Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawo jazdy


201 odpowiedzi w tym temacie

#26 ŻUBR

ŻUBR
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 20:36

Jak robić kurs to tylko w Zielonym Listku. Jedyna słuszna opcja w Katowicach.



#27 juras

juras
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 20:37

Zielony listek 100 % profesjonalizm . Zdane za pierwszym podejściem :rebacz:



#28 SuchyTZN

SuchyTZN
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 22:52

Nosze okulary... W prawku mam zapisane, że musze nosić podczas jazdy itp (kod 01.01). Chciałbym to zmienić. Chce zainwestować w soczewki.. Czy po prostu, trzeba iść do okulisty który przepisze soczewki, potem do lekarza który, że tak powiem sprawdzi czy mam te soczewki itp i po prostu w prawku mi to zmienią za jakąś tam dopłatą? 



#29 Jaworzno

Jaworzno
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:30

Chyba nieważne czy masz na nosie okulary czy na oczach soczewki, to jest to samo tylko w innej postaci. Chyba, że coś się zmieniło to niech mnie ktoś poprawi.



#30 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:04

Tylko jak w czasie kontroli udowodni że je ma?


Dołączona grafika


#31 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:08

kod dla soczewek i/lub okularów jest inny - ja mam 01.06 - soczewki lub okulary.

podczas kontroli na pytanie gdzie mam okulary odpowiedziałem, że noszę soczewki :) nikt mi w aucie nie może kazać wyciągnąć soczewek. 



#32 Szpiechu

Szpiechu
  • SK1964

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:17

Wydaje mi się, że to jest tak jak na egzaminie napisane, że wada wzroku i można mieć okulary lub soczewki, ten sam kod na dokumencie



#33 Seba

Seba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:36

kolega który jeździ zawodowo u mnie w firmie, od małego musiał nosić okulary, też chciał zakryć tą wadę soczewkami, jednak powiedzieli mu że to niczego nie zmienia, dopiero kiedy operacyjnie sobie usunął wadę wzroku i przebadało go kilku lekarzy to usunęli mu ten wpis z prawa jazdy, nie wiem jak to wygląda dla kierowców na kat. B, podejrzewam że może być tak samo.....



#34 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 28 styczeń 2014 - 19:06

To właśnie jest popierdolony kraj kurwa.Wszystko musisz wszystkim udowadniać i na wszystko mieć papier.
Przecież gość kurwa chyba nie jest nienormalny i jak nie widzi co robi na drodze bez okularów albo szkiel to nie wsiada do auta.
Trzeba zrobić operacje ,sprawdzić u dziesięciu lekarzy czy zrobiłeś operacje i dopiero mozesz wykreslic jakiś popierdolony zapis o jakiejś bzdurze.Odechciewa sie żyć w tym kraju.
  • ziomek lubi to

#35 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:09

To właśnie jest popierdolony kraj kurwa.Wszystko musisz wszystkim udowadniać i na wszystko mieć papier.
Przecież gość kurwa chyba nie jest nienormalny i jak nie widzi co robi na drodze bez okularów albo szkiel to nie wsiada do auta.
Trzeba zrobić operacje ,sprawdzić u dziesięciu lekarzy czy zrobiłeś operacje i dopiero mozesz wykreslic jakiś popierdolony zapis o jakiejś bzdurze.Odechciewa sie żyć w tym kraju.

 

Pierdolisz. 

 

Bardzo dobrze, ze wlasnie dokladnie to sprawdzaja i weryfikuja oswiadczenia ludzi, bo to wlasnie ludzie sa tak tepi i nieodpowiedzialni, ze mowiliby, ze maja soczewki, a jezdziliby jak krety. Nie dosc, ze wiekszosc juz jezdzi jak jezdzi to co by bylo gdyby jeszcze dodatkowo byli niewidomi.


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#36 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:18

Trochę wiary w rozsądek ludzi.Sam wiem ,ze jesli słabo widzę to nie siadam za kierownicę bez okularów bo po prostu sie nie da jeździć.
Tutaj nie trzeba żadnego przepisu i sprawdzania .Tutaj działa raczej instynkt samozachowawczy.

#37 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:24

Taaa, tak samo jak - pilem = nie jade.


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#38 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:27

To nie to samo.Na pewno.

#39 SuchyTZN

SuchyTZN
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:28

01.01 - okulary

01.02 - soczewki

01.02 - soczewki albo okulary..

 

Albo jakos tak.

 

ale przechodzac do sedna, chodzi mi po prostu o to, czy mozna isc na badania, dac zaswiadczenie od okulisty ze mam soczewki i mi to zmienia w prawku za doplata ? 

 

Bo to czy mam soczewki czy okulary to moja prywatna sprawa... Wole np miec soczewki bo sa wygodniejsze dla mnie.. Wiec chyba nie powinno byc problemu z tym ... BEde sie na dniach dowiadywal to dam znac :)



#40 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:35

01.01 – okulary,

01.02 – soczewki kontaktowe,

01.03 – szkła ochronne,

01.04 – szkło matowe,

01.05 – przepaska na oko,

01.06 – okulary lub szkła kontaktowe,

 

kiedyś zastanawiałem się nad operacją eliminującą wadę wzroku - i jeszcze możliwość usunięcia z prawka ograniczenia 01.06, więc zakładam, że jest możliwość zmiany 01.01 na 01.06 - swoją drogą czemu ktoś kto nosi okulary nie może mieć soczewek lub na odwrót.

 

a tak z ciekawości, ktoś może wyjaśnić o co chodzi w poniższych ograniczeniach ?

42.06 – elektrycznie sterowane zewnętrzne lusterka

43.01 – fotel kierowcy na dobrej wysokości obserwacyjnej i w normalnej odległości od kierownicy i pedałów


Użytkownik Budus edytował ten post 28 styczeń 2014 - 22:38


#41 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 styczeń 2014 - 10:36

Pierdolisz. 

 

Bardzo dobrze, ze wlasnie dokladnie to sprawdzaja i weryfikuja oswiadczenia ludzi, bo to wlasnie ludzie sa tak tepi i nieodpowiedzialni, ze mowiliby, ze maja soczewki, a jezdziliby jak krety. Nie dosc, ze wiekszosc juz jezdzi jak jezdzi to co by bylo gdyby jeszcze dodatkowo byli niewidomi.

 

 

Junior ale co z tego że masz wpisany taki zapis w prawku skoro nie musisz się do niego stosować? Równie dobrze dana osoba może dalej napierdalać bez okularów stwierdzając że mu nie potrzebne a badania były chujowe, albo po prostu będą leżeć "pod ręką" na wypadek kontroli. Taki zapis nic nie daje,kolejne ograniczenia jak w przypadku zapinania pasów czy przejściu na czerwonym. Ludzi trzeba edukować a nie starać się kontrolować nie mając nawet narzędzi do egzekwowania tego prawa.


  • terror lubi to

Dołączona grafika


#42 chudy

chudy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:06

Gdzie w Katowicach/Mysłowicach najtaniej i najlepiej zrobić kurs na wózki widłowe?

Robił ktoś z gruponu? http://www.groupon.p...ka/SKK/33232992 



#43 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 04 luty 2014 - 21:39

nie pamiętam kto i w jakim temacie pytał o nauki jazdy - ludzie polecali Zielony Listek

ich oferta na grouponie - http://www.groupon.p...gabrys/33413007



#44 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 05 luty 2014 - 12:27

Gdzie w Katowicach/Mysłowicach najtaniej i najlepiej zrobić kurs na wózki widłowe?

Robił ktoś z gruponu? http://www.groupon.p...ka/SKK/33232992

ja robiłem i polecam w firmie VENDING w Katowicach na szopkach.


Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#45 Byku

Byku
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 marzec 2014 - 16:35

Ma ktoś z Was papiery na koparko-ladowarke? Chodzi mi o egzamin, czy faktycznie jest tak przejebany jak mi się wydaje (teoria)? 24 marca mam egzamin, i przeraża mnie ilość materiału którego trzeba sie niby nauczyć. 



#46 19LGT64

19LGT64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 marzec 2014 - 20:12

przymierzam sie do zrobienia prawka kat. B jakos w kwietniu gdzie w miare szybko zrobie  ?  



#47 mustafa

mustafa
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 12 marzec 2014 - 20:41

przymierzam sie do zrobienia prawka kat. B jakos w kwietniu gdzie w miare szybko zrobie  ?  

 

Zielony Listek. Pisz do użytkownika Szpiechu.


Tylko do przodu!

#48 KAPUSTA

KAPUSTA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaCentrum Katowic

Napisano 12 marzec 2014 - 21:24

Zielony listek . Akurat zbiera sie grupa na kwiecien ;)



#49 19LGT64

19LGT64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 marzec 2014 - 21:35

Mustafa, Kapusta  dzieki  :piwo:



#50 Pitus

Pitus
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 23 marzec 2014 - 15:09

Polecam OSK Zielony Listek!

teoria zdana za 1 razem i czekam na praktyke :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych