Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hokej


78 odpowiedzi w tym temacie

#1 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 08 luty 2014 - 13:09

Zapraszam do dyskusji na temat hokeja, zarówno kobiet jak i mężczyzn, chociaż podejrzewam, że hokej w wykonaniu mężczyzn będzie ciekawszy niż kobiet, chociażby dlatego, że będzie twardsza gra, jak to się mówi w hokejowym żargonie bandy będą trześzczały nie zabraknie efektownych bramek parad bramkarzy, w końcu prawie wszystkie drużyny w swoich składach posiadają zawodników z dwóch najmocniejszych lig na świecie - NHL i KHL. W roli faworytów są napewno stawiani gospodarze Rosjanie, i kolebka hokeja - Kanada. Nie można jednak zapomnieć o Czechach, Szewdach czy Finach. USA od kilku lat ma problemy na takich imprezach, swoje przygody kończą przeważnie na fazie ćwierćfinałów. Jestem ciekaw też jak zaprezentuje się obecny Wicemistrz świata - Szwajcaria, oraz kto okaże się "czarnym koniem" Igrzysk Olimpijskich. Hokej kobiecy już dziś zaczął zmagania, natomiast mężczyźni zaczną grać od 12 lutego.



#2 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 08 luty 2014 - 13:49

tak jak pisałem w innym temacie kibicuje Rosji.

maja świetny skład i praktycznie wszyscy najlepsi będą grac.wiec jak się nie spala to powinni być murowanym kandydatem do złota.

Kanada tez ma niezły skład.w ostatniej chwili wypadł Stamkos ale na brak gwiazd nie mogą narzekać.

Finowie i Slowacy po stratach Koivu i Gaborika raczej bez szans.Czesi stały poziom ale do Rosji i Kanady przynajmniej na papierze startu nie maja.

namieszać może jedynie chyba Szwecja chociaż brak Sedina może tez być zauważalny.

co do USA to sam nie wiem.niby skład w miarę dobry ale pewno będzie jak zawsze.maks ćwierćfinał.

 MVP turnieju wyłoni się chyba z trojki graczy -Ovieczkin,Malkin,Crosby.



#3 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 08 luty 2014 - 14:11

Dla mnie te gwiazdy co wymieniles sa przereklamowane, chociaz maja umiejetnosci. Mam takie wrażenie od jakiegos czasu ze Malkin przykrył Ovieczkina i ten drugi nie jest juz tym samym graczem co kilka lat temu. dla Szwedów brak jednego braci z Sedinów to duża strata. Co do Słowaków porównywałbym ich do USA, że od kilku lat maja taki sam problem. Mają składy, zawodników ale jakoś daleko dojść nie mogą. USA było mocne za czasów "starej" gwardii, która walczyła w latach 90. Ja osobiście kibicuje Szwedom i Finom. Co do Rosji na papierze jest murowanym faowrytem, i to można powiedzieć, że powtarza się od kilku lat, jednak jakoś się "Sborna" w trakcie turnieju "pali" i przegrywa. Teraz presja gospodarza może być większa.

 

W TVP Sport hokej kobiet Kanada- Szwajcaria



#4 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2014 - 14:27

Jak można kacapom kibicować...

 

Ja jestem za Kanadyjczykami. Jeśli Crosby będzie w formie to będą mega trudni do zatrzymania. USA to chyba już bardziej marka, nie widzę ich w gronie faworytów, ale mogą namieszać. Kacapy może mocne, ale tym to wszystkiego najgorszego! W każdej dyscyplinie!



#5 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 08 luty 2014 - 14:35

Dla mnie Kanada jest już zbyt przereklamowana, może dlatego, że wszędzie podkreślają, iż Kanada to kolebka hokeja i zawsze się nimi polscy komentatorzy podniecają. To jest moje odczucie. Od kilku lat kibicuje Szwedom i Finom. ci pierwsi mają większe na osiągnięcie medalu, ale nie skreślałbym Czechów, którzy mogą namieszać.



#6 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2014 - 16:52

Jak można kacapom kibicować...

 

soviet_sam.jpg 


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#7 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 08 luty 2014 - 17:25

Jak można kacapom kibicować...

 

Ja jestem za Kanadyjczykami. Jeśli Crosby będzie w formie to będą mega trudni do zatrzymania. USA to chyba już bardziej marka, nie widzę ich w gronie faworytów, ale mogą namieszać. Kacapy może mocne, ale tym to wszystkiego najgorszego! W każdej dyscyplinie!

a czemu mam nie kibicować?maja świetnych hokeistów ich gra jest jako zespołu obok Kanady najbardziej efektowna to im kibicuje.

ciekawe czy takie dylematy jak ty maja w Waszyngtonie lub Pittsurghu jak Ovieczkin lub Malkin po kilkadziesiąt punktów co roku dla tych zespołów zdobywają i płaca im przy tym największe kontrakty w lidze.

myślę,ze udzieliłem Ci odpowiedzi.a teraz idź już pouczyć się do szkoły bo po feriach.



#8 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2014 - 17:36

:lol:

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Wracam do historii!


  • Bojar lubi to

#9 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2014 - 20:54

Kibicować Rosji to tak jakby kibicować Ruchowi w europejskich pucharach...


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#10 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 09 luty 2014 - 00:21

co niektórym poglądy polityczne chyba na mózg padły.

temat sportowy o hokeju a tu kilku pilityke do tego miesza.żenada.



#11 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 luty 2014 - 03:04

Ty chyba nie odróżniasz polityki od światopoglądu.


  • Krzychu, gumibir i Pablito lubią to

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#12 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 10 luty 2014 - 00:38

Ja tam kibicuję tradycyjnie Czechom i Słowakom. Na drugim biegunie życzyłbym sobie rychłego (czyli pewnie w 1/4 ) odpadnięcia obu drużyn zza oceanu, dla mnie to taka zakała hokeja, jak Włosi piłki. Ciul! o banda i zero ładnej gdy. No i  Szwedów, ale tu nie ma hokej nic do rzeczy, sportowców z tego kraju nie lubię z definicji od czasu jak piłkarze podłożyli się Łotwie, wyciepując naszych z ME za Janasa.

 

Zatem: CZE-HY DO TO-HO! SLO-VEN-SKO DO PRE-DU!

 

A jak nie, to każdy, byle nie Kanada, USA, ani Szwecja.


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#13 krzyzak

krzyzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 luty 2014 - 07:38

Kibicuję tradycyjnie Finom i Słowakom, a także.. USA. Może nie grają finezyjnie, widowiskowo, ale nigdy nie odpuszczają, zawsze do przodu, wjazd do tercji przeciwnika. Podoba mi się ich gra. Nie zgodzę się z twierdzeniem, że dochodzą zawsze tylko góra do 1/4 finału. Mylicie USA występujące na ZIO z kadrą wyst ępującą na Mistrzostwach Świata. Na ZIO, odkąd jest umowa z NHL (od igrzysk w Nagano jak się nie mylę) zbierają zawsze najlepszą ekipę ( od Nagano 2 srebrne medale na 4 imprezy), natomiast na MŚ jeżdżą głównie młodzi zawodnicy z lig farmerskich NHL. Pozdrawiam i życzę wielu emocji.



#14 Pako

Pako
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 luty 2014 - 20:54

Ja zawsze w hokeja kibicowałem Suomi



#15 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 12 luty 2014 - 13:32

jak zawsze - SUOMI!!!!

 

Zycze Finom wykopania kacapow z turnieju :)



#16 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 luty 2014 - 13:49

skad sie wziela sympatia do Finow? Ja tez z nimi sympatyzuje.



#17 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 12 luty 2014 - 13:53

ShotType1_328x328.jpg



#18 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 12 luty 2014 - 18:09

na TVP Sport inauguravja na ZIO hokeja mezczyzn. na poczatek mecz Czechy-Szwecja w roli komentatorow Szpakowski i Czerkawski

#19 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 luty 2014 - 22:07

ładnie Szwedzi pociśli Czechow.zagrali na pełnym luzie.niepotrzebnie odpuścili w końcówce.

dla mnie wydaja się być drużyną kompletna na tym turnieju.o ile Rosja i Kanada świetni i bardzo mocni z przodu ale z obroną gorzej to Szwedzi dobry atak i obrona.

A Czesi przegrali chyba ze swoim wiekiem.nie da się wygrać meczu mając tylu wiekowych graczy.



#20 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 12 luty 2014 - 23:43


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#21 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 13 luty 2014 - 00:20

daj pan spokoj, baby do garow. Nie dosc ze damski sport to nic powaznego to ja sie w podstawowce bardziej pralem niz te cipy.



#22 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 13 luty 2014 - 11:21

Tylko, że te babki z USA i Canady z taką gra jak grają na IO to by grały o mistrza w PL hehehe


  • mos lubi to

#23 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 13 luty 2014 - 12:24

ładnie Szwedzi pociśli Czechow.zagrali na pełnym luzie.niepotrzebnie odpuścili w końcówce.

dla mnie wydaja się być drużyną kompletna na tym turnieju.o ile Rosja i Kanada świetni i bardzo mocni z przodu ale z obroną gorzej to Szwedzi dobry atak i obrona.

A Czesi przegrali chyba ze swoim wiekiem.nie da się wygrać meczu mając tylu wiekowych graczy.

 

 

 

U Szwedów podobała mi się także wymiana krążka na niewielkiej powierzchni, 2-3 podania i Czesi się gubili. Poza tym Czesi grali bardzo niedokładnie, podania na pamięć. 2 albo 3 bramki dla Szwedów padły dlatego, że czeski bramkarz był skutecznie zasłaniany, a Czesi jakby bali się Lundkwista i go zasłaniać. Jeszcze też Czesi wg mnie za bardzo pasywnie rozgrywali zamek w przewadze.

 

Co do drugiego wczorajszego meczu to hyba w gorszym momencie Łotysze nie mogli stracić gola... na 8 sekund przed końcową syreną. Helweci wygrali 1-0.

 

Dziś w pierwszym meczu Finowie wygrali z Austrią 8-4.



#24 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 13 luty 2014 - 16:19

dziś USA pokazały moc.wygrywając ze Słowacja tak łatwo i wysoko pokazali ze mogą liczyć się w walce o medal.

natomiast Słowacy raczej nic znaczącego z taka gra na tym turnieju nie osiągną.

w drugim meczu Rosja ze Słowenia zagrała słabo.

Słowenia na początku chyba się wystraszyła,ale potem zagrali jak równy z równym.pod koniec brakło im sil i Rosjanie odskoczyli na dwa gole i było po meczu.

dzień prawdy w tej grupie w sobotę,gdzie USA zagrają z Rosja.



#25 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 13 luty 2014 - 17:02

mecze prawdy będą w Play-off (ćwierćfinały).

Drabinka jest taka, że każdy, nawet z tych dalszych miejsc w gupach może sie zrehabilitować w meczach już o stawke konkretną.

Wiadomo, to turniej.

 

Podobają mi się stroje finów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych