocenie prywatne (swoje) zawsze będzie efektywniej zarządzane niż państwowe (niczyje).

A co do energetyki opartej na węglu, to wcale nie jestem przekonany, czy jest ona najoptymalniejszym rozwiązaniem, skoro cały świat od tego odchodzi, nie mówiąc już o tym, że on się kiedyś wyczerpie. I abstrahując od aspektu ekologicznego.

 

@suchy

Mnie chodzi o to, że ktoś może popracować 25 lat na grubie, z czego tylko 10 na dole i należy mu się emerytura. Dla mnie kuriozum. Jeśli aktualnie się tak nie da i się coś zmieniło, to mnie popraw. Poza tym pisząc o przywilejach mam na myśli deputaty, trzynastkę, barbórkę i inny rozbudowany do granic możliwości socjal. PS. Nie jestem wykładowcą, a wykładowcą z UŚ nigdy nie byłem :)

 

@Branik

Abstrahując od kontekstu, w jakim zostało powiedziane, to jest akurat prawda. Dla mnie byłoby OK, jakby Jaruzela zdegradowano do stopnia, jaki miał w momencie zakończenia II WŚ, czyli sprawiedliwie otrzymanego za walkę na froncie. Skandalem jest natomiast, że nie został rzetelnie osądzony.

Co nie zmienia faktu absurdalności wypowiedzi Sikorskiego, trudno jednak mimo wszystko porównywać komunistycznego zbrodniarza z nawet najbardziej paranoicznym oszołomem.


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 22 grudzień 2016 - 00:37

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#3487 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 grudzień 2016 - 00:46

To też jest ciekawe. Pytanie, tylko na ile te dane są prawdziwe http://www.bankier.p...wa-3632820.html


Przyjaźń jest wszystkim!


#3488 Wierzba

Wierzba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 10:09

 

@suchy

Mnie chodzi o to, że ktoś może popracować 25 lat na grubie, z czego tylko 10 na dole i należy mu się emerytura. Dla mnie kuriozum. Jeśli aktualnie się tak nie da i się coś zmieniło, to mnie popraw. Poza tym pisząc o przywilejach mam na myśli deputaty, trzynastkę, barbórkę i inny rozbudowany do granic możliwości socjal. PS. Nie jestem wykładowcą, a wykładowcą z UŚ nigdy nie byłem :)

 

 

Emeryturę po 25 lat mają górnicy dołowi, za pracę dołową, a tym którzy pracują na dobrych posadach na powierzchni już tak śpieszno na emeryturę nie jest.

Emeryturę po 25 lat mają górnicy dołowi, za pracę dołową, a tym którzy pracują na dobrych posadach na powierzchni już tak śpieszno na emeryturę nie jest.


Użytkownik Wierzba edytował ten post 22 grudzień 2016 - 10:11


#3489 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 14:23

Co ten ćpie ;-)

15589635_892104287591988_585652087075177


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3490 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 14:42

@Rijkaard

Ależ oczywiście, że prywatyzacja jedynie pod warunkiem wyrąbania połowy administracji, która jest przerośnięta do granic możliwości.

 

@Miłosz

Ja się tam prywatyzacji ani obcego kapitału nie boję. Część forum  mi zarzuca, że chorobliwie się boję PiS "bo to PiS", bez żadnej logicznej przyczyny, a sami taka samą postawę reprezentują do wszystkiego, co zagraniczne. Jestem ciekaw, ilu z Was pracuje w firmach, w których dominuje kapitał z zagranicy. Ja tak i jestem mega zadowolony. Dla mnie nawet oddanie kopalń kapitałowi zagranicznemu jest lepszym rozwiązaniem niż zostawienie ich w rękach państwa, bo to daje przyzwolenie na patologie, o których parę osób tu pisało. W mojej ocenie prywatne (swoje) zawsze będzie efektywniej zarządzane niż państwowe (niczyje).

A co do energetyki opartej na węglu, to wcale nie jestem przekonany, czy jest ona najoptymalniejszym rozwiązaniem, skoro cały świat od tego odchodzi, nie mówiąc już o tym, że on się kiedyś wyczerpie. I abstrahując od aspektu ekologicznego.

 

@suchy

Mnie chodzi o to, że ktoś może popracować 25 lat na grubie, z czego tylko 10 na dole i należy mu się emerytura. Dla mnie kuriozum. Jeśli aktualnie się tak nie da i się coś zmieniło, to mnie popraw. Poza tym pisząc o przywilejach mam na myśli deputaty, trzynastkę, barbórkę i inny rozbudowany do granic możliwości socjal. PS. Nie jestem wykładowcą, a wykładowcą z UŚ nigdy nie byłem :)

 

@Branik

Abstrahując od kontekstu, w jakim zostało powiedziane, to jest akurat prawda. Dla mnie byłoby OK, jakby Jaruzela zdegradowano do stopnia, jaki miał w momencie zakończenia II WŚ, czyli sprawiedliwie otrzymanego za walkę na froncie. Skandalem jest natomiast, że nie został rzetelnie osądzony.

Co nie zmienia faktu absurdalności wypowiedzi Sikorskiego, trudno jednak mimo wszystko porównywać komunistycznego zbrodniarza z nawet najbardziej paranoicznym oszołomem.

uznaje zasadę jesli sie nieznam to się nie wypowiadam... na ddole trzeba przepracować minimum 15lat plus 10 lat innej roboty co daje 25 lat i musisz mieć 50lat życia żeby iść na emeryture, niezłe bzdury wypisujesz,,, 13 niema od 1992 roku... 14 jest zawieszona i pewno tak zostanie... a barbórka to odpis z comiesięcznego wynagrodzenia, tzn odkładaj sobie np. 100zł miesięcznie i wypłać w grudniu 1200zł też będziesz miał barbórke, deputaty ok. nawet enegetycy czy kolejarze mają a nic z węglem wspónego niemają, wczasy pod gruszą są prawie wszędzie a kartki na jedzenie są dla tych co pracują w szczególnych warunkach i to nie tylko w górnictwie.... PRZEZ TAKICH PIERDOLONYCH PAJACÓW JAK TY PÓŹNIEJ LUDZIE MYSLA ZE W TYM GÓRNICTWIE JEST HUJ WIE CO....

 

PS. chciałbym cię dorwać na jedną szychtę w ścianie a gwarantuje Ci że przez najbliźszy miesiąc srałbyś z bólu pod siebie....



#3491 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 19:05

To też jest ciekawe. Pytanie, tylko na ile te dane są prawdziwe http://www.bankier.p...wa-3632820.html

Jeżeli to jest prawda, to byłby świetny argument i dowód na podważanie obecnego demoliberalnego statusu quo jak i zaoranie tych wszystkich korwinowskich bredni przez lata bezmyślnie klepanych przez Mayków i Fuhrerów etc. a mianowicie to, że z stosunkowo niskich podatków można sfinansować naprawdę dużo dla wielu jeśli tylko jest taka wola polityczna. Inaczej mówiąc - rozchodzi się o to komu ma służyć państwo - "inwestorom" i klasom posiadającym czy rodzinom, pracownikom, obywatelom-konsumentom itp.

Jeżeli to prawda, w niecałe 2 lata rządów PiS zostało podważonych 25 lat wolnej Polski w której wszystkie próby zmiany rzeczywistości na bardziej sprawiedliwą zbywane były hasłami typu NIE MOSZNA, nie da się etc. a tutaj jednak można, i to nawet bez progresji podatkowej. CUD.


Użytkownik terror edytował ten post 22 grudzień 2016 - 19:06

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3492 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 20:14

klepanych przez Mayków i Fuhrerów etc. a mianowicie to, że z stosunkowo niskich podatków można sfinansować naprawdę dużo dla wielu jeśli tylko jest taka wola polityczna.

 

Rozwiń swoją myśl :lol:


Użytkownik Pablito edytował ten post 22 grudzień 2016 - 20:15


#3493 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 22 grudzień 2016 - 20:25

Wszędzie klepią jak mantrę, że podatki w Polsce są w ciul wysokie, a tak naprawdę są tylko wysokie, bez tego "w ciul", czyli stosunkowo niskie w odniesieniu do tego, co wszyscy piszą. ;)


  • griszag lubi to

#3494 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:05

W Polsce podatki są jedne z niższych w UE. Względem swiata tez są niskie.
http://wmeritum.pl/z...semburgu/162737

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3495 Marioooo

Marioooo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:08

W Polsce podatki są jedne z niższych w UE. Względem swiata tez są niskie.
http://wmeritum.pl/z...semburgu/162737

To tak samo jak zarobki ...


  • Scarface WNC lubi to

#3496 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:53

Terror ale wiekszośc mówi (pisze) zeby własnie obniżyć podatki i koszty pracy to będzie większy przychod dla państwa z tych podatków,. To są podstawy ekonomii.!!!



#3497 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:59

Przecież nie chodzi o samą wysokość podatku, a o cały ekosystem niesprzyjający robieniu biznesu w Polsce (urzędy, działanie prawa wstecz, koszta pracy, obowiązkowa ZUS-owska danina, sprzeczne interpretacje, produkowanie tony ustaw - samo przeczytanie ich zajęłoby przedsiębiorcy wiele dni, kontrole kończące się karą itd. itp.). Czasem mi się wydaje, że slogan - przedsiębiorca narzeka na wysokość podatków w Polsce - utarli przeciwnicy wolnego rynku, tylko w celu automatycznego podważenia go, że podatki w Polsce wcale nie są wysokie. Ludzie nie otwierają spółek ltd w UK, bo chcą płacić niższy podatek, ale po prostu chcą mieć spokój prowadzenia działalności i możliwość skupiania się jedynie na zarabianiu. A nie myśleniu o tym, czy to można wrzucić w koszta, czy nie można. W Polsce biznes prowadzi się źle i mega chujowo w porównaniu do innych państwa na świecie, bo u nas aparat skarbowy jest nastawiony na zasadzie - przedsiębiorca = winny = znaleźć = ukarać. A w innych państwach jest domniemanie niewinności i naprawdę się trzeba postarać, by mieć problemy. Prowadziłem działalności pod różnymi formami i gdyby obecna pozwalała mi na ltd, to bym od razu uciekał. A tak to niestety sp. z o.o., może kiedyś komandytowa itd. Tylko ja z samej wiedzy o tym wszystkim mógłbym pisać magisterkę. A nie o to chodzi...


Użytkownik kosa edytował ten post 23 grudzień 2016 - 00:02

Przyjaźń jest wszystkim!


#3498 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 grudzień 2016 - 00:43

Zarejestrowanie firmy w Polsce zajmuje kilka godzin. A cały ten niesprzyjający ekosystem wynika z ogromnych ilości ulg które są różnie interpretowane - jedni potrafią z tego skorzystać inni się wyłożą przy kontroli.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3499 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 23 grudzień 2016 - 00:44

A czy ja pisze, że to trwa latami? Kompletnie nie rozumiesz, o czym ja piszę. Widać za krótko działałeś.


Przyjaźń jest wszystkim!


#3500 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 grudzień 2016 - 00:55

Podatki w Polsce są niskie - to jest fakt. Ze prawo jest zagmatwane to już kwestia subiektywna bo np. duże firmy nie narzekają na klimat podatkowy w Polsce. Wieczne problemy maja małe firmy i średni przedsiębiorcy.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

3 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bierny, Mi1, SylweK