Skocz do zawartości


Zdjęcie

Promocje bankowe


365 odpowiedzi w tym temacie

#176 tommywie

tommywie
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 listopad 2016 - 11:42

Ktoś tutaj się zna na Unit Linkach? Bo rodzice założyli parę lat temu AXA Plan Inwestycyjny - wiem, że generalnie to jest gówno, ale może ktoś ma przegląd funduszy, w które warto wrzucać kasę, bo jak próbuję się sam z tym bawić, to tylko pogarszam sytuację :hihi: a nigdzie tematu odnośnie inwestycji nie znalazłem



#177 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 grudzień 2016 - 20:42

Jaki bank/konto polecacie do otrzymywania przelewów w euro (wypłata) i wybieranie w Niemczech z bankomatu?

Osttanim czasy miałem zwykłe konto PLN w T-mobile to dość mocno zdzierali mnie - kurs NBP wynosił 4.36, mnie przy wypłacie liczono ... 4.90 plus prowizja, przy 50 E płaciłem coś 255 zł, przy 100 euro 495 zł.

Jest coś tańszego? Ale pewnego, bo w T-mobile niby jest bezprowizyjne a jak widać to jest gówno prawda.

KajuT?


Użytkownik terror edytował ten post 02 grudzień 2016 - 20:43

  • harry64 lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#178 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 03 grudzień 2016 - 08:33

Sprawdź Alior kantor.
  • kosa lubi to
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#179 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2016 - 13:46

kantor.aliorbank.pl

 

I tam masz rachunek w EURO i kartę w EURO. Pieniądze mogą przyjść od razu na rachunek w EURO, więc bez prowizji. Jedynie musisz sprawdzić, czy nie mają opłaty za wypłatę EURO w bankomacie w Niemczech (albo w jakich bezpłatnie). Ale ja tak otrzymuję kasę w EURO i płace kartą za granicą w EURO, to nie kasuje mi żadnej prowizji. Ale nigdy nie wypłacałem z bankomatu.


Przyjaźń jest wszystkim!


#180 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 03 grudzień 2016 - 13:53

Czy to działa tak jak konto bankowe? Po prostu konto w euro?
  • Marek lubi to

#181 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:09

Możesz dostawać pieniądze, wykonywać przelewy (jak wymieniona waluta u nich - świetne kursy mają) to bez prowizji. Nie da się ustawiać zleceń stałych i innych bajerów, ale podstawowe założenia konta - przyjmowanie pieniędzy, przelewy, karta ma.


Użytkownik kosa edytował ten post 03 grudzień 2016 - 14:09

Przyjaźń jest wszystkim!


#182 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:16

Czy to działa tak jak konto bankowe? Po prostu konto w euro?

 

No to jest normalne konto i masz rachunek PLN i rachunek pomocniczy w EUR /możesz mieć w GBP $$ etc etc /

Masz numer IBAN i możesz wziąść druga kartę  EUR  albo przepiąc karte jak jestes za granica /to chyba zależnie od banku ; przepięcie możliwe jest np w CITI/

Mbank kasowal 8 E rocznie za karte EUR /ale mozna to obejsc;) )

 

PS.    Kosa to nie ino Alior bank ;)) chyba w każdym możesz założyć rachunki walutowe 



#183 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:17

Damianos ale nie spotkałem jeszcze banku, w którym rachunki walutowe są bezpłatne, karta też (jeśli się zrobi dowolną transakcję w pierwszym półroczu), a kurs wymiany jest najniższy na rynku (lub prawie najniższy). No i bezpłatne przelewy.


Użytkownik kosa edytował ten post 03 grudzień 2016 - 14:18

Przyjaźń jest wszystkim!


#184 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 grudzień 2016 - 15:03

Damianos ale nie spotkałem jeszcze banku, w którym rachunki walutowe są bezpłatne, karta też (jeśli się zrobi dowolną transakcję w pierwszym półroczu), a kurs wymiany jest najniższy na rynku (lub prawie najniższy). No i bezpłatne przelewy.

 

E ..rachunki jako konto walutowe to chyba wszystkie  sa bezpłatne /miałem do czynienia z kilkoma i wszystkie były bezpłatne/

2.Tylko jak masz rachunki PLN EUR i wybierasz w strefie EUR nie musisz przewlutowywac /tego chyba Terror szukał/  ....  nie wiem jaki jest kurs wymiany  ; ale wierze CI ze Alior ma jeden z najniższych  ;)/kilka razy przewalutowywalem ale  korzystałem z cinkciarz.pl ale to było dawno..

3. Jeśli Alior ma bezpłatnie wysłanie przelewu EUR  to wymiata ... większość banków  pobiera prowizje /średnio 5 PLN za przelew EUR/

4. Tylko to sie wszystko zmienia ..ileś  lat temu Alior nie zachwycił mnie ofertą, a jak wpłacasz w banku gotówkę na konto Alior /nie mając tam konta/ to kasują 10 pln /to pod zbrodnie podpada ;)/ 



#185 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2016 - 15:06

Alior ma konto walutowe bardzo słabe (chyba jedno z gorszych na rynku), ale Kantor Alior Bank właśnie pod tym kątem wymiata. Jest to twór Alior Banku, ale nie jest to bezpośrednio konto i karta pod Aliorem, a pod innym podmiotem (Kantor Alior Bank).

 

Teraz możesz wpłacać gotówkę na Kanor w placówce Alior Banku za free. Tak samo wypłacać. Dotyczy czterech walut - PLN, GBP, EURO i USD. Konta w Alior Banku mieć nie trzeba, ale trzeba mieć login na kantor.aliorbank.pl (co jest logiczne, bo inaczej nie byłoby gdzie wpłacić hajsu).

 

Ten kantor.aliorbank.pl i konta w Alior Banku są od siebie niezależne. Dane tak samo.


Użytkownik kosa edytował ten post 03 grudzień 2016 - 15:08

Przyjaźń jest wszystkim!


#186 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 grudzień 2016 - 15:07

Przy okazji szukam kogoś kto pracuje w WBK ...  



#187 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 grudzień 2016 - 15:48

Alior ma konto walutowe bardzo słabe (chyba jedno z gorszych na rynku), ale Kantor Alior Bank właśnie pod tym kątem wymiata. Jest to twór Alior Banku, ale nie jest to bezpośrednio konto i karta pod Aliorem, a pod innym podmiotem (Kantor Alior Bank).

 

Teraz możesz wpłacać gotówkę na Kanor w placówce Alior Banku za free. Tak samo wypłacać. Dotyczy czterech walut - PLN, GBP, EURO i USD. Konta w Alior Banku mieć nie trzeba, ale trzeba mieć login na kantor.aliorbank.pl (co jest logiczne, bo inaczej nie byłoby gdzie wpłacić hajsu).

 

Ten kantor.aliorbank.pl i konta w Alior Banku są od siebie niezależne. Dane tak samo.

Wiem o czym piszesz  ale Terrorowi chodziło o coś innego 

On nie chce przewalutowywać jak do tej pory  ale wypłacać ...wiec najlepiej rachunek pomocniczy w EUR i wyjdzie duużo taniej nawet jakby miał zaplacic za konto,kartę czy wypłate z bankomatu

Ty piszesz o kantorach internetowych wewnątrz  Aliorbanku  / idea ta sama co cinkciarz.pl czy kantory internetowe kantorów stacjonarnych ;)/,zaczęły /nagminnie/ powstawać po decyzjach Tuskach /chyba 2009 rok/ o możliwości płatności w walucie pomiedzy podmiotami krajowymi /wczesniej musiałeś przewalutować po kursie banku, chyba że byłeś rezydentem;) /  i możliwości płacenia z pominęciem spread za kredyty w walucie 



#188 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:03

Do tego kantoru Alior Banku dostajesz kartę EURO oraz rachunek w EURO. I możesz wypłacić pieniądze kartą z bankomatu, płacić kartą bankomatową w EURO, wypłacać (wpłacać też) EURO w każdej placówce Alior Banku (za darmo), otrzymywać przelewy w EURO za darmo i robić przelewy w EURO za darmo.

 

Nie wiem jaki sens miałoby otwieranie rachunku pomocniczego w EURO. Kantor Alior Bank to nie jest żaden wewnętrzny system Alior Banku, ale także zewnętrzny, tzn. możesz na nim robić wszystko to, co napisałem powyżej. Ma więc wszystkie cechy rachunku walutowego, a jest po prostu dużo tańszy. No i przede wszystkim - spełnia wszystkie założenia od Terrora.


Użytkownik kosa edytował ten post 03 grudzień 2016 - 16:06

Przyjaźń jest wszystkim!


#189 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:58

W takim razie Alior.

Jeszcze pytanko, jak będę płacić kartą w Lidlach etc to jest pobierana jakaś opłata za transakcję? (przykład - mam na koncie 100 E, zrobię zakupy za 100 E to płace 1:1 czyli 100 e czy np. 105 Euro?)

Bo to w sumie jest dobre obejście, głównie kase będę wydawał na jedzenie, jakieś drobne wybierał na tank, ciuch, przyjemności etc ;-) chić chyba na stacji też zapłacę kartą, niemieckich odzieżówkach etc.? To jest taka zwykła karta zbliżeniowa jak w koncie PLN w każdym Polskim banku?

 

Wolę się pytać tutaj, bo w bankach, telefoniach etc to chuja wiedzą i wszystko przytakują aby kupić i hajs się kręcił...


Użytkownik terror edytował ten post 03 grudzień 2016 - 17:01

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#190 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:59

1:1.

 

Ogólnie kiedyś się orientowałem w Aliorze ile mnie wyjdą wypłaty, ale już nie pamiętam ile to kosztowało. Potem i tak wszędzie płaciłem kartą. Teraz to już za byle gówno zapłacisz kartą.


Użytkownik kosa edytował ten post 03 grudzień 2016 - 17:01

  • terror lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#191 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 grudzień 2016 - 18:34

Panowie, do transakcji zagranicznych typu zakupy na chińskich portalach głównie w dolarach, jaki bank/system polecacie, by koszty zakupów były najniższy?

Głównie chodzi o korzystny kurs wymiany walut, ale także ewentualne opłaty pośrednie i koszty utrzymania rachunku?

Alior kantor? ;P



#192 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 13 grudzień 2016 - 22:57

Tak, kantor.aliorbank.pl. Robisz konto w USD, wyrabiasz kartę w USD i z rachunku PL w kantorze kupujesz po najlepszych lub prawie najlepszych kursach USD, które trafia na rachunek w USD w kantorze. I płacisz przez neta kartą USD. Będziesz miał do zapłaty na Aliexpress coś za 0,01 USD to tyle zejdzie Ci z karty. Wszystko bezpłatne.


Przyjaźń jest wszystkim!


#193 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 grudzień 2016 - 20:09

Dziękuje.



#194 tommywie

tommywie
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:57

też chciałem się zorientować co założyć, żeby dostawać hajs w euro i posyłać na jakieś polskie rachunki - dalej ten kantor.aliorbank.pl czy coś nowego się pojawiło od zeszłego roku? :)



#195 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:59

Ja mam aliorkantor i jestem zadowolony ;)

Mam też kod polecający jakby co  :hihi:


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#196 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 kwiecień 2017 - 15:00

Jak wygląda sprawa z małym kredytem np. na 5 k. - banki dają kredyty tylko na czas trwania umowy (np. mam umowę o prace do Grudnia 2017 to dadzą mi kredyt na 7 miesięcy) czy sa banki które nie zwracają na to uwagi?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#197 maks_wnc

maks_wnc
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2017 - 07:28

Zależy czy jest to Twoja pierwsza umowa i czy druga/trzecia u tego samego pracodawcy, lub czy pracujesz juz od conajmniej 2 lat w tej firmie. Jeśli tak to dostaniesz normalnie na ile będziesz chciał nawet na 96 miesięcy.

#198 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:00

Jeśli masz konto w jakimś banku i ląduje na nim np. wypłata co miesiąc, to powinni Ci dać bez żadnych zaświadczeń nawet ponad 10 tysi. Jeżeli nie, to w większości będą pytać o czas do końca kontraktu/umowy.



#199 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2017 - 14:20

Jak wygląda sprawa z małym kredytem np. na 5 k. - banki dają kredyty tylko na czas trwania umowy (np. mam umowę o prace do Grudnia 2017 to dadzą mi kredyt na 7 miesięcy) czy sa banki które nie zwracają na to uwagi?

Jeśli jest to już przynajmniej Twoja druga umowa na czas określony( próbna się nie liczy) i nie było odstępu pomiędzy umowami to nie powinno być najmniejszych problemów dostać na dłuższy okres.



#200 Nikita

Nikita
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 maj 2017 - 08:41

Słyszał ktoś o aktualnych promocjach na kredyt hipoteczny ? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych