Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


1036 odpowiedzi w tym temacie

#51 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2013 - 15:21

Na allegro pojawiło się VI wydanie 'Kondotierów' Gan Ganowicza, cena 34 zł.

Tak informuje jakby ktoś chciał sobie kupić do kolekcji badź zrobić komuś prezent. ;-)


  • Naujox lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#52 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 grudzień 2013 - 16:46

"Gracz" bez szaleństwa. Może przez Wasze opisy spodziewałem się więcej. Spoko przygodówka, ale wątki piłkarskie czy kibicowskie trochę bzdurne.

"Szamo" zajebista! Sporo zabawnych, ciekawych rzeczy się z niej można dowiedzieć.

Dziś zacząłem czytać "Z mocy bezprawia" W. Sumlińskiego. Po przeczytaniu jednego rozdziału delikatnie wyjebało mnie z butów. Plus minus książka o tym, jak władza może zniszczyć człowieka, który wpierdala się w nieswoje sprawy. Polecam!

#53 gumibir

gumibir
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 30 grudzień 2013 - 10:36

"Mieć czy być?". Ericha Fromma. 

Bardzo mądra i trafna, lecz zarazem smutna, analiza naszego społeczeństwa. 



#54 Bhoy

Bhoy
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBytków

Napisano 30 grudzień 2013 - 18:48

Szamo kapitalnie się czyta. Zupełnie inna książka i kilka tekstów rozdupiajacych szczególnie tych traktujących o Ledku:))

#55 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 grudzień 2013 - 19:37

Temat był tutaj wałkowany, jednak po przeczytaniu "Spalonego" mogę stwierdzić (wiedziałem to od zawsze), że nasz futbol jest przesiąknięty korupcją od zarania dziejów. Dowiedzieć się można jedynie kto był alkoholikiem, kto frajerem, kto centusiem czy po prostu kurwą. Gdyby ktoś chciał zabrać się za autobiografie Andrzeja Iwana, Kowala lub Szamo, to najlepiej właśnie przeczytać taką kolejnością. Po prostu wymiana pokoleń się dobrze przesuwa i tą kolokwialnie "trylogię" dobrze można zaliczyć kolejnością.

 

Z tych trzech książek najbardziej stoczył się Iwan, ale najlepiej opisał swoje życie. Sam siebie krytykował i niekiedy ta szczerość wywoływała współczucie. Kowal natomiast dużo miał do powiedzenia, jednak za dużo gwiazdorskich opowieści, nie mając wobec siebie krytyki, jednak dobrze się też czytało. Szamo zaś najweselsza książka, wprost pisał jak polski piłkarz, że tylko pieniądze się liczą w naszym futbolu a nie przywiązanie do barw klubowych. Miał do siebie dystans i krytykę, więc pozytywnie wspominam tego zawodnika.

 

Osobiście takich piłkarzy jak oni w naszym futbolu około 200 się przewinęło, co mogli ale nie chcieli, więc nie zdziwię jak kolejny zawodnik w niedługim czasie napisze swoją autobiografię.



#56 Wierzba

Wierzba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:59

Książka Sypniewskiego z Galery w drodze, podobno Żelek Żyżyński ją spisuje



#57 Wiciowiec

Wiciowiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 styczeń 2014 - 12:00

Jak ktoś jest zainteresowany to na fabryka.pl jest wyprzedaż. Fajne tytuły za śmieszne pieniądze min. Kowal czy Gracz za 12 zł a Spalony za 12.60 . Polecam

A jak ktoś lubi fantastykę okraszoną katowickimi klimatami z dużą dawką humoru to polecam "Dreszcz" Jakuba Ćwieka
  • yorkers i Suchoparek lubią to

#58 yorkers

yorkers
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:04

Dzięki za info, Kowal i Gracz zamówiony.



#59 PePe

PePe
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 styczeń 2014 - 21:28

chopy może nie książka ale komiks,chodzi mi o Thorgala ,skad sciągna wszystkie części?



#60 marekl

marekl
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:55

http://szukaj.torrenty.org/szukaj2.php  abo tu

http://torrent.pl/tag/thorgal  

 

Klasyka


  • pooceq i Zielu88 lubią to

#61 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 06 luty 2014 - 13:22

Którą książkę Orwella polecacie?



#62 yorkers

yorkers
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 luty 2014 - 14:20

Rok 1984


  • pooceq lubi to

#63 marcin_89

marcin_89
  • SK1964

Napisano 06 luty 2014 - 14:32

Folwark zwierzęcy



#64 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 luty 2014 - 15:24

Najpierw 1984 ;)
  • pooceq lubi to

Dołączona grafika


#65 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 06 luty 2014 - 17:51

Film 1984 tez jest swietnie zrealizowany, ale ksiazka to podstawa!



#66 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 marzec 2014 - 17:28

5zh6xx.jpg

Polecam. O trenerach mało książek, nie wspomnę o autobiografii, ale ta książka jest warta polecenia. Dobrze opisuje przedszkole jakie miał w kadrze, gdzie hierarchia wartości przestała mieć znaczenie, zero szacunku wśród piłkarzy dla "kogucika", robienie sobie wrogów za plecami oraz kret w kadrze, który dla mediów robił przecieki. Kilka scen można też wziąźć z przymrużeniem oka, bo na niektóre aspekty Domenech ma ciekawą wizję, ale fajnie musiała jego praca wyglądać, skoro takie jazdy opisuje.

 

Czytam aktualnie "Prawdziwy gangster" i serio trzeba poszanować rozdziały, bo jest jazda.

 

Ostatnio zaliczyłem jeszcze autobiografię "Liroya". Pierwsza raperska biografia, więc ciekawie się czytało, ale spodziewałem się szczerze więcej, zwłaszcza na płaszczyźnie muzycznej. Dowiedzieć można się przede wszystkim o jego dzieciństwie, ucieczkach z domu, kursowania do Berlina i koszeniu kasy na przemycie jak i pierwszych klimatach w tworzenia rapu.

 

Teraz proszę Was o rekomendację dobrej książki z działu kryminału i sportowych autobiografii.



#67 cinkowski

cinkowski
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 30 marzec 2014 - 23:51

Jo Nesbo Łowcy głów



#68 ziomek

ziomek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 31 marzec 2014 - 08:49

Stara książka z dopiskami i komentarzami z roku 2013. 

Teksty cały czas na czasie. 

Jeżeli ktoś lubi Cejrowskiego to na pewno musi przeczytać. 

koltun-sie-jezy.1956638.2.jpg



#69 Jaworzno

Jaworzno
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 31 marzec 2014 - 10:48

Barbara Demick  ''Światu nie mamy czego zazdrościć'' o Korei Północnej. Polecam !



#70 Bhoy

Bhoy
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBytków

Napisano 15 kwiecień 2014 - 06:56

"Ja Ibra" godne polecenia. Czyta się szybko i jest to moim zdaniem bardzo ciekawa opowieść o bardzo ciekawym człowieku. Kurwa gdzie nie poszedł mistrz!



#71 19łysy64

19łysy64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:19

masa-o-kobietach-polskiej-mafii.jpg

 

Czytał ktoś jakieś opinie opłaca się kupic?



#72 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2014 - 22:21

19-62-thickbox.jpg

 

Książka robi piorunujące wrażenie. Polecam każdemu, jest napisana bardzo przystępnym i łatwym językiem, rozdziały można czytać wyrywkowo. Informacje i schematy przedstawione w książce są nieocenione.

 

Skąd pochodzą pieniądze? Kto je tworzy? To książka, w której znajdziesz pełen zasób wiadomości o wielkiej iluzji zwanej pieniądzem. Nudny temat? Tylko poczekaj! W ciągu pięciu minut wciągniesz się w wywiadowczy kryminał, którym ta historia jest w rzeczywistości. To książka o najbardziej rażącym przekręcie w historii. Znajdziesz tu wszystko: przyczyny wojen, inflacji, depresji, pomyślności. Twój światopogląd się zmieni. Mówiąc najprościej: to może być najważniejsza pozycja o wydarzeniach w świecie jakąkolwiek przeczytasz.
 
„Wspaniała analiza zasługująca na uwagę. Przygotuj swój umysł na podróż w czasie”.
Ron Paul, członek kongresu,
House Banking Committee
 
„To, co każdy potrzebuje wiedzieć o władzy banku centralnego. Pasjonująca przygoda i podróż do tajnego świata międzynarodowego kartelu bankowości”.
Mark Thornton, Profesor Ekonomii,
Auburn University; Coordinator Academic Affairs,
Ludwig von Mises Institut
 
„Wielkie osiągnięcie - pociąg załadowany trudną historią, dobrze zorganizowaną i napisaną w tak zrelaksowanym i łatwym stylu, że zostałem zniewolony. Nie mogłem przestać czytać”.
Dan Smoot
Wydawca/Edytor, Dan Smoot Report
 
„Jako bankier i prezes banku, myślałem, że dobrze rozumiem Rezerwę Federalną. Ale
ta książka zmieniła sposób, w jaki obecnie patrzę na cały nasz system monetarny”.
Marilyn MacGruder Barnwall
Grand Junction, Colorado

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#73 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 kwiecień 2014 - 10:15

28hk4rp.jpg

 

O matko. Najlepsza książka jaką przeczytałem. Jazda bez trzymanki co rozdział. Niekiedy ryje dekiel, ale jak myślicie, że o rządzie USA już wiele słyszeliście, to tutaj jeszcze przetrzecie oczodoły. Polecam.



#74 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 kwiecień 2014 - 11:35

Kurwa obie te książki już miałem w rękach, miałem je kupować, a kupiłem rozpierduche Mase. Trzeba będzie nadrobić zaległości.



#75 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 01 maj 2014 - 18:31

"rozpierduche" w sensie chujnie, czy wartą polecenia?

i którego "Masę", tego wyżej "o kobietach polskiej mafii" czy innego?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych