Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


1036 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gała

Gała
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWełnowiec

Napisano 26 lipiec 2013 - 23:38

Kontynuacja tematu: http://stare.forumgi...?t=7496&page=20

 

Dyskutujemy na temat książek

 

ksi%C4%85%C5%BCki-665x309.jpg

 

Naszła mnie ochota na przeczytanie czegoś ciekawego.. pytanie w co mierzyć?

Jaką książkę możecie osobiście polecić, która zagwarantowała Wam mile spędzony czas, do której chętnie wracaliście, i po której zakończeniu żałowaliście, że już koniec?

 

Coś opartego na: faktach / psychologicznego / horror / komedia..?

 

Atakował ktoś "Lśnienie" Kinga? ..warto?



#2 318essex

318essex
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2013 - 23:39

warto, ale dla mnie numerem jeden zawsze będzie "Miasteczko Salem".


  • ejr lubi to

Wśród baranów trzeba być wilkiem.


#3 pooceq

pooceq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMyslowice/Kent

Napisano 27 lipiec 2013 - 06:16

Ojciec Chrzestny. Naprawdę świetnie napisana książka, Mario Puzo rewelacyjnie opisuje wszystkie detale i naprawdę przyjemnie się to czyta
  • Eric Cantona lubi to

#4 Sinner

Sinner
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGLIWICE

Napisano 27 lipiec 2013 - 06:40

Od Kinga-swietna nowela"Uczen Szatana",naprawde warto przeczytac.

 

Ja mimo,ze fanem fantasy nie jestem to wciagnalem sie w powiesc Patricka Rothfussa"Kroniki Krolobojcy".

 

Calosc sklada sie z trzech tomow,pierwszy okolo 1000 stron,drugi jest podzielony na 2 czesci,kazda po 600(teraz czytam druga czesc drugiego tomu),trzeci jeszcze sie nie ukazal.

 

Calosc jest w formie wspomnien niejakiego Kvothe,kogos w stylu maga(w ksiazce zwanym hermetykiem).Nie bede zdradzal o czym jest,ale opisuje cale swoje zycie od wczesnej mlodosci po... w sumie nie wiadomo,bo tak daleko nie dotarlem:)

 

Fanom fantasy moge smialo polecic.



#5 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 27 lipiec 2013 - 09:32

ja z Kinga polecam ''Łowca Snów''.własnie jestem w trakcie czytania.poczatek troche nudnawy ale potem sie rozkreca.

co do innych ksiazek to tak jak ktos wyzej pisal ''Ojciec Chrzestny''klasyka sama w sobie oraz prequel tych watkow w ,,Rodzina Corleone''

ostatnio idzie wychaczyc tanie ksiazki Kinga w Lidlu lub w Żabce.''Łowce Snów'' kupilem za 10zl.



#6 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 lipiec 2013 - 10:41

Ojciech Chrzestny, Omerta

coś z Kinga typu Ręka mistrza,Wielki Marsz,Lśnienie itd. ( pisane w podobnych tonach więc czyta sie idetyncznie,technika wszedzie ta sama)

Orwell " 1984", "Folwark Zwierzęcy"


Dołączona grafika


#7 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 27 lipiec 2013 - 10:57

Wymieniłby ktoś wszystkie dostępne książki na temat kibolstwa, korupcji w piłce nożnej itd. itp.? Oczywiście poza "Jestem kibolem" :)


Crazy Boys!

#8 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 28 lipiec 2013 - 19:44

Mark Owen - Niełatwy dzień.

 

Jak dla mnie, bardzo dobra ksiażka (o SEALsach i ich treningach, akcjach a w końcu zabciu bin ladena)



#9 Sinner

Sinner
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGLIWICE

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:13

Mark Owen - Niełatwy dzień.

 

Jak dla mnie, bardzo dobra ksiażka (o SEALsach i ich treningach, akcjach a w końcu zabciu bin ladena)

 

Z takich ksiazek to polecam rowniez opowiesc emerytowanego snajpera z Seals Team Six Howarda Wasdina.Ksiazka nosi tytul-a jakze-"Snajper",opisuje akcje z Somalii i zahacza o walke w celu odbicia ludzi zestrzelonych z amerykanskiego Black Hawka.Jesli ktos ogladal Black Hawk Down to w tej ksiazce ma spojrzenie z innej perspektywy na cala akcje.



#10 Piotrek Pna

Piotrek Pna
  • SK1964
  • LokalizacjaPszczyna / cały świat

Napisano 30 lipiec 2013 - 13:08

Wymieniłby ktoś wszystkie dostępne książki na temat kibolstwa, korupcji w piłce nożnej itd. itp.? Oczywiście poza "Jestem kibolem" :)

M. King, M. Knight - Hoolifan

M. King, M. Knight - Niersforne lalta 90

 

M. Buczak - Krew na stadionach

M. Buczak - Stadiony w ogniu

 

J. Galernicki - Nasza historia staje się legendą (ŁKS)

 

J. Dudała - Fani-chuligani. Rzecz o polskich kibolach. Studium socjologiczne

 

R. Zieliński - Liga chuliganow

R. Zieliński - Pamiętnik kibica. Ludzie z piętnem Haysel

 

K. Brumm - Fanoturystyka. Kibice sportowi w pozytywnym świetle.

 

T. Mucha - Kibice

 

K. Prendecki - Kibice i okolice. Leksykon

 

P. Piotrowski - Chuligani a kultura futbolu w Polsce


  • jajo1964 lubi to

#11 Smoke

Smoke
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Napisano 30 lipiec 2013 - 13:15

ja z kolei szczerze polecam "Jak futbol wyjaśnia świat, czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji" Franklina Foyer'a

 

Futbol to coś więcej niż gra, czy nawet styl życia. To gra o wysoką stawkę, która może obalić władzę i zainicjować ruchy niepodległościowe. W czasie podróży Foer spotyka najdziwniejszą kolekcję kibiców: angielskiego chuligana, którego matka była Żydówką, ojciec nazistą, a on sam jest najemnikiem; klub serbski, który przekształcił się w brutalny oddział partyzantów, hałaśliwych Szkotów, którzy zachęcają go do zajęcia stanowiska w długowiecznej wojnie katolickich i protestanckich drużyn. Opowieści o pasji i przemocy przeplatają się z humorem i tragizmem, autor naświetla problemy zderzenia cywilizacji, międzynarodowej gospodarki i wszystkiego, co pomiędzy. Książka pełna iskrzącej inteligencji, barwnych charakterów, cierpkiego humoru i wielkiego zainteresowania futbolem i ludzkością jest oryginalną próbą poszukiwania sensu w naszych trudnych czasach.

SPM SKK


#12 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2013 - 13:26

Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał to polecam, można poczuć klimat prawdziwego futbolu, nie przeżartego jeszcze komerchą. Fajna też książka pod kątem życiowym.

 

jak-nie-byc-profesjonalnym-pilkarzem,big


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#13 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 22 sierpień 2013 - 22:04

nastarym forum ktoś pytał o "uważałem że" Ziemkiewicza.

warto przeczytać. pisane trudnym językiem i kilka rozdziałów trudno ogarnąć, ale pozostałe, a jest ich multum, robią sieke w mózgu.
jak ktoś czytał "Salon - Rzeczpospolita kłamców" Łysiaka i mu się podobało, nie może pominąć tej książki.

#14 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 23 sierpień 2013 - 00:12

Właśnie skończyłem czytać Hell Week (Najdłuższy tydzien). Książka o szkoleniu SEALs'ów - naprawdę polecam,mega dobrze się czyta.

#15 bud

bud
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 sierpień 2013 - 18:41

Polecam Joyland Kinga...jeśli ktoś czytał inne powieści Kinga to się zdziwi bo jest troszkę inna ale mi się podobała...jeśli ktoś by był zainteresowany to jestem wstanie pożyczyć...



#16 Pavveuek

Pavveuek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice - Ducha

Napisano 31 sierpień 2013 - 12:45

Cysiu ta książka o której pisałeś to ją napisał Wasdin?

Ja właśnie skończyłem jego książkę "Snajper" jest tam między innymi opisana operacja w Mogadiszu ta z filmu "Helikopter w ogniu". Bardzo fajnie się czytało.

 

Aktualnie jestem w połowie 3 tomu trylogii Milenium i też mogę śmiało polecić.

 

Macie coś jeszcze do polecenia w tematyce oddziałów specjalnych typu NEAVY SEAL's

 

Tak myślę nad zakupem "Cel Snajpera" od tego typa co go ustrzelili na strzelnicy.


WIELKA POLSKA


GKS KATOWICE


#17 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 sierpień 2013 - 13:33

"Czarna wołga - kryminalna historia PRLu" Przemysława Semczuka.
Sam tytuł mówi co jest pięć. Jeszcze nie skończyłem czytać, ale mogę polecić z czystym sumieniem.

PS. Oczywiście to nie jest o oddziałach specjalnych ;)



#18 kibard

kibard
  • SK1964

Napisano 31 sierpień 2013 - 13:53

Wspomnienia Jona Robertsa, kokainowego kowboja. Świetna książka, wciąga i można spokojnie przeczytać w jeden dzień i to pomimo ponad 500 stron. http://ciekawostkihi...ie-w-wietnamie/

 

prawdziwy-gangster-b-iext9751036.jpg

 

 



#19 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:36

Cysiu ta książka o której pisałeś to ją napisał Wasdin?
Ja właśnie skończyłem jego książkę "Snajper" jest tam między innymi opisana operacja w Mogadiszu ta z filmu "Helikopter w ogniu". Bardzo fajnie się czytało.
 
Aktualnie jestem w połowie 3 tomu trylogii Milenium i też mogę śmiało polecić.
 
Macie coś jeszcze do polecenia w tematyce oddziałów specjalnych typu NEAVY SEAL's
 
Tak myślę nad zakupem "Cel Snajpera" od tego typa co go ustrzelili na strzelnicy.

 
Najdłuższy tydzień (Hell Week) - David Reid
 
Znajomy poleca jeszcze takie:
Czerwony krąg. Historia najlepszego trenera snajperów NAVY SEALs
Na linii ognia. Navy Seal na wojnie

#20 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 31 sierpień 2013 - 23:38

Świat wg. Dziada, o pruszkowie i wołominie, polecam!


  • Gała lubi to

#21 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 październik 2013 - 10:58

http://www.sklep.wes...odukt/716-gracz

 

gracz.png?1377449224

Polecam, pomimo, że dopiero drugi rozdział czytam.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#22 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 13 październik 2013 - 22:57

czytał ktos ''inferno'' dana browna?warto sie za to brac?



#23 cinkowski

cinkowski
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 24 październik 2013 - 23:50

Apropo "Gracza", napisałem o tym w temacie o filmach ... Dobre, dobre  :szok:



#24 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 25 październik 2013 - 15:31

Poleciłby ktoś jakąś dobrą książkę/książki dotyczące Powstania Cristeros oraz rządów Plutarco Calles'a? 


Crazy Boys!

#25 PATYK

PATYK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 październik 2013 - 21:14


Tak myślę nad zakupem "Cel Snajpera" od tego typa co go ustrzelili na strzelnicy.


Właśnie ją zakupiłem na necie. Gość z roboty zachwalał tą i jeszcze inne książki o nim. Także jak przeczytam tą to pewnie kupie następną.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych