Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historia i Pamięć


95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Atest

Atest
 • SK1964
 • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 01 sierpień 2013 - 18:59

Dziś dzień o,którym wszyscy powinnismy pamiętać.Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Wydaje się to odległe i bardzo patetyczne,a jednak jest niezmiernie ważne dla każdego Polaka.
Pamięć o tych ,którzy walczyli za ojczyznę miejmy nadzieje,ze bedzie trwała wiecznie.Walczyli i oddawali życie za cos o czym marzyli.Większość z nich była w naszym wieku ,a jednak bez zastanowienia stanęła w obronie swoich wartości i marzeń.

Niestety media z roku na rok coraz bardziej dezawuuja to wydarzenie,twierdząc,ze ta walka była bez sensu,nic nie dała,ze szkoda było tylu młodych ludzi itp.Dramatycznie to wszystko wyglada.Do nas jednak należy aby pamięć o Powstaniu Warszawskim była żywa i nie zaginęła.
 • Misiek lubi to

#2 kosa

kosa
 • SK1964
 • LokalizacjaPanewniki

Napisano 01 sierpień 2013 - 19:05

Z FB Pitu Pitu :):

Warszawa ’44. Dygresje. Część II
 
No to tera wam powiem, dlaczego głośne i dumne celebrowanie Powstania nam się opłaci. Nie -dlaczego powinniśmy je czcić, nie - dlaczego jest to słuszne i chwalebne, ale właśnie - dlaczego nam to się opłaci. Tak po inżyniersku. 
 
Bo jakoś nam wyszło, że przez tysiąc lat zostaliśmy Polakami w Polsce, pośrodku Wielkiej Niziny Europejskiej. W samym przeciągu. Ni w chuj, ni w dupę to nam wyszło, ale innej Polski nie mamy. Dokładnie między Wschodem i Zachodem tkwimy jak noga wciśnięta pomiędzy drzwi a framugę. 
 
Niewygodnie nam z tym jak cholera, z obu stron ciśnie, sąsiadom też nie pasujemy, bo muchy lecą, i ani im wejść, ani wyjść, ani się położyć, ale trwamy tak, bo naprawdę nie mamy dokąd stąd się wynieść. Za dużo nas, żeby się rozproszyć w diasporach, jak kiedyś Żydzi, za bardzo się różnimy od innych, by się roztopić w tłumie i zniknąć. 
 
Nie możemy być drugimi Czechami, bo nikt nas nigdy nie potraktował i nie będzie traktował jak Czechów. Na miękką opresję kulturową w stylu Habsburgów raczej nie możemy liczyć. 
 
I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne gumno utrzymać przy sobie. 
A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal. 
 
O tym, że zbudujemy taką samodzielną potęgę militarna, by być bezpiecznym zarówno od tych z lewa jak z tych z prawa, możemy zapomnieć. Śmiech na sali. 
 
Wiemy też, że stworzenie twardego sojuszu z jednym, przeciwko drugiemu też nas w efekcie unicestwi. 
 
W istocie więc nie mamy broni ani żadnych szans. 
 
Dlaczego więc wciąż tu jesteśmy?
 
Co mogło powstrzymać Rusków w 1956 i 1980? Przecież nie nasze czołgi. 
 
Co mogło skłonić Stalina, żeby osobistymi poprawkami złagodził treść peerelowskiej konstytucji napisanej przez naszych nadgorliwych renegatów? 
 
Dlaczego pozwolili nam być najweselszym barakiem w obozie i nie dokręcili tak śruby, jak w okolicznych barakach? 
 
Jaki występuje związek między zaciekłym zwalczaniem mitu Powstania przez Michnikoidów a ich stałym szukaniem obrony przed Polakami zagranicą? 
 
Jaki to jaskrawy kolor ostrzegawczy nosimy na plecach, że działa jak ostrzeżenie? 
 
Ależ oczywiście, że Powstanie Warszawskie. Naszą, kurwa, popieprzoną niepoczytalność. Nasz mit totalnej nieobliczalności. Nasze, kurwa, szaleństwo.
 
Patrząc na mapy sztabowe to gołym okiem widać, ze militarnie strategiczne cele można tu zdobyć najpóźniej w tydzień. To jest bułka z masłem. 
 
Tylko co potem? Co zrobić z tymi pojebanymi Polakami? 
Tu się nie da jak w Danii czy innej Francji rozwiesić obwieszczeń po placach z nowymi rozporządzeniami i wszyscy rozejdą się do chałup. Nawet jak się rozejdą, to będą knuć, wichrzyć, kombinować, cos majstrować po piwnicach, spotykać się po mieszkaniach i oczeretach. I terror ich nie powstrzyma. Wręcz przeciwnie. Im bardziej się im dokręca śrubę, tym bardziej im odbija szajba. 
 
A w ostateczności, to są w stanie rozjebać wszystko. Naprawdę wszystko i jeszcze więcej. Słyszeliście o Powstaniu Warszawskim? Oni tam, kurwa nie mieli broni, a przez dwa miesiące doborowe jednostki bały się do nich zbliżyć na odległość strzału. Niemcy rozjebali im całe miasto w pizdu, do fundamentów, a oni nie dali sobie luzu. Trzeba było z dużym nakładem sił i środków ich wszystkich pozabijać. Dasz wiarę? Dwa miesiące trzeba było ich bombardować, ostrzeliwać, rozjeżdżać czołgami, palić miotaczami płomieni, żeby opanować sytuację. Na samym zapleczu frontu! To nieobliczalne świry są, ci Polacy. 
 
Jak tam w tej Polsce usiedzieć? Ani tam spokoju, ani wygody. Jak spać stale z pistoletem pod poduszką? Jak chodzić po ulicach? Jak się urządzić na dłuższą metę, gdy te pojeby to zniszczą, nie kombinując zanadto, czy to im się opłaca? Sami zginą, a nam spokojnie żyć tam nie dadzą. Przecież nie da się przez dziesięciolecia siedzieć w czołgu, jak w jakimś Afganistanie? Bo te pojeby będą ginąć setkami a nie odpuszczą. 
 
Taką to informacją o nas dla świata, porozwieszaną na wszystkich naszych granicach jest Powstanie Warszawskie. To taka tabliczka na furtce z napisem: „Uwaga, możliwość występowania wkurwionych Polaków w znacznych ilościach”. 
 
My w zasadzie nie musimy już nic robić. Powstańcy zapłacili już cenę tej polisy z nawiązką. Fakt, drogo wyszło jak cholera. Ale tylko tak droga polisa może działać. 
 
Niestety, wszyscy o niej zapomną, gdy i my przestaniemy pamiętać. Z pewnością przestanie działać, gdy my zaczniemy Powstania się wstydzić. Wtedy już na pewno ta cała krew pójdzie na marne. 
 
Pewnie, że nie zrobili tego specjalnie. Nie chcieli przecież umierać. Nikt nie chce. Ale skoro tak już wyszło, to może nie marnujmy tego ich poświęcenia, ich walki, przez pozbawianie jej sensu? 
 
Celebrując nadal głośno i z dumą Powstanie dajemy znać, że to nie było wszystko dawno i nieprawda. Że cos z tego nadal w nas żyje. Że rozumiemy, co zrobili i że nam też jeszcze całkiem rura nie zmiękła.

 

 


Przyjaźń jest wszystkim!


#3 terror

terror
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:00

Co mogło powstrzymać Rusków w 1956 i 1980? Przecież nie nasze czołgi.    Co mogło skłonić Stalina, żeby osobistymi poprawkami złagodził treść peerelowskiej konstytucji napisanej przez naszych nadgorliwych renegatów?    Dlaczego pozwolili nam być najweselszym barakiem w obozie i nie dokręcili tak śruby, jak w okolicznych barakach? 

Kuerwa, to sa podstawowe argumenty ZA Powstaniem Warszawskim, zawsze mnie to dziwiło, dlaczego o tym się w ogóle NIE MÓWI.

Polska była jednym z najwazniejszych krajów bloku wschodniego, a miała największe luzy, z KK się cackano, kolektywizacja na pół gwizdka, hymn nie zmieniony, mimo, ze Bierut jak pies za tym latał, nawet we flage nie włozyłyli jakiegoś ciulstwa... mieliśmy lżej.

Stalin się obsrał, w dokumentach sowieckich czesto pojawia się notka ostrzegająca przed wydarzeniem warszawskiej skali... 

Inną kwestia, dość popularną na zachodzie, jest sam fakt walki, że Warszawa walczyła ponad 2 miesiące.

Wsród zachodnich historyków, otwarcie się mówi o tym, że  gdyby nie PW Stalin zająłby całe Niemcy, Austrie, Danie, w pozniejszym czasie komunizm opanowałby Francje, Włochy, i może nawet Hiszpanie, Europa zostałaby spisana na straty i amerykanie skupili by się na walce z komunizmem w Azji... Prawda jest taka, że PW pokrzyżowalismy plany Stalinowi. Bzdurą jest stwierzenie, że planem Stalina były pomysł aby Warszawa się wykrwawiła, celem Stalina było zajęcie Warszawy która nie chciała walczyć aby móc skompromitować rząd Polski w Londynie i AK jako kolaborantów, PW zaszachowalismy Stalina, który nie chciał grać roli, jaką mu przypisaliśmy. Bo mozliwości były dwie - 1. RKKA wchodzi i RAZEM gonimy Niemców 2. RKKA wchodzi i atakuje Nimców a nas tłumi... dow. AK zapowiedziało, że w tym wypadku potraktuje sowietów jak wrogów i komenda główna miała się bronić przed RKKA. Stalin, po całym zamieszaniu wywołanym Katyniem, nie miał zamiaru walczyć z AK, bo to by jeszce bardziej oziębiło stosunki wsród Aliantów, walczyć razem z AK też nie mgół, bo to stawiało by AK jako równoprawną armie, co by było dużym dla nas atutem w późniejszym czasie.

Powstanie Warszawskie nie było katastrofą, Powstanie warszawskie było poświęceniem które pozwoliło przetrwać Narodowi.


"Całkowicie spacyfikowany glob ziemski byłby światem bez polityki. W takim świecie znalazłoby się miejsce dla licznych, może nawet bardzo interesujących, przeciwieństw i kontrastów; byłoby w nim miejsce na wszelkiego rodzaju rywalizacje i intrygi, ale nie do pomyślenia jest, żeby istniał w nim antagonizm, w imię którego można by od ludzi wymagać ofiary z życia"  - Carl Schmitt

 


#4 Naujox

Naujox
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 sierpień 2013 - 07:42

Co jak co ale serce się unosi widząc jak Legia dba o te uroczystości.


 • Michał1964 lubi to

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#5 F64

F64
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:23

Miałem to wkleić do humoru ale z drugiej strony śmieszne to to nie jest... dąbrowska gimbuzerka pod pomnikiem czerwonoarmistów

 

CHWAŁA BOHATEROM! - Dnia 01.08.2013 stanęliśmy razem, by oddać cześć wszystkim poległym.

Mimo, że jesteśmy młodzi, wiemy jak ważny to dla nas dzień. PAMIĘTAMY!

26354_539591656108483_1557934345_n.jpg#6 sowik

sowik
 • Zarejestrowani użytkownicy
 • LokalizacjaZawodzie

Napisano 04 sierpień 2013 - 10:21

Miałem to wkleić do humoru ale z drugiej strony śmieszne to to nie jest... dąbrowska gimbuzerka pod pomnikiem czerwonoarmistów

 

CHWAŁA BOHATEROM! - Dnia 01.08.2013 stanęliśmy razem, by oddać cześć wszystkim poległym.

Mimo, że jesteśmy młodzi, wiemy jak ważny to dla nas dzień. PAMIĘTAMY!

26354_539591656108483_1557934345_n.jpg

 

Najbardziej nie pasuje tutaj słowo "wiemy"... No bo chyba nie są oni w pełni świadomi, że stoją pod pomnikiem ku czci "bohaterów czerwonych sztandarów"... albo mają na myśli innych "bohaterów".


Dołączona grafika


#7 F64

F64
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 sierpień 2013 - 10:41

to pokolenie ogólnie jest chuja świadome. Poza tym takie coś powinno być rozpierdolone w drobny mak, co najgorsze

pomnik ten mial juz byc rozjebany dobre kilkanaście lat temu, ale ówczesne brudy hipisy i inne tego rodzaju dziwadła

obroniły go, malując go sprayami i twierdząc że przedstawia on im J. Hendrixa (czy coś z nim zwiazane) oraz że stanowi punkt spotkań młodzieży.

Temat zburzenia ucichł na dodatek odnowiono go i stoi tak po dzis dzień.#8 sowik

sowik
 • Zarejestrowani użytkownicy
 • LokalizacjaZawodzie

Napisano 04 sierpień 2013 - 10:56

Takich reliktów w miastach Zagłębia jest niestety wiele :/


Dołączona grafika


#9 mały

mały
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:05

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3680 tutaj troche o tych pomnikach.#10 Rafał

Rafał
 • SK1964

Napisano 31 sierpień 2013 - 09:57

Dobiero teraz znalazłem to w necie ale polecam obejrzec.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sgSPVZLMrJw

http://www.youtube.com/watch?v=eZi2raaPh-U

http://www.youtube.com/watch?v=O-PniXBJeUc

http://www.youtube.com/watch?v=DhlyGN9xXT4


 • Michał1964 lubi to

#11 Rafał

Rafał
 • SK1964

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:26

Dzisiaj zbieramy sie w 10 osob i zanosimy kwiaty pod pomnik.

http://i41.tinypic.com/eth3k2.jpg


 • Pisar lubi to

#12 Branik_GT

Branik_GT
 • Zarejestrowani użytkownicy
 • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 03 listopad 2013 - 20:14

Na ebay wystawiono pasiak więźnia z Auschwitz na sprzedaż
 

http://wiadomosci.on...auschwitz/48j0r

 

Wywołało to burzę
eBay usunął aukcję i teraz wszystkich i każdego z osobna przeprasza
Głupie to trochę
 #13 Guziecpunx

Guziecpunx
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 listopad 2013 - 11:21

http://www.naszdzien...si-o-pomoc.html

 

http://www.kspolonia...kujemy-za-pomoc

 

Kto może niech pomaga! Każda kwota się liczy!


Don't stop believing.

#14 Richard

Richard
 • SK1964

Napisano 13 listopad 2013 - 20:30

http://zory.naszemia...47f17b23c,1,3,5


 • mac lubi to

#15 irishman

irishman

  Irishman - 1968

 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 grudzień 2013 - 09:40

Cześć pamięci ofiarom stanu wojennego!


"Podstawą i numer jeden to jest klub GKS Katowice. I musimy zrobić wszystko, żeby on zagrał w ekstraklasie"

Prezydent Katowic Marcin Krupa - 30 maja 2017

 

"oswójmy się z myślą, że czeka nas jeszcze jeden sezon gry w pierwszej lidze. Miejmy nadzieję - w pierwszej lidze..."

Prezydent Katowic Marcin Krupa - 19 września  2017


#16 Atest

Atest
 • SK1964
 • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:04

Ofiar stanu wojennego jest bardzo wiele.Mnie osobiście najbardziej boli to,ze te ofiary maja dzisiaj głodowe emerytury,a kanalie ,które represjonowaly tych ludzi bardzo często żyją w dostatku.Rozliczenie stanu wojennego niestety nigdy sie nie dokonało i juz nie dokona.
Tym bardziej chwała ludziom,którzy walczyli o wolność.

#17 Bartek84

Bartek84
 • SK1964

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:27

I właśnie m.in. emerytury pokazują kto wygrał tę walkę o wolność i sprawiedliwość.


Niech się prostuje nieszczęść splot
I niechaj drżą moskiewskie karły.

HAŃBA WIERZĄCYM W SIERP I MŁOT!!
CHWAŁA ZA NIEPODLEGŁOŚĆ ZMARŁYM!!


#18 Michał1964

Michał1964
 • Zarejestrowani użytkownicy
 • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 grudzień 2013 - 02:01

Dobiero teraz znalazłem to w necie ale polecam obejrzec.
 


http://www.youtube.com/watch?v=sgSPVZLMrJw
http://www.youtube.com/watch?v=eZi2raaPh-U
http://www.youtube.com/watch?v=O-PniXBJeUc
http://www.youtube.com/watch?v=DhlyGN9xXT4

Znam to od X lat jednak to jest dla mnie PATRYIOTYZM!!!

#19 Rafał

Rafał
 • SK1964

Napisano 23 grudzień 2013 - 17:49#20 krzychu909

krzychu909
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 luty 2014 - 00:35

https://www.facebook...6227182/?ref=22#21 terror

terror
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2014 - 10:51

Pułkownik Ryszard Kukliński:

http://www.naszdzien...mTU5To.facebook

http://www.naszdzien...-na-wlosku.html


"Całkowicie spacyfikowany glob ziemski byłby światem bez polityki. W takim świecie znalazłoby się miejsce dla licznych, może nawet bardzo interesujących, przeciwieństw i kontrastów; byłoby w nim miejsce na wszelkiego rodzaju rywalizacje i intrygi, ale nie do pomyślenia jest, żeby istniał w nim antagonizm, w imię którego można by od ludzi wymagać ofiary z życia"  - Carl Schmitt

 


#22 Pablito

Pablito
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2014 - 17:22

Śmieszą mnie takie teorie o III wojnie światowej w czasie trwania tzw. zimnej wojny. Każdy graj, gdyby w tym czasie zaatakował (poza USA) jakikolwiek inny kraj to podpisałby na siebie wyrok. W ZSRR nie było takich idiotów. Każde zaatakowanie USA wiązało się z walką na całego - oni sobie kilkanaście lat wcześniej nie radzili z Hitlerem, a poradziliby z resztą? Jedynych sojuszy mogliby szukać w Azji, ale tam sprawy też pojebane były.#23 Edy

Edy
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2014 - 20:49

Pablito: A jak w tamtym czasie Stany Zjednoczone poradziły sobie w Wietnamie?


:szpada:

#24 Jurek

Jurek
 • SK1964

Napisano 09 luty 2014 - 10:40

jak dla mnie to wybuchu wojny bardziej bali się alianci.


 • terror lubi to

#25 Pablito

Pablito
 • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 luty 2014 - 10:59

Pablito: A jak w tamtym czasie Stany Zjednoczone poradziły sobie w Wietnamie?

 

Jak sobie poradziły? Moim zdaniem dobrze. Skoro północ była wspierana przez chiny i zsrr a oni sami byli w stanie im się przeciwstawić... można pytać o sens tej wojny, ale sytuacja w wietnamie idealnie pasowała do polityki USA. Tyle że media obróciły to na swoje, a taki film jak np. Czas Apokalipsy musi działać na wyobraźnie.

 

Alianci musieli bać się wojny, bo walki znów wróciłyby do Europy, która dopiero co wstała z kolan, ale jeśli zsrr miał X bomb atomowych, to amerykanie mieli ich 2X


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych