Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat seriali - dyskusja bez spoilerów


1339 odpowiedzi w tym temacie

#701 Krzychu

Krzychu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąb/Centrum

Napisano 13 październik 2017 - 20:38

Odwrodnie, w niedziele wataha 2 sezon, a za tydzien belfer 2 sezon


  • Eric Cantona, Bojar i paulek lubią to

#702 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 październik 2017 - 20:03

Jak tam serialowe świry?

 

Mocny okres ma Netflix - ostatnio weszły 2 mocne seriale - Suburra i Mindhunter a za 2 tygodnie wchodzi drugi sezon Stranger Things. Jest co oglądać za te kilka szekli przelewanych na konto Netflix.

 

Pan Robot też spoko, klimat i fabuła bliźniaczo podobna do Fight Clubu, w niektórych momentach nawet nie ukrywają, że przy tworzeniu serialu FC był pierwowzorem (ścieżka dzwiękowa) - choć w moich oczach serial sporo tracił jak wraz z kolejnym odcinkami fabuła odchodziła od wątków społeczno-politycznych. Szkoda, bo pierwsze 2-3 odcinki to była petarda pod tym względem.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#703 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 16 październik 2017 - 21:36

Serial "Suburra" taki sam jak film (rozszerzony) czy zupełnie inna historia?



#704 Shelf

Shelf
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 październik 2017 - 18:28

Jest już jakiś porządny następca Kinomana?



#705 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 23 październik 2017 - 19:13

Wataha 2 - daje rade jak na polski serial
  • hermano lubi to

#706 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 24 październik 2017 - 06:26

Przegapiłem drugi odcinek Watahy. Gdzie można go zobaczyć online?

Użytkownik Simao edytował ten post 24 październik 2017 - 06:26

Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#707 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 24 październik 2017 - 06:28

Filmy.to

#708 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 październik 2017 - 13:06

El Chapo - kolejna świetna produkcja Netflixa o bossie narkotykowym


  • Mateusz lubi to

#709 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 27 październik 2017 - 14:40

Właśnie zacząłem Stanger Things. Ciekawe co będzie.
  • hermano lubi to

#710 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 27 październik 2017 - 17:31

Te nowe, czy stare?

 

Belfer po pierwszym odcinku drugiej serii jakoś nie zachęca do oglądania.


Przyjaźń jest wszystkim!


#711 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 27 październik 2017 - 17:52

Wataha 2 jest ok, fajnie się ogląda
  • hermano lubi to

#712 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 27 październik 2017 - 18:16

Jak tam serialowe świry?

 

Mocny okres ma Netflix - ostatnio weszły 2 mocne seriale - Suburra i Mindhunter a za 2 tygodnie wchodzi drugi sezon Stranger Things. Jest co oglądać za te kilka szekli przelewanych na konto Netflix.

 

Pan Robot też spoko, klimat i fabuła bliźniaczo podobna do Fight Clubu, w niektórych momentach nawet nie ukrywają, że przy tworzeniu serialu FC był pierwowzorem (ścieżka dzwiękowa) - choć w moich oczach serial sporo tracił jak wraz z kolejnym odcinkami fabuła odchodziła od wątków społeczno-politycznych. Szkoda, bo pierwsze 2-3 odcinki to była petarda pod tym względem.

 

Jestem na 6 odcinku Mindhunter. Jeśli ktoś liczy pościgi, strzelaniny, bijatyki, to może o tym zapomnieć. Serial opowiada o początkach nowatorskiej techniki profilowania przestępców. Duża ilość przesłuchań seryjnych morderców. Zapowiadają już kolejną serie. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to mogę śmiało polecić.



#713 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 październik 2017 - 21:40

MindHunter obejrzany w 3 dni, moim zdaniem najlepsza produkcja od czasów True Detective. Wiele brakuje do TD bo to było dzieło kompletne - poziom książkowy, ale potencjał jest spory, szczególnie pod względem fabuły, bo aktualnie nie wiadomo w jakim kierunku to zmierza i o czym tak dokładnie jest ten serial, sporo luk fabularnych jak z tą panną od Holdena. Forma  5/6, treść (scenariusz) -4/6 w sensie fabuła, bo treść w dosłownym tego znaczeniu na wysokim poziomie jak na produkcje made by uesej.

 

 

 

Stranger Things 2 - bardzo wolno się rozkręca, tak do 3 odcinka byłem mocno rozczarowany, ale od 4 odcinka zaczyna się coś dziać, choć to zdecydowanie na późno, na razie ocena znacznie słabsza od sezonu pierwszego, szczególnie pod względem klimatu, odpuszczono ten temat ale miejmy nadzieje że pod koniec serial wyrwie z butów i nadrobi ogólną oceną na innych płaszcyznach.


Użytkownik terror edytował ten post 27 październik 2017 - 21:47

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#714 hermano

hermano
  • SK1964
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 28 październik 2017 - 11:34

Belfer tak naprawdę to na koniec pierwszego odcinka się rozkręcił. Zobaczymy dalej czy pociągnąć to dalej.

Watahe bardzo fajnie się ogląda os początku drugiego sezonu.

Mindhunter, po pierwszym odcinku pewnie pociągne dalej.

A jutro zacznę drugi sezon Stranger Things

#715 Silence

Silence
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen/Gliwice

Napisano 28 październik 2017 - 20:25

Stranger Things 2 - bardzo wolno się rozkręca, tak do 3 odcinka byłem mocno rozczarowany, ale od 4 odcinka zaczyna się coś dziać, choć to zdecydowanie na późno, na razie ocena znacznie słabsza od sezonu pierwszego, szczególnie pod względem klimatu, odpuszczono ten temat ale miejmy nadzieje że pod koniec serial wyrwie z butów i nadrobi ogólną oceną na innych płaszcyznach.

A mnie się właśnie wydaje,że ten drugi sezon jest lepszy.Ogólnie klimat nieziemski,muzyka dla mnie też niesamowita lata 80-te i te fury... 


Fortuna Favet Fortibus

#716 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 październik 2017 - 20:46

Może to jest kwestia tego, że drugi raz ta sama sztuczka już nie wychodzi? Fakt faktem starają się skupiać na detalach jak te auta, ale w poprzednim sezonie to jakoś płynniej szło, fabuła była tylko tłem, teraz są tylko momenty w których czuć klimat. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#717 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 29 październik 2017 - 22:16

Belfer 2x2 no jak dla mnie to lipa. Rambo by sie pod tym mogl podpisac. Moze ten zjebany odcinek jest czescia "czegos" ale lipa za ten dzisiaj
  • adamooo lubi to

#718 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 30 październik 2017 - 02:18

Belfer 2odc mega kiepsko... Mam nadzieję że to uratują bo pierwszy sezon zapowiadał dobra produkcję. Choć cos mi się obiło że ktos inny pisał 2 sezon ?

#719 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 październik 2017 - 07:58

Ktoś tu pisał że sezon 1. na licencji zagranicznej a 2. juz w pełni polski...


Dołączona grafika


#720 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 30 październik 2017 - 08:59

Pierwszy i drugi to polskie pomysły. Nic nie było kupowane.

#721 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 30 październik 2017 - 12:22

Wciągnął mnie "Mindhunters" aczkolwiek strasznie mnie wkurwia ryj głównego aktora, który przy prawie każdym wypowiadanym do niego zdaniu ma minę jakby był w ciężkim szoku. No, ale ćwiczę cierpliwość i oglądam mimo to :chamisko: 



#722 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 30 październik 2017 - 16:56

 
polecam karny batalion. Jestem po pierwszym odcinku i wiem, ze reszta będzie tez dobra.


#723 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 październik 2017 - 16:58

Jestem po pierwszym odcinku i wiem, ze reszta będzie tez dobra.

 

Rozjebales :lol: 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#724 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 30 październik 2017 - 17:01

czulem, ze ktos sie przyjebie i ty byles wsrod faworytow, razem z Rulonem :chamisko:

Czytalem dobre opinie o tym serialu, pierwszy odcinek potwierdzil, ze ludzie, ktorzy to oceniali maja podobny gust do mojego, bo to nie jest taki pospolity serial typu Modern Family, gdzie to oglada pol swiata.



#725 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 październik 2017 - 17:13

Stranger Things jednak się rozkręciło, moim zdaniem serial troszkę stracił na klimacie, ale zdecydowanie więcej się dzieje i fabuła jest bardziej na serio, chyba głos Kosy został wysłuchany :chamisko:


  • Silence lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych