Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina


5026 odpowiedzi w tym temacie

#26 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2014 - 14:25

Mnie bardzo cieszą takie informacje, jak w taki sposób chcą walczyć, niech szaleją, będą w przyszłości preteksty do pewnych posunięć ;-))))


  • zwierzak lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#27 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:26

Terror bo my w Polsce płacimy za życie w ułudzie "wielkich i walecznych przodków" .


Nie zgodzę się z tym. Po prostu wbrew temu, co się mówi standard życia w naszym kraju rośnie z roku na rok... Większości naszemu społeczeństwa po prostu żyje się dobrze. Jasne, że każdy chciałby mieć lepiej, ale ogólnie nie jest aż tak źle, żeby ludzie ryzykowali wszystko, żeby coś zmienić tak jak to się teraz dzieje na Ukrainie.

Sytuacja naszych przodków była zupełnie inna, więc trudno porównywać ich i naszą motywację i odwagę do działania.

Wracając do Ukraińców to chwała im za to, że próbują walczyć. Sytuacja jest mega skomplikowana, ale przez to, że tak jak Kosa wcześniej wspomniał, wiele osób nie odpuści, bo nie ma odwrotu to myśle, że to może być przełomowy moment w historii Ukrainy. Pewne zmiany zajdą tam na pewno i chociaż ciężko spodziewacz się tam ich wyraźnych efektów w przeciągu najbliższych miesięcy to myśle, że zbiegiem lat wyjdzie im ta cała sytuacja na plus.
  • VIP lubi to

#28 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:40

Jeszcze tylko jedna uwaga. Na świecie w chwili obecnej toczy się wiele konfliktów i o ile trudno oczekiwać, żeby kogoś w Polsce poruszało choćby to co dzieje się w Republice Środkowej Afryki to temat Ukrainy powinien być nam całkiem bliski. Po ostatnich wydarzeniach, gdzie zginęli ludzie zainteresowanie tematem wzrosło, ale niektórych dalej chyba bardziej interesuje zatrzymanie bibera, co moim zdaniem dość dobrze przekłada się na rewolucyjne nastroje w naszym społeczeństwie...
  • ToJa lubi to

#29 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2014 - 17:12

Chwała banderowskiej rewolucji! Widły już rozdają, zajebiscie UKRAINA, jazda uuuuuu manieczki 2013!!!

#30 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 25 styczeń 2014 - 21:18

Nie zgodzę się zwierzak, że w Polsce żyje się coraz lepiej. Mi się żyje gorzej niż 3-4 lata temu. Ale to już jest subiektywne. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#31 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 styczeń 2014 - 10:16

Bo nie ma śniegu, wina Tuska  :chujamizrobisz:

 

Tak na serio, to co teraz napiszę też może być subiektywne, zależnie jakie posiada się dane, ale w/g statystyk mi dostepnych, jakość życia w Polsce spada od wielu lat na bazie taki danych jak wartość pieniądza teraz a 10 lat temu, czy % udział przemysłu, budownictwa gospodarce kraju. 

Moim zdaniem całą ta sytuacje w Polsce ratuje sektor finansowy która oferuje łatwe kredyty konsumpcyjne jak i otwarte granice. 

Teraz sobie wyobraźmy, że mietek nie ma mozliwości wzięcia krechy na nowy TV/święta/wakację/buty, a w Polsce jest dodatkowych 2 mln osób które wyjebały z kraju przez ostatnie kilka lat. Czy nadal jest tak kolorowo i 'poziom zycia się podnosi'?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#32 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:04

Moja opinia też jest oczywiście subiektywna, może dane faktycznie mówia coś innego. Nie zmienia to jednak faktu, że obecna sytuacja w Polsce jest dużo lepsza niż naszych przodków, czy Ukrainców. To samo tyczy się naszego rzadu i mediów, którym oczywiście dalej daleko do ideału.

Temat o Ukrainie, więc nie chce dłużej rozmywać tego polskim watkiem. Mam nadziej, że jeżeli kiedyś w Polsce będziemy mieli podobna sytuację to okaże się, że mam rację i dalej nie brakuje tej walecxności w narodzie ;)

#33 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:39

A na jakiej podstawie twierdzisz, że sytuacja w Polsce jest dużo lepsza niż wcześniej naszych przodków i jaki czas wstecz masz na myśli?

#34 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 styczeń 2014 - 13:20

A na jakiej podstawie twierdzisz, że sytuacja w Polsce jest dużo lepsza niż wcześniej naszych przodków i jaki czas wstecz masz na myśli?

 

najazdy mongolskie nie pustoszą już naszych miast i wsi jak tysiąc lat temu.


  • RAFIK lubi to

#35 gumibir

gumibir
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 26 styczeń 2014 - 13:30

http://narodowcy.net...ozbioru-ukrainy



#36 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 styczeń 2014 - 13:36

No nie ulega wątpliwości, że od połowy XVIII w. Polskie społeczeństwo (ogólnie) jest najzamożniejsze. (mało kto głoduje, nie ma wojen, chorób etc.)

Kwestią dyskusyjną jest nasza pozycja i status w regionie względem sąsiadów. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#37 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 styczeń 2014 - 13:41

Sądzę, że to takie pierdolenie aby wywierać presje na majdanowców, że jak nie odpuszczą to doprowadzą do tragedii.

http://www.rp.pl/art...I-KmrU.facebook

Kiedy pod drzwiami mojego domu zjawili się niezidentyfikowani ludzie, a po pięciu minutach zobaczyłem w Internecie falę negatywnej propagandy na mój temat. Słowa moich źródeł zyskały potwierdzenie w faktach i szybko podjąłem decyzję o wyjeździe do Warszawy. Wcześniej już kilka miesięcy byłem obiektem bezpardonowych ataków, ale dopiero moje niedawne wystąpienie razem z liderami opozycji stało się punktem zapalnym. Trochę musiałem pokombinować, bo obecnie granice ukraińskie są dosyć niebezpieczne dla niektórych osób, ale ostatecznie udało mi się dojechać do celu.

 

Co jak co ale, Ruscy mają najlepszy służby na świecie, ich cała polityka zaagraniczna bazuje na takich manipulacjach.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#38 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 10:59

Tak odnosnie ejszcze służb Rosji:

23 min do 24 

:p


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#39 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 11:41

Dlaczego my Polacy jestesmy tacy naiwni?

W każdym serwisie internetowym poparcie dla Ukraińców, w każdym miejscu zdjęcia.

Na prawie każdym wiecu poparcia można zobaczyć elementy pooparcia UPA i banderowców. Wczoraj tego chłopa co zabili, w trumnie owinętego w flagę czerwono czarną na barykady przynieśli i wszyscy się zachwycają.

UPA zabiło setki polaków, i wbrew pozorom nie było to wcale tak dawno. To najświeższa historia. Palili całe wioski. Jeśli ma ktoś rodzinę na kresach lub znajomych i słyszał trochę więcej o zachowaniach ukraińców to pewnie trochę lepiej wie o co mi chodzi. To jest głupi naród.

 

Polacy jakby zapomnieli i na siłę chcą pomagać teraz ukraińcom.

 

Jeśli o mnie chodzi, niech sobie ukraińcy robią, co chcą, mogą się nawzajem powyżynać, nie interesuje mnie to ale po co my się w to pchamy???



#40 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 12:11

Przejac zbrojnie co nasze i tyle :)
  • PRT, kibard i Wygan lubią to

Dołączona grafika


#41 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 27 styczeń 2014 - 12:22

LTS bo w interesie polskim jest to aby Ukraina była w tzw. obozie Zachodu a ta propaganda medialna jest pewnie na zamowienie rzadu.Oczywiscie masz racje w tym co napisałes ogolnie wschod do swolocz, zwlaszcza Ukraincy ale istnieje cos takiego jak interesy strategiczne i wielka polityka i dlatego tak to wyglada z Ukraina i m.in wygladało ze "sprzedaza" Nas w Jałcie przez Roosvelta i Churchila.



#42 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 12:33

marcin , to pokaż mi ten nasz interes na Ukrainie bo ja go jakoś nie widzę...



#43 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 27 styczeń 2014 - 12:42

Kwestia rywalizacji z Rosja, przy konflikcie z Rosja to Ukraina byłaby na 1 linii a nie My(z tego co kajarze to nawet była taka koncepcja w 2 RP tzw. panstw "buforowych).



#44 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 12:48

Rynki zbytu,eksport?

Dołączona grafika


#45 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 12:48

Tylko, że my nie możemy żyć no stop mając z tyłu głowy zapisany możliwy konflikt z Rosją.

Patrząc z punktu gospodarczego an pewno byśmy w przypadku zjednoczenia Ukrainy z zachodem stracili a do tego dochodzą jeszcze fale imigrantów z Ukrainy w naszym kraju co z pewnością na dobre by nam nie wyszło.



#46 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 27 styczeń 2014 - 12:56

I to jest wlasnie ta druga strona medalu , mniej korzystna dla Nas.



#47 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 27 styczeń 2014 - 13:24

Ta już widzę jak emigranci z Ukrainy zalewają polskie rynek :hihi: Co za głupota. Emigranci z Ukrainy po wejściu do UE jedyną co zrobią w Polsce to przez nią przejadą za pracą na Zachodzie. W Polsce mamy najniższy wskaźnik imigrantów w całej EU - głównie dlatego, że tutaj żyje się chujowo. Rozumiem nie cierpieć Ukraińców, ale pisanie takich dyrdymałów jest głupotą.


  • terror lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#48 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 13:41

kosa, to chyba mało się orientujesz, kto w dzisiejszych dniach obrabia gospodarstwa rolne w centralnej polsce.

Setki ukraińców już dziś pracują w polsce a co dopiero będzie jeśli otworzy się granica.

Po drugie nawet jak wstapią do UE to nie myśl, że od razu dostaną otwarty rynek np. na Niemcy.



#49 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 styczeń 2014 - 13:49

A Polska otworzyłaby od razu rynek pracy?


  • kosa lubi to

#50 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:06

Przypuszczam, że szybciej niz inni.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

2 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bartek84, Bing (1), Czapla