Jump to content


Photo

Polska


5936 replies to this topic

#2951 griszag

griszag
  • SK1964

Posted 02 March 2017 - 21:25


Edited by griszag, 02 March 2017 - 21:28.


#2952 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 02 March 2017 - 22:03

Interesował się ktoś kiedyś zagadnieniem... "Starożytnej Polski" ? Wpadła do moich rąk książka na ten temat i powiem że mnie zaciekawił. Nie wiem czy to teoria spiskowa dziejów czy jakieś poskładane do kupy legendy ale temat jest ciekawy. 

W skrócie Mieszko I nie był pierwszym władcą Polski prze nim było imperium LECHII które sięgało aż pod... Współczesne Indie 
Oparło się imperium Rzymskiemu. A władcy legendarni jak Popiel czy Krak byli władcami w rzeczywistości. 

Tutaj link do tematu.

https://tajnearchiwu...elkim-imperium/

 

Ja spotkałem się w jakiejś książce, że Lechią określane były ziemie Słowian, gdzie brakowało jednej silnej władzy. Coś musiało być przed Mieszkiem, on nie wziął się od tak, ciekawy jest też wątek z Mieszkiem i handlowaniem przez niego niewolnikami. Legendy o Kraku czy Popielu same się nie wzieły, ktoś musiał taki być i w jakiś sposób być znany/rządzić/


Edited by Pablito, 02 March 2017 - 22:05.


#2953 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 02 March 2017 - 22:26

:lol:  http://historia.wp.p...,wiadomosc.html


Przyjaźń jest wszystkim!


#2954 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 03 March 2017 - 08:19

Branik, na Jasnej Górze są namalowane wizerunki 16. Królów Polski sprzed Chrztu.

WHITE BOYS CENTRUM


#2955 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 03 March 2017 - 18:19

Smoków nie namalowali?




Sory, to już chyba podpada pod obrazę uczuć religijnych, przecież mają tam Św. Jerzego.. :chamisko:

Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#2956 pomp

pomp
  • SK1964

Posted 03 March 2017 - 22:01

PS: Griszag, w Czeskiej wersji legendy jest tylko Lech i Czech, ten pierwszy gdy wędrowali postanowił zostać przy górze Řip ten drugi poszedł dalej. Ciekawe jest to, że tak Piastowie jak i Przemyślidzi dorobili się na handlu niewolnikami którzy właśnie przez Panomie (skąd mieli pochodzić Lech i Czech) byli transportowani dalej na zachód.


W końcu to u nas był chyba największy targ niewolnikami ;)

#2957 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 05 March 2017 - 09:23

Największy (w tej części świata) był raczej w Pradze, choć to mogło być zależne "koniunktury". Koniec końców tak Piastowie jak i Przemyślidzi szybko zorientowali się, że bardziej opłacalne od sprzedaży niewolników jest wykorzystywanie ich pracy jako "wolnych" ludzi. Tym momencie pojawa się u nas Chrześcijaństwo i jego model władcy "wybranego przez boga". Gdy Břetislav I złupił Polskę jeńców wojennych nie sprzedawał a zwyczajnie przesiedlił na Morawy.


Wracajac na chwilę do smoków, na zamku w Karlštejnie można zobaczyć czaszkę smoka zabitego przez Św. Jerzego, zbierzność jej wyglądu z cząstką krokodyla nilowego jest przypadkowa :chamisko:

Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#2958 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 05 March 2017 - 15:45

Fakty (a raczej pokazanie błędów w mitach) o wycince drzew i ustawie PiS http://wpolityce.pl/...a-dezinformacja


Przyjaźń jest wszystkim!


#2959 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Posted 05 March 2017 - 16:41

Kosa ale wystarczy podjechać na gisz by zobaczyć jaka ta ustawa jest zła.miasto przez lata blokowało wycięcie kilkudziesięciu wielkich drzew.z chwilą wejścia ustawy drzewa zostały ścięte.podjedz i zobacz jak teraz wygląda ten park przy wyjeździe z gisza.

#2960 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 05 March 2017 - 17:25

Oczywiście, że ta ustawa jest zła bo pozwoliła na masowe wycinanie kompleksów drzew.

Mitem natomiast jest to, że było trzeba prosić się urzędników aby wyciąć drzewo na działce, było tyle możliwości obejścia prawa że to jest właśnie ten największy mit - wszechmogące prawo zabraniające wycięcia sosny... już nie wspominając o tym, że większość osób miała w dupie te zezwolenia i ludzie normalnie wycinali pojedyncze drzewa i nikt nie zwracał na to uwagi.


Edited by terror, 05 March 2017 - 17:26.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2961 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 06 March 2017 - 05:29

Oczywiście, że ta ustawa jest zła bo pozwoliła na masowe wycinanie kompleksów drzew.
Mitem natomiast jest to, że było trzeba prosić się urzędników aby wyciąć drzewo na działce, było tyle możliwości obejścia prawa że to jest właśnie ten największy mit - wszechmogące prawo zabraniające wycięcia sosny... już nie wspominając o tym, że większość osób miała w dupie te zezwolenia i ludzie normalnie wycinali pojedyncze drzewa i nikt nie zwracał na to uwagi.

Piszesz to z własnego doświadczenia czy po prostu z zasady żeby postawić antywolnosciowa tezę? Z mojego doświadczenia wynika, że o pozwolenie było ciężko, trzeba było się naczekac. W dodatku za nielegalną wyciknke są horrendalne kary.
A prawo ma być takie żeby nie trzeba było szukać sposobów na ominięcie go.

Edited by Bouni_Ledziny, 06 March 2017 - 05:30.

  • kosa, Jas, BadBoy and 5 others like this

#2962 Seba

Seba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 06 March 2017 - 08:37

Bouni masz rację. Ja w tamtym roku również dużo się nabiegalem za zezwoleniem na wycinke. Pewnie miałbym to w dupie gdyby mojego sąsiada nie dojechali ze zdjęć z satelity gdzie wycial drzewo a za 3 miesiące dostał wezwanie.
  • kosa, Jas and BadBoy like this

#2963 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Posted 07 March 2017 - 18:40

Ja pierdolę, jaki ten Międlar jest żałosny od A do Z :lol:

 

Międlar & Policja! Jedna koalicja! :hihi:

 

Jak sobie myślę, że ja jeszcze 2 lata temu byłem zakochany w całym tym środowisku Winnickich, Kowalskich, i innych Międlarów, to aż mnie dopada poczucie wstydu.

 

Teraz TYLKO PIS!



#2964 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 07 March 2017 - 18:52

ałym tym środowisku Winnickich, Kowalskich, i innych Międlarów

 

To są trzy środowiska niezależne od siebie. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#2965 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Posted 07 March 2017 - 20:41

2 lata temu (jak z resztą napisałem) to było te same środowisko.



#2966 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 08 March 2017 - 09:08

Międlar wypowiadał się na temat tego występu. Poza tym kto mu broni, Ty Bend?

WHITE BOYS CENTRUM


#2967 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 08 March 2017 - 10:14

Zaś dziś w Katowicach będzie jakiś strajk Kobiet spod znaku manify. Może ktoś mi wyjaśnić o co im chodzi ? Bo jak oglądam ostatnie zdjęcia manify (głównej w Warszawie) to widze jakieś lesby z tekstami typu "Moja macica udusi biskupa" albo pedałów z tekstami "transwestyta + transwestyta = normalna rodzina" .
Co to ma wspólnego z walką o prawa kobiet ? Czy te kobiety które tam ... strajkują w wiedzą w ogóle o co chodzi ? 
Najlepsze są filmiki z reklamą manify jak jakaś baba wychodzi z basenu z ciotą na stroju kąpielowym nosz kurde 

Widzę tam wszystko, zdziczenie, zepsucie, dewiację czy ohydną propagande lewicowej pedalskiej grupy debili ale nic wspólnego z walką o prawa kobiet. 

 



#2968 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 08 March 2017 - 11:09

Tu masz odpowiedź na Twoje pytanie:

http://www.prawdaobi...stuja-1375.html



#2969 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Posted 08 March 2017 - 11:29

Taki komentarz trafiłem w internetach w odniesieniu do feministek:

 

"Nie są żarty przyjacielu.
Jeśli nie jesteś pizda , i nie spędzasz przed lustrem więcej czasu niż kobita i jedyne kłótnie macie o tusz do rzęs. To .


1. Postawisz sie - jesteś agresywny
2. Chcesz bronic racji -jesteś agresywny
3. Chcesz bronić rodziny- jesteś agresywny
4.domagasz sie swoich praw - jesteś agresywny.

Sam jestem ofiarą czegoś takiego.
Przyjeżdża Policja, z miejsca ci zakładają niebieska kartę ( statystyka / premia / wykrywalność -> policja jest dumna)
Podniesiesz głos, patrz pkt1.
domagasz sie równych praw, kurwa co ja gadam tylko praw patrz pkt4.
Prosisz o numer odznaki . Patrz pkt 2.
Każesz kobite i pijaną sasiadke zbadać alkomatem mówią ze jesteś pijany i Nawąchany" i patrz pkt 1.2.3.4.
Ba nie mają alkomatu ani narko testów , żądasz owych , pkt 4
Dołek , rano. Kobita przychodzi na KMP i mówi ze sie boji , naczelnik dochodzeniówki zabiera ci klucze z depozytu od siedziby firmy i dokumentów.
I ma to w dupie, dostajesz 48h w Luksusowym dołku , po złości siku przez 12h ci nie dają zrobić.
Wychodzisz , 10 stycznia 9 godzinie 16:30
Nie masz jak zapłacić zusu bo nie zarobiłeś i do tego nie masz już jak. Użalasz sie nad sobą wtedy.
Po 10dniach sprawa i zakaz zbliżania sie do dzieci. Bo tak i huj patrz pkt 1,2,3,4.
w chwili zatrzymania w domu 8stycznia o godzinie 00:08
Jesteś po piwie (niedziela) we własnym domu masz 0,18%o we krwi , nie obrażasz ich żadnych JP itp.
Jesteś agresywny.
Mordują ci ojca , kolegę byłego wojskowego i brata policjanta , z którym pili vodke 20 lat , UMAŻAJA ŚLEDZTWO.

Patrz pkt 1.
Możesz publikować"



#2970 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Posted 08 March 2017 - 12:27



#2971 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Posted 08 March 2017 - 13:14

 




 

 
Teraz TYLKO PIS!


A jutro kto ?
  • kosa likes this

#2972 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 09 March 2017 - 12:27

Teraz PiS jutro faszyzm!

WHITE BOYS CENTRUM


#2973 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Posted 09 March 2017 - 16:40

Kaczyzm!


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#2974 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 22 March 2017 - 20:48

Tajemnicze zgony w III RP - Witold Hake - 1.03.2017

 

 

Witold Hake przygotował obszerny materiał, w którym przypomniał wiele postaci III RP tracących w dziwnych okolicznościach życie. W dużej części tym przypadkom można przypisać działanie "seryjnego samobójcy". Tak układa się materiał faktograficzny. Wiele z nich to zabójstwa typu politycznego niewygodnych osób posiadających ówcześnie porażającą wiedzę bardzo niewygodną dla jakiś oficjeli. Rozmowę poprowadził Janusz Zagórski.


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#2975 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 23 March 2017 - 18:12

Coś więcej na temat tych "urządzeń elektromagnetycznych" mogących wywoływać białaczkę, Parkinsona, itd?




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users