Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery


695 odpowiedzi w tym temacie

#26 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 20 marzec 2014 - 17:49

Jak do jazdy po górach to i pewnie bedziesz zjeżdżał.

Więc proponował bym ci rower Full Suspension - typ roweru roweru górskiego, który ma 2 amortyzatory - przedni i tylny.

Jeśli dużo spędzać czasu na nim bedziesz w górach to naprawdę świetna sprawa z tym tylnim amorem.

Oszczędzisz kręgosłup no i jazda bedzie przyjemnejsza połączona z brakiem bólu pleców po kilku godzinej jezdzie po górach.

 

A jak masz do wydania 5,5 koła to już znajdziesz coś napewo, chodz z tej dolnej półki ;)

( przy firmach typu Scott, Merida, Trek, Cube itp. )

Ale rower i tak bedzie wypas za tą cene.

Ceny się gdzieś zaczynają od 5 - 5.5

 

Szukaj a ja, potem ci coś wkleie.



#27 Nash

Nash
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZadole

Napisano 20 marzec 2014 - 20:16

Scott'a ciężko dorwać za tyle. Tylni amortyzator już przerabiałem i nie chce tego specjalnie.

 

Chyba się zdecyduje na Kross Level B7 '14 głównie ze względu na Rock Shox'a i blokadę amortyzatora na kierownicy.



#28 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 20 marzec 2014 - 20:54

Dlaczego Full ci nie odpowiada?

Po szosie itp to nogi trochę więcej w dupe dostają.

Ale przy wjazdach a w szczególności zjazdach górskich, to kręgosłup odciążony niż na sztywnej.

 

PS. Na priw masz link do roweru.



#29 Szkielet

Szkielet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 kwiecień 2014 - 12:47

Chciałbym kupić rower, ale niestety jestem totalnie zielony a nie chciałbym kupić totalnego gówna:)

Jest szansa żeby kupić coś sensownego za jakieś 700 złotych?? na co trzeba patrzęc najbardziej? INteresuje mnie rower górski, dzięki za pomoc:)

 

P.S Wesołych Świąt:)



#30 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2014 - 15:12

Ile wazysz? Polecam dla ciezkich ludzi drogie rowery bo kiedya kupilem rower za 1100 a potem musialem z 600zl wpadkowac za wzmacniane felgi itd

#31 Szkielet

Szkielet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 kwiecień 2014 - 15:39

85 kg



#32 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2014 - 15:47

To niech ci inni doradza bo sie nie znam. Chcialem tylko zwrocic uwage ze trza na wage patrzec.

#33 Smoke

Smoke
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Napisano 20 kwiecień 2014 - 16:21

Ile zapłacę za wymianę kasety przerzutek, łańcucha, korby i pedałów w Meridzie Kalahari 550?


SPM SKK


#34 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 21 kwiecień 2014 - 17:36

To

http://www.evanscycl...n-bike-ec042355

 

czy to

http://www.evanscycl...n-bike-ec055207

?

 

Niby ten drugi mniej znana firma, ale daja lepszy osprzet w tej samej cenie w porownaniu do znanych marek.



#35 Adam

Adam
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 21 kwiecień 2014 - 19:11

Ile zapłacę za wymianę kasety przerzutek, łańcucha, korby i pedałów w Meridzie Kalahari 550?

 

 

Smoku zainwestuj w narzędzia i sam się tego nauczysz. Ja tak zrobiłem i żadnen serwis mi już nie jest potrzebny ;)



#36 Smoke

Smoke
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Napisano 21 kwiecień 2014 - 19:23

chodzi mi o przybliżone ceny części, nie o cenę serwisu :)


SPM SKK


#37 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 21 kwiecień 2014 - 19:31

To

http://www.evanscycl...n-bike-ec042355

 

czy to

http://www.evanscycl...n-bike-ec055207

?

 

Niby ten drugi mniej znana firma, ale daja lepszy osprzet w tej samej cenie w porownaniu do znanych marek.

 

Można powiedzieć, że sam sobie odp na pytanie.

Rama bardzo dobra marka lub mniej znana ale na lepszym osprzęcie.

Ty wybierasz Ty decydujesz. hehe



#38 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 22 kwiecień 2014 - 08:50

Ile wazysz? Polecam dla ciezkich ludzi drogie rowery bo kiedya kupilem rower za 1100 a potem musialem z 600zl wpadkowac za wzmacniane felgi itd
Ale to po górach jeździłeś czy po jakich nawierzchniach ? 

#39 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 kwiecień 2014 - 15:40

Ile zapłacę za wymianę kasety przerzutek, łańcucha, korby i pedałów w Meridzie Kalahari 550?

Wszystko zależy od tego jakiej marki i jakości w/w podzespoły chcesz zamontować i jak mocno eksploatujesz ten rower. Jeśli chodzi o przerzutki, to do jazdy takiej typowo amatorskiej (ścieżki, trochę po lesie i asfalcie, itp.) przerzutki trzeba liczyć (przód i tył) w graniach 70-150 zł. Korbę taką już w miarę za 100 zł kupisz. Pedały 10-50 zł, łańcuch do 50 zł. Oczywiście można kupić tańsze, ale lepiej dopłacić kilka zł i mieć bardziej trwalsze elementy.


  • Smoke lubi to

GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA


#40 Szkielet

Szkielet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2014 - 10:41

Z tego co sie dowiedziałem to żeby kupić w miare sensowny rower trzeba liczyć 1000 zł, tyle dam tylko na co??:)

Jakiś kross czy możę coś z allegro typu kands?? Na Mysłowicach gościu polecał mi Galaxy Merkus za 999 zł... więc możę jakieś pomocne słowo ktoś da??:)



#41 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 24 kwiecień 2014 - 16:38

Rulon. Jezdzilem tylko po miescie i w fabrycznej meridzie kalahari pekla piasta (ten srodek miedzy pedalami o ile dobrze kojarze nazwe) i prawie sie wyjebalem przez to. Byl to podjazd taki jak mniej wiecej ta ulica kolo ciebie na tauzen w strone mcdonalda. Takze dla ciezkich chopow nie polecam tanich rowerow. Wzmacniane piasty, wzmacniane felgi (dwukomorowe?), mocna rama (to akurat w standardzie jest).

#42 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2014 - 17:35

"Cieżkie chopy" tzn? Bo sam rozglądam się za jakimś tanim rowerem (po mieście, do roboty, na tren, do parku, szosa na JUrze etc.) a jakoś mi się nie usmiecha pod tesco, czy w centrum K-ce przypinać rower za 2 koła...

Waże około 86


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#43 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 24 kwiecień 2014 - 17:46

Polamalem pedaly przy wadze okolo 105kg a felgi byly po sezonie pokrzywione na jezdzie po betonie. Do tego dochodzi potem skrzywiona tylna os co skutkuje krzywym chodzeniem tylnych zebatek a to niszczy lancuch, musialem caly tylny mechanizm tez wymienic. Z roweru za 1100zl (a kupionego 10 lat temu, czyli teraz taki rower bylby warty z 2k) zostala rama, siodelko, przerzutka i przednie kolo!!


Użytkownik Mayek edytował ten post 24 kwiecień 2014 - 17:47


#44 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:59

"Cieżkie chopy" tzn? Bo sam rozglądam się za jakimś tanim rowerem (po mieście, do roboty, na tren, do parku, szosa na JUrze etc.) a jakoś mi się nie usmiecha pod tesco, czy w centrum K-ce przypinać rower za 2 koła...

Waże około 86

 

Daj znać kiedy zostawisz pod tesco ten rower za około kobla... ;)



#45 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2014 - 20:57

Z tego co sie dowiedziałem to żeby kupić w miare sensowny rower trzeba liczyć 1000 zł, tyle dam tylko na co??:)

Jakiś kross czy możę coś z allegro typu kands?? Na Mysłowicach gościu polecał mi Galaxy Merkus za 999 zł... więc możę jakieś pomocne słowo ktoś da??:)

Oczywiście, że tak. Nie trzeba kupować roweru za 2, 3, 5 tys, by dobrze sobie pojeździć. Najważniejsze przy kupnie roweru to dobre dobranie osprzętu, ramy, hamulców. Warto kupować rower w którym napęd (przerzutki przednie i tylne, korba, manetki, kaseta) były z tej samej serii albo zbyt bardzo nie odstającej od reszty. Np. teraz w tv jest reklama jednego ze sklepów sportowych (niedawno otworzyli się przy Auchan na Reńców xd), gdzie oferują rower za 799 zł. O ile ramę ma porządną i co fajne z dożywotnią gwarancją, tak napęd dziwaczny. Manetki SRAMa, a przerzutki z Shimano. Później nic dziwnego, że po kilku wyjazdach zaczyna to się sypać i ciężko idzie to wyregulować.Przed wydaniem kasy na nowy rower warto poczytać trochę w necie. Jest pełno blogów czy poradników z których można się dowiedzieć na co w szczególności trzeba zwracać uwagę przy kupnie roweru za określoną cene.

 

Jezdzilem tylko po miescie i w fabrycznej meridzie kalahari pekla piasta (ten srodek miedzy pedalami o ile dobrze kojarze nazwe) i prawie sie wyjebalem przez to.

Piasta znajduje się w kołach pomiędzy szprychami. "Między pedałami" to mamy support, na których obraca się korba ;-). Ogólnie dla osób o większej wadze kupowanie rowerów przez internet czy na dziko bez wcześniejszego sprawdzenia to zbrodnia. Najlepiej wybrać się do jakiegoś porządnego sklepu rowerowego (nie hipermarketu) i pozwolić dobrać odpowiedni rower sprzedawcy. Oni na pewno coś znajdą dla każdego.


GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA


#46 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 24 kwiecień 2014 - 21:22

A ja support. Racja. Zjebaly mi sie obie te rzeczy a support pekl w trakcie podjazdu.

#47 mody18

mody18
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2014 - 03:55

Polecicie jakąś trasę rowerową u Nas w Katowicach i po obrzeżach?



#48 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 29 kwiecień 2014 - 05:58

jechal ktos trasa z Rybaczowki na Giszowcu w kierunku Imielina na rowerach? przyjemnie sie jedzie?


Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#49 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 30 kwiecień 2014 - 18:24

Polecicie jakąś trasę rowerową u Nas w Katowicach i po obrzeżach?

Z Ligoty na akademikach lasem, wyskakujesz koło Stargańca, nastepnie kierunek Mikołów koło Stadniny Koni Jamna.
Dalej lasem lub domkami tak jak byś chciał dojechać trasa 44 do gliwic. Kawa w restauracj Siesta na ul.Gliwickiej w Mikołowie.
Nazot znowu cały czas lasem (ale nie wytłumacze) lub lasem i przez Halembe i znowu las i wyskakujesz na ul.Dobreg Urobku w Katowicach.
Ale tych dróżek leśnych tam troche jest, wiec nie da sie tego tak wytłumaczyć.



#50 mody18

mody18
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2014 - 20:02

A jakiś rysunek na google maps?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych