Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina


5075 odpowiedzi w tym temacie

#101 resovia

resovia
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 luty 2014 - 18:58

Dzien w dzien slyszy sie w mediach, ze ktos zmarl, poniewaz nie przyjechala karetka badz kogos nie przyjeto do szpitala. Wiec skad nagle tyle miejsc w szpitalach i najlepsza fachowa opieka dla Ukraincow ! ? 



#102 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 22 luty 2014 - 19:25

otóż to. Mnie to wkurwia bardzo. My ty zawsze musimy wyjść przed szereg i pomagać chuj wie komu;/



#103 guliwer

guliwer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 luty 2014 - 20:16

U nas wszystko pięknie ,fajnie, eldorado to musimy pomagać i wpierdalać się wszędzie gdzie nie trzeba.


  • Krzyś lubi to

#104 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 22 luty 2014 - 20:47

Lekko przesadzacie. Taka pomoc jest jakimś tam gestem głównie politycznym i wielkiej szkody Polakom nie robi.

 

Inna sprawa że na Ukrainie obecnie już nikt nie wie, kto rządzi.

 

Julia na wolności, Kliczkę wszyscy mają za zdrajcę/ciula, Janukowicz na Wschodzie zaczyna tworzyć swoje państwo.

 

Wynegocjowano rozejm, ale... ludzie z Euromajdanu pokazali że mają do w dupie (i dla mnie słusznie).

 

Tam nie rządzi ani opozycja, ani Janukowicz, a lud. Tyle że wśród ludzi każdy jest inny i tak naprawdę nie wiadomo z kim rozmawiać. Zauważcie że ci tak zwani "liderzy opozycji" nie mają żadnego posłuchu wśród protestujących. Najmocniej trzyma się Prawy Sektor.

 

A i dobrze zauważył w wywiadzie Janukowicz, że UE, USA i Zachód nie dopuszczą do uczciwych wyborów. Ludzie ze wschodu (czyli raczej proJanukowicz) stanową większość Ukraińców. Na moje to najlepiej rozgrywa to Rosja, która teraz dopuszcza do wyborów, tam wygra tak naprawdę ktoś ze Wschodu (kto wie czy nie Janukowicz, choć raczej go nie wystawią), ale UE I USA poprą Julię lub kogoś innego. Dojdzie do zamieszek, Rosja wejdzie "ratować swoich obywateli" i przyłączy cały wschód. A wtedy cały zachód padnie gospodarczo. Choć jakby Julia wygrała, to kto wie czy Putin się z nią inaczej nie dogada.


Przyjaźń jest wszystkim!


#105 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 luty 2014 - 20:59

Z tą Julią to bym się tak nie rozpędzał, bo na obecną chwilę bliżej jej do trumny niż pałacu prezydenckiego. Postarzała się o 20 lat.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#106 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 luty 2014 - 20:59

Oczywiście, że powinniśmy angażować się w sprawy Ukrainy.

Przecież jak tam nastapi faktyczna rewolucja (rewolucje wzbrew pozorom trwaja lata) to pociągnie to za sobą niewyobrażalną biede i zapaść gospodarczą - jeżeli mamy biednych sąsiadów, to i my sami stajemy się biedni. Im bogatsze otoczenie, tym wieksz potencjał do bogacenia się, dlatego Ukraine powinnismy ciągnąć w stronę europejskich standardów.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#107 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Napisano 22 luty 2014 - 22:46

Dlaczego przesadzamy? Dlaczego ja mam płacić za kogoś spoza  naszych granic? Gdyby u nas było wszystko ok wtedy bym nie widział problemu, a dopóki tego nie ma to będę uważał, że nas szarych ludzi się okrada i robi za chuja. Znajoma w przychodni 2 dni temu usłyszała że na badania ginekologiczne musi poczekać min. 2 tygodnie bo nie ma z NFZ kontraktu albo prywatnie za 100 zł. Więc jak to jest dla nas nie ma kasy/terminow itd ale dla Ukraińców jak najbardziej. Nie wspomnę już że kolega ojca ma termin operacji kolana na 2024 r.



#108 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 23 luty 2014 - 12:11

Może ktoś przybliżyć tak w streszczeniu osobę Tymoszenko?



#109 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 luty 2014 - 15:27

Dlaczego przesadzamy? Dlaczego ja mam płacić za kogoś spoza  naszych granic? Gdyby u nas było wszystko ok wtedy bym nie widział problemu, a dopóki tego nie ma to będę uważał, że nas szarych ludzi się okrada i robi za chuja. Znajoma w przychodni 2 dni temu usłyszała że na badania ginekologiczne musi poczekać min. 2 tygodnie bo nie ma z NFZ kontraktu albo prywatnie za 100 zł. Więc jak to jest dla nas nie ma kasy/terminow itd ale dla Ukraińców jak najbardziej. Nie wspomnę już że kolega ojca ma termin operacji kolana na 2024 r.

Jakby tych Ukraińców olano, to ojciec twojego kolegi miałby operacje za tydzień?

Tak jak Kosa napisał, jest to gest polityczny, który praktycznie NIC nie kosztuje, a z pewnością zostanie zapamiętany.

Przy niektórych to autentycznie ręcę opadają. Dziennie z publicznej słuzby zdrowia korzysta setki tysiące osób, a was dupa boli, że PARU ukraińcom została udzielona pomoc. Pomoc która w kompletnie żaden sposób nie zakłuca codziedzinnego funkcjonowania tamtejszych szpitali. 

 

Jaja to się zaczną, jak ten burdel sie rozkręci a Ukraińcy zaczną pitać na zachód, bo to dopiero poczatek problemów Ukrainy. Może już nie będzie jakiś rzeźi (choc jestem pewien, że jeszcze troche osób zginie), ale pod względem gospodarczym Ukraina najgorsze ma dopiero przed sobą.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#110 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Napisano 23 luty 2014 - 16:09

Zapewne by nie miał operacji wcześniej, a ja osobiście mam w dupie jakieś gesty polityczne bo jak narazie to my się wszędzie pchamy w imię poprawności politycznej a na nas się wszyscy wypinają. Jeszcze raz napisze że dopóki szary obywatel Polski nie będzie miał normalnych warunków do życia,korzystania z służby zdrowia itd. to będę przeciwny sprowadzania na leczenia Ukraińców i każdego innego co nie jest Polakiem. Jeśli dla Ciebie jest to normalne to zacznijmy ściągać Syryjczyków i całą inną bandę gdzie trwają wojny domowe. Zresztą jak można nie widzieć w tym problemu? Za moje pieniądze nie mogę isć normalnie do specjalisty bo są terminy kosmiczne a taki Ukrainiec ma to od ręki( Okulistyka / Ortopeda). Niech dupni rządzący  zaczną najpierw dbać o swoich obywateli, a dopiero o innych.


  • 19mózG64 i zwierzak lubią to

#111 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 luty 2014 - 16:40

Zapewne by nie miał operacji wcześniej, a ja osobiście mam w dupie jakieś gesty polityczne bo jak narazie to my się wszędzie pchamy w imię poprawności politycznej a na nas się wszyscy wypinają. Jeszcze raz napisze że dopóki szary obywatel Polski nie będzie miał normalnych warunków do życia,korzystania z służby zdrowia itd. to będę przeciwny sprowadzania na leczenia Ukraińców i każdego innego co nie jest Polakiem. Jeśli dla Ciebie jest to normalne to zacznijmy ściągać Syryjczyków i całą inną bandę gdzie trwają wojny domowe. Zresztą jak można nie widzieć w tym problemu? Za moje pieniądze nie mogę isć normalnie do specjalisty bo są terminy kosmiczne a taki Ukrainiec ma to od ręki( Okulistyka / Ortopeda). Niech dupni rządzący  zaczną najpierw dbać o swoich obywateli, a dopiero o innych.

 

nie jest tak jak piszesz, bo to nie kwestia politycznej poprawności, tylko budowania stosunków międzynarodowych z bardzo istotnym sąsiadem. Tak jak pisał Kosa, gest który niewiele kosztuje, ale może zaprocentować.



#112 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 luty 2014 - 16:48

nie jest tak jak piszesz, bo to nie kwestia politycznej poprawności, tylko budowania stosunków międzynarodowych z bardzo istotnym sąsiadem. Tak jak pisał Kosa, gest który niewiele kosztuje, ale może zaprocentować.

Komu zaprocentować ? Polskiemu podatnikowi ? ZAPOMNIJ.

 

Jak zaprocentuje to tym przy korycie (jak ludzi ITI, którzy napędzają tam opozycyjną telewizję espreso.tv).


  • lolo1989, Suchoparek i Scarface WNC lubią to

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#113 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 luty 2014 - 17:32

Zapewne by nie miał operacji wcześniej, a ja osobiście mam w dupie jakieś gesty polityczne bo jak narazie to my się wszędzie pchamy w imię poprawności politycznej a na nas się wszyscy wypinają. Jeszcze raz napisze że dopóki szary obywatel Polski nie będzie miał normalnych warunków do życia,korzystania z służby zdrowia itd. to będę przeciwny sprowadzania na leczenia Ukraińców i każdego innego co nie jest Polakiem. Jeśli dla Ciebie jest to normalne to zacznijmy ściągać Syryjczyków i całą inną bandę gdzie trwają wojny domowe. Zresztą jak można nie widzieć w tym problemu? Za moje pieniądze nie mogę isć normalnie do specjalisty bo są terminy kosmiczne a taki Ukrainiec ma to od ręki( Okulistyka / Ortopeda). Niech dupni rządzący  zaczną najpierw dbać o swoich obywateli, a dopiero o innych.

 

Pierdolisz...

 

Mozesz nie pamietac, ale jak byla powodz w 1997 to miales 8 lat, ja zreszta 11, ale pamietam, ze otrzymalismy niemala pomoc m.in. od Niemiec - finansowa, sprzetowa, ludzka, a sami mieli problemy z wielka woda. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#114 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 luty 2014 - 17:58

Zapewne by nie miał operacji wcześniej, a ja osobiście mam w dupie jakieś gesty polityczne bo jak narazie to my się wszędzie pchamy w imię poprawności politycznej a na nas się wszyscy wypinają. Jeszcze raz napisze że dopóki szary obywatel Polski nie będzie miał normalnych warunków do życia,korzystania z służby zdrowia itd. to będę przeciwny sprowadzania na leczenia Ukraińców i każdego innego co nie jest Polakiem. Jeśli dla Ciebie jest to normalne to zacznijmy ściągać Syryjczyków i całą inną bandę gdzie trwają wojny domowe.


UE, Rosja, czy Polska nie mieszają się w sprawy Ukrainy ze względu na poprawność polityczną, tylko ze względu na zabezpieczenie własnych interesów. To mogą być setki milionów złotych straty dla naszej gospodarki, jak Rosjanie "zawłaszczą" sobie wschodnią część Ukrainy.

#115 proof

proof
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota/Yorkshire

Napisano 23 luty 2014 - 18:17

jeśli się nie mylę to na pierwszej linii tam są panowie z "Prawego sektora" mający takie poglądy:

 

http://www.rp.pl/art...84,1083009.html

 

jak wy ich chcecie leczyć w Polsce to naprawdę gratuluje pomysłu ..........  



#116 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 luty 2014 - 18:23

Pierdolisz...

 

Mozesz nie pamietac, ale jak byla powodz w 1997 to miales 8 lat, ja zreszta 11, ale pamietam, ze otrzymalismy niemala pomoc m.in. od Niemiec - finansowa, sprzetowa, ludzka, a sami mieli problemy z wielka woda. 

Pomoc od Niemiec (i nie tylko) mieliśmy podczas katastrofy na MTK, gdzie w mig przysłali całą ekipę ze sprzętem i szacun dla nich za to.

 

Z tym, że co innego wysłać medyków czy strażaków zagranicę do pomocy a co innego ściągać tutaj samolotami wojskowymi kilkunastu ludzi i leczyć ich jako VIPów w szpitalach MSWiA podczas gdy sytuacja w polskiej służbie zdrowia jest jaka jest.


  • Suchoparek lubi to

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#117 Misiek

Misiek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 luty 2014 - 20:10

Zgadzam się z Kosą co do tego, że tam rządzi lud. Jedno co mnie nie pokoi, to pod jakimi flagami ludzie walczą na tym majdanie, dla rozjaśnienia - http://pl.wikipedia....owstańcza_Armia . Śmieszne jest to, że tam raczej ludzie są eurosceptyczni, a w telewizji sieją jakąś propagandówkę pro UE.



#118 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 luty 2014 - 23:09

Z tym, że co innego wysłać medyków czy strażaków zagranicę do pomocy a co innego ściągać tutaj samolotami wojskowymi kilkunastu ludzi i leczyć ich jako VIPów w szpitalach MSWiA podczas gdy sytuacja w polskiej służbie zdrowia jest jaka jest.

A jak był stan wojenny, to też wysyłano medyków czy dawano status uchodźcy i azyl?

Dla mnie była to dobra decyzja, koszta minimalne, a mozliwe korzyści ogromne. Porównanie tego z syrią jest niepoważne, gdzie syria, a gdzie UKraina?

 

jeśli się nie mylę to na pierwszej linii tam są panowie z "Prawego sektora" mający takie poglądy:   http://www.rp.pl/art...84,1083009.html   jak wy ich chcecie leczyć w Polsce to naprawdę gratuluje pomysłu ..........  

Bzdury, jakiś kretyn nagadał bzdur, zaraz po tym 'wywiadzie' prawy sektor wydał oświadczenie w tej sprawie:

 

http://www.kresy.pl/...zeczpospolitej-

 

 

3. Dzisiaj, wszelkie wzajemne roszczenia terytorialne są niestosowne, tak samo jak i nawet najmniejsza nienawiść etniczna. I Ukraińcy, i Polacy stoją obecnie przed dwoma niebezpieczeństwami - zagrożenie moskiewskim imperializmem i niebezpieczeństwo globalizmu, amerykańskiego imperializmu, władzy ponadnarodowych korporacji i demoliberalnej dyktatury. W takich warunkach jakakolwiek eskalacja wzajemnej nienawiści jest zbrodnią. Ukraińcy i Polacy są teraz naturalnymi sprzymierzeńcami. Wcielić ten sojusz w życie - znaczy chronić swoje narody przed wieloma niebezpieczeństwami i zrobić wielki krok w kierunku zwycięstwa Dobra nad Złem.

4. Wszelkie obawy o los obywateli Ukrainy polskiego pochodzenia jest naiwne i śmieszne. "Prawy Sektor" widzi ukraińskich Polaków jako integralną część społeczeństwa ukraińskiego i nie widzi u nich żadnych problemów w związku z naszymi planami.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#119 proof

proof
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota/Yorkshire

Napisano 24 luty 2014 - 07:59

W pierwszym punkcie tego oświadczenia uznają za swojego bohatera Stepana Banderę, dowódcę OUN-B, odpowiedzialnego za ludobójstwo 100 tys. Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

 

W drugim zrzucają winę za Wołyń na Polaków. Nie pierwszy raz zresztą:

 

http://pl.wikipedia....jstwa_OUN_i_UPA

 

Te dwa pierwsze punkty specjalnie pominąłeś w cytacie czy Ci umknęło?


  • mario78 lubi to

#120 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 10:42

No i co z tego?

Każdy kraj czci w większym badź mniejszym stopniu jakiś morderców, jakoś to nie przeszkadza nawiązywac kontaktów z Chorwatami, Serbami, Amerykanami, Rosjanami etc. równie dobrze Rosjanie mogliby powiedzieć, że nas pierdolą bo Lisowczycy mordowali ich (xpra)dziadków.   Ale nikt tak nie pierdoli, bo po pierwsze każdy wie, że historia trwa a los się może obrócić (Rosjanie się na nas odkuli bardzo szybko), a po drugie trzeba jakoś obok siebie żyć.

Dopierdalanie się do Ukraińców którzy powierzchownie odwołują się do bandery jest dziciniadą. (to tak jakby ktos powiedział, że Polacy jarają się Piłsudskim tylko i wyłącznie dlatego bo prześladował czerwonych w berezie, badź odnosimy się do myśli Dmowskiego wyłącznie przez pryzmat jego antysemityzmu -  absurd.)

Inną kwestią jest to, że nasza wspólna historia nie jest taka prosta i czarno biała jak to niektórzy widzą. Pacyfikacja małopolski wschodniej dokonana przez sanacje miała miejsce. I to nie jest żadne kłamstwo UON-UPA...

 

Mnie strasznie irytuje te rozpamiętywanie rzeźi czy róznych innych porażek, i do tego kreowanie z tego jakiś mitów, starcia dobra (Polacy) ze złem (Niemcy, Ukraińcy, Ruscy i chuj wie kto jeszcze) o apokaliptycznych rozmiarach.

 

Nasza historiografia powinna ekspanować ofensywne momenty naszej historii, a porażki traktować jako zobowiązanie do zemsty, Może nie w dosłownym tego słowa znaczeniu jakby to niektórzy pieniacze chcieliby wiedzieć, ale pewne mobilizowanie się, bo nie ma lepszej zemsty wobec wroga który chciał nas wyeliminować niż odniesienie sukcesu  na zasadzie dyplomatycznej, gospodarczej, demograficznej dominacji. W tym wypadku powinniśmy brać przykład z Żydów jak na piasku z niczego można wybudować imperium. Bo tak jak Żydzi, POlacy są rozsiani po całym świecie, i przynajmniej potencjalnie mamy szanse powtórzyć pewien sukces.

Niestety, z takim rozszczeniowym podejściem to wpakujemy się conajwyżej w kolejne tarapaty, bo gdy my pierdzimy o czymś co było 70 la temu, Ukraińcy to pierdolą i starają się budować własne suwerenne państwo, my gadamy o zbrodniach nazistów, Niemcy podbijają gospodarczo Europe, my gadamy o Katyniu, Rosjanie budują Skałkowo, gdy my rozpamiętujemy Jadwabne, Francuzi organizuja pierdolne dofilady ku czci ich 'resistance' co to wczasie okupacji popijało sobie kawke na polach elizejskich czekając na zbawienie... etc.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#121 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 10:52

MUST READ!

 

 

http://wpolityce.pl/...nie-nasz-wywiad

 

"Musimy obecnie spodziewać się reakcji Rosji. Uważam, że w imperialnym interesie jest, jeśli chce powstrzymać odpływanie Ukrainy na Zachód, jest jej skłócenie z Zachodem. Odcięcie sympatii Zachodu dla Ukrainy. A to można zrobić tylko w jeden sposób, a mianowicie skłócając Ukrainę z Polską. Musimy zatem spodziewać się, że Rosja podejmie akcje zmierzające do sprowokowania poważnych problemów w relacjach polsko-ukraińskich."

 

"Wiemy, że Rosjanie są w stanie wszystko zrobić. Jeśli zatem wybuchnie bomba w Przemyślu i znajdziemy ulotki wskazujące, że to „UPA idzie wyzwalać”. Po czym w „odwecie” „Polacy” zdetonują bombę i rozsypią ulotki z informacjami, że „Lwów wraca do macierzy”, to powinni wszyscy być świadomi, że to są prowokacje rosyjskie.
Retoryka do tego typu działań już się przecież zaczęła. Już mamy hasła rzucane przez Moskwę, że oto naziści rządzą na Ukrainie, już mieliśmy histerię w Polsce, że oto banderowcy się odradzają i zaraz będzie „Lachiw rizaty”. To jest to samo, co było w odniesieniu do Estonii w 2007 r., gdy ministra sprawiedliwości Estonii Reina Lange na spreparowanej fotografii pokazano na tle flagi ze swastyką przyjmującego życzenia z okazji 50. urodzin. Pokazywano przy tym weteranów Waffen-SS, którzy faktycznie tam są, co pasowało do tezy, że „naziści rządzą Estonią”.

 


  • silny lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#122 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 luty 2014 - 10:58

MUST READ 2!!

 

 

http://gpcodziennie....-monachium.html

 

 

 

Obóz Janukowycza wbrew staraniom Sikorskiego był w rozsypce już w momencie podpisywania porozumienia. Jego celem nie mogło więc być uratowanie Janukowycza, lecz kompromitacja przywódców opozycji politycznej i pogłębienie rozdźwięków między nimi a majdanem, a więc realizacja scenariusza i celów Rosji. Czyje interesy realizował Sikorski, groźbami zmuszając przywódców opozycji do podpisania wbrew majdanowi kapitulacji, powinno być jasne dla każdego.

 

Sikorski drugim Kiszczakiem :)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#123 proof

proof
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota/Yorkshire

Napisano 24 luty 2014 - 11:50

Gdyby w Berlinie ktoś naparzał się z policją, jednocześnie machając swastyką i portretami Adolfa też nie miałbyś nic przeciwko polskiej pomocy medycznej dla protestujących?

 

I weź pod uwagę że Niemcy potrafili się przyznać do tego co zrobili oraz mieli nieco mniejszą wyobraźnie w działaniu:

 

Ryszard Szawłowski w artykule Genocidum atrox, publikowanym również jako Trzy ludobójstwa[88] postawił tezę o równoważności zbrodni dokonanych przez III RzeszęZSRR i nacjonalistów ukraińskich, przy nadaniu zbrodniom ukraińskim klasyfikacji wyższej od zbrodni niemieckich i sowieckich, oraz o przyznaniu temu mordowi specjalnej kwalifikowanej formy ludobójstwa określanej terminem łacińskim "Genocidum atrox" (ludobójstwo straszne, okrutne)

 

Nie martw się o Polskie władze, cała klika okrągło-stołowa (Kaczyński, Tusk, komuchy) zawsze ustępowała Ukraińcom na każdym kroku, jak Juszczenko obwieścił Banderę bohaterem narodowym nikt nawet nie jęknął.

 

I dla mnie niestety nic w tym temacie się nie zmieni 


  • mario78 lubi to

#124 Suchoparek

Suchoparek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 24 luty 2014 - 11:53

Jacek Żakowski:

 

Stać nas na to, by z ponad stu miliardów dolarów rezerw walutowych miliard zainwestować w ukraińskie obligacje lub żeby o tę kwotę zwiększyć deficyt tegorocznego budżetu z przeznaczeniem na bezwarunkową pomoc dla nowej Ukrainy. Jeśli Polska da przykład, inne rządy pod presją poruszonych sprawą ukraińską społeczeństw pójdą naszym śladem. Potraktujmy to jako początek wspólnej inwestycji w lepszą przyszłość całej Europy. Może wspólnym wysiłkiem uda się zasypać krótkoterminową dziurę w ukraińskich finansach, zanim zrealizują się czarne scenariusze. A potem będzie można się zabrać do wspólnego, systematycznego wysiłku.

 

 

/ Brak słow  :szok: 


  • Naujox lubi to

#125 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 24 luty 2014 - 12:00

Jacek Żakowski:

 

Stać nas na to, by z ponad stu miliardów dolarów rezerw walutowych miliard zainwestować w ukraińskie obligacje lub żeby o tę kwotę zwiększyć deficyt tegorocznego budżetu z przeznaczeniem na bezwarunkową pomoc dla nowej Ukrainy. Jeśli Polska da przykład, inne rządy pod presją poruszonych sprawą ukraińską społeczeństw pójdą naszym śladem. Potraktujmy to jako początek wspólnej inwestycji w lepszą przyszłość całej Europy. Może wspólnym wysiłkiem uda się zasypać krótkoterminową dziurę w ukraińskich finansach, zanim zrealizują się czarne scenariusze. A potem będzie można się zabrać do wspólnego, systematycznego wysiłku.

 

 

/ Brak słow  :szok: 

niektórym całkowicie na mózg już padło z tą Ukrainą






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

1 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych


    Filip