Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputery


1951 odpowiedzi w tym temacie

#1451 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 07 sierpień 2017 - 16:26

Panowie, szwankuje mi karta sieciowa, ponad miesiąc temu już zaczęła świrować, ale nie było kiedy się zająć, ostatnio załączyłem kompa i udało się naprawić przez "rozwiązywanie problemów", potem jednak znowu padło, zauważyłem że z tyłu nie świeciło się przy kablu sieciowym, podłączyłem jeszcze raz, i śmigało, dzisiaj już chyba całkiem się zepsuło. Widziałem na allegro karty sieciowe na USB, jak to się sprawdza, warto to kupić i bez zbędnego pierdzielenia i wymiany powinno śmigać?

#1452 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 07 sierpień 2017 - 17:39

a może to po prostu kabel sieciowy ? końcówka się zdupiła i nie styka



#1453 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 sierpień 2017 - 15:26

Szukam zestawu komp+monitor+system operacyjny + akcesoria jak myszka, klawiatura, antywir etc. Lapek już mnie wkurwia. I tak leży 99% czasu na biurku.

 

Jakie sklepy polecacie? X-kom? Bo markety jak media m. to raczej sobie odpuścić?

Budżet na wszystko do 3 k. Wymagania to filmy/seriale, Ipla, net, spotify, coś tam w office, pdf, od czasu do czasu jakaś gierka, aktualnie np. gram sobie w Digital Paintball raz na kilka dni a ostatnio w coś poważniejszego grałem to Settlers III i Fifa 08, więc wymagań sporych nie mam - nie gonię za nowościami, ale w taką fifę 16 to bym pograł ;-)


Użytkownik terror edytował ten post 22 sierpień 2017 - 15:29

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1454 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 22 sierpień 2017 - 15:37

Nie wiem jak teraz ale kiedyś opłacało się w proline na Korfantego



#1455 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:18

Najpierw sobie ułóż konfigurację (jaki procek, jaka płyta, jaki dysk, pamięć etc.).

Wg mnie najwygodniej jest to zrobić na komputronik.pl (strona ma dobry interfejs, filtrowanie etc).

 

Jak już będziesz miał cały zestaw ułożony, to wtedy szukaj każdej części gdzie jest najtaniej poprzez ceneo lub inną porównywarkę i wtedy decyduj czy kupujesz ją w porline, xcomie, komputroniku czy gdzieś indziej.

Unikaj allegro.

Jedna rada ode mnie na start - dysk KONIECZNIE SSD a nie HDD.


Użytkownik Bend edytował ten post 22 sierpień 2017 - 17:19


#1456 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:42

Ja się w ogóle nie znam na kompach, wiem ino aby było dużo RAM, i aby procesor miał jak największą liczbę po "i" heh

Ale z tym SSD to dzięki!


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1457 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 22 sierpień 2017 - 19:28

Ja się w ogóle nie znam na kompach, wiem ino aby było dużo RAM, i aby procesor miał jak największą liczbę po "i" heh

Ale z tym SSD to dzięki!

 

EDIT: net mi muli za bardzo żeby dokładnie podać produkty, ale tak:

antywirus ~100zł (mogę się złożyć na jakąś wersję na 3 stanowiska to wyjdzie ok 33zł w zależności od ceny pakietu i produktu), W odatku możesz korzystać za free z wbudowanego w windows windows update plus windows defender, i pobrać z netu adwcleaner m. in. do opróżniania rejestru i przeglądarki z syfu(dodatkowe toolbary, programy startowe i inne)

myszka+klawiatura+ ew. pad ~200-300 w zależności od pada i źródła zakupu, nie wiem jakie tam są dostosowane pady do tej fify tak żeby były w pełni funkcjonalne),

płyta główna + procesor ~800-900,

grafiki i zasilacza nie szukałem,

na monitorach się nie znam, chyba do biurka są wystarczające 20-22 cale, ale to musiałbyś popytać tych co tak korzystają na co dzień przy jakich rozmiarach mają komfort grania i korzystania na codzień.

SSD minimum 128 GB, a najlepiej 256 GB w zależności czy wystarczy budżetu.

RAM: nie szukałem, ale te 8 GB powinno wystarczyć, chyba ze tworzyć coś co wymaga dużej liczby obliczeń. 16 GB nadaje się jak masz pootwieranych wpizdyliard kart w chromie i ich nigdy nie zamykasz  :hihi:

System Windows: nie sprawdziłem ale tak kojarzę że po 500 zł chodziły

Pakiet ms office na allegro kupisz za ok. 30-50 zł jak dobrze się poszuka.

 

Dopiero jutro bym ci to sprawdził bo tu mam ******** warunki  :dead:


Użytkownik 19mózG64 edytował ten post 22 sierpień 2017 - 22:24

  • terror lubi to

Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1458 RaulDąb

RaulDąb
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Ligota Dąb WNC

Napisano 22 sierpień 2017 - 19:46

Ja się w ogóle nie znam na kompach, wiem ino aby było dużo RAM, i aby procesor miał jak największą liczbę po "i" heh

Ale z tym SSD to dzięki!

https://proline.pl/?...d=konfigurator 

wybierasz co Ci odpowiada i automatycznie podlicza kwote



#1459 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 sierpień 2017 - 21:18

tez bede niebawem kupowal PC, znalazlem calkiem spoko strone

https://www.sferis.pl

i5 7500 + 2x4 gb ramu 2400 +plyta + ssd+ obudowa zalman + zasilacz ok 2000 zl

do tego jakas karta graficzna uzywka z allegro i komp za ok 2500 w zupelnosci starczy na xnxx itp


Użytkownik multi edytował ten post 22 sierpień 2017 - 21:19


#1460 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 sierpień 2017 - 09:58

może ktoś polecić prosty program graficzny do skomplikowanych grafik?
coś ciut lepszego niż zwykły paint, ale żadnych fajerwerków

#1461 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:18

GIMP



#1462 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 23 sierpień 2017 - 18:52

może ktoś polecić prosty program graficzny do skomplikowanych grafik?
coś ciut lepszego niż zwykły paint, ale żadnych fajerwerków

 

zależy do czego :)

 

GIMP do grafiki rastrowej, Inkskape do grafiki wektorowej, chyba że jakieś komercyjne wchodzą w grę.


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1463 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 25 sierpień 2017 - 15:37

Ja się w ogóle nie znam na kompach, wiem ino aby było dużo RAM, i aby procesor miał jak największą liczbę po "i" heh

Ale z tym SSD to dzięki!

ogarnąłeś temat? 


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1464 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 26 sierpień 2017 - 23:03

Szukam zestawu komp+monitor+system operacyjny + akcesoria jak myszka, klawiatura, antywir etc. Lapek już mnie wkurwia. I tak leży 99% czasu na biurku.

 

Jakie sklepy polecacie? X-kom? Bo markety jak media m. to raczej sobie odpuścić?

Budżet na wszystko do 3 k. Wymagania to filmy/seriale, Ipla, net, spotify, coś tam w office, pdf, od czasu do czasu jakaś gierka, aktualnie np. gram sobie w Digital Paintball raz na kilka dni a ostatnio w coś poważniejszego grałem to Settlers III i Fifa 08, więc wymagań sporych nie mam - nie gonię za nowościami, ale w taką fifę 16 to bym pograł ;-)

najtańszy 

- z grafiką nVidii(4299): https://www.x-kom.pl...10-gtx1060.html

- z AMD(3099): https://www.x-kom.pl...10x-r9-360.html

- z kartą zintegrowaną(większy wybór 2449+): https://www.x-kom.pl...f[102][46480]=1

Nie wiem na jakiej zasadzie te minikomputery NUC działają.

 

Ceny takie wysokie bo już pewnie nie sprzedają starych modeli tylko najnowsze/najmocniejsze. Poza tą ceną którą tam znajdzieszdo tego jeszcze potrzebujesz myszkę, monitor, klawiaturę i antywirus plus do tego pewnie jakiś pad, podkładka pod mysz etc. System jest w cenę wliczony.


Użytkownik 19mózG64 edytował ten post 26 sierpień 2017 - 23:04

Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1465 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 sierpień 2017 - 09:02

A ten co Ci przesłąłęm na PV?

 

No i ostatnie pytanie, Win 8.1 czy 10?

Podkreślam, komp  wtej cenie nie jest jakiś typowym dla gracza, więc będą grał w jakieś starsze gry, i czy te starsze tytuły na win 10 odpalą?

Żebym nie wpadł w taką "dziurę" w której będę miał za nowy system na gry który mi na kompie działają, ale za słaby komp na nowe gry który wychodzą na win 10...

 

Np. bedę chciał pograć w Hearts of Iron IV, on działa na win 7/8.1 64 bit. Pójdzie na win 10?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1466 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 sierpień 2017 - 09:26


Np. bedę chciał pograć w Hearts of Iron IV,

 

 

 

Dużo głupot na forum pisałeś, ale teraz to już Cię kompletnie po#^!...

Ta gra jest tak niedopracowana, jak jeszcze nigdy żadna gra z tej serii

 

Lepej pograj sobie w Europa Universalis 4. Nawet stare HoI 3, Viktoria, ale nie HoI4.

 

__________

 

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad tym, niestety bez ssd, ale w tej cenie ciężko o to.

2400zł, monitor i system we własnym zakresie.

https://www.morele.n...-g2450-1128551/


Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#1467 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 sierpień 2017 - 10:05

Dużo głupot na forum pisałeś, ale teraz to już Cię kompletnie po#^!... Ta gra jest tak niedopracowana, jak jeszcze nigdy żadna gra z tej serii Lepej pograj sobie w Europa Universalis 4. Nawet stare HoI 3, Viktoria, ale nie HoI4.

Nie wiem, może masz rację, ALE czy w Europa Universalis można zgrilować Londyn bądź Nowy Jorku w nuklearnym kotle? Jeżeli NIE, to HoI IV > EU IV

FASZYZM MUSI PONOWNIE ZATRIUMFOWAĆ.


Użytkownik terror edytował ten post 27 sierpień 2017 - 10:06

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1468 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 27 sierpień 2017 - 10:55

może ktoś polecić prosty program graficzny do skomplikowanych grafik?
coś ciut lepszego niż zwykły paint, ale żadnych fajerwerków

Paint .NET pod windows zdecydowanie. GIMP to jak iść z armatą na muchę.



#1469 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:29

Co do serii europa universalis to tylko ue2(!), chociaz ostatnio gram w *3* i po przyzwyczajeniu się do interfejsu jest całkiem przyjemna.
Musiałbym sprawdzić w necie czy są jakieś emulatory albo odpalanie na win10 gier pod win starsze systemy np. Co czy 8.1, pewnie są na to metody
Ja korzystam z 8.1 i nie mam zamiaru zamieniać póki nie usuną wsparcia

 

 

Są niby takie sztuczki ale widzę że grafika się krzaczy w końcówce nagrania i widać okienko aplikacji:

 

tu też jakiś niby sposób: 

 

Musiałbym mieć kontakt z nowym systemem żeby ci potwierdzić co i jak.


Użytkownik 19mózG64 edytował ten post 27 sierpień 2017 - 16:55

Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1470 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 01 wrzesień 2017 - 06:48

dziś po północy zamknięto serwis wrzuta.pl, więcej na grafice

1QruJEy.png


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1471 19CHUDY64

19CHUDY64
  • SK1964
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 17 wrzesień 2017 - 08:20

Szukam dobrego wzmacniacza sygnału do wifi zależy czy ktoś może jakiś sprawdzony model polecić?

#1472 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 wrzesień 2017 - 08:51

mam z tp linka i daje rade

https://images-na.ss...5TL._SY450_.jpg

jak cos to chyba znajomy mial takie cos na zbyciu,
  • 19CHUDY64 lubi to

#1473 19CHUDY64

19CHUDY64
  • SK1964
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:06

mam z tp linka i daje rade

https://images-na.ss...5TL._SY450_.jpg

jak cos to chyba znajomy mial takie cos na zbyciu,

Dzięki kupiłem dziś działa zajebiscie a kosztuje grosze.

#1474 Seba

Seba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 wrzesień 2017 - 01:25

Panowie szukam urządzenia 3w1, co możecie polecić? Brother? Głównie chodzi o to żeby było połączenie z wifi i tanie tusze.

#1475 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 wrzesień 2017 - 02:45

Panowie szukam urządzenia 3w1, co możecie polecić? Brother? Głównie chodzi o to żeby było połączenie z wifi i tanie tusze.

 

To jak najbardziej Brother! Szczególnie jeśli w miarę regularnie używasz (jeśli nie, to nie wyłączaj od prądu - głowice same się czyszczą wtedy). Jedna mi padła głównie przez to - ale i tak wytrzymała ponad 2 lata i na tuszach się zwróciła :) drugą mam już myślę ze 3 lata na pewno i daje radę :) - już wtedy miała połączenie WiFi, a kosztowała pod 400-500zł.

 

No i ceny tuszów bajka!


Użytkownik butcher edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 02:46





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych