Jump to content


Photo

Historia II wojny swiatowej


223 replies to this topic

#51 Sivvy_Brynów

Sivvy_Brynów
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 14:14

No tak, Pan Beck przewidział, że po 80 latach, Niemcom odpierdoli i będą dążyć do samozagłady :) W takim razie jego polityka przedwojenna wykraczała poza wszystkie ramy ....


  • terror, Fuhrer and paulek like this

#52 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 19:51

Nie rozumiem jak można rozumowac,ze powinnismy sie ułożyć z Niemcami w latach trzydziestych i,ze Niemcy "wykazując sympatie" dla polskiego rzadu nie mieli na celu tylko i wylacznie obrone wlasnych interesow.Strasznie to naiwne.

#53 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 19:54

Nie rozumiem jak można rozumowac,ze powinnismy sie ułożyć z Niemcami w latach trzydziestych i,ze Niemcy "wykazując sympatie" dla polskiego rzadu mieli na celu tylko i wylacznie swój interes.Strasznie to naiwne.

poczytaj troche to zrozumiesz, Beck agent UK,,,



#54 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 19:58

Przecież pozwolić wtedy Niemcom na budowę autostrady, to tak jakby teraz pozwolić na to samo ruskim do Kaliningradu.


Edited by ToJa, 29 December 2016 - 20:05.

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#55 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 20:01

poczytaj troche to zrozumiesz, Beck agent UK,,,


Co to ma wspólnego z tym co napisałem?
Nawet jesli był tym agentem ,to powinnismy sie ułożyć z Niemcami?

#56 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 20:34

Nie rozumiem jak można rozumowac,ze powinnismy sie ułożyć z Niemcami w latach trzydziestych i,ze Niemcy "wykazując sympatie" dla polskiego rzadu nie mieli na celu tylko i wylacznie obrone wlasnych interesow.Strasznie to naiwne.

Polska z Niemcami i tak się "ułożyła", a projekt nazywał się Generalna Gubernia.

 

Inną kwestią którą nie poruszył Fuhrer, a w moim mniemaniu była najważniejsza, to nie stosunek Niemiec wzgledem Polski, lecz stosunek Polaków do III Rzeszy - dla Polskiego społeczeństwa którego spora część była mocno lewicująca Narodowy Socjalizm był aberracją i raczej czymś nie do przyjęcia. I myślę, że to właśnie tutaj tkwił problem - Polska w okresie II RP jedną nogą tkwiła w systemie autorytarnym, a drugą w demokracji parlamentarnej, po śmierci Marszałka przeważyła narracja demokratyczna, egalitarna i takie też było argumentowanie władz - totalnej mobilizacji społeczeństwa do wojny z III Rzeszą, nie wojska, lecz narodu który tego chciał.

 

Ogólnie uważam, że wchodząc w sojusz z III Rzeszą lepiej byśmy na tym wyszli - kilka lat względnego spokoju pozwoliłoby Polsce na dalsze rozwijanie przemysłu zbrojeniowego jak i dalsze formowanie jednostek. I może spełnił by się sen Europy - wysadzenie w kosmos U.K., amerykańskiego, demoliberalnego konia trojańskiego w Twierdzy Europa.

Do tego warto brac pod uwagę, że III rzesza mocno ewoluowała, z pozycji jakiś prymitywnych pałkarzy Narodowy Socjalizm ewoluował w stosunkowo dojrzały nurt paneuropeizmu czego najlepszym dowodem był Front Wschodni - walka narodów europy z wschodnią Barbarią.


Edited by terror, 29 December 2016 - 20:40.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#57 Jarecki567

Jarecki567
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPołudnie Katowic

Posted 29 December 2016 - 20:34

Przecież pozwolić wtedy Niemcom na budowę autostrady, to tak jakby teraz pozwolić na to samo ruskim do Kaliningradu.

 

Wydaje mi się że ani Białoruś ani Litwa nie protestowałyby przeciwko budowie drogi.

 

Wracająć do tematu Hitler doskonale wiedział, że Francuzi nie odważą się zaatakować go w momencie gdy jego wojska walczą w Polsce, w odwrotnym przypadku wojsko Polskie wywiązałoby się z umowy, a walka na dwa fronty na początku wojny jest samobójstwem.



#58 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 20:52

Polska z Niemcami i tak się "ułożyła", a projekt nazywał się Generalna Gubernia.


Dalbys spokój takim tekstom.

#59 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:00

No skoro dla Ciebie Generalna Gubernia, Palmiry, obozy koncentracyjne były lepsze od paktu sojuszniczego z III Rzeszą to chyba sam powinieneś dać spokój.

Choć ja w sumie jestem przekonany, że historia się powtórzy, tylko że teraz w roli III Rzeszy będzie Rosja - społeczeństwo jest szczute i ogłupiane by później mogło w piekny sposób popełnić samobójstwo.


Edited by terror, 29 December 2016 - 21:01.

  • Fuhrer likes this

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#60 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 21:05

Trudno sie z Tobą dyskutuje,w ogóle chyba nie ma to żadnego sensu,skoro z mojego postu wyczytales,ze jestem za GG ,za obozami i !ze Palmiry były ok.

#61 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:19

Napisałeś:

 

 

Nie rozumiem jak można rozumowac,ze powinnismy sie ułożyć z Niemcami w latach trzydziestych i,ze Niemcy "wykazując sympatie" dla polskiego rzadu nie mieli na celu tylko i wylacznie obrone wlasnych interesow.

Co jasno daje do zrozumienia, że polityka dążąca do kolizji z III Rzeszą była najlepsza - czyli trzeba też przyjąć na barki związane z tym konsekwencje w postaci zbrodni w Palmirach, Obozów etc. bo takie były skutki "nie ułożenia się z Niemcami" którego byłeś/jesteś zwolennikiem. Prosty ciąg logiczny.

Bo w głównej mierze w tych wszystkich rozważaniach na temat sensowności paktu z III Rzeszą chodzi o "element ludzki" w postaci zapobięgnięcia wszystkich zbrodni które się dokonały, a w sytuacji paktu by nie doszły do skutku.


Edited by terror, 29 December 2016 - 21:23.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#62 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 21:30

Te wszystkie rzeczy i tak by sie wydarzyly bez względu na to czy byłoby to porozumienie czy nie.
Tylko,ze do tego czasu robilibysmy za dymana dziwke.

#63 Sivvy_Brynów

Sivvy_Brynów
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:31

ahaha, a to nas nie wydymyli jak dziwki ? pierw skupienie ataku na nas. Brytole wiedziały o pakcie Riba z molotovem i nawet nas nie ostrzegli. Jałta nie wydymyali nas ? Człowieku myśmy Angoli bronili w Bitwie o Anglię, gdzie naszym Polskim złotem płaciliśmy za to że sobie możemy polatać na ich samolotach i bronić im dup !!! kurwa. A co za idioci poszli na Monte Cassino ? wystarczyło to wzgórze ominąć, a nas tam dziesiątkowali ! Ale my Dumni Polacy wszędzie, tylko co nam po tym przyszło ? 63 dni chwały ? ...


Edited by Sivvy_Brynów, 29 December 2016 - 21:35.

  • Edy likes this

#64 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 21:35

Co to ma wspólnego z moim postem,zrozumiales go w ogóle ?

#65 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:36

Te wszystkie rzeczy i tak by sie wydarzyly bez względu na to czy byłoby to porozumienie czy nie. Tylko,ze do tego czasu robilibysmy za dymana dziwke

Jakiś przykład? Gdzie w innym państwie sojuszniczym Niemcy dokonali jakiś zbrodni na "układowiczach"? Włochom to nawet Tyrol oddali czego tamtejsi Niemcy nie mogą mu darować do dzisiaj :) Co jak co, ale Niemcy dotrzymywały słowa.


Edited by terror, 29 December 2016 - 21:37.

  • Fuhrer likes this

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#66 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 21:49

Ten sojusz zawsze wyglądał jak dymanie.
Zrobilibysmy autostradę do Gdańska,za chwile trzeba by oddać Gdynie albo zrobić następna autostradę.
To nie jest sojusz tylko niewolnictwo.
  • ToJa likes this

#67 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Posted 29 December 2016 - 21:49

Liczyć na to że psychopata palący dzieci w piecach dotrzyma słowa...grubo kurwa
  • tomzkat and ToJa like this

#68 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:49

Co to ma wspólnego z moim postem,zrozumiales go w ogóle ?

koleś nie cwaniakuj bo dobrze ci pisze... angole z francuzami w 39r nas wydymali rozumiesz kurwa!!! wiedzieli że gdy uwierzymy w ich zapewniania o przystapieniu i pomocy w czasie ataku na nas przez niemcy to odwleką atak niemiec na francię, a gdybyśmy przystapili do sojuszu ze szwabami to cały impet skierowaliby na zachód, opanowali by zachód a wówczas przżuciliby większość wojsk na wschód i pewnie zmiaźdzyli bu ruskich wraz z węgrami, rumunami i polakami... akurat w polityce hoitlera polska nie była byle kim...



#69 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 21:51

Nie jestem twoim kolesiem.
  • Junior and kosa like this

#70 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:52

Ten sojusz zawsze wyglądał jak dymanie.
Zrobilibysmy autostradę do Gdańska,za chwile trzeba by oddać Gdynie albo zrobić następna autostradę.
To nie jest sojusz tylko niewolnictwo.

nie rób z siebie Nostradamusa, chcieli Gdańska który i tak defakto był Niemiecki, autostrada głownie miała słuźyć dla przeżutu wojsk na wschód, nie posiłkuj się faktami z podręcznika dla 8 klasisty,,,



#71 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:53

Nie jestem twoim kolesiem.

nie jesteś i nigdy nie bedziesz, do biblioteki się udaj... i najlepiej nie miejskiej...



#72 Lars

Lars
  • SK1964

Posted 29 December 2016 - 21:54

a co ty taki kurwa cwaniak jesteś? Pojebalo ci sie w głowie? Co ty myślisz, że Atest to jakieś kurwa dziecko neostrady 13 letnie?


  • Junior, Sivvy_Brynów and LTS like this

#73 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 29 December 2016 - 21:55

Tomek spokojnie :)
  • LTS likes this

#74 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 December 2016 - 21:58

a co ty taki kurwa cwaniak jesteś? Pojebalo ci sie w głowie? Co ty myślisz, że Atest to jakieś kurwa dziecko neostrady 13 letnie?

cwaniak nie jestem ale studentem uś byłem a mój "konik" to jest 2wojna światowa... jak chcesz coś napisać to napisz a nie pierdol głupot... sory Atest ale strasznie denerwuje mnie takie małostkowe myslenia na tak waźne tematy...



#75 Lars

Lars
  • SK1964

Posted 29 December 2016 - 22:01

To kurwa jak masz taką pewną wiedzę panie studencie UŚ to przedstaw ją w sposób kulturalny prosze ja ciebie.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users