Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sushi Spam


213 odpowiedzi w tym temacie

#126 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 24 luty 2014 - 20:39

Atest czyli według Ciebie idiotycznym była budowa skoczni w Malince , inwestycja w infrastrukture w skokach po sukcesach Małysza?Zdajesz sobie z tego sprawe ze gdyby nie te wlasnie ten sukces i inwestycje to prawdopodobnie nie było by teraz sukcesu Stocha?



#127 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 20:57

Dla mnie jednego i dla 1000 widzow? Obiekt + emerytura za medal olimpijski, ktory kazdego jebie.

plus 50 dziadków w związku :)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#128 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 20:59

Wybrali taki ,a nie inny sport.W Polsce strasznie niszowy i musieli zdawać sobie z tego zdawać sprawę,ze tak to może wyglądać.
Nie ma nic wstydliwego w tym,ze trenują za granica.
Budować bo zdobyli medale jest idiotyczne.

Wybrali sport w którym są dobrzy. Woleli zapierdzielać po lodzie i odnosić sukcesy bo są w tym dobrzy, a nie np zjezdzać na nartach, zajmować miejsca w ogonie i być dumnym tylko z samej obecności na olimpiadzie. Nie no ale lepiej wydawać publiczną kasę na nowe fury dla rządu, niby darmowe i mało obiektywne podręczniki dla dzieci i wiele innych tego typu bzdetów (od razu uprzedzam nie mówię ze Ty tak powiedziałeś). Jak dla mnie jak jest okazja wydębić cokolwiek na sport to trzeba do tego dązyć a nie narzekać ze to niepotrzebne.

 

I wcale nie pisze o halach,basenach,itp. Czytaj dokładnie.

Sam powinieneś poczytać dokładniej bo nigdzie nie napisałam ze Ty tak powiedziałeś, to był tylko mój przykład. 


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#129 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 24 luty 2014 - 21:02

Wybrali sport w którym są dobrzy. Woleli zapierdzielać po lodzie i odnosić sukcesy bo są w tym dobrzy, a nie np zjezdzać na nartach, zajmować miejsca w ogonie i być dumnym tylko z samej obecności na olimpiadzie. Nie no ale lepiej wydawać publiczną kasę na nowe fury dla rządu, niby darmowe i mało obiektywne podręczniki dla dzieci i wiele innych tego typu bzdetów (od razu uprzedzam nie mówię ze Ty tak powiedziałeś). Jak dla mnie jak jest okazja wydębić cokolwiek na sport to trzeba do tego dązyć a nie narzekać ze to niepotrzebne.

 

Sam powinieneś poczytać dokładniej bo nigdzie nie napisałam ze Ty tak powiedziałeś, to był tylko mój przykład. 

Tutaj jest chyba sedno sprawy , setki milionow złotych rokrocznie jest wyrzucane w błoto, przejadane lub zwyczajnie rozkradane a tutaj niektorzy sie sraja o marne 40 baniek, smieszne to.



#130 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 21:02

Infrastruktura nie gwarantuje sukcesów w żadnej dyscyplinie sportu.Przykładem mogą być Niemcy,którzy medalu w łyżwiarstwie nie zdobyli,a maja tory .Zreszta tam trenują Polacy.
Zbaczacie z tematu.Chodzi o to ,ze budowa takiego obiektu w Polsce jest niepotrzebna.Nie ma na to zapotrzebowania.
Przynajmniej na razie.

#131 Bart

Bart
  • Zbanowani
  • LokalizacjaTauzen/Paderewa

Napisano 24 luty 2014 - 21:06

Atest w jaki sposób mierzysz zapotrzebowanie ? 



#132 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 21:08

W ilości sportowców uprawiających ten sport i kibiców ,którzy go systematycznie śledzą.

#133 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 24 luty 2014 - 21:09

Nie pomyslales Atest ze dzieki wlasnie tym sukcesom i tej nowej hali zapotrzebowanie stworzy sie samo?Co to za argument ze infrastrukura nie daje gwarancji sukcesu??No najlepiej trenowac na lace , grac na dziurawym boisku itp.Wiadomo to jest tylko sport ale na dluzsza mete bez jakiejs sensownej bazy nie da sie funkcjonowac.



#134 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 24 luty 2014 - 21:09

Skoki ,przed Małyszem ,tez kiedys miały zainteresowanie pokroju łyzwiarstwa szybkiego



#135 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 21:17

Infrastruktura nie gwarantuje sukcesów w żadnej dyscyplinie sportu.Przykładem mogą być Niemcy,którzy medalu w łyżwiarstwie nie zdobyli,a maja tory .Zreszta tam trenują Polacy.
Zbaczacie z tematu.Chodzi o to ,ze budowa takiego obiektu w Polsce jest niepotrzebna.Nie ma na to zapotrzebowania.
Przynajmniej na razie.

No to wiadomo ze infrastruktura nigdy nie zagwarantuje sukcesów. Ale sukcesy juz są mimo braku profesjonalnego toru. Dla mnie 3 medale w jednej dyscyplinie to spory sukces. A lepiej trenować u siebie niz nabijać kasę obcym. I tu się nie rozchodzi o budowę toru w kazdej pipidówie tylko o jeden porządny.

 

W ilości sportowców uprawiających ten sport i kibiców ,którzy go systematycznie śledzą.

 

Co do ilości kibiców to słaby argument. To tak jakby powiedzieć ze nie warto utrzymywać druzyn w okręgówce czy nizszych klasach bo jest mało kibiców. 

Kazdy sukces sportowy niesie za sobą kolejnych chętnych do uprawiania tej dyscypliny więc z czasem moze być tych medali coraz więcej.

 

Aaaa i jeszcze jedno. Atest Ty myślisz ze ta kasa która nie pójdzie na ewentualny tor pójdzie na słuzbę zdrowia, biedne dzieci i wiele innych szlachetnych celów?


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#136 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 21:17

Usuńcie to bo za duzo razy mi się nacisło wyślij :P 


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#137 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 21:23

Wy kompletnie nie rozumiecie o czym ja pisze.Jedna hala nie spowoduje przyrostu ludzi uprawiających ten sport.Tutaj trzeba zainwestować w "slizgawki".Małe obiekty rekreacyjne,a nie budować molocha dla 100 osób.
Uczyć od małego ,wyłapywać talenty.Stworzyć modę na slizganie sie,a może za 10 lat taki tor bedzie potrzebny.
Na razie na pewno nie.

#138 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 21:23

Oczywiscie ,ze nie pójdzie na służbę zdrowia,czy strażaków.Zostanie zmarnotrwiona ale to nie znaczy,ze
jak oni to rozjebia to ja im nie dam i sam rozjebie.

#139 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 21:28

No ale od czegoś trzeba zacząć. Co z tego ze bajtle będą się ślizgać na mini ślizgawkach jak będą wiedzieć ze w przyszłości i tak nie będą mieć gdzie trenować i będą musieli się tułać po Holandiach i Niemczech.


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#140 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 24 luty 2014 - 21:32

Widzę że tu Olimpiada ciągle trwa. hehe



#141 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 21:33

No właśnie ja bym zaczął od podstaw.

#142 Bart

Bart
  • Zbanowani
  • LokalizacjaTauzen/Paderewa

Napisano 24 luty 2014 - 21:35

Atest rozumiem że jesteś również przeciw budowaniu obecnie stadionu dla GieKSy ? Od dobrych kilku lat mamy frekwencje na poziomie 3 tyś, jesteśmy słabi piłkarsko, obecny stadion zapewni nam możliwość gry nawet w ekstraklasie więc przynajmniej na razie nie potrzebujemy "molocha" na 25 tyś miejsc. Lepiej wybudować małe boiska  w każdej dzielnicy i na każdym osiedlu. A za 10 lat jak zacznie nas chodzic więcej na mecze to pomyślimy o stadionie.


  • ToJa lubi to

#143 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 21:47

Bart to niepotrzebna ironia.
Łatwo przeliczyć ,ze ze stadionu za 170 milionów skorzysta wiecej ludzi niż z toru za 40 milionów bo przyjmuje ,ze na nowym stadionie zasiądzie średnio 5 tys ludzi na mecz,a na torze takiej widowni bedzie maks.1000 osób.

#144 Bart

Bart
  • Zbanowani
  • LokalizacjaTauzen/Paderewa

Napisano 24 luty 2014 - 21:51

No i wyliczenia wyglądają bardzo podobnie po z toru skorzysta więcej sportowców niż piłkarzy ze stadionu. a nie wiesz ilu ludzi przyjdzie na nowy tor oglądać występy medalistów olimpijskich. Moim zdaniem obecnie spokojnie zgromadzisz około 3-5 tyś ludzi 



#145 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 24 luty 2014 - 21:52

Atest dlaczego Ty tylko widzisz cyferki juz wiele razy było pisane nt. rentownosci wszelkiej masci obiektow sportowych.



#146 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 24 luty 2014 - 21:53

Atest dlaczego Ty tylko widzisz cyferki juz wiele razy było pisane nt. rentownosci wszelkiej masci obiektow sportowych.



#147 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 22:05

Bart nie przypuszczam,ze można zebrać tyle widowni i podstawowa kwestia w roku masz około 30 spotkań na boisku piłkarskim.
Ile można zorganizować zawodów dla panczenistow gdzie przyjdzie nawet te 3-5 tys.osób ?
3 razy w roku?Do tego liczba zawodników na torze.Maks .2000 rocznie.
Liczby raczej przemawiają za pierwsza opcja.

#148 Bart

Bart
  • Zbanowani
  • LokalizacjaTauzen/Paderewa

Napisano 24 luty 2014 - 22:19

Atest to po co budować stadion na 25 tyś jak średnia będzie 5 tyś ? meczy rocznie na stadionie jest w naszym przypadku 17 :) A ilu piłkarzy wystąpi na boisku. Myślę że góra 500 . Więc liczby raczej nie przemawiają za pierwszą opcją. 

A tak naprawde to powinien być zarówno stadion jak i hala lodowa gdzie będą mogli trenować, panczeniści, specjaliści od short-tracku, hokeiści, zawodnicy curlingu, łyżwiarstwa figurowego



#149 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 luty 2014 - 22:29

Budujmy markety - one sa oplacalne!!!


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#150 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 24 luty 2014 - 22:30

No fakt 17. W takim wypadku nie wiem dlaczego mnie tyle w domu nie ma:)

Ja jednak ciagle myśle ,ze na taki tor za wcześnie.Lepiej takie pieniądze zainwestować w młodzież,a tor może kiedyś.Jesli bedzie popyt.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych