Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Samorzadowe


1185 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybory Samorządowe (226 użytkowników oddało głos)

Kto na Prezydenta Katowic?

  1. MARCIN KRUPA (51 głosów [78.46%])

    Procent z głosów: 78.46%

  2. Głosowano ANDRZEJ SOŚNIERZ (14 głosów [21.54%])

    Procent z głosów: 21.54%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:22

Jako, ze nie ma takiego tematu, a w Katowicach moze byc ciekawie to zakladam :)

 

 

Dzis do gry weszli:

Godlewski

Szczerbowski

 

Jest:

Krupa

 

 

Jeszcze ktos? 

 

 

Na kogo glosujecie?


Użytkownik Junior edytował ten post 17 listopad 2014 - 07:21

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#2 Zielu88

Zielu88
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:28

jeszcze kandyduje Jerzy Ziętek - kandydat niezależny.



#3 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:45

Szczerbowski na pewno przed Godlewskim, nie patrzę już na kluby polityczne z których się wywodzą ale ogólnie na ich pracę do tej pory.



#4 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:45

A Sośnierz się zastanawia.

 

Ja zagłosuję na Krupę z powodu klubu. Uważam że to będzie najlepsza opcja dla nas.


Przyjaźń jest wszystkim!


#5 henka

henka
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:52

Dlaczego tak uważasz?



#6 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:56

Bo on będzie kontynuatorem polityki Uszoka (zostanie przez niego poparty, dodatkowo jest obecnie wiceprezydentem).

 

A co by nie mówić to Uszok obecnie dużo nam daje. No i przez to dla większości innych polityków GKS jest bliski Uszokowi (wiem jak to dziwnie brzmi) i mogliby się na nas mścić.

 

Jesteśmy tak zawieszeni w próżni: Uszok nas nie lubi, ale nam daje żyć, a inni traktują jak klub Uszoka i mogą za to nienawidzić. 

 

Oczywiście z każdym innym można usiąść do rozmów, ale wydaje mi się że z Krupą uda nam się przejść najpłynniej do tego co mamy obecnie. A może nawet lekko zwiększyć? Po prostu po nim wiem czego się spodziewać. Reszta jest zagadką, choć pewnie i za Szczerbowskiego źle by nie było.


Użytkownik kosa edytował ten post 22 wrzesień 2014 - 21:58

  • Bart lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#7 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:57

Ja mam blizej do Szczerbowskiego, ale to sld... 

 

 

Krupa mial zwolnienie z wf, wiec odpada. Podobno kradli mu tez kanapki w szkole.


  • Fanatyk64, Edy i lentoo lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#8 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:59

Ja nie patrzę kto jak patrzy na sport, a patrzę na interes klubu.

 

Dla miasta chciałbym Sośnierza, ale dla mnie miasto zawsze będzie na drugim miejscu.

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

 

Poza Ziętkiem to wydaje mi się, że z każdym się dogadamy. A z nim po prostu nie wiem czego się spodziewać, a nie że wiem że będzie anty.

 

 

_________________________________________________

 

Junior jak chcesz to głosuj na Szczerbowskiego, bo partia w wyborach na prezydenta miasta odgrywa naprawdę małą rolę. Ważniejszy jest człowiek.


Użytkownik kosa edytował ten post 22 wrzesień 2014 - 22:07

  • 19mózG64 i Bart lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#9 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:04

Jest jeszcze kwestia tego, że jakby miasto Katowice dostało dobrego gospodarza (dajmy na to Sośnierza), to wtedy może by się tak rozwinęło że zdrowo zarządzany klub (a do tego dzięki Janickiemu dążymy) byłby w stanie zakręcić się wokół nowych inwestorów i wyjść na tym lepiej niż na pieniądzach pochodzących z samego samorządu. Tylko to zawsze jest niepewność i na to potrzeba czasu. Nie wiem czy warto ryzykować, szczególnie że nad nami wiszą jeszcze długi.


Przyjaźń jest wszystkim!


#10 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:13

Trzeba patrzec na partie, gadanie, ze to nie ma znaczenia to blad. To zawsze bedzie SLD i jakas tam czerwona mentalnosc zawsze bedzie. Pytanie w jakim kierunku to pojdzie. Ja bym wolal kogos takiego jak Sosnierz czy w ogole panstwo liberalne gospodarczo z dobrym gospodarzem miasta, z rozwojem biznesu i szansa na sponsora na wolnym rynku a nie z budzetu miejskiego, tylko, ze my, bedac w 2 lidze, nie mozemy sobie na to pozwolic wiec moze lepiej zaglosowac na komuszkow, ktorzy sypna kasa (o ile sypna) na klub.



#11 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:15

No to powiedz mi co lewackiego może wprowadzić w mieście Katowice Prezydent Miasta?

 

-----------------------------

 

Ważniejsze to kto będzie miał większość w RM, a nie kto Prezydenta tak po prawdzie.


Przyjaźń jest wszystkim!


#12 henka

henka
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:17

Bo on będzie kontynuatorem polityki Uszoka (zostanie przez niego poparty, dodatkowo jest obecnie wiceprezydentem).

 

A co by nie mówić to Uszok obecnie dużo nam daje. No i przez to dla większości innych polityków GKS jest bliski Uszokowi (wiem jak to dziwnie brzmi) i mogliby się na nas mścić.

 

Jesteśmy tak zawieszeni w próżni: Uszok nas nie lubi, ale nam daje żyć, a inni traktują jak klub Uszoka i mogą za to nienawidzić. 

 

Oczywiście z każdym innym można usiąść do rozmów, ale wydaje mi się że z Krupą uda nam się przejść najpłynniej do tego co mamy obecnie. A może nawet lekko zwiększyć? Po prostu po nim wiem czego się spodziewać. Reszta jest zagadką, choć pewnie i za Szczerbowskiego źle by nie było.


Dzięki za odpowiedź, bo jeśli mam być szczery to pierwszy raz o nim słyszę. Ja tam liczę na zamianę na efektywnego prezydenta, a nie sołtysa, jak do tej pory. Wreszcie jest szansa na zmianę pokoleniową i nadanie Katowicom szybszego tempa rozwoju. Szansa na to jest chyba największa od czasu urzędowania Uszoka, czyli dorosłości większości z nas.



#13 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:25

Kosa, zas piszesz tak jakby ten prezydent byl figurantem, Co moze prezydent masz pokazane na przykladzie Uszoka. Nie bede teraz dokonywal analizy tego, co moze spierdolic ale wazne jest, w jakim kierunku moze isc polityka miejska. Prezydent miasta to nie prezydent kraju, on moze wiecej.



#14 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:33

Nie no Mayek teraz to dojebałeś. Uszok mógł robić co chciał bo miał większość w RM. No i dalej nie wiem co może takiego lewackiego zrobić? Przecież rynku lewackiego nie zrobi.


  • Bart lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#15 Z Trojkata Bermudzkiego

Z Trojkata Bermudzkiego
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:36

Patrzac na sport, to zdecydowanie Szczerbowski.

Co z tego ze SLD, facet jest Nam chyba najbliższy.

Poza tym jest już na tyle długo w mieście że będzie wiedział za co się zabrać.

Wydaje mi się że dzieki niemu, spodek znowu może odżyć. 



#16 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:41

ale miedzy robic co chcial a robic cokolwiek lewackiego jeszcze jest szereg innych rzeczy.

Generalnie chodzi mi o to, ze jak bedziecie glosowali na chopa z SLD i oni sie umocnia  w kraju to zamiast na klub to pojdzie kasa na bezdomnych, na meneli itd. Beda robione jakies durne inwestycje ekologiczne etc. Nie mozna glosowac na chopa z SLD. Sam fakt, ze jest w tej partii czyni z niego ciula. Nie mozna sie zaslaniac "ale ja nie jestem taki partyjny, to sa wybory samorzadowe, to ma niewiele wspolnego z partia". Ma kurwa, to sa lewackie czerwone szmaty, nie mozna na nich glosowac. Niech chop zmieni barwy. To tak jakby glosowac na chopa zza miedzy na prezesa rady osiedla i mowic, ze to nic takiego bo chop moze dobrze radzic. Ja w tym miescie nie glosuje wiec juz nie bede wiecej zabieral glosu ale mowienie o tym, ze nieszkodliwe jest glosowanie na SLD na forum KIBOLSKIM jest paranoja. SLD to sa bracia kacapow. Trzeba to miec z tylu glowy dokonujac takich wyborow.


  • Bartek84, mac i Wygan lubią to

#17 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:44

Czyli dalej pierdu, pierdu i zero konkretów.

 

Ja tam na SLD nigdy nie zagłosowałem, ale prędzej podam rękę komuś kto na nich oddał głos i jest naszym kibicem, niż komuś kto zagłosuje na jakiegoś ultraprawicowca a nie jest kibicem.

 

Dla mnie świat jest prosty - najpierw GieKSa, potem inne wartości. Polityka też jest wysoko, ale nie w pierwszej trójce.


  • borg i Krzyś lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#18 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:48

podalem ci konkrety na tyle, na ile moge abstrakcyjnie oceniac kogos z SLD. Chodzi o kierunki polityki miejskiej dotyczace np mieszkan, sytuacji osob na zasilkach, generalnie wszelkiego socjala. Uwierz mi, ze ktos o pogladach lewicowych chetniej okreslona kase rozda "potrzebujacym" niz odda na klub. Jakich chcesz konkretow? Przeciez nie podam kwoty na remont jakiejs noclegowni, chodzi ogolnie o sposob patrzenia na gospodarke budzetem miejskim.

 

Tego fragmentu o "najpierw GieKSa" nie rozumiem, sugerujesz jakoby Szczerbowski byl gwarantem dobrej sytuacji w klubie a tego nie wiemy (?).



#19 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:50

Sugeruję że jak ktoś myśli, że Szczerbowski jest dobrym wyborem dla klubu, to niech na niego głosuje i pierdoli to SLD. 

 

Uważam że jeśli chodzi o rozdawanie kasy na socjalne rzeczy, to nie powinniśmy głosować na nikogo z SLD, PO, PiS itd. Bo się utarło że SLD to rozdawnictwo, a sam wiesz że teraz czy za PiS było to samo. 


  • 1964Pawłowice, Scarface WNC i paulek lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#20 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:53

Nie chce mowic, zeby glosowac na KNP bo nie znam ludzi z KNP z Katowic i ich kandydatow, chociaz uwazam, ze ci ludzie sa lepsi niz cala banda, ktora rzadzi w Polsce... aczkolwiek wladza w Katowicach zla nie jest. Kasa na Giekse jest, inwestycje jako takie sa, moglo byc lepiej, moglo byc gorzej. Najwazniejszy jest klub.



#21 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 23 wrzesień 2014 - 05:27

a ten Godlewski w ogóle jaki ma stosunek do nas,do sportu?



#22 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 wrzesień 2014 - 05:59

Mayek, Szczerobwski jest z sld chyba z nadania rodzinnego - jego ojciec byl z sld i tak to sie zaczelo. Z tego co pamietam.

 

Marek raczej super lewicowych pogladow nie ma, przynajmniej nie slyszalem by je propagowal. Mario w tym temacie moglby wiecej napisac, tylko nie wiem czy jeszcze siedzi na forum.


  • kosa lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#23 Marik

Marik
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:30

Takie coś znalezione, Marek Szczerbowski ;)

 

 

10603581_824990854212206_695542563456419



#24 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:36

W dzisiejszych czasach wszystkie podziały partyjne to totalna fikcja, SLD, PiS, PO, PSL, to jeden i ten sam liberalny syf z pragmatykami i cynikami u sterów. Jak jeszcze na szczeblu centralnym, partie trochę dla pozorów udają lewice/prawice w retoryce obyczajowej, tak na szczeblu lokalnym takie podziału w ogóle nie funkcjonują. Najlepszym przykładem jest nadanie imieniem Żołnierzy Wyklętych Ronda w Dąbrowie Górniczej przez eseldowską radę miasta, przecież to jakiś absurd, pozytywny, ale absurd.

Taki absurdów jest masa, ile to jest rad miast w której bardzo sprawnie funkcjonują koalicje PiS-SLD? I co w takim wypadku Mayek bys powiedział? Ktoś prawilnie zagłosuje na "antykomunistów z PiS" a tu taki wałek :) Tak, wiem, ty to jesteś za KNP, ale jestem pewien że KNP zachowałby się tak samo pragmatycznie. Nawet już teraz, młodzi z KNP w Warszawie stworzyli nieoficjalną koalicję z Twoim Ruchem. Lokalni politycy podpinają się pod partie bo perfidnie wykorzystują głupotę wyborców którzy naiwnie kierują się utartymi schematami partyjnymi sadząc, że jak zagłosują na SLD to będą postulaty socjalne, społeczne, komunitaryzmu, głosując na PO liberalne gospodarcze, obyczajowe centrowe, na Pis oczekując rozwalenia układów, korupcji etc. Oczywiście to jest teoria nie mając żądnego odzwierciedlenia w praktyce.

 

Całkowitym zabiciem samorządności i oddolnej aktywności obywatelskiej jest kierowanie się wyłącznie przynależnością partyjną przy głosowaniu w wyborach lokalnych. Powinno się głosować na konkretnych kandydatów i na ich konkretne postulaty biorąc pod uwagę ich wcześniejsze dokonania dla lokalnej wspólnoty.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#25 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:10

Szkoda tylko że dalej nie mamy jednomandatowych okręgów wyborczych w skali kraju, ale także w skali samorządu. Tak byłoby już w ogóle super - głosowalibyśmy na człowieka. A tak niestety wszystkie komitety mają przejebane, bo 5% w skali miasta nie przekroczą. 


  • lukste i Scarface WNC lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych