Jump to content


Photo

Polityka zagraniczna


335 replies to this topic

#26 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 21 July 2014 - 20:18

Religia jak wszędzie jest zazwyczaj przykrywką, wsród zydów panuje głeboki  podział na ortodoxów, lewicowych żydów, syjonistów.

Każdy realizuje swoje cele, gdy religia zabardzo wpływa na politykę to tak się to kończy:


Edited by terror, 21 July 2014 - 20:18.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#27 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 21 July 2014 - 20:21

no widzisz dla Ciebie okupuje, a według nich wcale nie, bo jest to związane z ich dawną historią i religią wg której jest to ziemia dla nich.

 

nam chyba jest ciężko zrozumieć w pełni taki konflikt .

inna kultura, inne narody, bardzo bogata historia obfitująca w wiele różnych wydarzeń, które mają wpływ na dzisiejsze losy obu narodów.

 

tak samo moglibyśmy dzisiaj Berlin zająć, bo kiedyś to były nasze ziemie. Pozamykali szkopów w gettach i powoli mordowali... znaczy fajne by to było, ale czy bylibyśmy w prawie?

 

Izrael to pierdoleni hipokryci, trzepią kase na holokauście, a jednocześnie w strefie Gazy robią to samo co szkopy ze słowianami i żydami. Zresztą to oni stworzyli Hamas i inne tego typu potworki.


  • mac and Picapao like this

#28 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaManhattan

Posted 22 July 2014 - 08:12

 

Pogadaj z żydami i spytaj dlaczego uważają, że te ziemie się im należą. Odeślą Cię abyś studiował Stary Testament i tam znajdziesz odpowiedź.

 

Za wiki

 

Stary Testament zawiera kilka opisów granic krainy zwanej Ziemią Obiecaną. Zgodnie z Biblią obszar ten rozciąga się od "Rzeki Egipskiej" (Nahar Micrajim w Rdz 15,18), w innym miejscu nazwanej "Potokiem Egipskim" (Nachal Micrajim w Lb 34,5), aż po Eufrat. Są to tereny współcześnie określane jako Państwo Izraela, Zachodni Brzeg (Judea i Samaria), Strefa Gazy oraz część dzisiejszej Syrii i Libanu. Ziemia Izraela obejmuje także półwysep Synaj, zgodnie z tradycją leżący na drodze żydowskiego Exodusu z Egiptu. Tereny na wschód od rzeki Jordan wspomniane w Księdze Liczb 34,1-15 stanowią dużą część współczesnejJordanii.

 

ale

 

Podstawowym źródłem pisanym dla wczesnej historii Żydów jest Biblia, która określa ich jako naród wybrany przez Boga Jahwe. Żydzi mieli pochodzić od Abrahama, który około 1800 r. p.n.e. przywędrował z Ur Mezopotamii do ziemi Kanaan (obecnie Palestyna oraz państwo Izrael). 

 

Problem w tym, że ktoś im napisał w Starym Testamencie, że te ziemie im się należą.

 

Żydów można porównać do Cyganów, tylko tym drugim nikt nie napisał nigdzie, że jakieś ziemie sie im należą.



#29 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 10:35

Jurek, nie rozumiesz mojej argumentacji.

 

To nie to samo co domaganie się przez nas Berlina.

 

 

Picapo wyjasnił o co chodzi.

 

 

Wszelkie konflikty na tle religijnym są najtrudniejszymi konfliktami.



#30 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaManhattan

Posted 22 July 2014 - 10:48

Nie rozumie co mam Ci wyjaśnić ?



#31 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 10:58

Hę?

 

Napisałem- Picapo wyjaśnił a nie, Picapo wyjaśnij.



#32 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaManhattan

Posted 22 July 2014 - 11:00

No ja mój błąd, żle przeczytałem.



#33 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 11:05

Jurek, nie rozumiesz mojej argumentacji.

 

To nie to samo co domaganie się przez nas Berlina.

 

 

Picapo wyjasnił o co chodzi.

 

 

Wszelkie konflikty na tle religijnym są najtrudniejszymi konfliktami.

 

czego nie rozumiem? że im Bóg w świętej księdze te ziemie zapisał? Bilbia to nie księga wieczysta.

 

w pierwszej połowie poprzedniego wieku, to była spokojna i wcale nie taka biedna kraina. Żydki były w mniejszości i to oni uprawiali akcje terrorystyczne, po wojnie doszło im ludzi i sprzętu, więc się zaczęły regularne rajdy po ziemiach palestyńskich, pogromy, wypędzenia itp. do dzisiaj nie respektują prawa międzynarodowego i osiedlają się na ziemiach okupowanych, zachodnim brzegu czy jak się ta wieś nazywa. Formalnie nie wyworzą palestyńczyków, ale niszczą im studnie i inne źródła wody, domy tak żeby nie mieli oni wyjścia i musieli się wynosić.



#34 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 11:22

no i co to ma wspólnego, że możemy domagac się Berlina?



#35 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 11:46

to że to były kiedyś ziemie zamieszkałe przez słowian, zanim zajęli je germanie.



#36 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 11:48

I gdzie tu podobieństwo tła konfliktu?

#37 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 11:53

że takie samo maja prawo do izraelici do swoich ziem, jak my byśmy mieli do łużyc, gdybyśmy tam wjechali teraz na czołgach.



#38 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 12:08

ok to pozostaniemy na swoich stanowiskach, bo ja nadal nie widzę podobieństw w konfliktach. :)



#39 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 13:34

LTS

 

wszystko to co dzieje się teraz na świecie można uznać za skomplikowane i wtedy najlepiej się odwoływać do najbardziej podstawowych kwestii, które dopiero pomagają zrozumieć konkretne przypadki.

 

Nigdy jeszcze nie widziałem źródła lub też tezy (wiarygodnej, bo tezy garbatonosych są wyjęte z baśni Andersena) podważającej poniższą mapkę.

 

palestine2-thumb1.jpg


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#40 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 14:44

Wszystko OK! Rozumiem Ciebie, rozumiem Jurka.

 

Ja nie zajmuje tutaj w tej dyskusji swojego stanowiska tylko wskazuje na punkt widzenia Żydów.

Pokazujesz mapkę  od roku 1946, a oni odwołują się do swojej religii.

Czyli do czegoś co dla Ciebie jest "baśniami Andersena", ale dla nich nie jest.

I dopiero gdybyś stworzył mapkę opartą na ich wierzeniu w Torę i inne pisma ST czyli kilka tysięcy lat p.n.e to mógłbys z nimi dyskutować.

 

 

Pokazuje tylko ich sposób myslenia, i pokazuje jak skomplikwoany jest to konflikt.

Nic nie mający wspólnego z odbijanie Berlina przez Jurka :)



#41 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 15:05

ba932e.png


  • kosa, PRT, Branik_GT and 4 others like this

Dołączona grafika


#42 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 18:09

Zamieszki we Francji w reakcji na konflikt Izraelsko - Palestyński

http://www.haaretz.c...remium-1.606117

http://www.haaretz.c...remium-1.606421

 


Edited by terror, 22 July 2014 - 18:11.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#43 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 22 July 2014 - 18:13

Dziwne bo ten sam filmik widziałem ostatnio podpisany jako zamieszki w Holandii czy tam Szwajcarii na tle kibicowskim. I ma już co najmniej kilka dni jak nie tygodni. 


Edited by kosa, 22 July 2014 - 18:14.

Przyjaźń jest wszystkim!


#44 Bojar

Bojar
  • SK1964

Posted 22 July 2014 - 18:40

Może to filmik poglądowy, na wypadek jakiejś afery w świecie ktoś gdzieś wciepuje taki zamieszkowy filmik. Może miejsce na YouTube się kończy  :huh:


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#45 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 21:25

abstrahując od tego konrektnego filmiku, to śmieszne jest to jak ludzie którzy kontestują tvn, gw itp łykają wszystko co znajdą w necie, nawet jak wypuszci to medium partyjne.



#46 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 21:44

Dziwne bo ten sam filmik widziałem ostatnio podpisany jako zamieszki w Holandii czy tam Szwajcarii na tle kibicowskim. I ma już co najmniej kilka dni jak nie tygodni. 
 

http://www.thelocal....lestinian-paris

źródło, cos tam piszą o chuliganach, czy ultrasach, pewnie było to powiązane z kibicami jak wszędzie gdzie się leja po mordzie ;-)

 

Jurek, napisz może o co Ci kontrenie chodzi, bo piszesz te swoje żale o "mediach partyjnych" juz chyba 5 raz a ja za każdym razem nie wiem w kontekście czego i kogo to piszesz? Że ktoś coś wkleił na forum to znaczy że to "łyka"? 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#47 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 21:50

nie raz ktoś wklejał materiały np. z niezależna.pl, nie są to żale tylko luźna uwaga, a jak ktoś nie wie o które grafiki chodzi to znaczy, że tzw lemingom kumatością do pięt nie dorasta ;)



#48 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 21:59

Acha, w sensie że tak po prostu masz, że nieraz się budzisz i koniecznie musisz wejść na forum i tak ni z gruchy i pietruchy po raz kolejny rzucić "luźną uwagę" o linkach z niezależnej  :hihi: Dobrze że nas oszczędzasz i nie rzucasz tych uwag w temacie np. o kulturystyce ;-)


Edited by terror, 22 July 2014 - 22:05.

  • Edy likes this

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#49 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 July 2014 - 22:32

oj nie, temat kulturystyka to domena Mayka, nie chciałbym mu wchodzić w drogę ;)



#50 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 24 July 2014 - 10:33

http://www.theguardi...-tunnels-israel

Bilans walk na lini Hamas-Izrael

 

http://www.debka.com/article/24122/

Izraelscy wojskowi chcą "decydującego udezrenia na pelną skalę", jest też wzmianka o dyplomatycznym sukcesie Hamasu w postaci odwołania lotów pasażerskich nad Izraelem.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users