Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputery


1961 odpowiedzi w tym temacie

#101 p1964

p1964
  • SK1964

Napisano 17 październik 2013 - 19:35

pomóżcie panowie jak sie pozbyc reklam w google chrome?? sciagałem adblock i jeszcze wiecej tego syfu mam nie da sie nic w tej przegladarce zrobic bo co chwile reklama.



#102 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 17 październik 2013 - 21:18

stary niechca sie klocic ale wiekszych glupot nie czytalem dawno nie wiem gdzie ty widzis jakieś ryzyko ;) Chipset po pierwsze nie ma żadnego związku z poborem prądu lub jego dostarczaniem, za to odpowiada sekcja zasilania. Na tej płycie sekcja jest trzyfazowa, czyli taka sama jak w droższych płytach na które spokojnie montuje się i5, np ASUS B85M-G: http://www.morele.ne...-b85m-g-581279/ i tyla odemnie a ty rabin decyduj jak chcesz w mojej konfiguracji troszke drozszej mosz lepszy procek ale zestaw od kolegi tyz moze byc do tej ceny nic lepszego nie znajdziesz pozdro

Najwyrazniej nauczyles sie konfigurowac zestawy przegladajac aukcje na allegro. Trzy fazy dla wielordzeniowych procesorow sa dobre na krotka mete, pozniej zaczyna sie zabawa. Aha, ta plyta, ktora wkleiles dalej nie nalezy do drozszych, to jest drozsza plyta:
http://www.morele.ne...e-z87-a-581287/
Widac roznice?



#103 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 październik 2013 - 22:34

 

Najwyrazniej nauczyles sie konfigurowac zestawy przegladajac aukcje na allegro. Trzy fazy dla wielordzeniowych procesorow sa dobre na krotka mete, pozniej zaczyna sie zabawa. Aha, ta plyta, ktora wkleiles dalej nie nalezy do drozszych, to jest drozsza plyta:
http://www.morele.ne...e-z87-a-581287/
Widac roznice?


Płyta z mojego zestawu kosztuje 185zł, a ASUS B85M-G kosztuje 265zł - czyli jest droższa, chyba że ja jestem ślepy
Jeśli twierdzisz że trzy fazy to taka katastrofa to wejś to jakoś wykaż, a nie bawmy się w zgadywanki na zasadzie "mi serce podpowiada że 3 fazy są za słabe, to tak będę wszystkim mówił". Jakoś ludzie ciągną nawet starsze, prądożerniejsze i5-piątki na takich płytach bez zastrzeżeń
No a płyta którą podałeś to nie najlepszy przykład, bo mimo tego że ma osiem faz, to nie nadaje się do podkręcania i jest niestabilna. Zasada "yyy, policz po prostu szare kostki naookoło socketu" się nie sprawdza, bo w tym przypadku ASUS Z87-A korzysta z doublera i czterech driverów sterujących, czyli tak naprawdę ma cztery fazy (ale doubler pozwala reklamować ją jako ośmiofazową). Ale do tego trzeba trochę rozumu;choć być może po prostu masz jakieś dziwne przeczucia...

i tyle odemnie w tym temacie a rabin niech som zadecyduje podane mo dwa zestawy i tyla... pozdro

#104 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 17 październik 2013 - 23:01

Mialem kilka tanich plyt ASUSa do dosc konkretnych procesorow (od Petium 3, przez Athlony XP do Phenoma x4) i moge z czystym sumieniem stwierdzic, ze warto doplacic.
Widze, ze oprocz zestawow z Allegro przestudiowales troche elektrody.pl, brawo! Wiem, ze zasada liczenia cewek sie nie sprawdza, ale to nie jedyna roznica w ukladzie zasilania.
Zreszta mnie tez sie klocic nie chce. Jezeli ktos sie da namowic na tania plyte, byle tylko inne cyferki byly ladne i duze, to ja nie jestem w stanie nic na to poradzic. Kiedys myslalem podobnie, ale zmienilem zdanie. Jak kilka razy utopisz swoja wlasna kase w zla plyte, to tez sie nuczysz



#105 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 październik 2013 - 23:18

dobra stary widzę że nie masz nic inteligentnego do powiedzenia a czasy elektrody śledziłem jak do technikum elektronicznego uczeszcałem wiec nie farmazuj głupot bo zapewne sam to studiujesz a czasy prockow p3 itd. to troche pozno zaczynałes siedze w tematach infor. od 98r. wiec troche wiem na ten temat moze juz trocha mniej ale coz rodzina wazniejsza i wierz mi b. duzo płyt miałem za soba a ty widza to fanboy asusa narka... niechca juz drazyc tego tematu panie mistrzu i tu nie chodzi o dopłacanie jeśli ktoś tego nie potrzebuje . podałem tańsza płyte ktora spokojnie uciagnie ten konfig a patrzac twoim tokiem rozumowania można stworzyć zestaw za 10k ale po co... sam se zadaj te pytanie ?zawsze jest gwarancja ale jestem pewny że spokojnie ten zestaw pociagnie przez długie lata...

#106 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 18 październik 2013 - 08:27

Widzisz , nie chcesz si klocic, a sam zaczynasz datowac i fanbyowac. Tez bym tak mogl, ale po co? Jeszcze by wyszlo, ze to Ty nie masz nic inteligentnego do napisania, a nie chce niczyjego swiatopogladu burzyc.

Jak napisalem, jezeli swoja wlasna kase utopisz w gowno, to sie przekonasz. Czego w zadnym wypadku nie zycze. Innym jednak wypadaloby polecic dobre produkty, zwlaszcza kolegom po szalu!



#107 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 18 październik 2013 - 09:20

godołem modemu żeby przeprosił sie z konsolom ,godołem kurwa  :hihi:



#108 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 18 październik 2013 - 09:24

haha :chujamizrobisz:

tak szczerze mowiac, to poczekalbym na ps4... cena bedzie mniej wiecej 2k a do gier o wiele lepsze.... tylko czolgow nie bedzie. Trzeba im wytlumaczyc, ze one sa glupie a kazdy na placu bedzie im ps4 zazdroscil



#109 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 18 październik 2013 - 09:25

wybór padł na zestaw z proline tylko dołoze te 3 stówki do i5 .. wyszło 2200zł ..ale moze na 3-4 lata mu starczy ...dzieki chopy  :piwo:



#110 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 18 październik 2013 - 09:26

ja ...ino kazda gra 250 ... to jest jakies 500/miech ...pierdole niech ciulo czołgami 



#111 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 18 październik 2013 - 09:27

a ps4 zobaczy ... u mnie na półce 



#112 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 18 październik 2013 - 09:36

Zawsze mozna wymieniac gry, albo uzywane z UK sprowadzac (tu do obecnych konsol sa calkiem tanie, tylko na ps4 troche potrwa, zanim zejda z ceny)

nie zapomnij porzadnego zamka zalozyc :)



#113 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 18 październik 2013 - 09:40

Dzieki za rady!

 2 telewizory w domu, 2 telefony, talbet i aparat mam

 

Grubo kurwa ,naprawdę grubo:)


  • Toczmek89, pooceq i rabin lubią to

#114 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 październik 2013 - 10:43

 

Widzisz , nie chcesz si klocic, a sam zaczynasz datowac i fanbyowac. Tez bym tak mogl, ale po co? Jeszcze by wyszlo, ze to Ty nie masz nic inteligentnego do napisania, a nie chce niczyjego swiatopogladu burzyc.

Jak napisalem, jezeli swoja wlasna kase utopisz w gowno, to sie przekonasz. Czego w zadnym wypadku nie zycze. Innym jednak wypadaloby polecic dobre produkty, zwlaszcza kolegom po szalu!



Sam żes sie dojebol do mojego zestawu. Podalem swoj a tys zaczoł to krytykować i gestykulować o zestawach z allegro i elektrody... Jo i wiela osób zapewne by stworzyło taki zestaw z tą płytą tak jak pisałem podaj przykład co z tą płytą nietak a nie bo mi się nie podoba... a I Rabin dobrze że wybrłeś taki zestaw z taką zamianą proca przynajmniej skoncza się fanaberie nie ktorych... A druga sprawa to zawsze staram sie doradzać jak najlepiej więc nie godej że komuś chciołem utopić kasa bo tobie się wydaje że...

#115 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 18 październik 2013 - 12:00

Pucek, slyszalem ze PS4 ma byc w granicach 250 funtow.

 

Walus, sam nie podales zadnego logicznego argumentu na tak, a oczekujesz od kogos zeby Ci podal na nie. Dla mnie lepiej dolozyc i wziasc ta lepsza. Sam sie tak ujebalem i teraz chcac cos wymienic w moim musze zaczac od plyty, bo nie moge dolozyc pamieci bo wiecej nie obsluzy, z prockiem pewnie podobnie. Skonczy sie na tym ze bede musial wyjebac wszystko i tylko dysk twardy mi zostanie



#116 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 październik 2013 - 12:09

Grubo kurwa ,naprawdę grubo:)

Sie robilo kiedys zbiorki na oprawy to sie ma ;)

 

A tak powaznie to kto teraz nie ma 2 tv w domu i calej innej reszty? :)


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#117 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 18 październik 2013 - 12:32

Sam żes sie dojebol do mojego zestawu. Podalem swoj a tys zaczoł to krytykować i gestykulować o zestawach z allegro i elektrody... Jo i wiela osób zapewne by stworzyło taki zestaw z tą płytą tak jak pisałem podaj przykład co z tą płytą nietak a nie bo mi się nie podoba...

W to akurat nie watpie, ze wiele osob uzylo by tej plyty. Tylko na co to jest argument? Naucz sie tez czytac ze zrozumieniem, jezeli chcesz wchodzic w dyskusje

Foxu, 350-400 bylo w przedsprzedazy. W sumie nieiwele zostalo do premiery, wiec wkrotce sie przekonamy. Ja sie tym srednio ekscytuje, bo wyglada na to, ze Sony znowu bedzie mialo monopol po kilku latach calkiem niezlej konkurencji ze strony Xboxa (mimo, ze starszy, to moim zdaniem jest lepszy od PS3 pod wieloma wzgledami).
P.S.
nie chesz czasem mojej starej plyty z prockiem i pamiecia? Lezy i zbiera kurz aktualnie :)



#118 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 październik 2013 - 13:59

 

Pucek, slyszalem ze PS4 ma byc w granicach 250 funtow.
 
Walus, sam nie podales zadnego logicznego argumentu na tak, a oczekujesz od kogos zeby Ci podal na nie. Dla mnie lepiej dolozyc i wziasc ta lepsza. Sam sie tak ujebalem i teraz chcac cos wymienic w moim musze zaczac od plyty, bo nie moge dolozyc pamieci bo wiecej nie obsluzy, z prockiem pewnie podobnie. Skonczy sie na tym ze bede musial wyjebac wszystko i tylko dysk twardy mi zostanie



a czemu jo mom podawać na tak to on mi zarzucił że coś z tą plyta nie tak bo mu się wydaje. Nie wiem jak można zjarać sprzet i myśleć że droższy sprzęt będzie lepszy nie umiejąc dobierać elementów. Cza umieć to robić z głową a nie myśleć że sprzęt za xxx będzie lepszy i mi nie uwali tego a guzik prawda. A to że musisz zaczac od płyty to normalne że co kilka lat trzeba wymieniać bo sockety się zmieniają a co za tym idzie producenci zacieraja rece... dobra skończmy ten temat i tyla poprostu niema co kolega pomagac bo zaraz sie jest obrzuconym ...chciołem pomoc a wyszło że pan mistrz mnie zjechol. Rabin wybrol sprzet i po temacie

#119 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 18 październik 2013 - 14:44

 

a czemu jo mom podawać na tak to on mi zarzucił że coś z tą plyta nie tak bo mu się wydaje. Nie wiem jak można zjarać sprzet i myśleć że droższy sprzęt będzie lepszy nie umiejąc dobierać elementów. Cza umieć to robić z głową a nie myśleć że sprzęt za xxx będzie lepszy i mi nie uwali tego a guzik prawda. A to że musisz zaczac od płyty to normalne że co kilka lat trzeba wymieniać bo sockety się zmieniają a co za tym idzie producenci zacieraja rece... dobra skończmy ten temat i tyla poprostu niema co kolega pomagac bo zaraz sie jest obrzuconym ...chciołem pomoc a wyszło że pan mistrz mnie zjechol. Rabin wybrol sprzet i po temacie

Juz ktorys raz piszesz "tyle w temacie", "koniec dyskusji", a dalej ciagniesz swoje zale. Nie sadze, zeby metoda placzu tutaj na kogos podzialala. Napisalem dlaczego ta plyta jest do niczego, ale postanowiles to zignorowac, wiec nie draz juz tematu. Nawet pewnie nie zadales sobie trudu porownania dostepnych opcji.
Za mistrza dziekuje, ale jest tu kilka lepszych ode mnie, wiec nie moge oficjalnie tego tytulu przyjac!



#120 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 18 październik 2013 - 14:48

Za mistrza dziekuje, ale jest tu kilka lepszych ode mnie, wiec nie moge oficjalnie tego tytulu przyjac!

 

Ja wezmę.


  • pooceq lubi to

#121 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 18 październik 2013 - 15:22

Myslalem, ze Ty juz masz :)



#122 czaik

czaik
  • SK1964
  • LokalizacjaSPA

Napisano 18 październik 2013 - 22:44

Ma ktoś z was może lapka DELL?

 

Usunąłem kiedyś wszystkie partycje i nie mam jak wgrać systemu. Każdy ściągniętym Windows nie chce się aktywować i potrzebuję konkretnie jakiś Win7 Home Premium OA pod Dell'a. Pisałem do nich o CD, ale milczą od miesiąca.

 

Skąd go ściągnąć? Albo czy ktoś może mi to CD udostępnić?


ŽIVOT JE BOJ!

 

GieKSa&Banik


#123 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 18 październik 2013 - 22:56

mozesz sprobowac napisac do brytyjskiego oddzialu. kiedys bardzo chetnie i szybko pomagali w takich sytuacjach. mozesz tez sprobowac zadzwonic do polskiego oddzialu, wtedy tak latwo nie zignoruja prosby



#124 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 19 październik 2013 - 10:53

A masz z tyłu klucza do windy? Albo pod baterią?

#125 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 19 październik 2013 - 12:08

za czasow Windowsa XP wpisanie tego klucza do innej wersji, niz od Della nic nie dawalo... nie wiem jak jest w Win7






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)