Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty


212 odpowiedzi w tym temacie

#76 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 17 styczeń 2016 - 13:48

Co do Francji, właśnie dziś wróciłem z Valmeinier/Valloire z Silesii Sport (nanarty.pl - jedna ze stron, o których pisał BadBoy). Ogólnie jestem zadowolony, choć pogoda nie do końca dopisała. Cały wyjazd to koszt około 1600-1700 PLN, łącznie z wydatkami na miejscu i zakupami żarcia w Polsce.

 

Teraz idę charczeć, jak odeśpię, napiszę więcej.


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#77 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 17 styczeń 2016 - 14:05

Kosa - dla mnie narciarsko Szczyrk (Czyrna-Solisko) jest zdecydowanie numerem 1 w Polsce (przed ośrodkami w Tatrach i na Podhalu - nie jeździłem nigdy w Sudetach, więc nie porównuję), tzn. mają chyba najwięcej km tras i najbardziej urozmaicone, z przygotowaniem od czasu kiedy łapy ściągnął GAT jest też bardzo dobrze. Minusem jest infrastrukturalny skansen (brak jakichkolwiek zmian od lat 80), dopiero od 2017 Słowacy mają coś ruszyć.

 

Kwestia priorytetu, co wolisz - czy:

a) pomęczyć się, wjeżdżając na orczykach, ale potem pojeździć na zajebiście przygotowanych i urozmaiconych trasach, czy

b) wygodnie posadzić dupę na kanapie, ale potem mieć mniej tras do wyboru.

 

Ja osobiście wolę opcje a), ale kwestia indywidualna, co kto lubi.


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 17 styczeń 2016 - 14:05

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#78 słomka

słomka
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 wrzesień 2016 - 16:41

Jako że sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami wyjazd numer 6 na tą imprezę :) Gdyby ktoś chciał to pisać udzielę więcej informacji

http://www.skiforum....tycznia-2017-r/


  • BadBoy lubi to

#79 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 23 wrzesień 2016 - 22:51

Jako że sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami wyjazd numer 6 na tą imprezę :) Gdyby ktoś chciał to pisać udzielę więcej informacji

http://www.skiforum....tycznia-2017-r/

Wyjazd naprawdę rewelacja. Ekipa przednia! Byle do stycznia!



#80 m1964

m1964
  • SK1964

Napisano 15 październik 2016 - 14:55

narty we wloszech; rodzina z 2 dzieci co byscie polecili?

 

apartament, hotel?

 

ile kosztuje skipass dla 12 latka i 5 latka?

 

moze byc pw zeby nie zasmiecac



#81 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 16 październik 2016 - 00:47

narty we wloszech; rodzina z 2 dzieci co byscie polecili?

 

apartament, hotel?

 

ile kosztuje skipass dla 12 latka i 5 latka?

 

moze byc pw zeby nie zasmiecac

 

Dla rodziny wolalbym apartament. Ja bylem przez stronke snowtrex. Za apartament i skipass (we Francji w moim wypadku) wychodzilo cos kolo 600-700zl od osoby. Wlasny dojazd i wyzywienie. W kasach na stoku ten sam skipass co mielismy kosztowal w granicach 500zl.



#82 słomka

słomka
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 październik 2016 - 07:54

narty we wloszech; rodzina z 2 dzieci co byscie polecili?

 

apartament, hotel?

 

ile kosztuje skipass dla 12 latka i 5 latka?

 

moze byc pw zeby nie zasmiecac

Z tym Biurem też już jeżdziliśmy dojazd własny i skipass w cenie popatrz poczytaj w razie pytań pisz lub dzwoń. Pozdrawiam Siano

http://espacetrans.pl/



#83 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 30 listopad 2016 - 09:58

Potrzebuję dobrej jakości odzież termoaktywna żeby mnie dobrze chronila przed zimnem

#84 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 30 listopad 2016 - 10:07

kupilem kiedys na allegro zwyczajny komplet do 100zl. Gralem ostatnio w pilke przy temperaturze okolo 0 i myslalem, ze sie ugotuje, super grzeje. Mysle, ze nie warto inwestowac w drogie produkty. Mam ten zestaw juz kilka lat i jestem bardzo zadowolony. W przedziale 0 do -10 sprawuje sie super, ponizej nie testowalem

 

to przy okazji zapytam, jaki osrodek w Polsce najlepszy na narty z dwojka dzieci? Nie wiem czemu znajomy oczekuje, ale pyta mnie, gdzie beda dobre warunki do nauki + jakies atrakcje w hotelu.


Użytkownik Mayek edytował ten post 30 listopad 2016 - 10:07


#85 worshiper

worshiper
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 30 listopad 2016 - 13:10

kupilem kiedys na allegro zwyczajny komplet do 100zl. Gralem ostatnio w pilke przy temperaturze okolo 0 i myslalem, ze sie ugotuje, super grzeje. Mysle, ze nie warto inwestowac w drogie produkty. Mam ten zestaw juz kilka lat i jestem bardzo zadowolony. W przedziale 0 do -10 sprawuje sie super, ponizej nie testowalem

 

to przy okazji zapytam, jaki osrodek w Polsce najlepszy na narty z dwojka dzieci? Nie wiem czemu znajomy oczekuje, ale pyta mnie, gdzie beda dobre warunki do nauki + jakies atrakcje w hotelu.

Do nauki i dla dzieciaków to chyba najlepsza jest Kotelnica w Białcę Tatrzańskiej.



#86 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 30 listopad 2016 - 15:08

Ja osobiście jeżdżę na Słowację i moja córka też uczyła się na Słowacji.

Wg mnie są lepsze warunki i przede wszystkim nie stoi się tyle w tych jebanych kolejkach żeby wjechać na szczyt.


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#87 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 04 grudzień 2016 - 16:35

Czas odświeżyć temat!

 

Sezon 2016/17 uważam oficjalnie za otwarty!

 

Szczyrk (Golgota+Pośredni) - ludzi mnóstwo, warunki na solidną czwórkę. 6.12 rusza Soszów, na dniach ma ruszyć Bila (Czechy, za Frydkiem Mistkiem), czekamy na Czantorię no i na szumnie zapowiadane otwarcie nowego Beskid Sport Arena w Szczyrku.

 

@Mayek - Kolega z roboty był z żoną i dzieciakami na Słowacji w Bachledovej Dolinie i był bardzo zadowolony. I dzieciaki się podciągnęły, i oni się wyjeździli na trudniejszych trasach (to plusy wyjazdu 2+2, że rodzice na zmianę sobie chociaż pojeżdżą). Nie wiem, jak z infrastrukturą noclegową, ale chyba spali na miejscu (mogę zapytać o namiar jeśli będziesz chciał). Jest też opcja spania np. w Bukowinie, bo to rzut beretem.

 

@ Rafał - tak jak piszę Mayek, jeżdżę w zwykłych Decathlonowych ciuchach i dają radę. Przy temp. niższej niż -15 podwójne fuzekle, jedna warstwa więcej pod kurtkę i dużo wazeliny na łapy, stopy (zwłaszcza palce) i ryj.

No chyba, że potrzebujesz tych ciuchów w Himalaje, nie na narty:)


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 04 grudzień 2016 - 22:44

  • Mikołów lubi to

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#88 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:12

Wczoraj znajomi byli w Białce, 30 minut czekania do krzesełek. Tragedia jednym słowem mówiąc.

Czekam z niecierpliwością na otwarcie Beskid Areny. Wydaje się, że będzie najlepszy obiekt w Polsce.


Użytkownik BadBoy edytował ten post 04 grudzień 2016 - 17:13


#89 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:19

Czy ja wiem:-)
Widziałem plany rozbudowy Czarnego Gronia i biorac pod uwage to co tam jest robione do teraz oraz klimat tego miejsca ( utrzymujący sie dlugo śnieg ) to czy ja wiem :-)

#90 19marek64

19marek64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:26

Jeżeli wszystko wypali tak jak jest w planach to nie będzie bata na Szczyrk i z tego bardzo się cieszę :)

#91 m1964

m1964
  • SK1964

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:34

Jaki rejon/gore będzie obejmować Beskid arenę?

#92 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:37

Czy ja wiem:-)
Widziałem plany rozbudowy Czarnego Gronia i biorac pod uwage to co tam jest robione do teraz oraz klimat tego miejsca ( utrzymujący sie dlugo śnieg ) to czy ja wiem :-)

Beskid Arena na chwile obecną wydaje się numerem 1. Czarny Groń na chwile obecna ma najdłuższą trasę 600 metrów, jak dla mnie słabo. O planach rozbudowy czytałem już w 2012 r. Tam chyba mają problem z ekologami. 

Pamiętaj, ze w SON w Szczyrku TMR zainwestuje 60 milionów euro do 2019r.

 

Słowacy zainwestują w Szczyrku ponad 60 mln euro do 2019 roku Tatry Mountain Resorts (TMR) zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020, poinformował prezes Bohuš Hlavatý. Prace zaczną się wiosną 2017 roku. "Na koniec listopada spodziewamy się zatwierdzenia miejscowego planu zagospodarowania, a po sezonie zimowym 2016/2017 planujemy początek I etapu inwestycji" - dodał dyrektor generalny na rynek polski Július Vinter.

W I etapie, wartym ok. 30 mln euro, TMR do rozpoczęcia kolejnego sezonu zimowego 2017/2018 zrealizuje m.in. 3 nowoczesne koleje linowe - jedną gondolową i dwie krzesełkowe oraz system naśnieżania wraz ze zbiornikiem wody. "Tym samym połowa inwestycji będzie po pierwszym roku prac zrealizowana" - podkreślił Hlavatý.

W II etapie powstaną m.in. dalsze trzy koleje linowe krzesełkowe. Również będzie on warty ok. 30 mln euro. Po inwestycjach TMR będzie miał w Szczyrku 22 km tras narciarskich. Razem z ośrodkiem narciarskim COS w Szczyrku będzie 40 km tras. Wszystko to sprawi że ośrodek będzie tętnił życiem przez cały rok – to będzie pierwszy polski ośrodek tzw. 360˚ a skala planowanych i już realizowanych inwestycji umożliwi zwiększenie zatrudnienia. Július Vinter – dyrektor generalny na Polskę (TMR) szacują, że w najbliższych latach w samych Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim pojawi się ok. 200 nowych miejsc pracy (w TMR i u podwykonawców spółki), 500 miejsc pracy u partnerów ośrodka oraz kilka tysięcy w samym regionie, które będą wygenerowane przez właścicieli całej infrastruktury towarzyszącej (hotele, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu sportowego, inne centra usług itp.).Całość infrastruktury hotelowej i gastronomicznej będzie oczywiście znajdować się w rękach Polaków, którzy będą ją na bieżąco dostosowali do zapotrzebowania i klientów.

„Szczyrk czeka także rewolucja w zakresie polityki cenowej ceny skipass’ów na wzór ofert w booking.com czy rezerwacji biletów lotniczych. Oznacza to, że codziennie jest możliwa inna cena na skipass’y, wyższa gdy w ośrodku jest dużo narciarzy i snowboardzistów, niższa gdy mniej osób szusuje po stokach. Będzie to pierwsze europejskie wdrożenie dynamicznych cen za skipassy” – chwali się Bohuš Hlavatý.

W marcu 2014 r. Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Inwestycja w Szczyrku daje potencjał na 0,5 mln narciarzy rocznie Tatry Mountain Resorts (TMR) szacuje, że inwestycje w infrastrukturę w Szczyrku, realizowane w ramach I etapu prac (do początku sezonu 2017/2018) pozwolą na stopniowy wzrost liczby narciarzy do ponad 0,5 mln, poinformowali członkowie zarządu. Do tej pory, przy przeciętnych warunkach zimowych w Szczyrku TMR notował 150 tys. narciarzy rocznie, a przy słabych warunkach - 75 tys.

"Po I etapie inwestycji liczymy na ponad 0,5 mln narciarzy, nawet przy słabej zimie, bo będzie naśnieżanie' - wyjaśnił dyrektor generalny na rynek Polski Július Vinter podczas spotkania prasowego. "Po wszystkich inwestycjach [łącznie z II etapem do 2019 r.] może być 800 tys. ludzi całorocznie - narciarzy i innych gości" - dodał Vinter. 


Użytkownik BadBoy edytował ten post 04 grudzień 2016 - 17:54


#93 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:49

Jaki rejon/gore będzie obejmować Beskid arenę?

 

BSA jest zupełnie nowym obiektem na mapie polskich ośrodków narciarskich. W Szczyrku na końcu Doliny Białej, naprzeciw hotelu Klimczok

 

Beskid Sport Arena jest wyposażona w pełni automatyczny system naśnieżania Snowmatic firmy Supersnow.. Oprogramowanie Snowmatic steruje wydajnością maszyn tak, aby produkcja śniegu była największa tam gdzie jest on najbardziej potrzebny dostosowując wydajność do panujących warunków atmosferycznych. System składa się z 30 armat

 

 

Taka ciekawostka:

W dniu dzisiejszym zakończyła się operacja Y (tworzenia i rozformowania magazynu śniegu) z udziałem firmy Steinbach Alpin z austriackiego Kitzbuchel.

Cały pionierski proces zakończył się pełnym sukcesem.
W ciągu dwóch dni, używając maszyn PB 600 I PB 400 przy temperaturze od + 8 do + 12 stopni Celsjiusza, udało się pokryć górną część trasy nr 2 na długości 300 m (wzdłuż wyciągu WN1) ; średniej szerokości około 20 m i grubość od 0.6 m do 0,8 m.
Parametry rozłożonego śniegu są doskonałe. 
Masa właściwa śniegu dochodzi do 1000 kg na m3. Twardość śniegu można ocenić oglądając film.
Jeżdżąc testowo po zeszłorocznym śniegu, skorzystaliśmy z Wyciągu WN1, wyposażonego na podjeździe w nawierzchnię igielitową

 

https://www.facebook...skidsportarena/


Użytkownik BadBoy edytował ten post 04 grudzień 2016 - 17:51


#94 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 04 grudzień 2016 - 23:32

Nie no, ja bym nie przesadzał, że numerem 1. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to może macie rację, ale długość tras nie powala na kolana.

Trzy w miarę konkretne trasy, z czego jedna niebieska 1200 m, czerwona 1000 m i czarna 800 m.  Choć ponad 30-procentowe średnie i 45-procentowe maksymalne nachylenie czarnej wygląda obiecująco :)

 

Jeśli tak jak dziś w SON otwarte są tylko Golgota i zielona 8 z Pośredniego, to jak najbardziej, BSA bije SON na głowę (2 konkretne trasy zamiast 1 i grzejąca w zad kanapa zamiast skansenu orczykowego). Ale jeśli w SON otwarliby wszystko z Małym Skrzycznem, Czyrną i przede wszystkim Bieńkulą, to chyba mimo wszystko byłbym skłonny przemęczyć się na tych orczykach :) Najdłuższy zjazd ponad 3km, 1,5 km czarnej - a jeśli Słowacy połączą Duże i Małe Skrzyczne, to w ogóle będzie bajka, najlepszy ośrodek w PL.

 

Ale na razie mam nadzieję, ze BSA trochę przeluźni stoki SON, a jak nie będzie chodziła Bieńkula, to i ja chętnie tam zawitam :)


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 04 grudzień 2016 - 23:38

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#95 karamaltz

karamaltz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 grudzień 2016 - 15:59

Krönplatz polecam jak najbardziej. Byłem w marcu super góra z wieloma trasami o różnej trudności. Szkoda że to Włochy a jakby Niemcy :/.

Po nowym roku jadę do Passo del Tonale.

#96 słomka

słomka
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 grudzień 2016 - 16:03

Jutro od szesnastej rusza nowa kanapa w Wiśle na stoku Kiczera ( jutro jazda za 1 zł ) jak by ktoś nie wiedział to stok znajduje się po prawej stronie drogi na Soszów :)



#97 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 07 grudzień 2016 - 22:15

A jakąś tanią kimę  może polecacie w okolicach Kronplatz/Brunico albo bliżej Corvary/Alta Badia?


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#98 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 13 grudzień 2016 - 08:21

http://allegro.pl/ko...5696023535.html

Opłaca się? Chodzi mi o te srebro, działa to?
Czy lepiej coś tańszego?
http://allegro.pl/bi...31.html#thumb/3

http://allegro.pl/bi...ars_rule_id=201

Użytkownik Rafał edytował ten post 13 grudzień 2016 - 08:24


#99 m1964

m1964
  • SK1964

Napisano 31 grudzień 2016 - 08:41

Dobre warunki w istebnej na zagroniu!
  • Sinner lubi to

#100 Sinner

Sinner
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGLIWICE

Napisano 31 grudzień 2016 - 09:12

Dobre warunki w istebnej na zagroniu!

 

 Byłem tam 2 tygodnie temu i na ferie znowu planuje wypad. Każdemu śmiało można polecić ten ośrodek.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych