Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina


5075 odpowiedzi w tym temacie

#51 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:13

Sa sposoby na obejscie tego zamknietego rynku pracy. Wystarczy otworzyc firme i swiadczyc uslugi jako firma i juz masz rynek otwarty.



#52 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:40

Tylko, że my nie możemy żyć no stop mając z tyłu głowy zapisany możliwy konflikt z Rosją. Patrząc z punktu gospodarczego an pewno byśmy w przypadku zjednoczenia Ukrainy z zachodem stracili a do tego dochodzą jeszcze fale imigrantów z Ukrainy w naszym kraju co z pewnością na dobre by nam nie wyszło.

Czym słabsza Rosja, tym lepiej dla nas.

Jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze, to możemy tylko zyskać, na każdym konflikcie/kryzysie w obcym państwie można skorzystać. Trzeba z nich zrobić parobków i tyle.

Co do wejścia Ukrainy do UE... jeżeli Ukraina się podzieli, nie ma szans aby zachodnia częśc weszła do UE. Wschód do przemysł, a on zostanie 'odcięty'. Już teraz Ukraina ma PKB Per capita 5 razy mniejsze od średniej UE. Takie państwo nie ma szans wejść do UE, przy kryzysiie, odcięciu wchodu (przemysł) PKB per capita w zachodniej częsci będzie wynosić z 10 razy mniej... to jest afryka, nie UE.

Tutaj chodzi aby Ukraine nie wciagać do UE, ale w strefe wpływów UE, czyli w naszą (jesteśmy ich sąsiadami). W takiej sytuacji liczba imigrantów jakoś drastycznie nie wzrośnie. (choć widać, że Ukrainców już teraz w POlsce przybywa)

Do tego trzeba rozwinąć karte Polaka na ukrainie i powoli budowac podwaliny pod nasze, Polskie Kosovo na wschodzie. Jest to absolutny MUS, wszystkie panstwa tak robią.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#53 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 27 styczeń 2014 - 23:21

jestem ciekawy jak poradzi sobie nasze rolnictwo ,hutnictwo i gornictwo jak Ukraina wejdzie do UE.



#54 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 01:34

Jdaiqwp.png


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#55 hunter

hunter
  • Czytelnicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:49

jak dla mnie ukraincy pożałują że ewentualnie wejda do UE , ZSRE narzuci kary na rolnictwo (plony , siewy) hutnictwo górnictwo ( duza emisja CO) rosja narzuci swoje warunki co do gazu i innych surowcow oraz ceny pójdą kilkukrotnie w góre, przemysł upadnie, rosja nałoży embargo i zablokuje zywnosc czy inne produkty a nie wiele panstw sie znajdzie w UE ktore by kupowaly i chcialy prowadzic handel, wiec ostatecznie dojdzie do rozłamu i rewolucji i wtedy wejdzie rosja. a teraz cóż opozycja za stołki sie przeda jak TW bolek sprzedał solidarnosc za układy pieniadze popularnosc czy ukrywanie wlasnej przeszlosci z komuchami , kto wie o czym mowie to wie.



#56 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 15:08

Co do opozycji za stołki ala mafia okrągłego stołu to już teraz widać, że coś jest na rzeczy. Głównym kanałem opozycji relacjonującym zamieszki jest ESPRESO.TV, którego współtwórcą jest podobno były szef polskiego Reutersa oraz...członek rady nadzorczej ITI i Onetu. To śmierdzi na kilometr "przemianą" systemową w stylu polskim, co ciekawe NIKT praktycznie tego nie zauważył, wiedziałem o tym z własnego źródła, dopiero teraz powoli zaczyna się pojawiać info w mediach.

 

http://satkurier.pl/...espreso-tv.html

 

Już nawet nie wspominam o tym, że oprawa graficzna i audiowizualna ESPRESO.TV totalnie przypomina początki TVN-u.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#57 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:35

Gdzieś czytałem że chcieliby na premiera kogoś takiego jak Tusk.

 

Niech go biorą w chuj :)


Przyjaźń jest wszystkim!


#58 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:47

Ksiądz Isakowicz dość ciekawie o Ukrainie

 

http://www.rmf24.pl/...ski,nId,1096498



#59 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:28

Gdzieś czytałem że chcieliby na premiera kogoś takiego jak Tusk.

 

Niech go biorą w chuj :)

http://narodowcy.net...a-jako-premiera



#60 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:56

4503b46ed91c64f3caebf73ab93697b2_origina


  • 19mózG64 i pooceq lubią to

#61 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:01

Ksiądz Isakowicz dość ciekawie o Ukrainie

 

http://www.rmf24.pl/...ski,nId,1096498

Pierdoli jak potrzaskany.

Mega argument, nie należy wsperać majdanu "bo nacjonaliści"  :lol:  :szydera:  :szok:

Argument rodem z GW, innych szmatławców i ludzi złej woli, to tak jak kibice organizuja akcję kolorujeMY, a ktoś by pierdolną, że nie można tego popierać, "bo kibole", nie ma tu logiki, nie wspominając, że to jest POLITYKA, tu się tym bardziej powinno przymykać oczy na pewne rzeczy.

Dwa, ból dupy o tych banderowców... jest to typowa Polska retoryka, za wszytko obwiniać innych, było trzeba im jebnąc Wołyń a nie teraz płakać i oczekiwać jakis z dupy przeprosin. Już to nie raz pisałem, historia trwa, nie powinniśmy od nikogo oczekiwac przeprosi aby później samemu nie musiec przepraszać... zemsty nadejdzie czas.

 

 

Polecam tekst Darskiego o temacie "Rosja bez Ukrainy", co nam to daje. Niech każdy to przeczyta i wykuje na pamieć, a następnie wybije z głowy jakieś dyrdymały o Wołyniu, bo takie szoołmskie podejście może doprowadzić tylko i wyłącznie do kolejnej tragedi.

http://jozefdarski.p...sja-bez-ukrainy


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#62 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:09

http://www.kresy.pl/...taza-i-histeria

A tu konkretnie, czego powinnismy oczekiwać od Ukrainy W ZAMIAN za nasze wsparcie w UE.

 

Może lepiej po prostu... twardo walczyć o swoje: określić polskie postulaty (autonomia) i przejść ze stroną ukraińską (także prawicą, nacjonalistami, banderowcami) do negocjacji na ich temat. Niemożliwe po Wołyniu? Dla AK, Polski Podziemnej i rządu emigracyjnego to było możliwe... Niemoralne? Podobno w polityce narodowej moralne jest to, co służy sprawie polskiej...  

!!!


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#63 hunter

hunter
  • Czytelnicy

Napisano 30 styczeń 2014 - 08:50

wszystko fajnie mądre słowa tylko wtedy podziemie było w innej sytuacji geopolitycznej a w polityce narodowej jest to co słuzy narodowi nie polsce, nikt nie chce uczyc sie na błędach  widze,... tak wesprzyjmy ukraincow... dlaczego?! za ich ponizenia za wołyń , UPA i potem ponizenia za komuny ?? ukraincy za komuny mieli o niebo lepiej od nas i jawnie byli na przeciwko mieli nas za scierwo stanowilo jak zapewne wiemy czesc intergralna ZSRR , a gdzie nasi dziadkowie, ojcowie za towarem jezdzili myslicie? NRD i ukraina najczesciej a po upadku (na cztery łapy) komuny gdy bieda zajrzała w d.upe to kazdy sie czuje polakiem i ma polskie korzenie... a polacy polecą w ramiona .. . i co dalej ? juz zapłacilismy wpierdalaniem sie w nieswoje sprawy nieraz (za wolnosc nasza i wasza) po czym kazdy wypina sie i my najgorsi i potem embarga i sankcje UE i potem myslicie jak bedzie? NP. ukraina sie podzieli bedzie destabilizacja i kogo beda obwiniac rosjanie ukraincy i UE?! NAS ... a jeszcze zapomnialem dodac ze mozemy sami wychodowac niewygodne panstwo z narodowymi banderowcami ktorzy w przyszlosci beda stanowic problem - "pamietaj Lasze co do Wisły to nasze " ...  wiekszosc by poleciala na bratnia pomoc bez przemyslenia


  • Wierny i Krzyś lubią to

#64 Pako

Pako
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 luty 2014 - 20:13

Moim zdaniem nie warto pomagać Ukraińcom. Generalnie, mam mieszane uczucia wobec nich, kiedyś miałem symaptie, głównie dlatego że gadałem z kilkoma kibicami (głównie Dynamo Kijów, Szachtar Donieck, Metalurg Zaporoże, Metalist Charków no i karpaty Lwów). Widać u nich niekrytą fascynacje polską sceną ultras, wydaje się że chcą się upodobnić do nas, ale NIEDORZECZNE jest dla mnie to, że w tym wszystkim oni NIE WIDZĄ zgrzytu między naszym spojrzeniem na upa, ogólnie nie potrafią odpowiedzieć na pytanie dotyczące ich opini na temat partyzantki.

 

Jako Polak, jestem dumny kiedy inne narody słyszą o naszych przodkach, którzy tak wiele razy udowadniali jak oddani są ojczyźnie, kiedy np Angol przyznaje jak waleczni byli piloci z dywizjonu 303.

 

Natomiast Ukraińcy, jakgdyby chcieli uleczyć jakieś swoje narodowe kompleksy, tworząc sobie bohaterów w postaci upa. Oni wołają "sława hierojom", mając na myśli nawet tych, którzy bestialsko mordowali Polaków na Wołyniu i jednocześnie tych, którzy walczyli przeciw armii czerwonej - dla nich ważne jest tylko to, żeby wszyscy Ukraińcy gloryfikowali bez umiaru tych swoich bohaterów a to, że inne narody mogą to kwestionować, nie obchodzi ich w zupełności. Gdyby nacjonaliści ukraińscy przyznali by otwarcie, że traktują upa jako bohaterów, ale nie wszystko to co ich partyzanci robili było chwalebne (delikatnie mówiąc) i przepraszają już nawet nie za Lwów ale przede wszystkim za Wołyń, to byłaby szansa na polepszenie stosunków i pomoc dla nich przeciw rosyjskim aspiracjom.

 

Dodatkowo, wkurwił mnie jeden jak tłumaczył, że oni się nie wstydzą metod, bo usprawiedliwiała ich walka z polskim i radzieckim okupantem (miał na myśli Lwów). Czy oni wiedzą co znaczy okupacja? do czego doprowadziła okupacja Warszawy przez hitlera, a czym "okupacja" Lwowa przez Polaków? Wszyscy wiedzą, że Polacy dominowali narodowościowo w tym mieście i doprowadzili go do rozkwitu w każdej chyba kategorii.

 

Ciekawostka: Widziałem vlepkę klubu z Ivano-Frankiwska (dawnego Stanisławowa), na której umieścili Ci rządni lackiej krwii stare zdjęcia miasta, nawet nie kryjąc rdzennie ukraińskich podpisów "Stanisławów, kat. Grekokatolicka".

 

Wracając do rzeczywistości, uważam że wsparcie tego euromajdanu byłoby korzystne dla interesu geopolitycznego Polski, z prostej przyczyny, mielibyśmy jakąś strefę buforową z zawsze pokojową i życzliwą Rosją.

Ale z drugiej strony trudno przewidzieć, co by było jakby stery w Ukrainie przejęli postbanderowcy z obozu "Swobody", dlatego uważam, że Polacy powinni się wstrzymać w tej kwestii i nie zajmować stronniczego stanowiska w sprawie Ukrainy.

 


  • terror lubi to

#65 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 luty 2014 - 16:42

Polski rząd i tak nie ma swojego stanowiska wobec sytuacji na ukrainie i nie jest w stanie wyjść poza brukselską perspektywę i w ten sposób zaniedbują interesy narodowe na rzecz brukseli. Jebać tą ich banderowska rewolucje, jeden z ich liderów powiedział, że ludobujstwo na wołyniu to bzdury i oni po prostu radykalnie walczyli z okupantem.... wszyscy ci, którzy wspierają tą cała rewolucje i są całym sercem z nimi to niech spierdalają na majdan skoro bardziej ich martwi sytuacja w ukrainie niz u nas w kraju



#66 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 06 luty 2014 - 23:33

http://drogalegionis...4#more-11116624 w 90% się zgadzam.


Przyjaźń jest wszystkim!


#67 Pako

Pako
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 luty 2014 - 21:09

Macie jakieś informacje na temat (chyba) dzisiejszych podziękowań od studentów ukraińskich we Lwowieprzed polską ambasadą?

Coś słyszałem w tv, ale nie zdążyłem się przysłuchać, ale było coś w deseń "Europa miliczy, tylko Polska nie"



#68 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 18 luty 2014 - 19:13

Kijów znowu szaleje, przejebane, już 9 ofiar śmiertelnych.

Tam teraz wszystko stoi? Chodzi mi o przemysł na przykład, ludzie normalnie do pracy chodzą jak taki rozpierdol na mieście?



#69 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 18 luty 2014 - 21:29

Powiedźcie mi dlaczego w każdym kraju policja/milicja występuje przeciwko narodowi, który chce aby żyło się lepiej?

Chyba że służby porządkowe to już jakaś inna nacja i im nie zależy przeciwko komu ich szczują (vide Grecja, teraz Ukraina, Bośnia, Czarnogóra itp.)?


  • terror lubi to

#70 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 luty 2014 - 22:42

We lwowie Ukraińcy rozbroili posterunek a gdzieś na wolyniu okrszyli koszary i domagają sie wydania broni. Nie pirdola sie w tańcu.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#71 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 luty 2014 - 23:41

Powiedźcie mi dlaczego w każdym kraju policja/milicja występuje przeciwko narodowi, który chce aby żyło się lepiej?

Chyba że służby porządkowe to już jakaś inna nacja i im nie zależy przeciwko komu ich szczują (vide Grecja, teraz Ukraina, Bośnia, Czarnogóra itp.)?

 

Bo tam za inteligentnych nie biorą.

 

Ukraińcy pokazują, jak się walczy o swoje cele, tak jak kilkadziesiąt lat temu Polacy.



#72 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 19 luty 2014 - 00:19

Bo tam za inteligentnych nie biorą.

 

Ukraińcy pokazują, jak się walczy o swoje cele, tak jak kilkadziesiąt lat temu Polacy.

ale o jakie cele oni walczą?nie porównuj ich i nas.u nas ludzie walczyli z komunizmem.

a oni walczą o to by przynależeć do organizacji politycznej gdzie o ile ich by przyjęli to pewno po pol roku im się odwidzi jak zobaczą co to jest gdy będą musieli pozamykać stocznie,huty i kopalnie.



#73 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 19 luty 2014 - 00:39

Oni tam nie walczą o UE. UE była tylko punktem zapalnym. Tam teraz w większości, z tego co mi mówią znajomi, walczą o wolną od Rosji Ukrainę. Ale jak na moje to oni sami nie wiedzą o co walczą - po prostu już nie mają odwrotu. Co zresztą widać po dzisiejszym dniu - tylu zabitych. Smutno się to ogląda, gdy niedawno się tam było i zna wielu ludzi, którzy są po jednej ze stron barykady. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#74 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 luty 2014 - 10:19

Według mnie wszystko się toczy tak jak chce tego Rosja. Być może konflikt przekroczył już punkt po którym nie będzie odwrotu. Ciężko powiedzieć co się wydarzy, ale możliwe są nawet najbardziej skrajne scenariusze jak wojna domowa.

Wszystko to może doprowadzić do rozpadu Ukrainy na prorosyjską wschodnią i proeuropejską zachodnią. Problem w tym, że główny przemysł Ukrainy jest na wschodzie więc powstanie biedne państwo, które w jakimś stopniu będzie musiało być utrzymywane z pomocy UE. Państwo będzie dość biedne więc wśród społeczeństwa szybko powstanie poczucie rozczarowania i frustracji.



#75 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 19 luty 2014 - 12:26

To bierzemy Lwów, Tarnopol i Kamieniec Podolski a o resztę niech się martwią Ukraińcy:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych