Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezon 2016/2017 - Transfery

4481 odpowiedzi w tym temacie

#1 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 kwiecień 2016 - 19:11

XLozZbs.png

Gramy już praktycznie o nic, a w tematach pojawia się coraz więcej postów nt transferów i składu, więc można już powoli zacząć dywagować o składzie na nadchodzący rok. To jest śmieszne, ale na kilka lat grania na zapleczu ekstraklasy ani razu nie mieliśmy udanego okienka transferowego. Co gorsza i nadchodzące również nie napawa optymizmem. Doczekamy się w końcu solidnych wzmocnień? Zapraszam do dyskusji.

Obecna kadra:

BRAMKARZE:

• Mateusz Kuchta (05.02.96) / wypożyczenie z Górnika Zabrze do końca sezonu 2015/2016

• Rafał Dobroliński (13.09.88)

• Maciej Wierzbicki (21.02.91)

• Kamil Główka (15.02.99)

OBROŃCY:

• Alan Czerwiński (02.02.93)

• Adrian Jurkowski (23.04.92)

• Mateusz Kamiński (27.04.88)

• Oliver Práznovský (SVK/15.02.91)

• Marcin Flis (10.02.94) / wypożyczenie z Piasta Gliwice do końca sezonu 2015/2016

• Adrian Frańczak (17.11.87)

• Kamil Witkowski (17.01.97)

• Remigiusz Curyło (27.03.96)

• Wojciech Kochański (23.04.96)

POMOCNICY:

• Maciej Bębenek (22.09.84)

• Filip Burkhardt (23.03.87)

• Sławomir Duda (02.08.89)

• Bartosz Iwan (18.04.84) 

• Povilas Leimonas (LTU/16.11.87)

• Łukasz Pielorz (23.05.83)

• Patryk Szymański (10.04.93)

• Krzysztof Wołkowicz (12.09.94)

• Paweł Juraszczyk (03.03.99)

• Adam Kostępski (01.06.97)

NAPASTNICY:

• Grzegorz Goncerz (27.04.88)

• Przemysław Sawicki (30.03.96)

• Paweł Szołtys (13.04.97)

• Tomasz Zahorski (22.11.84)

• Oskar Stanik (18.04.97)

* Zawodnicy, którym kończą się kontrakty po obecnym sezonie/wracający z wypożyczenia.

** Zawodnicy, którzy nie zdołali jeszcze zadebiutować w obecnym sezonie w pierwszym zespole.

*** Informacje nt długości kontraktów zaczerpnięte z transfermarkt.pl, skarbu kibica i artykułów prasowych.

#2 irishman

irishman

Irishman - 1968

Napisano 19 kwiecień 2016 - 19:39

Praznovsky zdaje się ma klauzulę, że po rozegraniu iluś tam meczów jego kontrakt automatycznie ulega przedłużeniu.

Burkhardt też ma jakąś klauzulę przez co istnieje rozbieżność pomiędzy nim a Cyganem co do długości kontraktu.

Edit:

Moim zdaniem w klubie powinni zostać jedynie - Kuchta, Czerwiński, Praznovsky, Kamiński, Flis, Frańczak, Pielorz, Szymański, Wołkowicz, Goncerz przy czym większość jako co najwyżej zmiennicy.

Użytkownik irishman edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 19:46

"Ekstraklasa albo śmierć!!!"

#3 tommywie

tommywie
  • SK1964

Napisano 19 kwiecień 2016 - 19:45

Praznovsky zdaje się ma klauzulę

ma, więc o jego kontrakt nie trzeba się martwić 

Co gorsza i nadchodzące również nie napawa optymizmem

wróżbita Maciej?  :dead:

Użytkownik tommywie edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 19:46

#4 La Beneamata

La Beneamata

Napisano 19 kwiecień 2016 - 19:49

wróżbita Maciej?  :dead:

Realista.

#5 tommywie

tommywie
  • SK1964

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:28

Realista.

a po czym wnosisz? na podstawie czego wyciągasz swoje realistyczne wnioski?

Moim zdaniem w klubie powinni zostać jedynie - Kuchta, Czerwiński, Praznovsky, Kamiński, Flis, Frańczak, Pielorz, Szymański, Wołkowicz, Goncerz przy czym większość jako co najwyżej zmiennicy.

zwłaszcza, że tych 2 jest wypożyczonych, więc nie mamy przeież nic do gadania

#6 Polo64

Polo64

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:33

Najbardziej to chyba musimy wzmocnić pomoc/atak. Nie mamy środka pola, skrzydeł ani napastnika po za Gonzem. 

• binn lubi to

#7 szwedzik

szwedzik

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:42

Daj opis do swoich wyborów,dlaczego.Można podyskutować,ten temat będzie miał branie a konkretnie chodzi mi:

Kuchta- nie wybronil nam nawet jednego meczu,Jak nie traciliśmy w serii bramek to wcale nie byla jego zasługa,pamiętamy to wszyscy doskonale. Osobiscie uważam że ten bramkarz jest przereklamowany,słaba gra na przedpolu,Dobroliński na upartego nie jest duzo gorszy od niego,poziom I ligowy

Wołkowicz- Nie ma co dyskutować, 90 % meczów ma zjebanych.

Flis- chce go widzieć dłużej

Szymański- jak wyżej.

Kto według Ciebie powinien odejść ?

eidt: Kuchta i tak pewnie odejdzie....

Użytkownik szwedzik edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 20:43

#8 Polo64

Polo64

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:45

Moim zdaniem powinien odejść

Kuchta - nic nie wybronił nam,

Leimonas - najgorszy zawodnik nasz,

Duda(?) - jest już 3 sezon i I liga to za wysokie progi,

Iwan - tragiczna forma,

Zachorski (?) - nic nie pokazał 

Użytkownik Polo64 edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 20:47

#9 blazej

blazej
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:48

Do odstrzału jest Dobroliński ( to, że klub załatwić Kuchcie bilety lotnicze na Miedź świadczy o jego pozycji), nie ma sensu go sprawdzać i nie ma sensu by zostawał. Przez tyle lat co jest u nas zagrał w paru meczach. Nic wielkiego nie zawalił, ale też nie wybronił.

Jurkowski- mamy dwóch stoperów na ten sezon, jest Kochański. przydałby się ktoś kto będzie albo do pierwszego składu, albo solidne uzupełnienie.

Flis- Moim zdaniem z braku laku wśród lewych obrońców i wobec tego, że inne pozycje są bardziej potrzebne do obsadzenia przy dogadaniu się z Piastem mógłby zostać. Wielkich meczów nie rozgrywa więc może Piast nie będzie go chciał na siłę ściągać.

Leimonas- wiadomo do odstrzału.

Duda/Burkhardt- przy solidnym wzmocnieniu pomocy mogą nie mieć okazji do grania. Zostawiłbym Burego. Dużo więcej daje zespołowi.

Iwan- bez formy kompletnie, jakby w ogóle nie umiał znaleźć sobie miejsca. Może być ciężko ze znalezieniem solidnego następcy, ale zobaczymy.

Zahorski- wiadomo, nie ma sensu się łudzić, że odpali.

Szymański- zobaczymy w kolejnych meczach. Na ten moment ciężko powiedzieć.

Priorytety: Moim zdaniem 2x bramkarz w tym jeden solidny lub jeden solidny plus Kuchta. Napastnik, skrzydłowy, który potrafi grać 1na1, ofensywny pomocnik, defensywny pomocnik, obrońca w typie Frańczaka, który może grać na obu stronach.

Z zawodników, którzy gdzieś tam nieźle grają na pierwszoligowych boiskach to ciekawi mnie jakie kontrakty mają Klemenz z Bełchatowa i Górski z Chrobrego ( napastnik w typie Goncerza)

#10 svk

svk

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:51

Wzmocnienia zacząłbym od wyrzucenia na zbity pysk Motały.

#11 Scarface WNC

Scarface WNC
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:53

Siedem kolejek nowej rundy za nami to można podsumować pracę Motały.
Jak dla mnie okienko transferowe na minus.

Grywa tylko wypożyczony Flis.
Kochański i Szymański to chyba byli ściągnięci po ty by wzmocnić rezerwy.
A Zahorski to kolejny nie wypał.

Może niektórzy są zadowoleni, że pozbyliśmy się słabych graczy których oddaliśmy do Bytomia.
Sory ale takim profesjonalistą to ja też moge być a może i nawet lepszym od Motały, bo wyjebałbym Leimonasa i jeszcze większe oklaski bym dostał od forum ;)
A że może i nie sprowadziłbym kogoś lepszego za niego to co z tego naszemu dyrektorowi sportowemu też się to nie udało.

Czekam na Lato panie Motała... mam nadzieję że wtedy się wykaże.

Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 20:55

• binn i irishman lubią to

#12 Polo64

Polo64

Napisano 19 kwiecień 2016 - 20:59

Potrzebujemy defensywnego pomocnika który potrafił by dokładnie podać (aktualnie pielorz, leimonas, duda) do tyłu tylko potrafią podawać ... Do tego 2 skrzydłowych na już którzy potrafią dośrodkować i minąć 1v1

#13 szwedzik

szwedzik

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:03

Panowie , ZaHorski! Piszmy poprawnie, przyznaje sam zrobiłem bład na początku ale juz jakiś czas sie to nazwisko przewija wiec nie wypada pisać źle.

Tak,to jest drewno,większe niż jakiekolwiek grało u Nas,od początku jak go zobaczyłem to wiedziałem że to nie jest wzmocnienie chociaz nie jestem jakimś tam specem,chociaz czasami mam wrażenie ze więcej widze nić ludzie którzy pracują w klubie.

Burkhardt... nie lubie go ale zostawilbym go,może coś z tego byc,Duda to poziom Przeboju w okręgówcem,może liga wyżej.

Iwan-z niego nic nie bedzie,obym sie mylil,bo jakoś go lubie i mam nadzieje ze się odbuduje.

Jesli chodzi o przód to Goncerza to powinien zostać ,chociaż według mnie to było błedem że wczesniej nie poszedł do Ekstraklasy bo juz na nim nie zarobimy,a forma przeszła(niech się myle)

Klub powinien się starać o napastnika bardziej znanego i Sekulskiego!! Jezeli mamy o coś walczyc,to tacy ludzie są do wzięcia.

edit:

svk , Motale akurat dałbym czasu na ten okres co będzie,natomiast wyjebałbym Pana Cygana,lubie go ,ale to nie człowiek na to miejsce

Użytkownik szwedzik edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 21:09

#14 Scarface WNC

Scarface WNC
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:17

Nasz największy zimowy "transfer" - Goncerz okazał się papierowym tygrysem.

Bardzo jestem ciekaw z czego to wynika, bo chłopak raczej się przykłada do treningów i pewnie zimą pracował nad swoją formą znając, go a nie w huja walił.

Gdzieś Brzęczek i sztab popełnił błąd czy jak? Kolejny przykład Iwan jesienią jeszcze jako tako grał a dodatkowo był po przerwie w grze przez kontuzję. Ale teraz po przepracowanej zimie to jest jakiś DRAMAT!!

Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 21:20

• irishman lubi to

#15 TomTom

TomTom

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:23

Zbliża się sądny sezon dla prezesa, gdzie nie tylko piłkarze i trenerzy, ale i on zostanie rozliczony, szczególnie ze swoich zapowiedzi. Jestem na razie dobrej myśli, ale obyśmy nie musieli robić taczek na zamówienie, bo do tych krysiakowych to się nie zmieści.

• donald lubi to

#16 tommywie

tommywie
  • SK1964

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:26

chociaz nie jestem jakimś tam specem,chociaz czasami mam wrażenie ze więcej widze nić ludzie którzy pracują w klubie.

twierdzisz, że Dobroliński nie jest gorszy od Kuchty, więc nie wiem czy widzisz więcej :hihi:  

#17 szwedzik

szwedzik

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:31

Tak jak napisałem wyżej,Kuchta nie wybronil nic,poelnia błedy  w ustawieniu i nie jest zasługą jego to że mielismy wiele czystych kont. Nie uwazam tez ze jest słaby ale jest jakos faworyzowany. Z tych meczy co widzialem to bardziej pamietam fajne obrony Dobrolińskiego :-) Chociaż błędy też pamiętam. Dla mnie Dobro ma ostatnią szanse pokazania sie.

#18 Naujox

Naujox

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:31

Do wyjebania są wszyscy oprócz Główki, Praznovskiego i Burkhardta.

Włącznie z prezesem i pozerem z Poznania DarkiemMoti :)

Użytkownik Naujox edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 21:32

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości."

- Friedrich August von Hayek

#19 wojtaskatowice

wojtaskatowice
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:39

Do odstrzału jest Dobroliński ( to, że klub załatwić Kuchcie bilety lotnicze na Miedź świadczy o jego pozycji)

A może świadczy to o tym że nie mamy wartościowego młodzieżowca który jest w stanie grać na boisku 90 minut ???

#20 Scarface WNC

Scarface WNC
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:39

Wiadomo że wszyscy nie opuszczą klubu oraz nie pozyskamy 8-9 piłkarzy.

Więc jak dla mnie na dzień dzisiejszy to zostać powinni Prażnovski, Bębenek, Goncerz ( w końcu musi się odmulić ), i może Pielorz, oraz Czerwiński ( ale nie jako obrońca ) Kamiński jako rezerwowy, Franczak również ława.

A pozostawienie na kolejny sezon Leimonasa będzie dla mnie jasnym przekazem, że nie celujemy w grę o najwyższy cel.

Bury natomiast mnie nie przekonał do siebie początek miał niezły ale potem ni jak.
Dziwie się, że nie którzy coś na wiosnę w nim widzieli.
Ale to tak jak z Wołkowiczem - szło przeczytać w jakiej on to dobrej dyspozycji jest, a dla mnie to mógłby zostać na następny sezon ale wejść na boisko tylko w ostateczności jak ktoś złamie nogę ;)

Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 21:43

#21 Krzysiek1964

Krzysiek1964
  • Lokalizacjaos.Ptasie

Napisano 19 kwiecień 2016 - 22:15

A czym zasłużył sobie Burkhardt na twoje względy ? Bo ja zapamiętałem go głównie z wykartkowania się przed meczem z Arką oraz ze spektakularnego krzyku, jak doznał kontuzji.

Użytkownik Krzysiek1964 edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 22:16

• blazej i irishman lubią to

#22 HANSS

HANSS
  • SK1964
  • LokalizacjaMIKOŁÓW

Napisano 19 kwiecień 2016 - 22:45

Kogo byś zakontraktował za "wszystkich"?

#23 Z Trojkata Bermudzkiego

Z Trojkata Bermudzkiego
  • SK1964

Napisano 19 kwiecień 2016 - 23:32

Kontrakt Oliego chyba juz jest przedłuzony.

Kadra na przyszły sezon;

Praznovski

Goncerz

Czerwiński

Pielorz

Rezerwa;

Kamiński

Burkhard

Frańczak

Bębenek

Mamy 4 graczy gotowych walczyć o ekstra, i 4 rezerwowych.

Źle to wygląda jak na ultimatum do awansu  :huh:

Użytkownik Z Trojkata Bermudzkiego edytował ten post 19 kwiecień 2016 - 23:34

#24 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 19 kwiecień 2016 - 23:44

Powtórzę to co pisałem już w innym temacie. Ściągnięcie 4-5 zawodników, którzy z marszu zrobią różnicę powinno sprawić, że inni gracze powinni na tym zyskać. Przykładowo taki Goncerz, Bębenek, Bury. Gra skupiała by się na większej ilości graczy i dzięki temu zrobiło by się miejsce w większej ilości sektorów boiska bo zwyczajnie zagrożenie byłoby lepiej rozłożone. 

Dlatego ja osobiście nie wyobrażam pozbycia się Bębenka, który pokazywał w innych klubach jak i pod koniec rundy jesiennej, że przy dobrej grającej drużynie robi różnicę. Dodatkowo zostawiłbym Cały blok obronny bo on wg. mnie pracuje solidnie, ewentualnie szukałbym alternatywy dla Flisa i jeszcze jednego ŚO chociaż Jurkowski bardzo pozytywnie wypadał na jesień przy absencjach innych graczy. Aczkolwiek i tak ŚO wg. mnie potrzebny. Środek pola to wiadomo defensywny, najlepiej co potrafi wyprowadzić piłę. Szczerze nie wiem czy nie widziałbym na tej pozycji Burego. Piłka zna przypadki takich przejść a Bury wg. mnie nadał by się. Na wiosnę wg. mnie Brzęczek do niego dotarł bo wyglądał dużo lepiej. To taki typ co potrafi odebrać piłkę w środku pola a ma też przegląd sytuacji. Chociaż to taki trochę eksperyment. Jako plan sprowadzenie solidnego def. pomocnika to priorytet. I to najlepiej dwóch. Dodatkowo potrzebujemy rozgrywającego z inklinacjami ofensywnymi. Wg. mnie powinniśmy zainteresować się Bętkowskim jako opcją rezerwową. Potrzebujemy również skrzydłowych bo tak naprawdę na dzień dzisiejszy to ja widzę tam tylko Bębenka i Szymańskiego jako opcja rezerwowa. No i napastnik potrzebny od zaraz. Mieliśmy próbować zrobić coś z Zahora a chłop się tylko leczy, 

Bramkarz również potrzebny chociaż pamiętajmy Kuchta daje nam bonus w postaci minut młodzieżowca a jest o co walczyć. To trzeba również brać pod uwagę. Potrzebujemy take młodzieżowca do pola bo ten temat przespaliśmy po raz kolejny. Szołtys gra zbyt chimerycznie chociaż wg. mnie powinien grać jako napastnik a nie skrzydłowy. 

Co do graczy o których nie wspomniałem to widziałbym jeszcze w tej kadrze Pielorza i Frańczaka(Ci przedłużyli kontrakty więc nie spodziewałbym się by gdziekolwiek poszli). 

Na już do pozbycia się: Leimonas, Iwan(lubię chłopa ale jest totalnie bez formy, nie wiem gdzie popełniono błędy, ale niestety nie możemy chyba ryzykować więcej), Duda(nie ten poziom, chociaż trzeba przyznać ostatnio poczynił postępy), Wołkowicz i Zahor. Nie stać nas chyba na ryzykowanie z nim. 

Chociaż to trener ma wszystkich zawodników na treningach i to jemu pozostawiam decyzje, chociaż w kilku przypadkach wg. mnie nie ma możliwości by Ci gracze zostali. Na pewno należy się spodziewać, że w kadrze znajdzie się miejsce dla 2-3 naszych juniorów bo taka jest filozofia pracy Brzęczka. 

Co do graczy, dla których widzę miejsce w składzie a o których nie wspomniałem to Pielorz

• binn i irishman lubią to

#25 Jack68

Jack68

Napisano 20 kwiecień 2016 - 02:02

Nasz problem numer jeden na nowy sezon to młodzieżowiec!!! Tu praktycznie nie mamy żadnego zabezpieczenia, Kuchta gra bo musi, Szołtys? z całym szacunkiem ale I liga to za wysoki poziom dla niego, reszta wychowanków (ilość minut przez nich rozegranych) to lepiej przemilczeć temat, ciężko ocenić Kochańskiego bo jak na razie Brzęczek nie dał mu możliwości wykazania się (dziwne).

A teraz poszczególne pozycje:

Bramkarze: Kuchta może zostać (jak go Górnik puści oczywiście), ale jako rezerwowy, synek jest młody, to może się jeszcze wyrobi. Potrzebujemy doświadczonego bramkarza, który zapewni obrońcom spokój w grze, a wtedy może zaczną grać na wyższym poziomie.

Obrońcy: Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Frańczak zostają. Jeśli pozyskalibyśmy jakiegoś środkowego, to wtedy Jurkowski do wywalenia, ale raczej bym go zostawił (no chyba że sprawdzi się Kochański). Trzeba szukać lewego obrońcy, bo Flis jest tylko wypożyczony.

Pomocnicy: Bębenek, Burkhardt, Pielorz, ew. Szymański jako rezerwowy. No tu mamy największe braki. Potrzeba bocznego, defensywnego i ofensywnego pomocnika, to minimum.

Napastnicy: Goncerz, no i tyle. Potrzeba minimum jednego, wysokiego napastnika, a w tej formie Grzesia, to przydałby się jeszcze jeden.

Do wywalenia: Dobroliński, Duda, Iwan, Leimonas, Wołkowicz, Szołtys i Zahorski.

Do kupienia: 1 bramkarz (lub 2 przy odejściu Kuchty), 1 lewy obrońca, 3 pomocników na każdą pozycję oraz 1 napastnik. Tych 5-6 to niezbędne minimum. A przydałby się jeszcze 1 obrońca boczny, 1 pomocnik  środkowy i 1 napastnik. Razem nawet 8 piłkarzy. To prawdziwa rewolucja w składzie i faktyczny test prawdy dla Brzęczka i Motały.

• marcin GieKSa, Zielu88, MaciekTZN i 1 inna osoba lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych