Jump to content


Photo

Komputery


1961 replies to this topic

#1426 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Posted 13 June 2017 - 19:51

potrzebuję pomocy

 

zrobiło mi się na komputerze coś takiego, że jak chcę w jakiejkolwiek aplikacji zapisać nowy plik opcją "zapisz jako" to wyskakuje mi komunikat BRAK DALSZYCH PLIKÓW - i nie da się nic zrobić

 

czy ktoś się spotkał z czymś takim ?

 

stary dobry wujek google nie pomógł ...

posiadasz zainstalowany COMODO albo BitDefender?

 

Ciężko cokolwiek ci odpowiedzieć ale w tym linku ludzie poradzili sobie z podobnym problemem:

 

https://answers.micr...983ad9ff?page=2


Edited by 19mózG64, 13 June 2017 - 19:58.

Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1427 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Posted 13 June 2017 - 20:05

Podbijam pytanie

Laptop do 1500 dla mamy,tylko net i jakieś iple itp



#1428 DziEs

DziEs
  • SK1964

Posted 13 June 2017 - 20:21

posiadasz zainstalowany COMODO albo BitDefender?

 

Ciężko cokolwiek ci odpowiedzieć ale w tym linku ludzie poradzili sobie z podobnym problemem:

 

https://answers.micr...983ad9ff?page=2

 

nie mam ani Comodo, ani BitDefender



#1429 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 12 July 2017 - 22:31

ktoś wytłumaczy laikowi jak podłączyć laptopa do telewizora, żeby skorzystać z drugiego ekranu?

bo sądziłem, że kupię kabel hdmi, podepnę i tyle, a tu nie chuja



#1430 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Posted 12 July 2017 - 23:05

Chyba Musisz potem w panelu sterowania wejść w ekran i kombinować w opcjach

#1431 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 12 July 2017 - 23:13

Ale nie umiesz włączyć obrazu z laptopa na telewizorze?

 

Jeśli tak to musisz po prostu w ustawieniach przestawić tryb z wejścia hdmi 1 na hdmi 2 (tam gdzie podpiąłeś kabel, który idzie do laptopa).


Przyjaźń jest wszystkim!


#1432 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 13 July 2017 - 05:55

Użyj też skrótu klawiszowego windows+p. Wyświetlą się opcje rzucania obrazu.

#1433 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 July 2017 - 08:12

no przestawiłem, żeby się duplikowały ekrany, więc powinno być ok

robiłem tak na rzutnik kilka razy i było ok - ale to przez usb było

 

a teraz próbuję podpiąć telewizor przez hdmi i nie działa



#1434 Emporio

Emporio
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 July 2017 - 09:23

U mnie jak podłącze pod telewizor np pod hdmi2 to przestawie telewizor na hdmi2 i od razu jest obraz z laptopa. Spróbuj innym kablem albo przemieniaj wejścia hdmi w telewizorze.
  • kosa likes this

#1435 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 July 2017 - 09:34

A u mnie na tv pokazuje "brak sygnału"

Sprawdzałem oba kanały, bez zmian



#1436 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Posted 13 July 2017 - 12:20

czasem trzeba ze 3-4 razy wciąsnąć ten kabel by telewizor zaskoczył z obrazem.



#1437 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 13 July 2017 - 17:37

To raczej kwestia ustawień ekranu w panelu. Możesz wrzucić zrzuty z ustawień ekranu, porównam jak ja mam. Miałem ten sam problem kiedyś i trzeba bylo zmienić ustawienia, tylko nie pamiętam co zrobiłem dokładnie.

#1438 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 July 2017 - 20:22

mogę wrzucić, tylko co dokładnie?



#1439 ethan

ethan
  • SK1964

Posted 16 July 2017 - 16:33

Jakis laptop godny polecenia tak do 3,5k?

#1440 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Posted 17 July 2017 - 01:41

Jakis laptop godny polecenia tak do 3,5k?

http://www.benchmark...o-4000-zl.html 

tak na szybko: Dream Machines G1050-15PL17 (3699zł)

 

...ale jak zwykle, do czego ma służyć? jak przeglądarka, filmy, i działasz w chromie to polecam 8GB RAMu minimum.

Jak granie patrz na grafikę, ten ma fajną - gtx 1050m, ma też SSD 120 GB który jest plusem (szybsze uruchamiania systemu niż w tradycyjnym HDD). 

 

Te dwa kompy też byłyby dobre pod względem grafiki i procek i5 jest dobra: https://www.x-kom.pl...0&f[32][2404]=1

 

Poszukaj czy nie ma gdzieś lepszych elementów, najważniejsze to:

  • grafika gtx 1050 lub ten gtx 970ti, są na tym poziomie cenowym,
  • dysk SSD (250 lepiej, jak będziesz kupować zapytaj czy jest możliwość zamontowania SSD jako dysk w laptopie a HDD jako przenośny,zewnętrzny dysk - bedzie służył do przechowywania plików,
  • procesor i5 lub i7(piątki można fajnie podkręcić),
  • patrz jakie masz wejścia na USB (dobre są 3.1 typu C, i 3.0),
  • czy jest HDMI,
  • wifi + ethernet
  • estetyka laptopa
  • cena

na tej stronie możesz porównywać karty graficzne: http://gpuboss.com/g...rce-GTX-1050-Ti (lepsza jest jak widać ta 970)


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1441 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Posted 17 July 2017 - 12:25

Witam od dzisiaj mam problem z lapkiem i zauważyłem to przez przypadek ale problem musi występować od kilku dni.

Laptop podłączony do zasilania stan naładowania baterii pokazuje ( 97% nie ładuje) i cały czas utrzymuje się ten stan. Komp pracuje normalnie.

Po odjęciu zasilania w tym samym ułamku sekundy lapek kompletnie się wyłącza.  Nie trwa to 2 sek, minuty, tylko w tym samym momencie co odepnę zasilanie.

Czy to problem z baterią?  bo wydaje mi się, że bateria, gdyby była słaba to nawet te kilka sekund by wytrzymała? Zresztą naładowanie cały czas pokazuje 97%.

Nie chciałbym uniknąć sytuacji, że kupuje baterie i się okaże, ze to nie jest to.



#1442 bleki78

bleki78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen

Posted 23 July 2017 - 15:31

 

Można się powołać na forum? lub z Gieksy ??? na kogoś od nas ?



#1443 chrzanowski64

chrzanowski64
  • Czytelnicy

Posted 24 July 2017 - 20:32

skupuje ktos od nas laptopy  uszkodzone?



#1444 Sivvy_Brynów

Sivvy_Brynów
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 24 July 2017 - 21:56

Witam od dzisiaj mam problem z lapkiem i zauważyłem to przez przypadek ale problem musi występować od kilku dni.

Laptop podłączony do zasilania stan naładowania baterii pokazuje ( 97% nie ładuje) i cały czas utrzymuje się ten stan. Komp pracuje normalnie.

Po odjęciu zasilania w tym samym ułamku sekundy lapek kompletnie się wyłącza.  Nie trwa to 2 sek, minuty, tylko w tym samym momencie co odepnę zasilanie.

Czy to problem z baterią?  bo wydaje mi się, że bateria, gdyby była słaba to nawet te kilka sekund by wytrzymała? Zresztą naładowanie cały czas pokazuje 97%.

Nie chciałbym uniknąć sytuacji, że kupuje baterie i się okaże, ze to nie jest to.

 

nie wiem czemu 97% a nie 100% ? a jakbyś wywalił baterie i podłaczył tylko na samym stałym zasilaniu ? Jeśli dalej będzie się pojawiać 97% to wygląda to na padniętą baterię.

 

a tak OGÓLNIE wygląda to na baterię.;)


Edited by Sivvy_Brynów, 24 July 2017 - 21:57.


#1445 Baudolino

Baudolino
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 24 July 2017 - 22:44

Rzetelny serwis monitorów?
Ktoś poradzi czy warto naprawiać?
Monitor samsung z tunerem tv, wariuje głośność, samo się wycisza lub robi głośno, bez udziału pilota, ciągle wyświetla pasek głośności, nie reaguje na pilota

#1446 Krycha

Krycha
  • SK1964

Posted 25 July 2017 - 16:13

polecam na wnc

https://www.google.p...583!4d19.009449



#1447 Nash

Nash
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZadole

Posted 27 July 2017 - 15:10

Potrzebuje odzyskać dane z macbooka po formacie w serwisie. Znacie kogos kto jest w stanie pomóc?

#1448 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 01 August 2017 - 14:11

Pracuje ktoś od nas w jakimś salonie gdzie dostane Macbooka Air? Miro?

Ewentualnie, kto ma teraz najlepsza ofertę?



#1449 marcin_89

marcin_89
  • SK1964

Posted 02 August 2017 - 20:19

Prośba o pomoc. Potrzebuje kupić lapka w najbliższym czasie, a nie jestem ogarnięty w temacie. W życiu 2 komputery kupiłem, za każdym razem skuli promocji w auchan...

Budżet jakie chciałbym przeznaczyć to 2 - 2,5 tys. Matryca raczej 15,6

Lapek ma być do codziennego użytku, śmiganie po necie, podstawowe programy. Ma się możliwie szybko załączać (programy Word, Excel itp. tak samo) i płynnie smigać.
Żadne gry, ani poważniejsze programy graficzne.

Czyli jeśli dobrze myślę to warto postawić na dysk SSD, procek, RAM, zaś karta grafiki nie musi być wybitna?
Teraz prośba o konkrety, jaki procek polecicie itd.? Może jakiś konkretny model?

 



#1450 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 02 August 2017 - 21:07

Dobrze myślisz. Podstawa to SSD, 8 Gb ramu, a procek jak procek, nie ma co przesadzać bo i tak 2 rdzenie.

 

Ja z "marketu" juz nic nie polecam, robią takie gówno, że po prostu nie sposób w to uwierzyć.
Ostatnio ciotce musiałem wybrać i żeby zmieścić się budżecie zamówiłem w x-komie outletowego, niby tam kilka rysek, myślę sobie - chuj z tym. 

No ale przyszedł, patrze, a tu część przycisków klawiatury odstaje od reszty, taka jakby górka się robi...

Myślę sobie - spierdalać oszuści, tego nie było w opisie outletu. Odesłałem i poprosiłem o nowy (nie outletowy), ale z troszkę gorszą specyfikacja. Jakie było moje zdziwienie jak okazało się , że ten model tak po prostu ma z tą klawiaturą...

NO KURWA, autentycznie odstająca cześć klawiatury...

Był to jeden z budżetowych modeli Lenovo.

 

Kup pan używkę jakiegoś Thinkpada lub inny z serii biznesowych laptopów, będziesz na pewno bardziej zadowolony niż  z marketowego gówna dla plebsu.


  • cysiu and marcin_89 like this




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users