Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory prezydenckie 2015 - II tura


331 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Na kogo oddasz głos? (136 użytkowników oddało głos)

Na kogo oddasz głos?

  1. Głosowano Andrzej Duda (PIS) (106 głosów [77.94%])

    Procent z głosów: 77.94%

  2. Głosowano Bronisław Komorowski (PO) (6 głosów [4.41%])

    Procent z głosów: 4.41%

  3. Nie wiem (3 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  4. Na zadnego z powyzszych (21 głosów [15.44%])

    Procent z głosów: 15.44%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#326 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 maj 2015 - 22:34

albo zle zrozumialem albo ty sugerujesz, ze oskarzony czyta akta? W ogole pierdolmy to, temat o czym innym.



#327 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 27 maj 2015 - 23:02

Teraz ja nie zrozumiałem. heh

No jako oskarżony to obecnie się zaznajamia z aktami sprawy - czyta.
A na sprawie to akt oskarżenia będzie czytał prokurator.

Teraz wyjaśnione? 



#328 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 maj 2015 - 23:06

nie zawsze oskarzony musi miec dostep do akt przed rozprawa. Ale to juz nie bede robil tutaj wykladu z procedury karnej, nie jestem w tym biegly, ale przepisy masz ogolnodostepne to se mozesz kodeks postepowania karnego poczytac.



#329 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 27 maj 2015 - 23:10

Niestety nie masz racji.

Zawsze po zakończeniu śledztwa masz prawo do zaznajomienia się z aktami sprawy.


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 27 maj 2015 - 23:11


#330 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 28 maj 2015 - 00:09

kurwa, mam robote ale zmusiles mnie do zapoznania sie z ta sprawa i z tego co tu czytam to tak, masz racje. Dostep do akt nie jest obligatoryjny na etapie postepowania przygotowawczego, ale tu juz zamkneto to postepowanie, wiec teraz dostep jest obligatoryjny i sad wyznacza termin, ktory ma byc rozsadny i uwzgledniac wielkosc materialu dowodowego. Ale nie jest wykluczone, ze zrobia kopie i dadza mu do zapoznania sie przed rozprawa. W kazdym razie, jakis czas tu musi uplynac, takie sa gwarancje obrony. Fest ciekawa sprawa, takie cos moze sie nigdy nie skonczyc. Dosc pojebane, ale te gwarancje procesowe musza byc uniwersalne i dotyczy zarowno zajebania batonika jak i 5 mld zlotych;)


Użytkownik Mayek edytował ten post 28 maj 2015 - 00:10


#331 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 28 maj 2015 - 14:14

Pojebane jest to, że nawet jak chop jest niewinny, to zostanie skazany na karę równą czasowi przebywania w areszcie. 


Użytkownik kosa edytował ten post 28 maj 2015 - 14:14

Przyjaźń jest wszystkim!


#332 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 28 maj 2015 - 19:54

kurwa, mam robote ale zmusiles mnie do zapoznania sie z ta sprawa i z tego co tu czytam to tak, masz racje. Dostep do akt nie jest obligatoryjny na etapie postepowania przygotowawczego, ale tu juz zamkneto to postepowanie, wiec teraz dostep jest obligatoryjny i sad wyznacza termin, ktory ma byc rozsadny i uwzgledniac wielkosc materialu dowodowego. Ale nie jest wykluczone, ze zrobia kopie i dadza mu do zapoznania sie przed rozprawa. W kazdym razie, jakis czas tu musi uplynac, takie sa gwarancje obrony. Fest ciekawa sprawa, takie cos moze sie nigdy nie skonczyc. Dosc pojebane, ale te gwarancje procesowe musza byc uniwersalne i dotyczy zarowno zajebania batonika jak i 5 mld zlotych;)

 

Zaznajomienie się z materiałami sprawy po zakończeniu Śledztwa ( przed wysłaniem ich do sądu ) to przecież jedna z zasad, które gwarantuje prawo do obrony.
Myślałem, że jest to oczywiste niemal dla każdego, a już na pewno dla Ciebie, największego znawcy w prawie każdym temacie ;)

Co do tego terminu, czasu na przeczytanie to sobie jeszcze wczoraj sprawdziłem. Tak jest to ustalane przez sąd żeby nie przedłużać miesiącami, latami. ( I faktycznie mi sie przypomniało, że zawsze był termin "czytania" od - do ).
Tylko, że jestem ciekaw jaki jest odpowiedni termin do zaznajomienia się z 16 tys tomów akt. hehe
I jaki tu czas określi sąd, bo do tego zalicza się obszerność akt, następnie zdolności czytelnicze oskarżonego, zapewnienie warunków technicznych itp. Dlatego też pisałem wcześniej że ciekaw jestem czy go dziennie dowożą na czytanie do prokuratury.

I też właśnie potem czytałem,to co ty że są sposoby by to nie zmierzało to przewlekania postępowania. To starają się przeciwdziałać temu i stąd jest ten określony termin końcowy tej czynności lub podejmują inne działania.  I pisało między innymi właśnie o tym np doręczyć kserokopię pozostałego nieprzeczytanego materialu.

Tylko że z linku co wkleiłeś to czytam, że widocznie idzie to jakoś ominąć i ten z tego Amber Gold zaczyna kombinować.

 

Pojebane jest to, że nawet jak chop jest niewinny, to zostanie skazany na karę równą czasowi przebywania w areszcie. 

Przejebane jest ze w Polsce na sankcji mozesz siedziec niby wg prawa max 2 lata a na wniosek prokuratora mozna przedłużac w "nieskończoność" - 6 , 8 , 10lat a nawet wiecej.

I to mimo nawet interwencji Strassburga!


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 28 maj 2015 - 20:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych