Skocz do zawartości


Zdjęcie

podróże/ wypoczynek


4159 odpowiedzi w tym temacie

#1826 Przewóz

Przewóz
  • SK1964
  • LokalizacjaOchojec

Napisano 23 styczeń 2017 - 00:46

Może będzie to trochę dziwne pytanie, ale co sądzicie o Odessie, a konkretniej okolicach w okresie wakacyjnym? Wyjazd na własne ryzyko samochodem. Generalnie czy w ogóle jest sens się tam wybierać i czy jest w miarę normalnie/bezpiecznie?

Edit. Wiem, że jest masa innych opcji, ale po prostu zaciekawił nas ze znajomymi ten pomysł i zastanawiamy się czy to w ogóle ma najmniejszy sens.


Użytkownik Przewóz edytował ten post 23 styczeń 2017 - 00:48


#1827 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 23 styczeń 2017 - 01:12

Odessa jest bardzo ładna, ale ja bym nie jechał autem (słabe drogi, wymuszenia policji - trochę męczące, choć jest już lepiej). Jest bezpiecznie, a nawet mniej spinkowo niż w Polsce. I dość tanio, bo hrywna poleciała ostro w dół.


  • Przewóz lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#1828 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 styczeń 2017 - 08:17

ja z Popkiem ; )



Ja ale tym z Gisza.

#1829 pekas

pekas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:04

Wracając do tematu Londynu chciałem spytać czy ktoś korzystał z wycieczek autobusowych najlepiej z polskim językiem lektora i czy w ogóle warto za to zapłacić 30 funtow

#1830 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 styczeń 2017 - 23:15

Robił ktoś Como?

Wypad na 2 noce.

Gdzie najlepiej zrobić bazę na sen pod kątem dojazdu pociągiem z Bergamo i późniejszego zwiedzania? Como, Lecco, Bellagio?

Porad co tam oglądać są dziesiątki, ale może macie też coś konkretnego do polecenia?

Po drodze też może wyjdzie Monza. Warto? (tor, miasto)


  • czacha lubi to

#1831 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 24 styczeń 2017 - 23:24

Wracając do tematu Londynu chciałem spytać czy ktoś korzystał z wycieczek autobusowych najlepiej z polskim językiem lektora i czy w ogóle warto za to zapłacić 30 funtow


Jednym sie podoba innym nie ;) są gusta i gusciki ... nie mam pojęcia czy maja tam polskiego lektora w tych słuchawkach ... ja bym tam olał to i np wybrał sie na zwiedzenie wembley

#1832 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 24 styczeń 2017 - 23:40

Sam nie korzystałem z tych wycieczek objazdowych, ale kilku znajomych w różnych krajach tak i większość była średnio zadowolona.


Użytkownik kosa edytował ten post 24 styczeń 2017 - 23:41

Przyjaźń jest wszystkim!


#1833 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2017 - 02:28

Wracając do tematu Londynu chciałem spytać czy ktoś korzystał z wycieczek autobusowych najlepiej z polskim językiem lektora i czy w ogóle warto za to zapłacić 30 funtow

 

 

pewnie co kto lubi. Ja mogę śmiało polecić zwiedzanie Lądka na miejskich rowerach. Kosztuje 2 funty na dobę (przy zwrotach co pół godziny). Stacji jest w chuj - oznaczone są na mapkach turystycznych będących na latarniach itp.  - czyli nawet nie trzeba nawigacji czy tam innych cudów. Można jeździć buspasami, są też fajne drogi rowerowe (np wzdłuż Tamizy),

Ja byłem we wrześniu i sporo tak zjeździłem - polecam! Na początku jazda po lewej stronie drogi za łatwa nie jest, ale idzie się szybko przyzwyczaić :)



#1834 pekas

pekas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2017 - 05:24

Jednym sie podoba innym nie ;) są gusta i gusciki ... nie mam pojęcia czy maja tam polskiego lektora w tych słuchawkach ... ja bym tam olał to i np wybrał sie na zwiedzenie wembley



#1835 pekas

pekas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2017 - 05:26

Chudy już jak wiesz bede zwiedzal stadion WHU na meczu z Man C. A biorąc pod uwagę ze jadę z moją babą to nie chciałbym ryzykować rozwodu 😀

#1836 Baton

Baton
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaJada Na Szpil

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:17

Chudy już jak wiesz bede zwiedzal stadion WHU na meczu z Man C. A biorąc pod uwagę ze jadę z moją babą to nie chciałbym ryzykować rozwodu

Przemyśl ile możesz zyskać   :hihi:


  • Drian lubi to

www.facebook.com/jadanaszpil - Moja strona o Groundhoppingu Zapraszam ! 


#1837 DziEs

DziEs
  • SK1964

Napisano 25 styczeń 2017 - 17:47

A moze ktoś zna coś bliżej? Mam cichą nadzieję, że gdzieś na Jurze coś takiego uda się znaleźć.

 

nie Jura, ale też blisko:

http://piecykowo-miedzybrodzie.pl/



#1838 czacha

czacha
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 styczeń 2017 - 07:09

Robił ktoś Como?
Wypad na 2 noce.
Gdzie najlepiej zrobić bazę na sen pod kątem dojazdu pociągiem z Bergamo i późniejszego zwiedzania? Como, Lecco, Bellagio?
Porad co tam oglądać są dziesiątki, ale może macie też coś konkretnego do polecenia?
Po drodze też może wyjdzie Monza. Warto? (tor, miasto)

Bylem doslownie 1 noc, wiec ekspertem nie jestem, ale z wymienionych przez Ciebie miejsc najfajniejsze jest zdecydowanie Bellagio, tyle ze tam nie dojezdza pociag (dojezdzalem autobusem za 1-2 € z Lecco).Pociagiem z kolei mozna dojechac do Varenny (tez piekna wioska). Generalnie Como jest drogie, ale zdecydowanie warto zobaczyc.

Użytkownik czacha edytował ten post 26 styczeń 2017 - 07:09

  • DML lubi to

#1839 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 29 styczeń 2017 - 19:21

na naszym forum byla/jest osoba mieszkajaca na stale w Australii (wschodnia strona Sydney, Melbourne, Adelaide) ... mam kilka technicznych pytan


Użytkownik Chudy NFG edytował ten post 29 styczeń 2017 - 19:23


#1840 Crn

Crn
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 styczeń 2017 - 22:27

Mamy osobe z GieKSy z Melbourne



#1841 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 30 styczeń 2017 - 00:54

na naszym forum byla/jest osoba mieszkajaca na stale w Australii (wschodnia strona Sydney, Melbourne, Adelaide) ... mam kilka technicznych pytan

 

Ten plywak co na jakims wyjezdzie (pewnie nie jednym) byl?

 

Chudy, Pucek dopiero co wrocil z Australii. Moze bedzie Ci wstanie pomoc.



#1842 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 30 styczeń 2017 - 01:18

Ten plywak co na jakims wyjezdzie (pewnie nie jednym) byl?

Chudy, Pucek dopiero co wrocil z Australii. Moze bedzie Ci wstanie pomoc.


Pucek siedział w Sydney ;) wiec nie zaduzo mi może pomoc ... widze ze jest tu jakiś kontakt z Melbourne a raczej głównie o to miasto mi chodzi ;)

#1843 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 01 luty 2017 - 19:17

szukam czegoś ciekawego na urlop typowo rodzinny z 5-letnim bajtlem ...jakaś egzo bez szczepień ....Chudy zapodaj coś godnego :)



#1844 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Napisano 01 luty 2017 - 21:46

Pisz do Rabina



#1845 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 02 luty 2017 - 00:25

szukam czegoś ciekawego na urlop typowo rodzinny z 5-letnim bajtlem ...jakaś egzo bez szczepień ....Chudy zapodaj coś godnego :)


Termin fundusze ;) i działamy :D

#1846 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 02 luty 2017 - 05:44

Sierpien 5-12 wylot ...kasa fajnie gdybym w 4tys e sie zmiescil 7-10nocy ...2+1 5lat

#1847 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 luty 2017 - 20:24

https://www.airbnb.pl

Korzystał ktoś? Na co zwracać uwagę? Ewentualnie jakiś tani nocleg dla 5 osób w Rzymie?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1848 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 02 luty 2017 - 20:43

Korzystał. Musisz po prostu dokładnie zapoznać się z każdą ofertą. Praktycznie jedyna rzecz, której można nie zauważyć, to końcowe sprzątanie. Czasem jest obowiązkowe i dość wysokie (kilkadziesiąt euro). Ale tak poza tym to super sprawa.

 

Jakby co to mam jakiś kod polecania chyba. Mogę sprawdzić, jak chcesz na jakich warunkach.


Przyjaźń jest wszystkim!


#1849 ZigiLaBlasta

ZigiLaBlasta
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 luty 2017 - 20:45

https://www.airbnb.pl
Korzystał ktoś? Na co zwracać uwagę? Ewentualnie jakiś tani nocleg dla 5 osób w Rzymie?

Kilkanaście razy korzystałem z Airbnb w Hiszpanii. Zawsze wszystko zgodnie z opisem ofert. Raz mały pokój ,a raz pół chaty do dyspozycji - wszystko zależy od właścicieli. Do tego można zamieszkać w ciekawych miejscach jak np. dom w skale.Problem często z miejscem do zaparkowania,ale to idzie zawsze ogarnąć. Przedział cenowy ciut mniejszy (zależy od miasta) niż np za hotel/hostel z booking.com
Dodatkowy plus jest taki, że właściciele często informuję o ciekawych miejscówkach w okolicy o których w przewodnikach i necie mało informacji - szczególnie dotyczy to mało zaludnionych obszarów 😃

#1850 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 02 luty 2017 - 20:52

https://www.airbnb.pl

Korzystał ktoś? Na co zwracać uwagę? Ewentualnie jakiś tani nocleg dla 5 osób w Rzymie?

korzystałem z airbnb.pl raz. Generalnie dowiedziałem się po fakcie o tym, że właściciele ogłaszali się na tym portalu. Apartament dotyczył Chorwacji. Dużo taniej go wynająłem niż było to wystawione na airbnb.pl. Jest to pewne ale przepłaca się, gdyż trzeba opłacić pośrednika.

 

Jeśli chodzi o Rzym. Ja nocowałem w Beautiful place in Rome. Rezerwowałem poprzez booking, za 3 noclegi za 4 osoby, pokój z łazienką, śniadanie w pobliskim barze (kawa+rogalik) zapłaciłem 132€. Warunki przyzwoite. Bardzo dobra lokalizacja, niedaleko dworca Termini. Dodatkowo płatne klimatyczne 1,5€/dobe.

 
  • Suja lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych