Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat


7903 odpowiedzi w tym temacie

#576 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 luty 2017 - 12:34

Co ty chopie w ogóle dupisz?

Wątek był taki, że nie ma żądnej znaczącej korelacji pomiędzy ilością jedzonego mięsa a długością życia. W sumie tyle, a ty tutaj krztusisz jakieś bzdury o oddechu psa.


  • kosa i Mader lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#577 Bill X

Bill X
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 luty 2017 - 13:01

Terror nie przejmuj się. Odnoszę wrażenie, że większość pisząca w tym dziale buduje swój obraz świata w oparciu o kilka bieda książek, podlanych teoriami spiskowymi. Argumentacja tutaj, to taki ala Marian Kowalski pt. "Ja książek nie czytam ale swoje wiem, bo moja rodzina cierpiała od ruskich to wszyscy Rosjanie to skurwysyny". 

 

Ja po przeczytaniu tutaj, że szkoła frankfurcka to spiski żydomasońskie odpuściłem. Egalitaryzm, stosunki ekonomiczne (nadmierny konsumpcjonizm) postmodernizm i związany z nim relatywizm, to przyczyny degeneracji społeczeństwa. Szkoła frankfurcka, tylko doszła do wniosku, że tak będzie, na podstawie analizy filozoficznej, socjologicznej i psychologicznej ówczesnego im społeczeństwa. Tyle. Fromm sam krytykował właśnie rozpad człowieka w tym świecie. No ale, kto by tam czytał. Ważne, że na niewygodneinfo napisali, że to Żydzi i marksiści. To pewno zło i chuj. 

 

Tak to jest jak ludzie oczekują prostych odpowiedzi, na bardzo trudno pytania. 


  • kosa i terror lubią to

#578 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 luty 2017 - 13:30

Tak, Fromm bardzo dobry przykład. Kilka jego książek powinno być omawianych w szkołach (może na tym nowo planowanym przedmiocie - filozofia?) bo mają ogromną wartość merytoryczną do tego są napisane w przystępny sposób.

Podobne odczucia mam co do Baumana, chop opisał pewne zjawiska występuje we współczesnych społeczeństwach a jest traktowany jak jakiś stalinowski propagandzista. W tym kontekście polecam film Szwedzką Teorie miłości - na końcu wypowiada się Bauman MOTZNO krytykując Szwecję jako wzorcowe zindywidualizowane społeczeństwo postmodernistycznej rzeczywistości.

 

Tutaj po ANG


Użytkownik terror edytował ten post 25 luty 2017 - 13:31

  • Bill X lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#579 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 25 luty 2017 - 15:20

Mam taką prośbę. Czy mógłbyś kurwa przestać pisać "MOTZNO" w tej jebany gimbusiarski, nowoczesny, spedalony sposób? Tylko o to Cię proszę.



#580 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 25 luty 2017 - 15:23

Kiedyś psowi mojego ojca strasznie jechało z pyska

cf346a2830e5216ff2891d2463042275.jpg


  • kosa lubi to

#581 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 luty 2017 - 16:03

Jak mnie motzno poprosisz to się zastanowię.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#582 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 25 luty 2017 - 16:19

Dramat.



#583 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Napisano 25 luty 2017 - 16:44

Bul Dupy Motzno xD


  • 1964 lubi to

#584 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 25 luty 2017 - 20:55

Bauman był  stalinowcem i zagorzałym komunistą. Przykładem mógł być chyba tylko dla nieświadomej niczego części społeczeństwa. Fromm pewnie po tych samych pieniądzach, czyli zdobywali rozgłos, wioząc się na swoim żydowskim pochodzeniu, gdzie wszelka krytyka spotykała się z posądzeniem o antysemityzm.


Użytkownik NICKczemNICK edytował ten post 25 luty 2017 - 20:59

  • Michał1964 i Mat64 lubią to

#585 Bill X

Bill X
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 luty 2017 - 21:13

:lol:


  • terror lubi to

#586 Mat64

Mat64
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 luty 2017 - 14:55

:lol:


Prawda o baumanie Cię tak śmieszy? Czy co?

#587 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 luty 2017 - 15:25

Pewnie zdanie o Frommie które jest tak kuriozalne że inaczej  się tego nie da skomentować..


  • Bill X lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#588 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 luty 2017 - 15:58

Co do Baumana, dla mnie to nie ma mniejszego znaczenia w jak dużym stopniu Bauman swoją postawą umacniał tamtejszy system, bo tamten okres jego życiorysu nie był na tyle istotny aby determinował jego późniejszą twórczość - Bauman stał się tym kim się stał mimo swojej przeszłości, a nie dzięki niej. Na takiej samej zasadzie bardzo cenie sobie np. Ernsta Jungera który był oficerem Wehrmachtu, Carla Schmitta - członka NSDAP, Emila Ciorana - związanego z faszystowską Żelazną Gwardią czy np. Leona Degrella który jest w sumie najskrajniejszym przykładem, bo L.D. był zagorzałym nazistą walczącym na froncie wschodnim w SS Wallonien i z sentymentem wspominającym Hitlera na długo po wojnie. 

Czy to jest powód aby go próbować wymazać z kart historii jako skompromitowanego nazistę? Nie, bo popularność Degrelle’a wynika głównie z czego innego, mianowicie z jego wizerunku na który składają się: 1. rycerski idealizm i dokonania frontowe 2. żarliwy katolicyzm zatrącający niemal o mistycyzm 3. antykapitalizm i antydemoliberalizm 4. niewątpliwy talent literacki.

To są głównie cechy dzięki którym Degrelle wśród prawicy Polskiej i Europejskiej jest bardzo ceniony - za to połączenie "miecza i pióra".

Sprawą całkowicie drugorzędną jest kwestia, czy to jest obraz historycznie prawdziwy, bo istotą legendy jest prawda moralna, nie prawda empiryczna.

Jeżeli ideał Degrella ma na młodych ludzi wpływ moralnie budujący to należy ja umacniać, a nie podsadzać.

 

 

Sama postać Bauman mi trochę wisi, przeczytałem 1 czy 2 jego książki, kilka artów, szału nie ma, ale jest, bądź raczej była osoba o światowej sławie, z dorobkiem około 20 książek, jężeli takie osoby miałyby wylecieć z Uniwersytetów w ramach "dekomunizacji" to kto miałby ich zastąpić? Bosak i Winnicki męczący się po 10 lat z magisterką? Kibice przebrani za małpy? NOPowcy? Kto z nich poprowadziłby spółkę skarbu państwa, staną na czele wywiadu etc?


Użytkownik terror edytował ten post 26 luty 2017 - 16:00

  • Bill X lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#589 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 26 luty 2017 - 21:24

Rozmywasz pojęcie sprawiedliwości. Za zbrodnie należy się kara, a nie nagroda i zasługi nie mają żadnego znaczenia. Zło należy piętnować a nie nagradzać. Podobne podejście mieli ussmany biorąc pod pieczę szwabskie umysły z 2 wojny.

 

Ilu zamordowanych mogłoby stworzyć, wymyślić coś lepszego niż Bauman i jemu podobni ale nie mieli na to szansy przez terror hitlerowsko-stalinowski który wspierali Bauman i reszta?

 

Takie myślenie daje przyzwolenie do naśladownictwa 


  • Mayek i Edy lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#590 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 luty 2017 - 21:41

Jakie zasługi? Przecież już napisałem, ze bauman został tym kim został mimo jego przeszłości a nie dzięki jej. Bauman w związku z jego epizodem z w służbach miał więcej problemów niz korzyści. Poza tym, Baumanowi, jak i reszcie osób przeze mnie wymienionych, nigdy niczego by im nie udowodniono prócz zarzutów typowo ideologicznych, i o tym piszę. To ze ktoś coś tam kiedyś to jest chuj nie argument, zreszta to jest dość paranoiczne, bo jakby tak się tego trzymać co piszesz, to po II WS chyba nie byłoby żadnych pisarzy etc bo z 70-80% osób była uwikłana mniej bądź bardziej z jakims totalitaryzmem. Nawet papież był w HitlerJugend... Takie były czasy.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#591 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 27 luty 2017 - 00:31

Bauman wydawał wyroki śmierci na żołnierzy AK, WiN i NSZ. Wydawał rozkazy ciężkich tortur, a często też sam wykonywał wyroki. Ty to nazywasz epizodem? To były długie lata jego życia i jeżeli nigdy by mu powyższych nie udowodniono, to tylko dlatego, że polskie sądy wciąż są pełne starych komuchów, a nie dlatego, że był niewinny. Bauman był tak samo "niewinny" jak Stefan Michnik, którego nie udało się i pewnie nigdy już nie uda, sprowadzić do kraju i osądzić.


  • Michał1964 lubi to

#592 Michał1964

Michał1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 luty 2017 - 02:05

Bauman w wolnej Polsce dostałby to samo co Michnik .................. I nie piszcie mi że resocjalizacja na koszt Państwa za kilka-naście tysięcy miesięcznie w ich przypadku zrobiła z nich socjologów, filozofów itd. . Zabijać i spijać śmietankę do końca życia, paranoja.

#593 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 27 luty 2017 - 10:57

Baumann i jemu podobni powinni zawisnąć, dostać dożywocie lub zostać co najmniej zepchnięci na margines. Odpowiedzialność za czyny się to zwie.

Dla ciebie paranoja i chuj nie argument, a dla mnie sprawiedliwość i kwestia zasad.

Takie były czasy. Czyli oportunizm. Jebać wszystko, byle mnie było dobrze, byle przeżyć za wszelką cenę.

Jednak niektórzy potrafili odmówić służby w Wehrmachcie i HJ, odmówić wykonania rozkazu czy zdezerterować. Inni walczyli z okupantem, cierpieli i ginęli, a jednak nie wyrzekli się swoich zasad. Inni zaś dostosowywali się do sytuacji i wspierali zło. Jedni są słabi i tchórzliwi inni silni. Dlatego jednym należy się szacunek a pozostałych należy napiętnować a nie usprawiedliwiać epizodami.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#594 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 luty 2017 - 11:35

takie byly czasy hahaha. Czyli ze jak sa dane czasy, to mozna byc kurwa, smieciem i konfidentem, a jak sa inne to nie mozna?

Ciezko dyskutowac z kims, kto w ten sposob uwaza. Albo sie jest szmata, albo nie. Okolicznosci nie maja znaczenia.

Zreszta to nie bylo tak, ze ci ludzie mieli wybor "badz szmata, albo zginiesz". Tylko po prostu taka droge wybrali.

Nie przystawial im nikt pistoletu do glowy, zeby robili to co robili. To akurat dotyczy roznych wydarzen na przestrzeni 2000 lat. Pewnie zdarzaly sie przypadki bez wyboru, ale nie wierze, ze dotyczy to osob, o ktorych mowa.


  • mac lubi to

#595 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 27 luty 2017 - 12:26

Mayek, chyba źle zrozumiałeś wypowiedź Bartka.



#596 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 luty 2017 - 12:30

Mayek, chyba źle zrozumiałeś wypowiedź Bartka.

 

dobrze zrozumialem. Odnioslem sie do tego:

 

"to ze ktoś coś tam kiedyś to jest chuj nie argument, zreszta to jest dość paranoiczne, bo jakby tak się tego trzymać co piszesz, to po II WS chyba nie byłoby żadnych pisarzy etc bo z 70-80% osób była uwikłana mniej bądź bardziej z jakims totalitaryzmem. Nawet papież był w HitlerJugend... Takie były czasy."



#597 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 27 luty 2017 - 13:35

A, ok. Odniosłeś się do postu Terrora. Myślałem, że "takie były czasy" cytowałeś z wypowiedzi Bartka :/



#598 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 27 luty 2017 - 16:50

A, ok. Odniosłeś się do postu Terrora. Myślałem, że "takie były czasy" cytowałeś z wypowiedzi Bartka :/

Źle zrozumiałeś wypowiedź Mayka;)
  • NICKczemNICK i Lars lubią to

#599 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 luty 2017 - 20:14

No tak, jak ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem bądź ma zero-jedynkowe horyzonty myślowe to ciężko jest z nim dyskutować na poważnie.

"Takie były czasy" w sensie, że większość zaangażowała się w sprawy ideologiczne. tzn. że każdy coś miał na sumieniu niezależnie co tam szczekają propagandziści z jednej bądź z drugiej strony.

Gadacie jakby żołnierze wyklęci też nie dokonywali mordów, egzekucji za przysłowiowe jajco, jakoś Bury, Ogień już ok, a to co oni wyprawiali to jest pikuś przy Baumanowskich 3 tygodniach w terenie. No i co? No i nic, jak lewaki gadają że należy osądzić Burego, czy Ognia to mnie to nie rusza bo TAKIE BYŁY CZASY. Tak samo nie rusza mnie, że Bauman był jakimś oficerem politycznym.  Inną kwestią jest to, że ja zawsze cenie bardziej ludzi którzy może i zbłądzili, ale nie bali się zaangażować politycznie. "Wiara w – obojętnie jaką – ideę to wielka sprawa." Tak się zazwyczaj składa, że o honorze, moralności, zasadach najwięcej szczekają ludzie którzy nigdy mieli okazji znaleźć się w sytuacji granicznej, brak probierza jest tu kwestią zasadniczą.


Użytkownik terror edytował ten post 27 luty 2017 - 20:15

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#600 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 luty 2017 - 20:21

jakims :)

mengele byl jakims lekarzem, himmler jakims oficerem, Takie byly czasy, kazdy byl jakims kims, "zbladzili, ale nie bali sie angazowac politycznie"! :D

Faktycznie, nie mialem okazji prowadzic procesow politycznych, nie mialem okazji mordowac ludzi, nie mialem okazji gazowac zydow, co ja wiem, jak ja moge tych ludzi oceniac i zrozumiec, jak nie mialem okazji tego robic :)

"Wiara w – obojętnie jaką – ideę to wielka sprawa." - piekny cytat, szkoda, ze pojebany.

 

Ty jestes serio z innej bajki, niestety coraz czesciej mam wrazenie, ze na sile z innej.


Użytkownik Mayek edytował ten post 27 luty 2017 - 20:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych