Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3836 odpowiedzi w tym temacie

#51 henka

henka
  • SK1964

Napisano 07 listopad 2013 - 17:43

DOKP poszedł za 29 baniek, nie ma nikt żadnego przecieku co do nabywcy?



#52 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 listopad 2013 - 17:47

DOKP poszedł za 29 baniek, nie ma nikt żadnego przecieku co do nabywcy?

 

gw

 

Nieoficjalnie wiadomo, że wieżowiec kupiła firma TDJ Estate z Katowic. Należy do TDJ SA. To z kolei większościowy udziałowiec katowickiego Famuru. TDJ SA kontroluje katowicki miliarder Jacek D. z rodziną. Niedawno prokuratura oskarżyła go o nielegalne kupno kościelnej ziemi i pranie brudnych pieniędzy.

 

czyli na forum jest typ który coś tam wie :)



#53 henka

henka
  • SK1964

Napisano 07 listopad 2013 - 17:53

Znalazłem już sam ale dzięki.



#54 Bart

Bart
  • Zbanowani
  • LokalizacjaTauzen/Paderewa

Napisano 07 listopad 2013 - 21:57

No to już wiadomo kto kupił to zobaczymy co będzie dalej :)



#55 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 23 listopad 2013 - 15:14

Oglądając program o rozbudowie GOŚ z 1968r. można dojśc do ciekawych wniosków np. że Szopienice są dzielnicą chorzowa 

 

309kj8p.jpg



#56 w3g

w3g
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 grudzień 2013 - 03:12

O inwestycjach UM na najbliższy rok:

 

http://katowice.gazeta.pl/katowice/56,72935,15056121,Zobacz__co_w_2014_roku_zrobia_w_twojej_dzielnicy__MAPY_.html

 

 

P.S. Inwestycje na Dębie:

http://katowice.gazeta.pl/katowice/56,72935,15056121,Dab__1_650_000_zl,,14.html


GKS KATOWICE

#57 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 02 grudzień 2013 - 07:49

Oglądając program o rozbudowie GOŚ z 1968r. można dojśc do ciekawych wniosków np. że Szopienice są dzielnicą chorzowa 

 

309kj8p.jpg

 

Tychy już wtedy były na dnie.



#58 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 grudzień 2013 - 08:09

Uszokowe miasto ogrodów , sztuki i kultury , pracy dla obcych , raju dla młodzieży studiującej Polkich wsi i miasteczek ...

A nam pozostaje ... pójść na "rynek" , zwiedzić galerię na dworcu PKP , posłuchać kolejnych obiecanek o aqua parku , zobaczyć zaszufladkowany plan "perełki" , zakupić cukrową watę lub balonika na sołtysowym jarmarku i płacić KURWA bo to są KATOWICE tu się mieszka , tu się dzieje !!!

http://biznes.onet.p...e-detal-galeria


  • Picapao i guliwer lubią to

#59 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 23 grudzień 2013 - 15:00

Czegóż oczekiwać od nieudolnego prezydenta.

Jak człowiek pomyśli ,że większość znajomych uciekła już do Świon, Rudy i podobnych miast i miasteczek to szlag trafia ,że musimy użerać się z takim ignorantem.

Cholera po co mi tona sztucznej kultury jak działania Uszoka uniemożliwiają mi miłe spędzenie czasu w Katowicach.

Na basen do Rudy, na spacer za miedzę, na rower -byle nie w Katowicach...PS pozdro Richard



#60 Zielu88

Zielu88
  • SK1964

Napisano 23 grudzień 2013 - 21:17

 

Cholera po co mi tona sztucznej kultury jak działania Uszoka uniemożliwiają mi miłe spędzenie czasu w Katowicach.

Na basen do Rudy, na spacer za miedzę, na rower -byle nie w Katowicach...PS pozdro Richard

 

Czyli rozumiem, że Lasy Murckowskie (ponad 100 ha), lasy Panewnickie, Dolina 3 stawów, park Kościuszki, Muchowiec to za małe tereny do spacerów i jazdy na rowerze ? nigdzie indziej na Śląsku nie znajdziesz tylu miejsc do spędzenia wolnego czasu ile w Katowicach, jedyny minus to brak dobrego basenu.


  • kosa i terror lubią to

#61 Bart

Bart
  • Zbanowani
  • LokalizacjaTauzen/Paderewa

Napisano 23 grudzień 2013 - 22:11

Czegóż oczekiwać od nieudolnego prezydenta.

Jak człowiek pomyśli ,że większość znajomych uciekła już do Świon, Rudy i podobnych miast i miasteczek to szlag trafia ,że musimy użerać się z takim ignorantem.

Cholera po co mi tona sztucznej kultury jak działania Uszoka uniemożliwiają mi miłe spędzenie czasu w Katowicach.

Na basen do Rudy, na spacer za miedzę, na rower -byle nie w Katowicach...PS pozdro Richard

Łysy ludzie przeprowadzają się do tych miast dlatego że mieszkania tam są tańsze , i to jest normalne. Mieszkania w najważniejszych miastach aglomeracji sa zawsze droższe ( to akurat nie jest wina Uszoka ). Paradoksem jest to , że mieszkańcy narzekają na UM i prezydenta a inwestorzy ( z którymi ostatnio dosyć często rozmawiam ) nie mogą się nachwalić naszych urzędników szczególnie na tle innych miast Polski



#62 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 23 grudzień 2013 - 22:56

Dalej mnie nie przekonaliście Panowie .Inwestorzy na pewno nie narzekają bo Katowice to eldorado jeśli porównamy je do miast ościennych o których w Polsce mało kto słyszał o Europie to już nie wspomnę.Przy okazji jeśli obiecuje inwestorom tak samo jak nam (obietnice bez pokrycia) to ... Ale moze ich traktuje normalniej niż nas mieszkańców i kibicowski plebs

Jak to jest ,że inwestorzy już dawno zauważyli plusy z inwestowania w rozwój swoich firm w strefach przemysłowych w Gliwicach, Bieruniu, Tychach itp a u nas wszystko straszy. Przyznam szczerze Bart ,że w moim topicu chodzi mi o zwykłych mieszkańców ,którzy nie mają co z sobą zrobić. Przykład basenu to taki wzór do opisywania ale takich przykładów jest znacznie więcej. co do tańszych mieszkań to absolutnie masz rację to normalne ,że ludzie uciekają od drożyzny niestety u nas nie dosć ,że drożyzna to jeszcze "wielka pizda". Przepraszam galeria z peronami. strach na wróble koło ronda. galeria ,która już dawno została oceniona przez zwyklych ludzi z wyglądu jako mierna,ciągle problemy z zajezdnią tramwajową na rynku, kpina ze stadionem, a najlepsze jest to ,że jeszcze nie spotkałem się z kimś kto głosowałby na Oszuka...?!

Co do rowerów Zielu to Ty również masz sporo racji. niestety dla mnie jako osoby,która jeździ na kole bardzo często łącznie z zimą nasze tereny nie są już atrakcyjne o dojeździe do nich nawet nie wspomnę. nie pisze o Murckach bo jedyne moje przejazdy na kole w tamtym rejonie odbywały się po drodze do Tychów i dalej. co do Doliny, Muchowca i Kościuszki to dla mnie są dobre tylko z braku laku,zwłaszcza,że objeździłem tam mam już takie wrażenie każdą dróżkę i ścieżkę.

Dlaczego Katowice rozwijają się dopiero teraz a nie dziesięć lat temu co i tak jest za krótkim czasem wstecz.

Ale mi się litania trafiła :-) ale cóż człowiek w wielu miejscach był i chyba ma za duże wymagania...

 

Pozdrawiam Panowie! Optymistycznych Świąt



#63 AdamP

AdamP
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:10

a w Krakowie nie ma czym oddychac w zimie i nikt nie placze.



#64 bud

bud
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:19

O naszym Presidento szkoda gadać, mnie najbardziej wkurwia wieczne zamykanie dróg przed świętami, przecież po tym mieście się jeździć autem nie da...Plac Wolności zamknięty, na Zawodziu remonty, Kościuszki rozjebana, ostatnio zmiany dróg dwukierunkowych na jednokierunkowe, które nic nie ułatwiają tylko przeszkadzają w normalnym jeżdżeniu...jednym słowem masakra...co do galerii to się nie wypowiadam i co do basenów bo to nie ma sensu...zresztą żaden dialog nie ma sensu - my tu gadu gadu, ponarzekamy, a i tak większość ludzi go wybierze w następnych wyborach bo tyle dróg wyremontował, chodników naprawił, galerie otworzył jaśnie Pan wielki..brak konkurencji w wyborach i niestety nic prócz narzekania nie pozostało nam...już widzę jak przed wyborami się będzie chwalił galerią, dworcem, Placem Wolności, Zawodziem - tylko ludzie, którzy mają klapki na oczach nie przypomną sobie jakim kosztem to jest...nie zdziwię się jak kiedyś zamknie centrum całkowicie z ruchu, z komunikacji, będzie paraliż i takie tam a lud i tak powie zajebisty gość ten Presidento - ciągle poprawia i remontuje...



#65 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:23

Spoko Spoko
Za niedługo zacznie się przebudowa ul. Chorzowskiej od Śląskiego aż po Wesołe także wszyscy na tych korkach ucierpimy



#66 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:58

To zle, ze sa remonty? Bo nie kumam tego narzekania... Chcecie remonty to jak ma nie byc korkow? Czartery podstawiane pod dom czy jaki chuj?


  • kosa, Stefano i uzi lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#67 kibard

kibard
  • SK1964

Napisano 24 grudzień 2013 - 01:44

To zle, ze sa remonty? Bo nie kumam tego narzekania... Chcecie remonty to jak ma nie byc korkow? Czartery podstawiane pod dom czy jaki chuj?

Remonty są dobre o tyle o ile są przemyślane. Teraz całe Katowice stoją i jest to związane z równoczesnymi remontami na kilku odcinkach ulic przez co nie ma nawet jak tych korków ominąć. Ogólnie wygląda to tak jakby za rozplanowanie remontu ulic w mieście odpowiedzialna była ekipa z warszawy.


  • Edy lubi to

#68 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 24 grudzień 2013 - 08:11

Powiedzmy sobie szczerze, w Katowicach brakuje porządnego basenu i stadionu :) Leżymy pod kątem dobrych imprez, strasznie zmarnowany potencjał Spodka, który przez lata kojarzony był nie tylko z Katowicami, ale i z wielkimi imprezami w Polsce. Odbywały się w nim największe imprezy, przyjeżdżały najbardziej znane zespoły, z Metalliką na czele :chamisko: Teraz po latach przy technicznych wymaganiach zespołów jak i spełnianiu norm jesteśmy w dupie.. Katowice jako wizytówka Śląska i jedno z największych miast powinno mieć klub w Ekstraklasie z dużymi aspiracjami i stadionem, tym bardziej, że jesteśmy już jednymi z nielicznych, którzy nie posiadają nowego obiektu, więc nie jest to nie wiadomo jakie marzenie. Tyle dobrze, że jeszcze goście zza miedzy nie mają stadionu, bo wtedy to już by była lipa niesamowita. To, że są remonty wyjdzie tylko na plus. Nareszcie remontują torowiska, ulice. Pod tym kątem jestem bardzo zadowolony, do każdego miasta o ile nie wydarzy się jakiś wypadek po drodze, dotrzemy w ekspresowym tempie.



#69 Johny

Johny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 grudzień 2013 - 10:22

Ja tam wole zeby cale miasto bylo rozkopane przez 2-3 lata, niz przez 15 po kawalku.To samo tyczy sie np placu wolnosci, lepiej zeby robili wszystko naraz (torowiska, kanalizacje, jezdnie, chodniki, wszelkie instalacje i ich przekladki) niz co chwile sciagali nowa kostke/asflat bo cos sie komus przypomnialo. Takie rzeczy musza trwac. 


  • kosa lubi to

#70 GieKSik

GieKSik
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 24 grudzień 2013 - 10:54

Ponoć UM planuje też przebudowę ulicy Sokolskiej. Ktoś coś słyszał?



#71 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 24 grudzień 2013 - 12:35

Katowice zmieniają się zdecydowanie na plus i należy się z tego cieszyć. Kwestią jaką należy rozważać jest to czy zmieniają się w takim tempie w jakim powinny. Bo to że zmiany zaczęły się za późno w stosunku do innych miast w Polsce nie ma co nawet dyskutować. Często mówi się, że Polska przez komunę, jest 20-30 lat za państwami z zachodu Europy. Z Katowicami jest podobnie jeśli porównamy je do innych miast w kraju - jesteśmy jakieś 10-15 lat do tyłu. Winny jest przede wszystkim Uszok, ale także i my mieszkańcy, że przez tyle lat nie umiemy wybrać kogoś innego. 


  • terror lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#72 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 grudzień 2013 - 12:43

Po pierwsze, żyjąć w głównym mieście aglomeracji, nalezy nastawić się na komunikacje miejską a nie ograniczać się jeżdzenia samochodem po bułki, czy do pracy 3 km. Ja korzystając z komunikacji miejskiej, przejeżdzając codziennie od ul. Kościuszku do Sosnowca w żadnym stopniu nie odczułem tych remontów, baaa sytuacja się poprawiła dzięki zwiekszonej częstotliwości kursowania ban. Z jednej strony płaczecie, że na zachodzie to tamto, pomijając fakt, że w wielu miastach na zachodzie jest całkowity zakaz wjeżdzania samochodów do centrum miast... sorry, pl. Wolności to ścisłe centrum, lament z powodu remontu jak dla mnie jest turbo przeginką w kontekście powyższego.

Dwa, uciekający inwestorzy... przecież WSZĘDZIE tak jest, że inwestorzy uciekaja na obrzeża ze wzglęu na niższe podatki i tańsze grunty, byliście kiedyś w Warszawie? Tam wszędzie w odległosci do 50 km od Warszawy powstaje masa strategicznych inwestycji.

To jest całkowicie normalne, ze firmy przenoszą się na obrzeża.

 

Co do samej sytuacji w K-ce, lament, że nie ma gdzie spacerować jest totalnie z dupy, wystarczy porównać sobie taki Park Kościuszki obecnie, a to co było jakieś 5 lat temu. Rozwój niesamowity, a ile powstało skwerów, placów w centrum K-ce, ile zostało wyremontowanych?

Oferta kulturalna jak dla mnie też jest ok, są kina studyjne, teatry, festiwale muzyczne, filmowe, trochę koncertów też jest.

Jedynie co kuleje to sport, ale takie są czasy, że stawia się bardziej na to co się opłaca, kalkuluje.

Stadiony to są same problemy i koszta.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#73 uzi

uzi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 grudzień 2013 - 13:04


 

Jedynie co kuleje to sport, ale takie są czasy, że stawia się bardziej na to co się opłaca, kalkuluje.

Stadiony to są same problemy i koszta.

 

 

Do tego dodal bym aqua park ktory  tez jest nie "oplacalny"



#74 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 grudzień 2013 - 13:19

Żaden Aqua Park i tak nie powstanie, to jest długoletnia  kiełbasa wyborcza Uszoka. Swoją drogą żaden Aqupark nie jest potrzebny,  potrzebny jest porządny basen na większych dzielnicach.  Bo na tę chwilę żeby sobie popływać to ja np jeżdżę do Lędzin, patrząc na blachy aut pod basenem wielu ludzi z Katowic tam jeździ.



#75 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:47

Kwestia basenów to wam powiem,że tragicznie nie jest jesli chodzi o ilość, gorzej z dostepnoscią. 3 duże dzielnice maja baseny, Paderewa, Tauzen, Witosa, do tego Kostuchna i centrum palac młodzieży. Problemem jest dostępność bo taki palac otwarty jest niekiedy przez godzinę.Aquapark nie jest potrzebny, wystarczy basen w stylu Michała z Siemianowic, ktory bedzie otwarty od 6-22 i bedzie oferować normalne ceny. Pisze tutaj o basenach dla pływających oczywiście a nie dla tych co chcą jacuzzi itd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych