Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezon 2016/2017 - Transfery

4477 odpowiedzi w tym temacie

#26 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2016 - 06:06

Nic dodac nic ujac.Pozostaje tylko zalowac tego tragicznego okienka zimowego(gdyby tam udało sie pozyskac przynajmniej 1 czy 2 sensownych graczy nie trzeba byloby liczyc na rewolucje latem) .Ale to podziekujmy miernocie Motale.

• irishman lubi to

#27 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 kwiecień 2016 - 06:07

Wszystko zajebiście, koncert życzeń. A  tak z ciekawości. Czy mamy jakąś pule kasy przeznaczoną na transfery ? Czy kasa dopiero się pojawi w budżecie klubu ? Jeśli tak to ile ? Wie ktoś ?

#28 Naujox

Naujox

Napisano 20 kwiecień 2016 - 06:30

Na dzień 31 grudnia 2015 klub posiadał w kasie i na rachunkach bankowych kwotę 148 tysięcy złotych.

P51hapP.png

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości."

- Friedrich August von Hayek

#29 M_S

M_S

Napisano 20 kwiecień 2016 - 06:33

marcin GieKSa - myslę, że 1-2 dobrych zawodników zimą nie dało by nam awansu a tylko zaciemniło obraz, gdybyśmy skończyli sezon z niewielką stratą. Znów pisalibyśmy, że trzeba zespół wzmocnić o 2 zawodników i będzie super. Prawda jest taka, że mamy w zespole za małą konkurencję. To powoduje, że gramy tym co mamy. W pierwszym składzie pojawiają się zawodnicy, którzy nie powinni nawet siadać na ławce, a trener ich chwali za zaangażowanie (być może znając ich lepiej i wiedząc, że jak na ich umiejętności zagrali rzeczywiście dobry mecz). 

Czy dobrze mi się wydaje, że letnie okienko będzie pierwszym od dawna bez limitu płac do 5 tys. ?

#30 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2016 - 06:39

Limit juz wczesniej byl zniesiony.Chodziło o to ze bylibysmy juz do przodu o grajka , dwoch pod katem nowego sezonu a tak trzeba zaczynac (prawie) od zera.

Użytkownik marcin GieKSa edytował ten post 20 kwiecień 2016 - 06:39

• irishman lubi to

#31 kibard

kibard
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2016 - 07:24

Nie tylko Motała jest winny chujowego okienka w zimie. Brzęczek ewidentnie chciał pograć tymi zawodnikami, których miał i chciał z nich coś stworzyć, cudotwórcą nie jest, dlatego gramy tak, jak gramy. Brzęczek ma uraz po tym co robili w Lechii, kiedy sprowadzali zawodników na pęczki bez pomysłu, dlatego boje się, że i w lecie żadnej rewolucji się nie doczekamy i zrobimy tylko kilka kosmetycznych zmian.

Później to już będzie tradycyjnie, czyli po 5 kolejkach będzie wiadomo, że w tym roku awansu z tym składem nie będzie, zwolnimy Brzęczka i wyjebiemy Motałe, przyjdzie nowa miotła i kopacze nagle zaczną grać, obudzą się w nas szanse na awans po czym, kiedy walka o awans okaże się realna przegramy 3 mecze z rzędu z najsłabszymi zespołami. Wygramy jeden mecz i na forum znowu odżyją nadzieje na awans, ale już w następnej kolejce dziwnym trafem zremisujemy, bądź przegramy. Sezon skończymy na miejscu 5-8 i poczekamy, aż w następnym roku cały cykl znowu zatoczy koło. Oczywiście chciałbym się mylić, ale u nas taka sytuacja występuje już od kilku lat, a konkretnych zmian nie widać.

Nie możemy czekać do ostatniego dnia okienka na zawodników tylko już na pierwszym treningu muszą pojawić się przynajmniej 3 solidne wzmocnienia do pierwszej 11. Tylko wtedy uwierzę, że będziemy walczyć o coś więcej niż środek tabeli.

• irishman i MaciekTZN lubią to

#32 m1964

m1964
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2016 - 07:26

Na dzień 31 grudnia 2015 klub posiadał w kasie i na rachunkach bankowych kwotę 148 tysięcy złotych.

P51hapP.png

patrzac na sytuacje w innych slaskich klubach, uwzgledniajac ze z wychodzeniem z dlugow jestesmy przed nimi juz 100 lat do przodu (ruch/KSG) to zajebista okazja by powoli szykowac sie do kolejnego sukcesu - tym razem dzialu sportu...

; ))

• 19mózG64, Fuhrer i donald lubią to

#33 blazej

blazej
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:11

A czym zasłużył sobie Burkhardt na twoje względy ? Bo ja zapamiętałem go głównie z wykartkowania się przed meczem z Arką oraz ze spektakularnego krzyku, jak doznał kontuzji.

To może zacznij uważniej oglądać mecze bo takie posty to idiotyzm.

Rozumiem jakbys Burego krytykował za słabą jesień, zjazd z formą, idiotycznego tweety na Rozwoj, fatalny mecz ze Stomilem ale nie ....trzeba się przypierdolic do kartki, która przerywała kontrę Sosnowca ( jakby jej nie dostał to by była gadka że co to za mecz jak kartek nie dostajemy) i do krzyku gdzie koles ma rozwalone wiązadła i kostkę. Brawo.
  • kosa, Shellu i paulek lubią to

#34 irishman

irishman

Irishman - 1968

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:14

zwłaszcza, że tych 2 jest wypożyczonych, więc nie mamy przeież nic do gadania

Zawsze możemy próbować wykupić tych wypożyczonych lub przedłużyć wypożyczenie

Wzmocnienia zacząłbym od wyrzucenia na zbity pysk Motały.

Nie powiem, też mi się ten pomysł podoba. Ja bym się jednak bardziej zastanowił nad kompetencjami prezesa, który zatrudnia za grubą kasę takiego menedżera, gdy tymczasem poważniejsze transfery chce przeprowadzać dopiero za 9 miesięcy!!!

Do wyjebania są wszyscy oprócz Główki, Praznovskiego i Burkhardta.

Włącznie z prezesem i pozerem z Poznania DarkiemMoti :)

Generalnie się zgadzam, tylko nie wiem czym Cię tak urzekł Bury? Skąd wiesz, że mu się będzie znów chciało chcieć, tym bardziej, że będzie po długiej kontuzji, więc zawsze będzie miał na co  zwalić.

A co z trenerem, który twierdzi, ze dobrze gramy? Aż mi się jeży włos na głowie jak sobie pomyślę, że on wg tego kryterium będzie chciał budować drużynę na jesień!

patrzac na sytuacje w innych slaskich klubach, uwzgledniajac ze z wychodzeniem z dlugow jestesmy przed nimi juz 100 lat do przodu (ruch/KSG) to zajebista okazja by powoli szykowac sie do kolejnego sukcesu - tym razem dzialu sportu...

; ))

M, serio z całego serca chciałbym podzielić Twój optymizm co do sąsiadów!!!

:)

Tylko, że..... po co oni mieliby te długi spłacać? Bujają się z nimi już tyle czasu, a widać że chyba mają nad sobą jakiś parasol ochronny. A w razie czego zawsze mogą wyciągnąć łapę do miasta, który jak już tyle w nich wpompowało to dalej będzie im dawać. No i dalej sobie będą spoglądać na nas (którzy jesteśmy bez długów) z wyżyn EX.

Użytkownik irishman edytował ten post 20 kwiecień 2016 - 08:17

"Ekstraklasa albo śmierć!!!"

#35 Polo64

Polo64

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:17

Dlaczego wszyscy chcą zwalniać Motałę po 1 okienku transferowym w tym zimowym? Największe wzmocnienia się robi latem ze względu na ilość kończących się kontraktów. 

#36 m1964

m1964
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:21

M, serio z całego serca chciałbym podzielić Twój optymizm co do sąsiadów!!!

:)

Tylko, że..... po co oni mieliby te długi spłacać? Bujają się z nimi już tyle czasu, a widać że chyba mają nad sobą jakiś parasol ochronny. A w razie czego zawsze mogą wyciągnąć łapę do miasta, który jak już tyle w nich wpompowało to dalej będzie im dawać. No i dalej sobie będą spoglądać na nas (którzy jesteśmy bez długów) z wyżyn EX.

jak po co spalacac dlugi - zartujesz sobie?

dupsko sie im smazy ze szok i oni (kibice) o tym doooooooooskonale wiedza...

kase juz mieli dostac 15.04 ale uczen krula dokumentow nie zlozyl i biedne miasteczko chorzow kasy nie przelalo!

to nie budzet Katowic i licze mocno ze sie zjebia z hukiem jak nie teraz to w niedlugim czasie powiekszajac obecne zadluzenie.

ps juz teraz straca wszystkich "najcenniejszych" kopaczy

#37 mazi33

mazi33

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:50

Do pożegnania : Jurkowski, Duda, Leimonas, Iwan , Zahorski , Dobroliński. W ich miejsce gracze do 1 składu i będzie dobrze.

Co do naszej sytuacji finansowej a sąsiadów - to niebo a piekło . Pan prezes S zapierdoli pieniądze miasta i wyprowadzi się na warszafskie salony :)

Panowie - optymizmu !! Bo niektórzy jak stare baby tylko narzekają - działamy i do przodu !

• 19mózG64 lubi to

#38 irishman

irishman

Irishman - 1968

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:53

Dlaczego wszyscy chcą zwalniać Motałę po 1 okienku transferowym w tym zimowym? Największe wzmocnienia się robi latem ze względu na ilość kończących się kontraktów. 

I dlatego napisałem, że nie rozumiem za co płacimy mu od kilku miesięcy.

M, lejesz miód na moje serce! :hihi:

:piwo:

Aczkolwiek poczekajmy, bo to klub, któremu najbardziej uwalało się ostatnimi czasy! Albo umorzyli im długi, albo nie spadli, bo ktoś tam się wycofał z gry, albo mimo długów dostali licencje i jeszcze mogli przeprowadzać transfery. Ostatnio znowu numer z Lechią! A za rok... podobno ma być reorganizacja Ex więc nie wiadomo, czy w ogóle ktoś spadnie.

Użytkownik irishman edytował ten post 20 kwiecień 2016 - 08:54

#39 Scarface WNC

Scarface WNC
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 20 kwiecień 2016 - 08:59

Kolejna sprawa moim zdaniem złym "posunięciem" był brak powrotu Bętkowskiego w zimie.
Teraz gdy już nie gramy o nic była by okazja by postawić na niego i dawać mu grać jak najwięcej minut aby się ograł a my abyśmy zobaczyli czy jest coś więcej wart. I była by odpowiedz czy chłopak się nada na przyszły sezon.
Bo jeśli by "nie odpalił w sparingach" to w przyszłym sezonie gdy będzie walka o awans to się dopiero posra.

A szczególnie teraz była by okazja na to bo dodatkowo kontuzjowany jest Bury.

#40 irishman

irishman

Irishman - 1968

Napisano 20 kwiecień 2016 - 09:29

Daj opis do swoich wyborów,dlaczego.Można podyskutować,ten temat będzie miał branie a konkretnie chodzi mi.....

.....Kto według Ciebie powinien odejść ?

Kuchta nie jest jeszcze w pełni ukształtowanym bramkarzem ale systematycznie czyni bardzo duże postępy - nawet w grze na przedpolu. To nie jego "wina", że ma przed sobą Praznovskiego, który wprowadził ogromny spokój w defensywie (nawiasem mówiąc Brzęczek miał ogromne szczęście, że przejął drużynę już z nim w składzie!). Niby żadnego meczu nam nie "wybronił" ale czy aby na pewno? Przecież nawet w tych meczach, w których "nudził się na bramce", zdarzały się strzały, które nie skoncentrowany bramkarz mógłby przepuścić, a które mogłyby odmienić losy meczu. Nie wiem czy to nie jest trudniejsze od bronienia w meczach, w których ciągle coś się dzieje pod bramką.

Uważam, że on już jest solidnym bramkarzem, a ponieważ jest ambitny dlatego na pewno będzie jeszcze lepszy. Poza tym jest zgrany z defensywą, która generalnie (poza Sandecją) gra na niezłym poziomie i uważam, że stabilizacja w tej formacji powinna być zachowana.

Widzę też postępy Wołka i choć tu akurat nie upierałbym się tak bardzo, to myślę, że zasługuje na szansę.

Flis mimo tego, że jest krótko z drużyną zaskakująco dobrze się pokazuje, więc jestem na tak!

Szymański powinien dostawać znacznie więcej szans, bo z reguły nawet jak wchodzi na kilka minut to potrafi zrobić jakąś różnicę.

Kto powinien odejść? Wszyscy, których nie wymieniłem. Ewentualnie znak zapytania postawiłbym jeszcze przy Bębenku, który może i gra lepiej niż na jesieni ale no póki co nie przekonuje mnie oraz Burym - ale tylko pod warunkiem, że jeszcze zagra i potwierdzi, że może grać tak jak na początku sezonu.

Powtórzę to co pisałem już w innym temacie. Ściągnięcie 4-5 zawodników, którzy z marszu zrobią różnicę powinno sprawić, że inni gracze powinni na tym zyskać.

Sajmonczan, bardzo dobry tekst dający mocno do myślenia. Faktycznie może tak być, że ściągniecie kilku naprawdę wartościowych zawodników spowoduje, że ci lepsi, którzy już u nas są będą mieli nareszcie z kim pograć, a na tych słabszych nie będzie ciążyła taka odpowiedzialność, z którą póki co nie radzą sobie.

I dlatego tak bardzo żałuję tego straconego zimą czasu. Ściągnięcie ze 2 dobrych zawodników nie zamazałoby obrazu tak jak pisze M_S tylko już teraz pozwoliło ukazać naszej drużynie ukryte rezerwy. A tak, to będziemy eksperymentować jesienią, bo 10-ciu zawodników nie wywalimy przecież. A z resztą nawet gdyby, to skąd pewność, że następcy okazaliby się lepsi?

#41 Scarface WNC

Scarface WNC
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 20 kwiecień 2016 - 09:47

Powiedzcie mi co niektórzy widzą w tym Szymańskim??
Bo ja na razie nic ale i chyba trener bo skroro na 7 meczy wpuszcza go tylko 4 razy i to na same końcówki - raz tylko w wszedł na drugą połowę a tak to w 90, 78, 72 minucie.

Dobra dużo biega coś tam próbuje, ale przecież wchodzi już na mega podmęczonego przeciwnika...
Jak dla mnie to on to obecnie poziom Januszkiewicza, ale to już chyba w takim wypadku wolę wychowanka żeby grał, był. ( a jest w Bytomiu )

Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 20 kwiecień 2016 - 09:49

#42 blazej

blazej
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 10:01

na razie właśnie niewiele w nim widać i dlatego chciałbym go zobaczyć w 2-3 pełnych meczach.

Pytanie czy nie wchodzi bo jest słabszy czy może Brzęczek nie wiadomo czemu boi się testować i sprawdzać.

Z tym Kochańskim to go chciał powoli wprowadzać do drużyny bo młody itd. a takiego Szołtysa to od razu na Arkę, Sosnowiec dawali i jakoś było ok. Czasem tego nie rozumiem.

#43 binn

binn

Napisano 20 kwiecień 2016 - 10:10

Wszystko pięknie, tylko czy ktokolwiek pamięta kiedy ostatnio udało się sprowadzić 5 wartościowych zawodników? Teza o konieczności ich pozyskania jest bardzo trafna - nie wiem tylko, kto mógłby tego dokonać... i nie sprowadzić przy tym szrotu.

Moim zdaniem realne jest zakontraktowanie maksymalnie dwóch dających jakość graczy - najlepiej napastnika i defensywnego pomocnika.

#44 zwierzak

zwierzak
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2016 - 10:20

Wzmocnienia zacząłbym od wyrzucenia na zbity pysk Motały.

Na zimowe transfery trzeba też patrzeć przez pryzmat słabej formy Iwana, kontuzji Burego i nieskuteczności Goncerza.
  • tommywie lubi to
"PS Sezon stracony, bo nie można awansować? Po pierwsze można, a po drugie nawiązanie walki z czołówką pozwoli nam na nowo sprowadzić ludzi na stadion. Wlać nadzieję na nowy sezon. Zgrać drużynę. Zrobić atmosferę. Nigdy nie ma meczów o nic." - Kosa

#45 blazej

blazej
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 10:25

Na zimowe transfery trzeba też patrzeć przez pryzmat słabej formy Iwana, kontuzji Burego i nieskuteczności Goncerza.

Większej głupoty nie słyszałem ostatnio. Co ma jedno do drugiego?

Czy jakby Goncerz strzelił 5 bramek to byśmy pozytywnie ocenili kontraktowanie Kochańskiego i brak wywalenia ze składu Leimonasa?

#46 zwierzak

zwierzak
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2016 - 11:16

Większej głupoty nie słyszałem ostatnio. Co ma jedno do drugiego?
Czy jakby Goncerz strzelił 5 bramek to byśmy pozytywnie ocenili kontraktowanie Kochańskiego i brak wywalenia ze składu Leimonasa?

Wywalając Leimonasa i tak musisz mu płacić kontrakt. Jeżeli Iwan z Burym by wypalili (a taki chyba był plan, zgadza się?) to nowy środkowy pomocnik siedziałby na ławce. W takiej sytuacji budżet klubu obciążałoby przez pół roku 2 graczy na ławce. Rozsądne rozwiązanie? Moim zdaniem nie.

Co do napastników - czy klub naprawdę nie zrobił nic by pozyskać kogoś, czy może jedyna rozsadna opcja w uwczesnym czasie to Zahorski? Wykładać dużą kasę na zawodnika mającego być tylko zmiennikiem... Hmm ponownie rozsądne rozwiązanie?

Idąc dalej, obrona - czy naprawdę w zimie potrzebowaliśmy wzmocnień? Może tak, ale kto z Was jest wstanie powiedzieć jacy zawodnicy byli dostępni na rynku?

Co do bramkarza - kto z Was wie jakie są układy Motały? Może jest wstępnie dogadany z Górnikiem i Kuchta u nas zostanie. A może klub dał sobie kilka miesięcy na to by go jakoś zatrzymać?

Czemu zawsze zakładamy, że ktoś w klubie specjalnie wali w huja i nic nie robi? Jeżeli macie takie informacje, że ktoś gra przeciwko nam to wiecie do kogo się zgłosić. Myśle, że jak przedstawicie odpowiednie dowody to takiej osoby następnego dnia w klubie nie będzie.
"PS Sezon stracony, bo nie można awansować? Po pierwsze można, a po drugie nawiązanie walki z czołówką pozwoli nam na nowo sprowadzić ludzi na stadion. Wlać nadzieję na nowy sezon. Zgrać drużynę. Zrobić atmosferę. Nigdy nie ma meczów o nic." - Kosa

#47 Nikko

Nikko

Napisano 20 kwiecień 2016 - 11:51

Na sto procent do wyjebania;Lemonias,Iwan,Jurkowski,Pielorz.Kaminski, ,Wierzbicki,

Znak zaptania co z Wołkowiczem i Zahorskim i Flisem,Kochanskim,Kuchtą

#48 blazej

blazej
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 12:07

Zwierzak to napisz to w formie, że brak zimowych transferów to trzeba patrzeć przez tych kontuzji. Generalnie z tym się zgadzam, że nie było sensu kontraktować na siłę graczy a mam też wrażenie, że ich nie było na rynku za dużo.

Tylko z drugiej strony nie podoba mi się to, że Motała załatwił Kochańskiego i Kochański jak jest okazja to nie gra bo trzeba go powoli wprowadzać do drużyny gdzie Szołtys od razu jest rzucony na "głęboką wodę" Zahorski to wiadomo strzał w ciemno, nie wyszło trudno. Flis miał być podobny do Pietrzaka a póki co to trochę mu do niego brakuje jednak. Szymański to póki co bez oceny. miało być podnoszenie jakości i wprowadzenie młodzieży. Na razie mamy jakość podobną, jak nie ciut gorszą a młodzieży jak nie było tak nie ma.

Dodatkowo bardzo niepokoi mnie fakt, że Motała "wychował" się na skautingu w Lechu, który w ostatnim czasie popełnia coraz częściej większe błędy. Więc w kontekście tego, jak ważne czeka nas okienko mam nadzieję, że wszystko będzie przemyślane na tip-top.

• Nikko lubi to

#49 irishman

irishman

Irishman - 1968

Napisano 20 kwiecień 2016 - 12:19

Wszystko pięknie, tylko czy ktokolwiek pamięta kiedy ostatnio udało się sprowadzić 5 wartościowych zawodników? Teza o konieczności ich pozyskania jest bardzo trafna - nie wiem tylko, kto mógłby tego dokonać... i nie sprowadzić przy tym szrotu.

Moim zdaniem realne jest zakontraktowanie maksymalnie dwóch dających jakość graczy - najlepiej napastnika i defensywnego pomocnika.

No jak to? Przecież letnie okienko ma być takie łatwe i przyjemne, a nasz "profesjonalista" podobno już przebiera nogami, żeby się wykazać, a tu mamy sprowadzić raptem dwóch dobrych zawodników??? :szok:

Spoko, nie piję personalnie do Ciebie, tylko odnoszę się do tych wpisów, że niby latem mamy nadrobić stracone, zimowe okienko transferowe.

• binn lubi to

#50 TomTom

TomTom

Napisano 20 kwiecień 2016 - 12:44

Ja myślę, że pierwszym wyznacznikiem tego czego możemy się w okienku letnim spodziewać będzie informacja kto odchodzi. Jak Lemoniadzie zaproponują przedłużenie, to będzie wszystko wiadomo, bo jak już raz usłyszeliśmy, tą kadrę stać na dużo więcej .... pytanie, czy tej kadrze więcej się chce?

• Nikko lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

3 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Levy, Foxu, Waldas