Skocz do zawartości


Zdjęcie

Góry


167 odpowiedzi w tym temacie

#26 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2015 - 13:30

W drodze do Wisły warto wpaść na Czantorię, fajnie się łazi, nawet mój pies nie narzekał ;-) Po czeskiej stronie jest schronisko z dobrymi piwami, mi się tam nie udało dotrzeć ale znajomi polecali ;-)


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#27 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 02 marzec 2015 - 15:48

Z Beskidu Slaskiego najbardziej lubie Stożek. Kilka opcji dojscia jest.
"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#28 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 18 marzec 2015 - 13:52

panowie,a w kwestii butow do chodzenia po gorach,jakie byscie polecali

 

na co zwracac uwage?

 

ja bede chodzil po gorach Irlandzkich,takze generalnie : bloto,woda itp.itd.

 

jakie marki najlepsze?



#29 Tommaso

Tommaso
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaStara Ligota

Napisano 18 marzec 2015 - 14:37

Ja bym nie patrzył na Marke tylko czy są wygodne. Najlepiej iść do sklepu z założeniem, że mogę wydać tyle a tyle i kupić te, które najlepiej leżą na nodze. Według mnie ważne by była membrana GoreTex, gumowe noski oraz dobra podeszwa by się na tym błocie nie ślizgać.



#30 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:26

Chciałbym się wybrać w Bieszczady na tydzień, turystyka piesza/trekking. Czy ktoś ma w tym doświadczenie w tamtych regionach?
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#31 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 26 wrzesień 2016 - 15:47

Bieszczady super. Jak z psem to nie polecam bo do parku nie wejdziesz a to duża część Bieszczad. Jak sam to gdzie dusza poniesie tylko uważać radzę bo Bieszczady nie są najlepiej oznakowanymi górami. 



#32 Zebras

Zebras
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:24

łee Bieszczady tylko raz miałem okazję się tam wybrać i powiem szczerze że było naprawdę świetnie, chętnie  jeszcze kiedyś powrócę. 


  • wojtekbezportek lubi to

#33 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 28 wrzesień 2016 - 00:29

Dobra, dobra, Bieszczady ładne itd. Ale kto spędził więcej niż 4 dni chodząc po nich?:)
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#34 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 28 wrzesień 2016 - 07:09

jo, bylem kilka razy, w tym raz na 2 tydnie. chodzilismy od pola namiotowego do pola namiotowego.

sa tam takie szlaki, ze przez caly dzien mozesz nikogo nie spotkac, sa tez troche zaniedbane, wiec czasami latwo sie zgubic, im blizej Ukrainy tym ciekawej :)

 

mielismy np. taka akcje, ze mielismy zaplanowany nocleg w chatce Koliba, jak przyszlismy na miejsce to sie okazalo, ze nic tam nie ma - trwa odbudowa, schronisko sie spalilo. takze warto korzystac z aktualnych map - mysmy mieli taka z ok. 1970 roku :)

 

noclegi:

- jezeli chodzi o pola namiotowe to jest tego troche, najwiecej i najdroszej to wiadomo Polanczy i Chrewt, czyli okolice Soliny

- schroniska, nie wiem.


Użytkownik niski edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 07:17


#35 Kohinio

Kohinio
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 wrzesień 2016 - 14:12

To zależy gdzie chcesz nocować i w który rejon uderzyć oraz czy byłeś już wcześniej w Bieszczadach?
Jeśli planujesz nocleg na dole, to proponuje Ci bazę wypadową w Ustrzykach Górnych ewentualnie Wetlina. Możesz uderzyć na Tarnicę (wypad z Wołosatego czerwonym prze Halicz,Rozsypaniec Tarnica, Szerokie Wierchy Ustrzyki). Następnie wypad na Kremenaros przez Rawki (trójstyk granic tylko pilnuj szlaku bo Ukraincy lubią tam czatować). Kolejny dzień to Połonina Caryńska i Wtelińska ze Smerkiem. Jeśli będzie pogoda to widoki masz gwarantowane no i jesień czyli najpiękniejszy czas w Bieszczadach. Wiem, że opisane trasy to najbardziej oblegane szlaki ale jest po sezonie i jak będziesz w tygodniu, to tłumów nie będzie, no może poza Chatką Puchatka. 
Jeśli chciałbyś coś bardziej na odludziu to proponuje:
- pasmo Otrytu z noclegiem na chacie Socjologa (ale bez prądu i bierzącej wody), 
- Chryszczata z Jezorkami Duszatyńskimi,
- Jasło Okrąglik (okolice Cisnej). 
- wypad z Mucznego na Bukowe Berdo 
Co do oznaczeń szlaków, to ja nie miał z tym problemów a trochę tam wędrowałem. 
Jeśli chodzi o wędrówki z punktu a do punktu b, to zależy gdzie byś chciał uderzać. Jeśli noclegi w górach, to proponuje bacówkę pod Rawką, chata Socjologa, spanie u Wojtka w Balnicy (ale to koniec świata), ewentualnie schronisko w Komańczy. Jest jeszcze popularna Chatka Puchatka (ale nie polecam chyba, że coś się zmieniło jak zmienił się właściciel).     
Tak mnie naszła jeszcze jedna propozycja nie wiem na ile jesteś piechurem :) ale jak co to fajna trasa jest z Ustrzyk Dolnych do Ustrzyk Górnych niebieskim szlakiem. W tydzień da się zrobić. 

  • Miłosz1964, Simao i Edy lubią to

#36 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 28 wrzesień 2016 - 18:38

Kohinio, wielkie dzięki za odpowiedź.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#37 Bill X

Bill X
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:59

Zna ktoś jakąś dobrą i w miarę tanią jadłodajnię w Zakopanem? Jutro 10 h marszu, to człowiek by się posilił po nim. 


Użytkownik Bill X edytował ten post 30 wrzesień 2016 - 12:01


#38 Bill X

Bill X
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 wrzesień 2016 - 12:00

edit. do usunięcia.  


Użytkownik Bill X edytował ten post 30 wrzesień 2016 - 12:01


#39 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 wrzesień 2016 - 16:22

Ciężko z tym, takiego syfu jak w tych barach/jadłodalniach to dawno nie jadłem i do tego cena kosmiczna.

Ja polecam Schronisko w dolinie Roztoki. Tak WYJEBISTEGO domowego żarła dawno nie jadłem - jest tam smacznie, produkty naturalne i miarę tanio względem wielkości i lokalizacji. Zupa b. gęsta, z dużą ilością składników, chyba poł litra 9-11 zł. Dwa spore naleśniki z dzemem, pudrem, bitą śmietaną - 13 zł, zestaw "schabowy" (schabowy, ziemniaki, surówki) coś 19 zł. etc.

 

W samym zakopcu to bar FIX ujdzie.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#40 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 30 wrzesień 2016 - 16:42

Bar Fis chyba, jeśli chodzi Ci o ten przy dworcu ;)


  • terror lubi to
"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#41 ziomek

ziomek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 wrzesień 2016 - 21:55

Bar mleczny przed krupówkami..

Mega dobre żarcie i tanie. 



#42 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:25

Szczyt w Bieskidzie z dobrym widokiem na Bielsko, Żywiec? Co polecacie?

Bo po mapie ciężko wywnioskować. Im dalej w las, tym lepiej ;-)


Użytkownik terror edytował ten post 29 grudzień 2016 - 17:26

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#43 Filip64

Filip64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 grudzień 2016 - 18:21

Korbielów, szczyt pilsko :) widok na całą panorame, trochę niżej przy dobrej pogodzie można zobaczyć tatry. 30 km od Żywca

#44 Bill X

Bill X
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 grudzień 2016 - 20:14

Skrzyczne,  Pilsko. Ale jeśli niekoniecznie panoramy miast to polecam Wielką Raczę i epicki widok na Małą Fatrę. 



#45 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 29 grudzień 2016 - 21:23

Z Baraniej Góry też fajne widoczki.


"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#46 TWL64

TWL64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:05

Najbliżej to Klimczok, z samego szczytu na lewo masz Bielsko, na prawo całą Kotlinę Żywiecką, Babią, Pilsko itp. Tatry przy dobrej pogodzie też widać.

A dla mniej sprawnych można wjechać z Bielska-Dębowca "jajkiem" na Szyndzielnię, i pół godziny marszu na Klimczok ( nie wiem jak zimą).

A z widokami ze Skrzycznego,  Babiej czy Pilska to oczywiście nie ma co dyskutować.


Użytkownik TWARDZIEL 64 edytował ten post 29 grudzień 2016 - 23:06


#47 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:19

Dodam, że widok na miasto bo planujemy sylwestrowe wejście na górę i obserwacja z góry eksplozji noworocznej.

Trochę chodziłem kiedyś po Beskidzie, ale nigdy nie zwracałem zbytnio uwagi na panoramę miast więc w sumie nie pamiętam która góra najlepiej się nadaje, ale Klimczok chyba odpada - pod dość mocnym kątem widać Bielsko o las zasłania.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#48 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:21

 

trójstyk granic tylko pilnuj szlaku bo Ukraincy lubią tam czatować

 

i co wtedy sie dzieje?



#49 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:38

i co wtedy sie dzieje?


Wołyń widziałeś? ;)

#50 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:26

@Krzyżak - piszesz o Słowackim Raju, a nie Słowackim Krasie. Słowacki Kras jest sporo na południe i składa się z kilku całkiem fajnych jaskiń. A Słowacki Raj faktycznie jedno z najładniejszych miejsc, w jakim byłem.

 

@Kaos - jeśli chodzi o podeszwę, upierałbym się przy Vibramie, myślę, że nawet ważniejsze niż membrana Gore-Tex. Kiedyś miałem F7Pro Brenta z Vibramem, ale membraną Sympa-Tex (ok. 15% gorsza od Gore) i też dawały radę. Tak czy inaczej jak dobrze poszukać po promocjach, można znaleźć coś fajnego w cenie 300-400 PLN.

 

@BillyX i inni zainteresowani Tatrami, zwłaszcza Zachodnimi - co do szamy w okolicach Zakopca, z czystym sumieniem polecam pizzerię w Witowie - nazwa chyba Pełna Chata. Pycha, zwłaszcza pizza Diablo czy Pepperoni, nie pamiętam nazwy (na życzenie mogą ją jeszcze podrasować). Drugi obiekt wart polecenia w tej miejscowości, to dom zaprzyjaźnionej gaździny z wszelkiej maści serkami (oscypek, bunc - ten ostatni na zamówienie) w cenach ok. 50% taniej niż gdziekolwiek indziej. Zawsze po Taterkach Witów jest dla mnie obowiązkowym przystankiem, a potem powrót z pominięciem Zakopianki przez Słowację (Bobrov) :)

 

@Terror - po fakcie, ale Gaiki albo Hrobacza Łąka w Beskidzie Małym.


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 04 styczeń 2017 - 17:00

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych