Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6055 odpowiedzi w tym temacie

#3401 tevez

tevez
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 09:33

Ostatnio (z 2-3 m-ce temu) w radiowej trojce podczas gadki o 500+ mowili, ze ta tzw. patologia w programie 500+ ok. 1% calosci beneficjentow, wiec to kolejna wyssana z dupy narracja przeciwnikow tego DOBREGO programu.

 

Ciebie nie martwi, że każda złotówka, która idzie na ten program jest pożyczona? Przecież ktoś to będzie musiał spłacić. Nie oceniam czy program jest zły czy dobry, ale na pewno nie da się powiedzieć, że robi coś dla ludzi, jeżeli za kilkanaście lat ci sami ludzi ebędą to wszystko musieli oddać z nawiązką. Nawet Gierek jak pożyczał to na inwestycje, a tutaj jest bezczelna konusmpcja. Jeśli jeszcze mielibyśmy swoje markety i generalnie ta kasa zostawałaby w Polsce to ok, ale wszystko jest z miejsca w jakichś biedronkach transferowane na zachód.

Można dawać ludziom nawet 1000 zł, ale w takiej formie jak jest to prosta droga do bankructwa. Ktoś to fizycznie będzie musiał zapłacić!! Zwłaszcza, że inwestycje nukrkują. 

http://www.bankier.p...KB-7487147.html

Popatrz na tym wykresiku na zielony słupek. To inwestycje, najważniejsza składowa i podstawa rozwoju. O ile w poprzednich latach wyglądało to kiepsko to teraz jest już dramat, a konsumpcja nadal rośnie.

Wzięliśmy kredyt w providencie, rzuciliśmy prace i właśnie jemy kiełbase i pijemy wódke, ciesząc się jaki dobrobyt. Zobaczymy jak będzie za miesiąc.



#3402 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 19 grudzień 2016 - 10:04

Amen.


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 19 grudzień 2016 - 10:05

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#3403 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 19 grudzień 2016 - 11:54

Mnie najbardziej wkurwiają te ryje Petru i Kijowskiego oraz ich popleczników. O ile można PO, PSL i SLD zarzucić ze walczą o koryto to cały ten Kod i Petru i Kijowski to bardzo chujowe postaci z chujową przeszłością, ciekawe kto za nimi i za całym tym Kodem stoi, kto sypie kase na te wszystkie akcje... 

Słuchając wypowiedzi ludzi którzy manifestują w Kod to większość z nich na prawdę wierzy że mamy stan wojenny, demokracja nie istnieje, jest zamach na wolność i po trochu PiS sie do tego przyczynił ale to ma podwójne dno. Błędem jest myslenie że kod na prawdę walczy o Polskę.

 



#3404 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Napisano 19 grudzień 2016 - 12:31

ciekawe kto za nimi i za całym tym Kodem stoi, kto sypie kase na te wszystkie akcje...

 

George-Soros-STAR-OF-SATAN.jpg



#3405 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 19 grudzień 2016 - 13:20

@Kosa, skąd ten obrazek dot. kalendarza organizacji protestu KOD, który wrzuciłeś stronę wcześniej (jak pisałem, niestety pisząc z pracy nie mam możliwości linkować)? Nie podałeś źródła, a takowy może sobie spreparować w zwykłym paincie każdy.

 

Poszukaj sobie w internecie kiedy zgłoszono manifestacje. O kanapkach mówiło kilka polityków. Nie chce mi się tego robić za Ciebie. Nie chcesz wierzyć, to nie wierz. 

 

Ciebie nie martwi, że każda złotówka, która idzie na ten program jest pożyczona?

 

Ale za czasów poprzednich władz (nie tylko PO), tak samo pieniądze rozchodziły się na różne inne rzeczy. Dodajmy, że pieniądze, których nie było. Dla mnie lepiej jest, że dają to rodzinom niż np. mieliby władować w jakieś niewidoczne dla obywateli rzeczy lub swoje wałki. Rozumiem negowanie zadłużania państwa, ale nie rozumiem dlaczego jest taki krzyk o tym przy 500+, a przy poprzednich budżetach był spokój.


  • Edy lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3406 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 19 grudzień 2016 - 13:47

Kosa przecież dziś mówili że kanapki zamówił marszałek bo spodziewał się długiej debaty budżetowej.

#3407 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 19 grudzień 2016 - 13:51

Bardzo logiczni ludzie. ;)



#3408 Cuba

Cuba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 15:25

Żal komentować wypowiedzi takich idiotów oczywiście, ale mimo wszystko trzeba brać poprawkę na to, że w takich materiałach jest taka możliwość kreowania rzeczywistości, że w każdej grupie, manifestacji itp. można takie coś przedstawić.


  • Marek lubi to

#3409 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 19 grudzień 2016 - 15:47

Pewnie, że tak. Po jednej i drugiej stronie, można znalezc takie talenty.
Ale tu to w pewnych wypowiedział to już jest przesada.

A Frasyniuka też nie ogarniam, chłop z taką przeszłoscią... a tak mu się popierdolilo w głowie.
W sumie to nie jeden przypadek.


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 19 grudzień 2016 - 15:49


#3410 tevez

tevez
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 16:16

Ale za czasów poprzednich władz (nie tylko PO), tak samo pieniądze rozchodziły się na różne inne rzeczy. Dodajmy, że pieniądze, których nie było. Dla mnie lepiej jest, że dają to rodzinom niż np. mieliby władować w jakieś niewidoczne dla obywateli rzeczy lub swoje wałki. Rozumiem negowanie zadłużania państwa, ale nie rozumiem dlaczego jest taki krzyk o tym przy 500+, a przy poprzednich budżetach był spokój.

 

Tak, ale teraz te same pieniądze się rozchodzą plus te na 500+. Do tego dużo deficytu przesunięto z 2016 na 2015 w grudniu poprzedniego roku. Plus to, że Morawiecki prognozował deficyt przy sporo wyższym wzroście PKB (już samo to świadczy o fachowości;]) Dotychczas praktycznie cała luka to była dopłata do ZUS (to bardziej taka ciekawostka, bo tak naprawdę można na to patrzeć z perspektywy różnych wydatków). Teraz to ZUS + 500+. A ten rok ma przecież całą fure dodatkowych wpływów, których w kolejnych zabraknie. To się zwyczajnie nie kalkuluje i nikt nie potrafi odpowiedzieć co zrobimy potem. Już za PO było z tym ciężko, ale chociaż wybudowano za to infrastrukture, która ma szanse się spłacić. Teraz dajemy kase ludziom i jeżeli jakimś cudem nie okażę się, że wydadzą ją na edukacje czy inne inwestycje w siebie to będziemy w totalnej dupie.

Ustanowiliśmy jakąś nominalną kwote i ogromny stały wydatek. O ile jeszcze w tym roku czy nawet następnym sobie poradzimy to jeżeli wzrost PKB drastycznie spadnie albo wpadniemy w recesje to nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzimy. Druga Grecja



#3411 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 19 grudzień 2016 - 16:48

Tevez ale tutaj kilka osób wklejało wyliczenia, które pokazywały, że na 500+ wydano pieniądze, które oszczędzono w innych sektorach, a po drugie, że częściowo na nie zarobiono wprowadzając różne podatki. Nie wiem, jaka jest prawda, bo sam nie umiem tego zanalizować. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#3412 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 19 grudzień 2016 - 16:58

Ho ho ho...


http://niezalezna.pl...i-ich-nakryjemy



#3413 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 17:01

Kosa zobaczymy jaki uchwala budzet wtedy bedzie można coś wiecej napisac, ale dla mnie nie wyglada to za dobrze,



#3414 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 19 grudzień 2016 - 17:39

Dzisiaj rano w rmf:

https://m.youtube.co...h?v=b5hqhHN1FhM

#3415 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:31

Kowalski w pyskówce z kodziakami


  • Wolinx lubi to

#3416 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:38

W zeszłym tygodniu awaria radaru lotniczego w PL.
W weekend awaria nadajników telewizji państwowej.
Dzis awaria głównego i zapasowego systemu informatycznego PAP.

Czyżby ktoś nas sprawdzal?

Swoją drogą to masakra że strategiczne spółki (Telekomunikacja) są w rękach obcych państw.
  • Bartek84, terror i 19mózG64 lubią to

#3417 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:55

Też mi się to rzuciło w oczy, najciekawsze jest to, że ponoć nadajniki TVP obsługuje... amerykańska firma. HOMELAND.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3418 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:57

coś w TVP info mówili, że są w rękach amerykańskich (TVP).

 

Ja sądziłem, że we francuskich.

 

Brak sygnału TVP miało miejsce w kilku regionach kraju. Przede wszystkim na ... wschodzie.



#3419 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaManhattan

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:23

Krzyś prymus geografii   :hihi:

 

58041.jpg


  • Krzyś lubi to

#3420 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:24

Teraz podzperałem i czytam, że prezydent Komorowski ściągnął spółki telekomunikacyjne z listy strategicznych. Masakra. Państwo teoretyczne nabiera nowego znaczenia.

#3421 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:54

Nawet nie prezydent, tylko marszałek sejmu (jako p.o. prezydenta) w dniu 12 kwietnia 2010 r. Czyli w ciągu 48. godzin. 


  • 19mózG64 lubi to

MCMLXIV  :szpada:


#3422 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 19 grudzień 2016 - 23:09

Grzanie tematu, bez twardych dowodów, w stylu: "odłączyli ludzi od TVP, spisek!", to niestety wystawianie się na śmieszność.


Przyjaźń jest wszystkim!


#3423 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2016 - 23:57

https://twitter.com/...955099266752514

 

C0EcJS_XcAILq3S.jpg


GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA


#3424 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 20 grudzień 2016 - 00:04

Tajming ;)


Przyjaźń jest wszystkim!


#3425 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 grudzień 2016 - 07:24

Ho ho ho...

http://niezalezna.pl...i-ich-nakryjemy


Głupota i zaczątek wojny domowej, której tak bardzo pragnie kod i ich spółka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych