Skocz do zawartości


Zdjęcie

podróże/ wypoczynek


4159 odpowiedzi w tym temacie

#2201 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 15 sierpień 2017 - 16:57

A ja mam pytanie do osób, które były w Albanii - jak tam jest z kasą bo z Polski to raczej leków nie wezmę, Euro zabierać i tam szukać banku na wymianę?



#2202 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Napisano 15 sierpień 2017 - 19:14

Mayek jak ty jechałeś na ta chorwacje?  

Katowice - Zylina(przez Zwardoń)- Bratysława - przejście graniczne Letayne ?(Cro)


Użytkownik Marcin.no edytował ten post 15 sierpień 2017 - 19:15


#2203 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 sierpień 2017 - 19:27

Katowice - Ostrava - Brno - Bratysława - Budapeszt (ale zwiedzalem obie stolice) - Letenye i dalej wiadomo.

 

A z powrotem Zadar - Letenye - Zalaegerszeg (zachodnia strona Balatonu) - Bratyslawa i reszta przez Czechy tak samo. Trzeba sie zastanowic, czy nie lepiej autobana po wschodniej stronie Balatonu, bo po zachodniej stronie niby jest krocej, ale drogi sa biedne (fajne na pewno jako wycieczka krajoznawcza, ale tylko w jedna strone)



#2204 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Napisano 15 sierpień 2017 - 19:39

własnie patrze na gogole maps, i naprawdę biedne chyba wole pojechać dalej i lepsza drogą, to wtedy winiety Czechy i Wegry?



#2205 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 sierpień 2017 - 19:52

I Słowacja. Ale nie wychodzi to drogo.

#2206 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 15 sierpień 2017 - 20:15

Jeździłem na Chorwację przez Węgry - droga jest naprawdę dobra, nie trzeba płacić tej ujowej winiety na Słowenii (jak dobrze pamiętam najkrótsza jest na tydzień, czyli defacto trzeba zapłacić za dwie). Pamiętam, że zawsze gubiliśmy się w ostatniej miejscowości przed granicą, ale podjazd pod pierwsza knajpę i każdy młody mówi po angielsku, 2-3 zdania i już znowu wiesz gdzie jechać.



#2207 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 sierpień 2017 - 20:24

Teraz są autobany. Nie da się zgubić. Najważniejsza porada to nie czekać aż zapali się rezerwa, bo miałem stres na 70km od zapalenia.

#2208 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:19

A ja mam pytanie do osób, które były w Albanii - jak tam jest z kasą bo z Polski to raczej leków nie wezmę, Euro zabierać i tam szukać banku na wymianę?

kase wybieralem w bankomacie ... ale tez wymienialem funty/euro po kursie w hotelu gdzie bylem (bez zadnych prowizji)



#2209 Don

Don
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 sierpień 2017 - 12:38

Znacie jakas miejscowosc gdzies pod gorami z mozliwoscia wynajecia domkow lub apartamentow? Tak by mozna bylo zapewnic sobie jakies atrakcje, bylem z dziewczyna w Wisle na poczatku wakacji i wlasciwie oprocz spaceru po tym ryneczku i 3 budek na nim to wiele tam nie bylo



#2210 joGuś

joGuś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 18 sierpień 2017 - 13:29

Znacie jakas miejscowosc gdzies pod gorami z mozliwoscia wynajecia domkow lub apartamentow? Tak by mozna bylo zapewnic sobie jakies atrakcje, bylem z dziewczyna w Wisle na poczatku wakacji i wlasciwie oprocz spaceru po tym ryneczku i 3 budek na nim to wiele tam nie bylo

 jeśli trochę dalej, to polecam Szczawnicę, oraz Karpacz, w obu tych miejscowościach lub w pobliżu jest co robić/zwiedzać.



#2211 mhtn

mhtn
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 sierpień 2017 - 18:44

był ktoś na Jamajce, Dominikanie lub Mauritiusie? planuje coś z tego na tydzień w listopadzie/grudniu i miałbym kilka pytań



#2212 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 20 sierpień 2017 - 11:37

pytanko, zarezerwowałem bilety na wizzair, zrobiłem dzień później przelew ale ten natychmiastowy, a po zalogowaniu dalej pisze, że brak płatności, zrobiłem raczej wszystko jak należy, idzie jakoś się z nimi skontaktować sprawnie prócz tego specjalnego telefonu?



#2213 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Napisano 20 sierpień 2017 - 11:43

Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale mi zawsze status zmienia się po około dwóch dniach od przelewu. Podczas przelewu wyskakuje też od nich komunikat, że jak przez jakiś czas nie zmieni się status to trzeba się z nimi kontaktować.



#2214 Z Trojkata Bermudzkiego

Z Trojkata Bermudzkiego
  • SK1964

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:02

pytanko, zarezerwowałem bilety na wizzair, zrobiłem dzień później przelew ale ten natychmiastowy, a po zalogowaniu dalej pisze, że brak płatności, zrobiłem raczej wszystko jak należy, idzie jakoś się z nimi skontaktować sprawnie prócz tego specjalnego telefonu?

Wizz niby do tygodnia księguje, normalnie zabiera im to 2-3dni ale równie dobrze może być 5.
Ogólnie jest podana informacja że na 5dni do odlotu, lepiej transakcje opłacać karta.

#2215 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:08

oki, dzięki



#2216 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:12

był ktoś na Jamajce, Dominikanie lub Mauritiusie? planuje coś z tego na tydzień w listopadzie/grudniu i miałbym kilka pytań


Co chcesz wiedziec ???

#2217 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 sierpień 2017 - 17:54

był ktoś na Jamajce, Dominikanie lub Mauritiusie? planuje coś z tego na tydzień w listopadzie/grudniu i miałbym kilka pytań

 

 

Teraz juz wiem kaj sa koszulki.


  • mhtn lubi to

#2218 Kahan

Kahan
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 sierpień 2017 - 17:43

Był ktoś w południowych Indiach?
Bym miał kilka pytań.

#2219 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:39

Ktory parking polecicie w Pyrzowicach w okolicach lotniska ?



#2220 hanys77gks

hanys77gks
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:58

Ktory parking polecicie w Pyrzowicach w okolicach lotniska ?

 Na pewno jakiś prywatny.Ja parkowałem na tym lotniskowym (P2) i mocno odradzam.



#2221 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:08

Ktory parking polecicie w Pyrzowicach w okolicach lotniska ?

ja zostawiłem auto na: http://www.parkingpanorama.com/

Odwieźli na lotnisko, odebrali z lotniska i cena przystępna.



#2222 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:18

P2 jest ok ...10minut spaceru jeszcze nikomu nie zaszkodziło
  • kagan_sk lubi to

#2223 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:47

No dokładnie,chodzi mi o te prywatne,każde maja w ofercie dowóz i odbiór. Jak widze to za 50-55zł można samochod zostawić na 7 dni na monitorowanym/strzeżonym. 



#2224 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 25 sierpień 2017 - 22:01

Na p2 również masz dowóz za free.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#2225 hanys77gks

hanys77gks
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 sierpień 2017 - 22:15

P2 jest ok ...10minut spaceru jeszcze nikomu nie zaszkodziło

Po zmroku gówno widać.Ludzie chodzą i szukają swoich aut.Parking nabity max.Ja musiałem zostawić auto w jakiś krzakach na samym końcu i zapierdzielać z walizkami (i dziećmi) pod najbliższą wiatę bo koleś powiedział że na koniec nie jedzie bo nie ma jak zawrócić.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych